MetaSlider Slideshow 3.110.0 - en to ca translation catalogue (1050 entries)

note: Description of the plugin
en: MetaSlider gives you the power to create a beautiful slideshow, carousel, or gallery on your WordPress site.
ca: MetaSlider et dóna el poder de crear un bonic slideshow, carrusel o galeria al teu lloc de WordPress.

en: Some of these features are available in MetaSlider Slideshow Pro
ca: Algunes d'aquestes funcions estan disponibles a MetaSlider Slideshow Pro

en: This feature is available with MetaSlider Gallery
ca: Aquesta funció està disponible amb MetaSlider Gallery

en: Activate MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
ca: Activa MetaSlider Gallery per mostrar les teves diapositives en una finestra de lightbox.

en: Activate MetaSlider Gallery
ca: Activa MetaSlider Gallery

en: Install MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
ca: Instal·la MetaSlider Gallery per mostrar les teves diapositives en una finestra de lightbox.

en: Install MetaSlider Gallery
ca: Instal·la MetaSlider Gallery

en: Spice up your site with animated layers and video slides with MetaSlider Slideshow Pro
ca: Dona vida al teu lloc amb capes animades i diapositives de vídeo amb MetaSlider Slideshow Pro

en: Increase your revenue and conversion with video slides and many more MetaSlider Slideshow Pro features
ca: Augmenta els teus ingressos i conversions amb diapositives de vídeo i moltes més funcions de MetaSlider Slideshow Pro

en: Can you translate? Want to improve MetaSlider Slideshow for speakers of your language?
ca: Pots traduir? Vols millorar MetaSlider Slideshow per a parlants de la teva llengua?

en: Do you want to display your slideshow media inside a lightbox?
ca: Vols mostrar els teus mitjans de slideshow dins d'una lightbox?

en: weeks
ca: setmanes

en: Let's Start &rarr;
ca: Comencem &rarr;

en: Find out more &rarr;
ca: Descobreix més &rarr;

en: Get MetaSlider Slideshow Pro &rarr;
ca: Obtenir MetaSlider Slideshow Pro &rarr;

en: Sign up &rarr;
ca: Inscriu-te &rarr;

en: Go there &rarr;
ca: Vés-hi &rarr;

en: Click to install the MetaSlider Gallery plugin &rarr;
ca: Feu clic per instal·lar el plugin de galeria MetaSlider &rarr;

en: Read more
ca: Llegiu més

en: The security check failed. Please refresh the page and try again.
ca: La comprovació de seguretat ha fallat. Si us plau, actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: Access denied. Sorry, you do not have permission to complete this task.
ca: Accés denegat. Ho sentim, no teniu permís per completar aquesta tasca.

en: Bad request
ca: Sol·licitud incorrecta

en: This item does not exist. Please refresh the page and try again.
ca: Aquest element no existeix. Si us plau, actualitzeu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: The option was successfully updated
ca: L'opció s'ha actualitzat correctament

en: The requested data does not exist.
ca: Les dades sol·licitades no existeixen.

en: The attempt to update the option failed.
ca: L'intent d'actualitzar l'opció ha fallat.

en: Thanks for using MetaSlider, the WordPress slideshow plugin
ca: Gràcies per utilitzar MetaSlider, el plugin de presentacions de diapositives de WordPress

en: Dismiss
ca: Descartar

en: Invalid ad identifier
ca: Identificador d'anunci no vàlid

en: There was an error dimissing the quickstart ad
ca: Hi va haver un error en descartar l'anunci de inici ràpid

en: The quickstart ad was successfully hidden!
ca: L'anunci de inici ràpid s'ha amagat correctament!

en: Caption
ca: Llegenda

en: New Window
ca: Nova finestra

en: Please confirm that you would like to delete this slideshow.
ca: Si us plau, confirmeu que voleu eliminar aquesta presentació de diapositives.

en: Undo
ca: Desfer

en: Slide restored
ca: Diapositiva restaurada

en: Slide deleted
ca: Diapositiva eliminada

en: Success
ca: Èxit

en: Item was copied to your clipboard
ca: L'element s'ha copiat al teu porta-retalls

en: Creating slideshow...
ca: Creant la presentació de diapositives...

en: Press to undo
ca: Premeu per desfer

en: Select replacement image
ca: Selecciona la imatge de substitució

en: Caution: This setting is for advanced developers only. If you're unsure, leave it checked.
ca: Cautela: Aquesta configuració és només per a desenvolupadors avançats. Si no estàs segur, deixa-ho marcat.

en: Tone
ca: Tonalitat

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Shortcodes
ca: Còdics curts

en: Hide on Smartphone
ca: Amaga en Smartphone

en: Hide on Tablet
ca: Amaga en Tablet

en: Hide on Laptop
ca: Amaga en Portàtil

en: Hide on Desktop
ca: Amaga en Desktop

en: Add Button
ca: Afegir Botó

en: Close
ca: Tancar

en: Insert
ca: Inserir

en: Please enter a valid URL.
ca: Si us plau, introduïu una URL vàlida.

en: Please enter link text for the button.
ca: Si us plau, introduïu el text de l'enllaç per al botó.

en: Open in new window
ca: Obre en una nova finestra

en: Button Color
ca: Color del botó

en: Text Color
ca: Color del text

en: Link Text
ca: Text del enllaç

en: The request format was not valid.
ca: El format de la sol·licitud no era vàlid.

en: This slideshow is no longer available.
ca: Aquesta presentació de diapositives ja no està disponible.

en: Nothing to import.
ca: Res a importar.

en: This was not a slideshow, so we cannot delete it.
ca: Això no era una presentació de diapositives, així que no podem eliminar-ho.

en: This was not a slideshow, so we cannot update the setting.
ca: Això no era una presentació de diapositives, així que no podem actualitzar la configuració.

en: The title cannot be empty.
ca: El títol no pot estar buit.

en: The field (%s) cannot be empty
ca: El camp (%s) no pot estar buit

en: Maximum Number of Custom Field in Post Feed Sliders
ca: Número màxim de camps personalitzats en els lliscadors de publicacions

en: Import slug not found
ca: Slug d'importació no trobat

en: Import data could not be processed
ca: No s'han pogut processar les dades d'importació

en: We could not find any images to import.
ca: No hem pogut trobar imatges per importar.

en: New Slideshow
ca: Nova presentació de diapositives

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Import file is invalid.
ca: El fitxer d'importació no és vàlid.

en: Failed to import video from URL: %s.
ca: No s'ha pogut importar el vídeo de la URL: %s.

en: Failed to import text track from URL: %s.
ca: No s'ha pogut importar la pista de text de la URL: %s.

en: Failed to import image from URL: %s.
ca: No s'ha pogut importar la imatge des de l'URL: %s.

en: Only http/https URLs are allowed.
ca: Només es permeten URLs http/https.

en: URL does not point to an allowed file type.
ca: L'URL no apunta a un tipus de fitxer permès.

en: URL resolves to a disallowed address.
ca: L'URL resol a una adreça no permesa.

en: No themes found.
ca: No s'han trobat temes.

en: We removed your selected theme as it could not be found. Was the folder deleted?
ca: Hem eliminat el tema seleccionat perquè no es va poder trobar. Es va eliminar la carpeta?

en: You don't have any trashed slideshows.
ca: No tens cap presentació de diapositives a la paperera.

en: You don't have any slideshows yet. Click %shere%s to create a new slideshow.
ca: Encara no tens cap presentació de diapositives. Fes clic %shere%s per crear una nova presentació de diapositives.

en: Restore
ca: Restaura

en: Delete Permanently
ca: Elimina permanentment

en: Trash
ca: Paperera

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Title
ca: Títol

en: Type of Slides
ca: Tipus de diapositives

en: Number of Slides
ca: Nombre de diapositives

en: Theme
ca: Tema

en: Created
ca: Creat

en: Usage
ca: Ús

en: Edit
ca: Edita

en: Click to copy shortcode.
ca: Fes clic per copiar el shortcode.

en: Not found.
ca: No trobat.

en: View Usage
ca: Veure l'ús

en: Content Using This Slideshow
ca: Contingut que utilitza aquest passaport de diapositives

en: Theme Setting
ca: Configuració del tema

en: Option
ca: Opció

en: All Themes
ca: Tots els temes

en: (No Theme)
ca: (Sense tema)

en: Filter
ca: Filtrar

en: Logo
ca: Logotip

en: Slideshows
ca: Passaports de diapositives

en: Add New
ca: Afegir nou

note: Translators: %d is the number of slideshows moved to the Trash.
en: %d slideshow moved to the Trash. | %d slideshows moved to the Trash.
ca[0]: %d passaport de diapositives mogut a la Paperera.
ca[1]: %d passaports de diapositives moguts a la Paperera.

note: Translators: %d is the number of slideshows restored from the Trash.
en: %d slideshow restored from the Trash. | %d slideshows restored from the Trash.
ca[0]: %d passaport de diapositives restaurat de la Paperera.
ca[1]: %d passaports de diapositives restaurats de la Paperera.

note: Translators: %d is the number of slideshows permanently deleted.
en: %d slideshow permanently deleted. | %d slideshows permanently deleted.
ca[0]: %d passaport de diapositives eliminat permanentment.
ca[1]: %d passaports de diapositives eliminats permanentment.

en: Slideshows permanently deleted.
ca: Passaports de diapositives eliminats permanentment.

en: Search
ca: Cerca

en: Browser upgrade required
ca: Es requereix actualització del navegador

en: It looks like you are using %s. While MetaSlider does support %s on the frontend of the website where users see your slideshows, some of the tools we provide back here require a modern browser.
ca: Sembla que estàs utilitzant %s. Tot i que MetaSlider suporta %s a la part frontal del lloc web on els usuaris veuen els teus passaports de diapositives, algunes de les eines que proporcionem aquí requereixen un navegador modern.

en: Update Internet Explorer
ca: Actualitzar Internet Explorer

en: Loading...
ca: Càrrega...

en: Main Options
ca: Opcions principals

en: Width
ca: Amplada

en: Slideshow width
ca: Amplada de la presentació de diapositives

en: Height
ca: Alçada

en: Slideshow height
ca: Alçada de la presentació de diapositives

en: Arrows
ca: Fletxes

en: Show the Previous / Next arrows.
ca: Mostra les fletxes Anterior / Següent.

en: Hidden
ca: Amagat

en: Visible On Hover
ca: Visible al passar el ratolí

en: Navigation
ca: Navegació

en: Show navigation options so that users can browse the slides.
ca: Mostra les opcions de navegació perquè els usuaris puguin navegar per les diapositives.

en: Dots
ca: Punts

en: Dots - Visible On Hover
ca: Punts - Visible al passar el ratolí

en: Thumbnails (Pro)
ca: Miniatures (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover (Pro)
ca: Miniatures - Visible al passar el ratolí (Pro)

en: Filmstrip - Visible On Hover (Pro)
ca: Filmstrip - Visible al passar el cursor (Pro)

en: 100% Width
ca: Amplada del 100%

en: If the space for the slideshow is larger than the "Width" setting, the slideshow output will expand to fill all of that space.
ca: Si l'espai per la presentació de diapositives és més gran que la configuració de "Amplada", la sortida de la presentació s'ampliarà per omplir tot aquest espai.

en: Adjust Width to Target Element
ca: Ajustar l'amplada a l'element objectiu

en: This will force the slideshow to use the full width of the target CSS element (Beta). Result may vary from theme to theme.
ca: Això forçarà la presentació de diapositives a utilitzar l'amplada completa de l'element CSS objectiu (Beta). El resultat pot variar d'un tema a un altre.

en: Target Element
ca: Element objectiu

en: The slideshow will use the full width of this target element (Beta). If the target element is not 'body', you may need to enable 'Center Align'.
ca: La presentació de diapositives utilitzarà l'amplada completa d'aquest element objectiu (Beta). Si l'element objectiu no és 'body', potser haureu d'habilitar 'Aliniar al centre'.

en: Center Align
ca: Aliniar al centre

en: Center align the slideshow in the available space on your website.
ca: Aliniar la presentació de diapositives al centre de l'espai disponible al vostre lloc web.

en: Hide Arrows On
ca: Amagar les fletxes en

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths less than %spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà les fletxes en amplades de pantalla inferiors a %spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths of %1$spx to %2$spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà les fletxes en amplades de pantalla de %1$spx a %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths equal to or greater than %spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà les fletxes en amplades de pantalla iguals o superiors a %spx.

en: Hide Navigation On
ca: Amagar la navegació en

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths less than %spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà la navegació en amplades de pantalla inferiors a %spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths of %1$spx to %2$spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà la navegació en amplades de pantalla de %1$spx a %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths equal to or greater than %spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà la navegació en amplades de pantalla iguals o superiors a %spx.

en: Hide Captions On
ca: Amagar les llegendes en

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths less than %spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà les llegendes en amplades de pantalla inferiors a %spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths of %1$spx to %2$spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà les llegendes en amplades de pantalla de %1$spx a %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths equal to or greater than %spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà les llegendes en amplades de pantalla iguals o superiors a %spx.

en: Hide Slideshow On
ca: Amagar la presentació

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths less than %spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà la presentació en amplades de pantalla inferiors a %spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths of %1$spx to %2$spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà la presentació en amplades de pantalla de %1$spx a %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths equal to or greater than %spx.
ca: Quan està habilitada, aquesta configuració amagarà la presentació en amplades de pantalla iguals o superiors a %spx.

en: Gallery Options
ca: Opcions de galeria

en: Open In Gallery
ca: Obrir a la galeria

en: All slides will open in a gallery, using MetaSlider Gallery
ca: Totes les diapositives s'obriran en una galeria, utilitzant la galeria MetaSlider

en: Transition Options
ca: Opcions de transició

en: Transition Effect
ca: Efecte de transició

en: This animation is used when changing slides.
ca: Aquesta animació s'utilitza en canviar diapositives.

en: Fade
ca: Desvanir

en: Slide
ca: Diapositiva

en: Zooming
ca: Acostament

en: Flip
ca: Voltar

en: Random
ca: Aleatori

en: Swirl
ca: Remolí

en: Rain
ca: Pluja

en: Straight
ca: Recte

en: Slice Down
ca: Tallar cap avall

en: Slice Up
ca: Tallar cap amunt

en: Slice Up Left
ca: Tallar cap amunt a l'esquerra

en: Slide Up Down
ca: Desllissar cap amunt i avall

en: Slice Up Down Left
ca: Tallar cap amunt i avall a l'esquerra

en: Fold
ca: Plegar

en: Slide in Right
ca: Desllissar a la dreta

en: Slide in Left
ca: Desllissar a l'esquerra

en: Box Random
ca: Caixa aleatòria

en: Box Rain
ca: Caixa pluja

en: Box Rain Reverse
ca: Caixa pluja inversa

en: Box Rain Grow
ca: Caixa pluja creixent

en: Box Rain Grow Reverse
ca: Caixa pluja creixent inversa

en: Slide Delay
ca: Retard de desllissament

en: How long to display each slide, in milliseconds.
ca: Quant de temps mostrar cada diapositiva, en mil·lisegons.

en: Transition Speed
ca: Velocitat de transició

en: Choose the speed of the animation in milliseconds. You can select the animation in the "Transition Effect" field.
ca: Trieu la velocitat de l'animació en mil·lisegons. Podeu seleccionar l'animació al camp de "Efecte de transició".

en: Number of Slices
ca: Nombre de talls

en: Number of Squares
ca: Nombre de quadrats

en: Number of squares
ca: Nombre de quadrats

en: Slide Direction
ca: Direcció de la diapositiva

en: Select the direction that slides will move. Vertical will not work if "Carousel mode" is enabled or "Transition Effect" is set to "Fade".
ca: Seleccioneu la direcció en què es mouran les diapositives. Vertical no funcionarà si està habilitat el "mode Carrousel" o si l'efecte de transició està establert a "Desaparèixer".

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Reverse
ca: Revers

en: Reverse the slide direction.
ca: Inverteix la direcció de la diapositiva.

en: Image Animation
ca: Animació d'imatge

en: This feature adds gradual acceleration and deceleration to slide transitions, rather than abrupt starts and stops. This feature only works with the "Slide" Transition Effect.
ca: Aquesta funció afegeix acceleració i desaceleració graduals a les transicions de diapositives, en comptes de començaments i aturades brusques. Aquesta funció només funciona amb l'efecte de transició "Diapositiva".

en: Extra Effect
ca: Efecte extra

en: Extra effect for slides.
ca: Efecte extra per a diapositives.

en: None
ca: Cap

en: Fade In
ca: Desaparèixer

en: This adds an animation when the slideshow loads. It only uses the "Fade" transition effect.
ca: Això afegeix una animació quan es carrega la presentació de diapositives. Només utilitza l'efecte de transició "Desaparèixer".

en: Carousel Options
ca: Opcions del Carrousel

en: Carousel Mode
ca: Mode Carrousel

en: Display multiple slides at once. The slideshow output will default to using 100% width and the 'Slide' Transition Effect.
ca: Mostra diverses diapositives alhora. La sortida de la presentació de diapositives es preconfigurarà per utilitzar el 100% d'ample i l'efecte de transició 'Diapositiva'.

en: Loop Carousel Continuously
ca: Repetir el Carrousel contínuament

en: Infinite loop of slides when Carousel Mode is enabled. This option disables arrows and navigation. The slideshow width must be less than or equal to the width of the container where it is inserted.
ca: Bucle infinit de diapositives quan el mode Carrousel està habilitat. Aquesta opció desactiva les fletxes i la navegació. L'ample de la presentació de diapositives ha de ser menor o igual a l'ample del contenidor on s'insereix.

en: Carousel Margin
ca: Marge del Carrousel

en: Pixel margin between slides in carousel.
ca: Margen de píxels entre diapositives en el carrusel.

en: Display Minimum
ca: Mostra Mínima

en: Minimum number of slides to be displayed at the same time in the carousel.
ca: Nombre mínim de diapositives que s'han de mostrar al mateix temps en el carrusel.

en: Display Maximum
ca: Mostra Màxima

en: Maximum number of slides to be displayed at the same time in the carousel. Set to 0 to adjust automatically.
ca: Nombre màxim de diapositives que s'han de mostrar al mateix temps en el carrusel. Estableix a 0 per ajustar automàticament.

en: Slides per Navigation Click
ca: Diapositives per Clic de Navegació

en: Number of slides to move when clicking next or previous.
ca: Nombre de diapositives a moure quan es fa clic a següent o anterior.

en: Force Height
ca: Forçar Alçada

en: If the slideshow looks small, force slideshow height when using Carousel mode. Please note when is enabled slides may look cropped.
ca: Si la presentació de diapositives sembla petita, força l'alçada de la presentació de diapositives quan s'utilitza el mode Carrusel. Tingueu en compte que quan està habilitat les diapositives poden semblar retallades.

en: Image Options
ca: Opcions d'Imatge

en: Image Crop
ca: Retallat d'Imatge

en: Smart Crop
ca: Retallat Intel·ligent

en: Standard
ca: Estàndard

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disabled (Smart Pad)
ca: Deshabilitat (Smart Pad)

en: Smart Crop ensures your responsive slides are cropped to a ratio that results in a consistent slideshow size.
ca: El Retallat Intel·ligent assegura que les teves diapositives responsives es retallin a una proporció que resulta en una mida de presentació de diapositives consistent.

en: Image Crop Source
ca: Font de Retallat d'Imatge

en: Slideshow width/height
ca: Amplada/Alçada de la Presentació de Diapositives

en: Custom width/height (Pro)
ca: Amplada/Alçada Personalitzada (Pro)

en: By default, MetaSlider Slideshow will crop images using the main width and height of the slideshow. If you want smaller images, select Custom width/height and make sure the values are less than the main width and height.
ca: Per defecte, la Presentació de Diapositives MetaSlider retallarà les imatges utilitzant l'amplada i alçada principals de la presentació de diapositives. Si vols imatges més petites, selecciona Amplada/Alçada Personalitzada i assegura't que els valors siguin menors que l'amplada i alçada principals.

en: Image Crop Size
ca: Mida de retall de la imatge

en: This will increase the size of the images in your slideshow. Larger images are higher quality. Smaller images load more quickly.
ca: Això augmentarà la mida de les imatges en el vostre slideshow. Les imatges més grans són de més alta qualitat. Les imatges més petites es carreguen més ràpidament.

en: Lazy Load Images
ca: Carregar imatges de manera lazy

en: This feature can speed up your site. MetaSlider Slideshow will only load slides when they are required by your slideshow.
ca: Aquesta característica pot accelerar el vostre lloc. El MetaSlider Slideshow només carregarà les diapositives quan siguin necessàries pel vostre slideshow.

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Auto Play
ca: Reproducció automàtica

en: Transition between slides automatically.
ca: Transició entre diapositives de manera automàtica.

en: Play / Pause Button
ca: Botó de reproducció / pausa

en: This allows user to pause or resume Auto Play on the slideshow.
ca: Això permet a l'usuari aturar o reprendre la reproducció automàtica del slideshow.

en: Show Play / Pause Button Text
ca: Mostrar text del botó de reproducció / pausa

en: Show text options for Play / Pause Button
ca: Mostrar opcions de text per al botó de reproducció / pausa

en: Play Text
ca: Text de reproducció

en: Enter text for the Play/Pause Button. Leave the field empty to use the icon only.
ca: Introduïu el text per al botó de reproducció/pausa. Deixeu el camp buit per utilitzar només la icona.

en: Pause Text
ca: Text de pausa

en: Progress Bar
ca: Barra de progrés

en: Displays a visual indicator showing the time left before the next slide.
ca: Mostra un indicador visual que mostra el temps que queda abans de la següent diapositiva.

en: Hover Pause
ca: Pausa en passar el ratolí

en: Pause the slideshow when hovering over slider, then resume when no longer hovering.
ca: Atura el slideshow quan es passa el ratolí sobre el lliscador, i després reprèn quan ja no es passa el ratolí.

en: Loop
ca: Repetir

en: If you choose "Loop endlessly", the slides will loop infinitely. If you choose "Stop on first slide after looping", the slideshow will stop on the first slide after showing all the items. If you choose "Stop on last slide", the slides will stop on the last slide.
ca: Si escolliu "Repetir sense fi", les diapositives es repetiran indefinidament. Si escolliu "Aturar a la primera diapositiva després de repetir", el slideshow s'aturarà a la primera diapositiva després de mostrar tots els elements. Si escolliu "Aturar a l'última diapositiva", les diapositives s'aturaran a l'última diapositiva.

en: Loop Endlessly
ca: Cicle sense fi

en: Stop On Last Slide
ca: Atura en l'última diapositiva

en: Stop On First Slide After Looping
ca: Atura en la primera diapositiva després de ciclar

en: Smooth Height
ca: Alçada suau

en: Allow navigation to follow the slide's height smoothly.
ca: Permet que la navegació segueixi l'alçada de la diapositiva de manera suau.

en: Slide Order
ca: Ordre de les diapositives

en: Newest First
ca: Més nou primer

en: Oldest First
ca: Més antic primer

en: A to Z (by filename)
ca: A a Z (per nom de fitxer)

en: Z to A (by filename)
ca: Z a A (per nom de fitxer)

en: Drag-and-drop
ca: Arrossegar i deixar anar

en: Select the order in which slides appear in the slideshow. This impacts the frontend view.
ca: Selecciona l'ordre en què apareixen les diapositives a la presentació. Això afecta la vista frontal.

en: Touch Swipe
ca: Desplaçament tàctil

en: Allow touch swipe navigation of the slider on touch-enabled devices.
ca: Permet la navegació per desplaçament tàctil del control lliscant en dispositius amb pantalla tàctil.

en: Loading Indicator
ca: Indicador de càrrega

en: Displays a visual indicator while the slideshow is loading.
ca: Mostra un indicador visual mentre es carrega la presentació.

en: Previous Text
ca: Text anterior

en: Set the text for the "previous" direction item.
ca: Estableix el text per a l'element de direcció "anterior".

en: Next Text
ca: Text següent

en: Set the text for the "next" direction item.
ca: Estableix el text per a l'element de direcció "següent".

en: Square Delay
ca: Retard Quadrat

en: Delay between squares in ms.
ca: Retard entre quadrats en ms.

en: Opacity of title and navigation, between 0 and 1.
ca: Opacitat del títol i la navegació, entre 0 i 1.

en: Caption Speed
ca: Velocitat de la Llegenda

en: Set the fade in speed of the caption.
ca: Estableix la velocitat de desvaniment de la llegenda.

en: Container Options
ca: Opcions del Contenidor

en: Container Box
ca: Caixa del Contenidor

en: Customize the slideshow's container box.
ca: Personalitza la caixa del contenidor del slideshow.

en: This feature is available in MetaSlider Slideshow Pro
ca: Aquesta funció està disponible en MetaSlider Slideshow Pro

en: Accessibility Options
ca: Opcions d'Accessibilitat

en: Keyboard Controls
ca: Controls del Teclat

en: Use arrow keys to get to the next slide.
ca: Utilitza les tecles de fletxa per avançar a la següent diapositiva.

en: Tabindex For Navigation
ca: Tabindex per a la Navegació

en: This helps make the slideshow navigation more accessible.
ca: Això ajuda a fer que la navegació del slideshow sigui més accessible.

en: If Autoplay is enabled, this causes screen readers to announce that the slides are changing.
ca: Si l'Autoplay està habilitat, això fa que els lectors de pantalla anunciïn que les diapositives estan canviant.

en: This is used on the navigation button for the active slide. It helps screen readers understand which slide is active.
ca: Això s'utilitza al botó de navegació per a la diapositiva activa. Ajuda els lectors de pantalla a entendre quina diapositiva està activa.

en: Developer Options
ca: Opcions per a Desenvolupadors

en: CSS Classes
ca: Classes CSS

en: Enter custom CSS classes to apply to the slider wrapper. Separate multiple classes with a space.
ca: Introduïu classes CSS personalitzades per aplicar a l'envàs del control lliscant. Separeu diverses classes amb un espai.

en: Print CSS
ca: Imprimir CSS

en: Uncheck this if you would like to include your own CSS.
ca: Desmarqueu això si voleu incloure el vostre propi CSS.

en: Print JS
ca: Imprimir JS

en: Uncheck this if you would like to include your own Javascript.
ca: Desmarqueu això si voleu incloure el vostre propi Javascript.

en: No Conflict Mode
ca: Mode sense conflictes

en: Delay adding the flexslider class to the slideshow.
ca: Retard en afegir la classe flexslider al control lliscant.

en: Trashed Slides
ca: Diapositives esborrades

en: View trashed slides
ca: Veure diapositives esborrades

en: Add a new slide
ca: Afegir una nova diapositiva

en: Add Slide
ca: Afegir diapositiva

en: Save & open the preview
ca: Desa i obre la vista prèvia

en: Add a new slideshow
ca: Afegir un nou control lliscant

en: New
ca: Nou

en: Duplicate this slideshow
ca: Duplicar aquest control lliscant

en: Duplicate
ca: Duplicar

en: Adding custom CSS is a MetaSlider Slideshow Pro feature. Click to learn more.
ca: Afegir CSS personalitzat és una característica de MetaSlider Slideshow Pro. Feu clic per aprendre'n més.

en: Add CSS
ca: Afegir CSS

en: Save slideshow
ca: Desa el control lliscant

en: Save
ca: Desa

en: Return to Published Slides
ca: Tornar a les diapositives publicades

en: Settings
ca: Configuració

en: Help Center
ca: Centre d'ajuda

en: Import
ca: Importar

en: Export
ca: Exportar

en: MetaSliderQuickstart class does not exists.
ca: La classe MetaSliderQuickstart no existeix.

en: Creating slideshow... Please wait!
ca: Creant el passi de diapositives... Si us plau, espera!

en: Redirecting...
ca: Redirigint...

en: Quick Start
ca: Inici ràpid

en: Start with a demo
ca: Comença amb una demostració

en: Use your own media
ca: Utilitza els teus propis mitjans

en: Blank slideshow
ca: Passi de diapositives en blanc

en: Import a demo slideshow
ca: Importar un passe de diapositives de demostració

en: Use sample slides to quickly create a new slideshow.
ca: Utilitza diapositives d'exemple per crear ràpidament un nou passi de diapositives.

en: Slide Type
ca: Tipus de diapositiva

en: Image
ca: Imatge

en: External Image
ca: Imatge externa

en: External Video
ca: Vídeo extern

en: Custom HTML
ca: HTML personalitzat

en: Post Feed
ca: Feed de publicacions

en: Layer Slide
ca: Diapositiva de capa

en: Local Video
ca: Vídeo local

en: Features
ca: Funcions

en: Boxed
ca: Caixa

en: Full-width
ca: Ample complet

en: Thumbnail Navigation
ca: Navegació de miniatures

en: Video Caption
ca: Subtítol de vídeo

en: Hero Image
ca: Imatge destacada

en: Animation Type
ca: Tipus d'animació

en: Integration
ca: Integració

en: The Events Calendar
ca: El Calendari d'Esdeveniments

en: WordPress Posts
ca: Publicacions de WordPress

en: Blend
ca: Mescla

en: Bubble
ca: Bombolla

en: Cascade
ca: Cascada

en: Clarity
ca: Claredat

en: Cubic
ca: Cúbic

en: Disjoint
ca: Disjunt

en: Hero
ca: Heroi

en: Highway
ca: Autopista

en: Nexus
ca: Nex

en: Outline
ca: Contorn

en: Parallel
ca: Paral·lel

en: Praise Loop
ca: Cicle de Lloança

en: Precognition
ca: Preconcepció

en: Free and Pro
ca: Gratuït i Pro

en: Free only
ca: Només gratuït

en: Pro only
ca: Només Pro

en: Reset Filters
ca: Restablir filtres

en: No demos match your filters.
ca: No hi ha demos que coincideixin amb els teus filtres.

en: Create %s slideshow?
ca: Crear %s slideshow?

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Yes, please!
ca: Sí, si us plau!

en: Get MetaSlider Slideshow Pro!
ca: Obtenir MetaSlider Slideshow Pro!

en: Upgrade now to unlock this demo slideshow!
ca: Actualitza ara per desbloquejar aquest slideshow de demostració!

en: Upgrade now
ca: Actualitza ara

en: Create a slideshow with your images
ca: Crea una presentació de diapositives amb les teves imatges

en: Choose your own images to start a new slideshow.
ca: Tria les teves pròpies imatges per començar una nova presentació de diapositives.

en: Uploading images...
ca: Pujant imatges...

en: Open Media Library
ca: Obre la Biblioteca de mitjans

en: Introducing the Theme Editor in MetaSlider Slideshow Pro
ca: Presentem l'Editor de Temes a MetaSlider Slideshow Pro

en: Theme Editor
ca: Editor de Temes

en: Create your own MetaSlider Themes
ca: Crea els teus propis Temes de MetaSlider

en: The Theme Editor is an easy and powerful way to design themes that exactly match your site.
ca: L'Editor de Temes és una manera fàcil i poderosa de dissenyar temes que coincideixin exactament amb el teu lloc.

en: The Theme Editor allows you to customize almost every aspect of your slideshow themes. You can change the arrows, navigation, captions, Play / Pause button, and other slideshow details.
ca: L'Editor de Temes et permet personalitzar gairebé cada aspecte dels teus temes de presentació de diapositives. Pots canviar les fletxes, la navegació, les llegendes, el botó Reproduir / Pausa i altres detalls de la presentació de diapositives.

en: Upgrade to MetaSlider Slideshow Pro and you can create a beautiful WordPress slideshow in minutes.
ca: Actualitza a MetaSlider Slideshow Pro i podràs crear una bonica presentació de diapositives de WordPress en minuts.

en: Comparison Chart
ca: Taula de comparació

en: Free
ca: Gratuït

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Create unlimited slideshows
ca: Crea presentacions de diapositives il·limitades

en: Create and manage as many slideshows as you need.
ca: Crea i gestiona tantes presentacions de diapositives com necessitis.

en: Regular updates
ca: Actualitzacions regulars

en: We keep MetaSlider compatible with the latest versions of WordPress.
ca: Mantenim MetaSlider compatible amb les últimes versions de WordPress.

en: Intelligent image cropping
ca: Retallat d'imatges intel·ligent

en: Unique Smart Crop functionality ensures your slides are perfectly resized.
ca: La funcionalitat única de recortament intel·ligent assegura que les teves diapositives estiguin perfectament redimensionades.

en: Toggle your slide's visibility
ca: Canvia la visibilitat de la teva diapositiva

en: Hide any slide, without having to delete them.
ca: Amaga qualsevol diapositiva, sense haver de suprimir-les.

en: Thumbnail navigation
ca: Navegació de miniatures

en: Allow users to browse your slideshows using thumbnail navigation.
ca: Permet als usuaris navegar pels teus diapositives utilitzant la navegació de miniatures.

en: Add YouTube, Vimeo and Tiktok slides
ca: Afegir diapositives de YouTube, Vimeo i TikTok

en: Easily include videos hosted by YouTube, Vimeo or TikTok.
ca: Inclou fàcilment vídeos allotjats per YouTube, Vimeo o TikTok.

en: Add local video slides
ca: Afegir diapositives de vídeo locals

en: Create slideshows with videos from your WordPress media library.
ca: Crea diapositives amb vídeos de la teva biblioteca de mitjans de WordPress.

en: Add external video slides
ca: Afegir diapositives de vídeo externs

en: Create slideshows with external videos.
ca: Crea diapositives amb vídeos externs.

en: Extra premium themes
ca: Temes premium addicionals

en: MetaSlider Slideshow Pro provides stylish and exclusive themes for your slideshows.
ca: MetaSlider Slideshow Pro proporciona temes elegants i exclusius per a les teves diapositives.

en: Add slide layers
ca: Afegir capes de diapositiva

en: Add layers to your slides with over 50 available transition effects.
ca: Afegir capes a les teves diapositives amb més de 50 efectes de transició disponibles.

en: Add Post Feed slides
ca: Afegir diapositives de Feed de Publicacions

en: Easily build slides based on your WordPress posts.
ca: Crea fàcilment diapositives basades en les teves publicacions de WordPress.

en: Add Custom HTML slides
ca: Afegir diapositives HTML personalitzades

en: Design slides using images, HTML and CSS
ca: Dissenya diapositives utilitzant imatges, HTML i CSS

en: Add Post Images slides
ca: Afegir diapositives d'Imatges de Publicacions

en: Extract images from the current post and displays them as slides.
ca: Extreu imatges de la publicació actual i les mostra com a diapositives.

en: Add custom CSS
ca: Afegir CSS personalitzat

en: Customize your slideshows to fit with your website.
ca: Personalitzeu les vostres presentacions de diapositives per adaptar-les al vostre lloc web.

en: Schedule your slides
ca: Programa les teves diapositives

en: Add a start/end date to individual slides.
ca: Afegiu una data d'inici/fi a diapositives individuals.

en: WooCommerce integrations
ca: Integracions de WooCommerce

en: Display your products as slides with support for product galleries.
ca: Mostra els teus productes com a diapositives amb suport per a galeries de productes.

en: Advanced Custom Fields integrations
ca: Integracions de Advanced Custom Fields

en: Display ACF image and gallery fields.
ca: Mostra camps d'imatge i galeria d'ACF.

en: The Events Calendar integrations
ca: Integracions de The Events Calendar

en: Display your events as slides.
ca: Mostra els teus esdeveniments com a diapositives.

en: Repeating Slides support
ca: Suport per a diapositives repetitives

en: Repeat a slide multiple times.
ca: Repeteix una diapositiva diverses vegades.

en: Premium support
ca: Suport premium

en: Have your specific queries addressed directly by our experts.
ca: Tingueu les vostres consultes específiques tractades directament pels nostres experts.

en: Custom delay for this slide
ca: Retard personalitzat per a aquesta diapositiva

en: Requires the Auto play setting to be enabled for this slideshow. When active on video slides, playback (by user or video autoplay) controls when the slideshow advances.
ca: Requereix que la configuració de reproducció automàtica estigui habilitada per a aquesta presentació de diapositives. Quan està activa en diapositives de vídeo, la reproducció (per part de l'usuari o reproducció automàtica de vídeo) controla quan avança la presentació de diapositives.

en: Custom delay is available in MetaSlider Slideshow Pro
ca: El retard personalitzat està disponible a MetaSlider Slideshow Pro

en: Repeat this slide
ca: Repeteix aquesta diapositiva

en: The slide is repeated after the specified number of original slides until the end of the slider. If multiple slides have this feature enabled, only the original (non-repeated) slides are considered when determining the positions of the repeated slides.
ca: La diapositiva es repeteix després del nombre especificat de diapositives originals fins al final del control deslliscant. Si diverses diapositives tenen aquesta funció habilitada, només es consideren les diapositives originals (no repetides) quan es determinen les posicions de les diapositives repetides.

en: Repeat slide is available in MetaSlider Slideshow Pro
ca: La repetició de diapositives està disponible a MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom thumbnail
ca: Miniatura personalitzada

en: When Navigation is Thumbnails or Filmstrip, select a thumbnail to replace the default one.
ca: Quan la navegació és miniatures o pel·lícula, selecciona una miniatura per substituir la predeterminada.

en: Custom thumbnail is available in MetaSlider Slideshow Pro
ca: La miniatura personalitzada està disponible a MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom CSS classes
ca: Classes CSS personalitzades

en: Add custom CSS classes separated with empty spaces to slide li tag.
ca: Afegeix classes CSS personalitzades separades per espais buits a l'etiqueta li de la diapositiva.

en: Custom CSS classes is available in MetaSlider Slideshow Pro
ca: Les classes CSS personalitzades estan disponibles a MetaSlider Slideshow Pro

en: Crop Position
ca: Posició de retall

en: Choose how images are cropped if they are too large for the slideshow. This works if "Smart Crop" is selected in the "Image Crop" settings.
ca: Tria com es retallen les imatges si són massa grans per al passi de diapositives. Això funciona si es selecciona "Retall Intel·ligent" a la configuració de "Retall d'Imatge".

en: Top Left
ca: Superior Esquerra

en: Top Center
ca: Superior Centre

en: Top Right
ca: Superior Dreta

en: Center Left
ca: Centre Esquerra

en: Center Center
ca: Centre Centre

en: Center Right
ca: Centre Dreta

en: Bottom Left
ca: Inferior Esquerra

en: Bottom Center
ca: Inferior Centre

en: Bottom Right
ca: Inferior Dreta

en: Re-crop image
ca: Torna a retallar la imatge

en: Image Link URL
ca: URL de l'enllaç de la imatge

en: When visitors click on your image slide, they will be taken to this URL. Alternatively, if your theme has a button, the link will be applied to the button.
ca: Quan els visitants facin clic a la vostra diapositiva d'imatge, seran dirigits a aquesta URL. Alternativament, si el vostre tema té un botó, l'enllaç s'aplicarà al botó.

en: New window
ca: Nova finestra

en: Open link in a new window
ca: Obre l'enllaç en una nova finestra

en: Image Link Alt Text
ca: Text alternatiu de l'enllaç d'imatge

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text for links is highly recommended.
ca: Aquest text és utilitzat pels motors de cerca i pels visitants que utilitzen lectors de pantalla. S'aconsella afegir text alternatiu per als enllaços.

en: Enter text here
ca: Introduïu el text aquí

en: Hide slide on:
ca: Amagar la diapositiva a:

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths equal to or greater than %spx
ca: Quan s'habilita, aquesta configuració amagarà la diapositiva en amplades de pantalla iguals o superiors a %spx

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths of %1$spx to %2$spx
ca: Quan s'habilita, aquesta configuració amagarà la diapositiva en amplades de pantalla de %1$spx a %2$spx

en: Hide caption on:
ca: Amagar la llegenda a:

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths equal to or greater than %spx
ca: Quan s'habilita, aquesta configuració amagarà la llegenda en amplades de pantalla iguals o superiors a %spx

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths of %1$spx to %2$spx
ca: Quan s'habilita, aquesta configuració amagarà la llegenda en amplades de pantalla de %1$spx a %2$spx

en: Schedule this slide
ca: Programar aquesta diapositiva

en: Schedule is available in MetaSlider Slideshow Pro
ca: La programació està disponible a MetaSlider Slideshow Pro

en: %s time
ca: %s temps

en: UTC%s timezone
ca: UTC%s zona horària

en: %sUses your settings timezone%s
ca: %sUtilitza la zona horària de les vostres configuracions%s

en: Current server time
ca: Hora actual del servidor

en: Image Title Text
ca: Text del títol de la imatge

en: Visitors will see this text if they hover over your image slide. Adding Title text is useful but not required.
ca: Els visitants veuran aquest text si passen el cursor sobre la vostra diapositiva d'imatge. Afegir text de títol és útil però no és obligatori.

en: Enable this to inherit the image title
ca: Activa això per heretar el títol de la imatge

en: Use the image title
ca: Utilitza el títol de la imatge

en: Image Alt Text
ca: Text alternatiu de la imatge

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text is highly recommended.
ca: Aquest text és utilitzat pels motors de cerca i pels visitants que utilitzen lectors de pantalla. Afegir text alternatiu és molt recomanable.

en: Enable this to inherit the image alt text
ca: Activa això per heretar el text alternatiu de la imatge

en: Use the image alt text
ca: Utilitza el text alternatiu de la imatge

en: Nature Site
ca: Lloc de Natura

en: Travel Itinerary
ca: Itinerari de Viatge

en: City Guide
ca: Guia de la Ciutat

en: Black and White Photography
ca: Fotografia en Blanc i Negre

en: Productivity Guide
ca: Guia de Productivitat

en: Real Estate Listings
ca: Anuncis Immobiliaris

en: Landscape Photography
ca: Fotografia de Paisatges

en: Client Logos
ca: Logotips de Clients

en: Wildlife Photography
ca: Fotografia de Vida Silvestre

en: Images
ca: Imatges

en: Image Carousel
ca: Carousel d'Imatges

en: Image Carousel with Captions
ca: Carousel d'Imatges amb Llegendes

en: Creative Process
ca: Procés Creatiu

en: Architecture
ca: Arquitectura

en: Emerging Perspectives
ca: Perspectives Emergents

en: Sporting Spirit
ca: Esperit Esportiu

en: Marathon Journey
ca: Viatge de Marató

en: Cars Display
ca: Exposició de Cotxes

en: Watch Shop Hero
ca: Heroi de la Botiga de Rellotges

en: Creative Agency Hero
ca: Heroi de l'Agència Creativa

en: Fashion Trends
ca: Tendències de Moda

en: Entertainment YouTube Shorts Feed
ca: Feed de Shorts de YouTube d'Entreteniment

en: Album Cover Showcase
ca: Vitrina de Portades d'Àlbums

en: Business Presentation
ca: Presentació Empresarial

en: Books by Genre
ca: Llibres per Gènere

en: Testimonials
ca: Testimonis

en: Skincare Routine Guide
ca: Guia de Rutina per a la Pell

en: Indoor Plant Selection Guide
ca: Guia de Selecció de Plantes d'Interior

en: TikTok Vertical Videos
ca: Vídeos Verticals de TikTok

en: Daily Routine Videos
ca: Vídeos de Rutina Diària

en: Coffee Brewing Guide
ca: Guia per a la Preparació del Cafè

en: Upcoming City Events
ca: Esdeveniments Ciutat Properes

en: Product Categories
ca: Categories de Productes

en: Recent WooCommerce Products
ca: Productes Recents de WooCommerce

en: Latest News Posts
ca: Últimes Notícies

en: Product Demo
ca: Demostració de Producte

en: Trending Videos
ca: Vídeos de Tendència

en: Hotel Rooms
ca: Habitacions d'Hotel

en: Client Testimonials
ca: Testimonis de Clients

en: Meet the Team
ca: Coneix l'Equip

en: Curated Videos
ca: Vídeos Curats

en: Natural Skincare Presentation
ca: Presentació de Cures de Pell Naturals

en: YouTube Shorts Carousel
ca: Carrousel de YouTube Shorts

en: TikTok Carousel
ca: Carrousel de TikTok

en: Layer Slides
ca: Diapositives de Capes

en: WooCommerce Carousel
ca: Carrousel de WooCommerce

en: Bold Motion
ca: Moviment Audaz

en: Playful Pets
ca: Mascotes Juganeres

en: Your settings might not be saving properly due to a configuration on your server. %s is currently set to %s, but we recommend a setting of 4000. Please see %s for more information. The php.ini file is being loaded from here: %s
ca: Les teves configuracions podrien no estar-se desant correctament a causa d'una configuració en el teu servidor. %s està actualment configurat a %s, però recomanem una configuració de 4000. Si us plau, consulta %s per més informació. El fitxer php.ini s'està carregant des d'aquí: %s

en: this article
ca: aquest article

en: Warning:
ca: Advertència:

en: Title:
ca: Títol:

en: Select Slider:
ca: Selecciona el Carrousel:

en: No slideshows found
ca: No s'han trobat presentacions

en: The requested image does not exist. Please try again.
ca: La imatge sol·licitada no existeix. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: The image was successfully updated.
ca: La imatge s'ha actualitzat correctament.

en: There was an error updating the image. Please try again
ca: Hi ha hagut un error en actualitzar la imatge. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: There was an error while updating the database. Please try again.
ca: Hi ha hagut un error en actualitzar la base de dades. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Trash slide
ca: Diapositiva de paperera

en: Update slide image
ca: Actualitzar la imatge de la diapositiva

en: Duplicate slide
ca: Duplicar diapositiva

en: Hide slide
ca: Amagar diapositiva

en: This isn't a valid image format. Please try again.
ca: Aquest no és un format d'imatge vàlid. Si us plau, torneu-ho a provar.

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Image Slide
ca: Diapositiva d'imatge

en: Warning: The image data does not exist. Please re-upload the image.
ca: Advertència: Les dades de la imatge no existeixen. Si us plau, torneu a pujar la imatge.

en: Link
ca: Enllaç

en: Device
ca: Dispositiu

en: Crop
ca: Retallar

en: Schedule
ca: Programar

en: Advanced
ca: Avançat

en: View Slide Details
ca: Veure detalls de la diapositiva

en: Edit Slideshow
ca: Editar Slideshow

en: Play
ca: Reproduir

en: Pause
ca: Pausar

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed but is out of date. You may update it %shere%s. Learn more about this notice %shere%s
ca: MetaSlider Slideshow Pro està instal·lat però està desactualitzat. Podeu actualitzar-lo %shere%s. Apreneu més sobre aquest avís %shere%s

en: Settings & Help
ca: Configuració i Ajuda

en: Upgrade to Pro
ca: Actualitzar a Pro

en: All Slideshows
ca: Tots els Slideshows

en: Create Slideshow
ca: Crear Slideshow

en: Add to slideshow
ca: Afegir al slideshow

en: Image Folder
ca: Carpeta d'Imatges

en: Post Images
ca: Imatges del Post

en: The slide was successfully restored
ca: La diapositiva s'ha restaurat correctament

en: The attempt to restore the slide failed.
ca: L'intent de restaurar la diapositiva ha fallat.

en: The slide was successfully trashed
ca: La diapositiva s'ha eliminat correctament

en: The slide was permanently deleted
ca: La diapositiva s'ha eliminat permanentment

en: Please consider moving your slides to <b>FlexSlider</b>. We're adding all new MetaSlider Slideshow features to this option. <a href="%s">Find out more</a>.
ca: Si us plau, considereu moure les vostres diapositives a <b>FlexSlider</b>. Estem afegint totes les noves funcions de MetaSlider Slideshow a aquesta opció. <a href="%s">Més informació</a>.

en: Slide permanently deleted.
ca: Diapositiva eliminada permanentment.

en: Slide restored.
ca: Diapositiva restaurada.

en: Toggle slide reorder panel
ca: Alternar el panell de reordenament de diapositives

en: You are viewing slides that have been trashed, which will be automatically deleted in %s days.
ca: Estàs visualitzant diapositives que han estat eliminades, que seran eliminades automàticament en %s dies.

en: Move slideshow to trash
ca: Mou la presentació a la paperera

en: Add slideshow
ca: Afegir presentació

en: Choose slideshow
ca: Escollir presentació

en: Insert slideshow
ca: Inserir presentació

en: Create slides by adding text, videos and more to your images
ca: Crea diapositives afegint text, vídeos i més a les teves imatges

en: With Layer slides, you can create beautiful, stylish layers of different elements.
ca: Amb les diapositives de capa, pots crear capes boniques i elegants de diferents elements.

en: You start with an image and then can add text, video, colors, animations, more images, and even shortcodes.
ca: Comences amb una imatge i després pots afegir text, vídeo, colors, animacions, més imatges i fins i tot codis curts.

en: Find out more about MetaSlider Slideshow Pro
ca: Descobreix més sobre MetaSlider Slideshow Pro

en: Create slideshows with your Vimeo videos
ca: Crea presentacions amb els teus vídeos de Vimeo

en: With Vimeo slides, you can build beautiful slideshows with your Vimeo videos.
ca: Amb les diapositives de Vimeo, pots construir presentacions boniques amb els teus vídeos de Vimeo.

en: Vimeo slides will display your videos with auto play, mute, the ability to hide controls, and much more.
ca: Les diapositives de Vimeo mostraran els teus vídeos amb reproducció automàtica, silenci, la capacitat d'amagar els controls i molt més.

en: Create slideshows with your YouTube videos
ca: Crea presentacions amb els teus vídeos de YouTube

en: With YouTube slides, you can build beautiful slideshows with your YouTube videos.
ca: Amb les diapositives de YouTube, pots construir presentacions boniques amb els teus vídeos de YouTube.

en: YouTube slides will display your videos with auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
ca: Les diapositives de YouTube mostraran els teus vídeos amb reproducció automàtica, silenci, càrrega lazy, la capacitat d'amagar els controls i molt més.

en: Create slideshows with your posts
ca: Crea presentacions amb les teves publicacions

en: With Post Feed slides, you can build slideshows with your latest posts, events, or WooCommerce products.
ca: Amb les diapositives del Feed de Publicacions, pots construir presentacions amb les teves últimes publicacions, esdeveniments o productes de WooCommerce.

en: Post Feed slides will automatically display your posts with images, text, custom fields, and much more.
ca: Les diapositives del Feed de Publicacions mostraran automàticament les teves publicacions amb imatges, text, camps personalitzats i molt més.

en: Create slideshows with images stored outside of WordPress
ca: Crea presentacions amb imatges emmagatzemades fora de WordPress

en: With External URL slides, you can load images directly from non-WordPress sources such as CDNs or image hosts.
ca: Amb diapositives d'URL externes, podeu carregar imatges directament des de fonts que no són WordPress, com CDNs o allotjaments d'imatges.

en: External URL slides give you all the power of MetaSlider Slideshow, using images stored anywhere you want.
ca: Les diapositives d'URL externes us donen tota la potència del MetaSlider Slideshow, utilitzant imatges emmagatzemades on vulgueu.

en: Create slideshows with videos in your media library
ca: Creeu presentacions de diapositives amb vídeos a la vostra biblioteca multimèdia

en: With Local Video slides, you can build beautiful slideshows with videos in your WordPress media library.
ca: Amb diapositives de vídeo locals, podeu crear presentacions de diapositives boniques amb vídeos a la vostra biblioteca multimèdia de WordPress.

en: Local Video slides will display your MP4, WebM, and MOV videos with cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
ca: Les diapositives de vídeo locals mostraran els vostres vídeos MP4, WebM i MOV amb imatges de portada, reproducció automàtica, silenci, càrrega lazy, la capacitat d'amagar controls, i molt més.

en: Create slideshows with videos stored outside of WordPress
ca: Creeu presentacions de diapositives amb vídeos emmagatzemats fora de WordPress

en: With External Video slides, you can add videos directly from non-WordPress sources.
ca: Amb diapositives de vídeo externes, podeu afegir vídeos directament des de fonts que no són WordPress.

en: External Video Slides will display your MP4, WebM, and MOV videos. Features include text captions, cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
ca: Les diapositives de vídeo externes mostraran els vostres vídeos MP4, WebM i MOV. Les característiques inclouen subtítols de text, imatges de portada, reproducció automàtica, silenci, càrrega lazy, la capacitat d'amagar controls, i molt més.

en: Create slideshows with custom HTML
ca: Creeu presentacions de diapositives amb HTML personalitzat

en: With Custom HTML slides, you can design slides using images, HTML and CSS. This gives you complete control over the layout and styling.
ca: Amb les diapositives d'HTML personalitzat, podeu dissenyar diapositives utilitzant imatges, HTML i CSS. Això us dóna un control total sobre el disseny i l'estil.

en: Create slideshows with Tiktok Videos
ca: Creeu presentacions de diapositives amb vídeos de TikTok

en: A TikTok Slide will display a video in your slideshow directly from TikTok.com.
ca: Una diapositiva de TikTok mostrarà un vídeo a la vostra presentació de diapositives directament de TikTok.com.

en: Create slideshows with images from a folder
ca: Creeu presentacions de diapositives amb imatges d'una carpeta

en: The Image Folder slide type extracts images from a specified folder and displays them as slides.
ca: El tipus de diapositiva de carpeta d'imatges extreu imatges d'una carpeta especificada i les mostra com a diapositives.

en: This slide type displays images from folders in your WordPress Media Library.
ca: Aquest tipus de diapositiva mostra imatges de carpetes a la vostra biblioteca multimèdia de WordPress.

en: Create slideshows with Post Images
ca: Creeu presentacions de diapositives amb imatges de publicacions

en: The Post Images slide type extracts images from the current post and displays them as slides.
ca: El tipus de diapositiva d'imatges de publicació extreu imatges de la publicació actual i les mostra com a diapositives.

en: This slide type supports featured images, post content images, WooCommerce galleries, Advanced Custom Fields images and galleries.
ca: Aquest tipus de diapositiva admet imatges destacades, imatges de contingut de publicació, galeries de WooCommerce, imatges i galeries de Camps Personalitzats Avançats.

en: Create slideshows with your WooCommerce products
ca: Creeu presentacions de diapositives amb els vostres productes de WooCommerce

en: With WooCommerce slides, you can build slideshows with your WooCommerce products.
ca: Amb les diapositives de WooCommerce, podeu construir presentacions de diapositives amb els vostres productes de WooCommerce.

en: WooCommerce slides will automatically display your products with images, text, custom fields, and much more.
ca: Les diapositives de WooCommerce mostraran automàticament els teus productes amb imatges, text, camps personalitzats i molt més.

en: Premium Support
ca: Suport Premium

en: Support
ca: Suport

en: Documentation
ca: Documentació

en: Leave a review
ca: Deixa una ressenya

en: Uploading...
ca: Pujant...

en: Upload Complete
ca: Pujada completa

en: Import file is missing
ca: El fitxer d'importació falta

en: You attempted to edit a slideshow that does not exist. Perhaps it was moved to trash?
ca: Has intentat editar una diapositiva que no existeix. Potser es va moure a la paperera?

en: Background
ca: Fons

en: Default
ca: Per defecte

en: Hover
ca: Passar el cursor

en: Icon Colors
ca: Colors de la icona

en: Icon Size
ca: Mida de la icona

en: Border Color
ca: Color del contorn

en: Border Width
ca: Amplada del contorn

en: Border Style
ca: Estil del contorn

en: Solid
ca: Sòlid

en: Dotted
ca: Punxegut

en: Dashed
ca: Discontinu

en: Distance from Navigation
ca: Distància de la Navegació

en: Border Radius
ca: Radi de Vora

en: Opacity (default)
ca: Opacitat (per defecte)

en: Opacity (hover)
ca: Opacitat (sobre)

en: Active
ca: Actiu

en: Numbers Underline Color
ca: Color del Subratllat dels Números

en: Numbers Color
ca: Color dels Números

en: Numbers Size
ca: Mida dels Números

en: Numbers Line Height
ca: Altura de Línia dels Números

en: Distance Between Numbers
ca: Distància Entre Números

en: Links
ca: Enllaços

en: Font Size
ca: Mida de la Font

en: The Font Size uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
ca: La Mida de la Font utilitza unitats em. La visualització és relativa al CSS del teu tema, així que la vista prèvia pot ser diferent de la visualització del frontend.

en: Line Height
ca: Altura de Línia

en: The Line Height uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
ca: L'Altura de Línia utilitza unitats em. La visualització és relativa al CSS del teu tema, així que la vista prèvia pot ser diferent de la visualització del frontend.

en: Text Align
ca: Alineació del Text

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Center
ca: Centre

en: Vertical Position
ca: Posició vertical

en: Top
ca: Part superior

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Vertical Position Offset
ca: Desplaçament de posició vertical

en: Based on "Position".
ca: Basat en "Posició".

en: Horizontal Position
ca: Posició horitzontal

en: Horizontal Position Offset
ca: Desplaçament de posició horitzontal

en: Based on "Horizontal Position".
ca: Basat en "Posició horitzontal".

en: Distance from Edge
ca: Distància des de la vora

en: Alignment
ca: Alineació

en: Dots Border Radius
ca: Radi de contorn de punts

en: Dots Width
ca: Amplada de punts

en: Dots Height
ca: Altura de punts

en: Distance Between Dots
ca: Distància entre punts

en: Number Underline Width
ca: Amplada del subratllat del número

en: Numbers Underline Style
ca: Estil del subratllat dels números

en: Numbers
ca: Números

en: Number Size
ca: Mida del número

en: Number Line Height
ca: Altura de la línia numèrica

en: The Font Size uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
ca: La mida de la font utilitza unitats rem. La visualització és relativa al CSS del teu tema, així que la vista prèvia pot ser diferent de la visualització frontal.

en: The Line Height uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
ca: L'alçada de la línia utilitza unitats rem. La visualització és relativa al CSS del teu tema, així que la vista prèvia pot ser diferent de la visualització frontal.

en: Dots Border Width
ca: Amplada del límit de punts

en: Position
ca: Posició

en: Visible in active and hover navigation dot
ca: Visible en el punt de navegació actiu i en passar el cursor

en: Dots Border Style
ca: Estil del límit de punts

en: This background color is used when a slide does not fill the whole width and height of the slide area.
ca: Aquesta color de fons s'utilitza quan una diapositiva no omple tota l'amplada i alçada de l'àrea de la diapositiva.

en: Based on "Vertical Position".
ca: Basat en "Posició vertical".

en: Distance from Center
ca: Distància des del centre

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme.
ca: Aquest és el tema predeterminat de MetaSlider Slideshow.

en: Bitono is a minimalist theme with a 2-color scheme. Recommended for Image, External Image and Post feed slides.
ca: Bitono és un tema minimalista amb un esquema de 2 colors. Recomanat per a diapositives d'Imatge, Imatge externa i Feed de publicacions.

en: Clarity is focused on accessibility. It has easy-to-read fonts, and a straightforward, distraction-free interface.
ca: Clarity està centrat en l'accessibilitat. Té fonts fàcils de llegir i una interfície senzilla i sense distraccions.

en: Databold is a modern, business theme with lots of room for your captions. Databold is recommended for Image, External Image, and Post Feed slides.
ca: Databold és un tema modern i empresarial amb molt espai per als teus subtítols. Databold és recomanat per a diapositives d'Imatge, Imatge externa i Feed de publicacions.

en: Draxler is a stylish theme that places the navigation arrows in the top-right corner. There's also plenty of room for your captions.
ca: Draxler és un tema elegant que col·loca les fletxes de navegació a la cantonada superior dreta. També hi ha molt espai per als teus subtítols.

en: Featuring a built-in button with custom link, Nexus seamlessly integrates key points and interactive elements, making your presentation both engaging and navigable.
ca: Amb un botó integrat amb un enllaç personalitzat, Nexus integra perfectament punts clau i elements interactius, fent que la teva presentació sigui atractiva i navegable.

en: A standard slideshow layout with a modern design and large, clear arrows.
ca: Un disseny de presentació estàndard amb un disseny modern i fletxes grans i clares.

en: A clean, subtle theme that features block arrows and bold design.
ca: Un tema net i subtil que presenta fletxes en bloc i un disseny atrevit.

en: A fun, circular design to brighten up your site. This theme works well with dark images
ca: Un disseny circular divertit per alegrar el teu lloc. Aquest tema funciona bé amb imatges fosques

en: A smart, contemporary design that is built to blend seamlessly into any theme.
ca: Un disseny intel·ligent i contemporani que està dissenyat per integrar-se perfectament en qualsevol tema.

en: This theme places the controls vertically for a unique look.
ca: Aquest tema col·loca els controls de manera vertical per a una aparença única.

en: A futuristic and linear design that has a unique, horizontal navigation.
ca: Un disseny futurista i lineal que té una navegació única i horitzontal.

en: This lightweight design uses numbers for the navigation. The navigation, caption, and arrows are share the same line.
ca: Aquest disseny lleuger utilitza números per a la navegació. La navegació, el subtítol i les fletxes comparteixen la mateixa línia.

en: This theme has a special additional functionality that uses image titles as the slide navigation.
ca: Aquest tema té una funcionalitat addicional especial que utilitza títols d'imatge com a navegació de diapositives.

en: If you would like to use the image titles as the navigation, you can do so by editing the image title in the media library or manually on the slide (SEO tab).
ca: Si voleu utilitzar els títols d'imatge com a navegació, podeu fer-ho editant el títol de la imatge a la biblioteca de mitjans o manualment a la diapositiva (pestanya SEO).

en: This theme has a unique design that gives it a sophisticated look.
ca: Aquest tema té un disseny únic que li dóna una aparença sofisticada.

en: A bold and clear design that works well on a darker images.
ca: Un disseny atrevit i clar que funciona bé amb imatges més fosques.

en: A minimalist theme that gets out of the way so you can showcasing your beautiful pictures. Best used with Image Slides.
ca: Un tema minimalista que es fa a un costat perquè pugueu mostrar les vostres imatges boniques. Millor utilitzat amb diapositives d'imatge.

en: Cascade is a minimalist theme ideal for vertical sliding.
ca: Cascade és un tema minimalista ideal per al deslizament vertical.

en: The Nivo Light theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
ca: El tema Nivo Light inclòs aquí per a fins de llegat. Nota: només funciona amb Nivo Slider

en: The Nivo Bar theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
ca: El tema Nivo Bar inclòs aquí per a fins de llegat. Nota: només funciona amb Nivo Slider

en: The Nivo Dark theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
ca: El tema Nivo Dark inclòs aquí per a fins de llegat. Nota: només funciona amb Nivo Slider

en: minimalist
ca: minimalista

en: 2 columns
ca: 2 columnes

en: A 2 columns minimalistic theme to split your images and captions.
ca: Un tema minimalista de 2 columnes per a dividir les vostres imatges i subtítols.

en: Image, External URL and Post Feed slides are displayed in 2 columns, while the others slide types are displayed in 1 column.
ca: Les diapositives d'imatge, URL externa i aliment de publicacions es mostren en 2 columnes, mentre que els altres tipus de diapositives es mostren en 1 columna.

en: A theme to showcase vertical images and videos.
ca: Un tema per a mostrar imatges i vídeos verticals.

en: Ideal for Images, Post Feed slides, YouTube and Vimeo vertical videos.
ca: Ideal per a imatges, diapositives d'aliment de publicacions, vídeos verticals de YouTube i Vimeo.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by scaling it larger than the surrounding slides, creating a hero-like focal point that draws the viewer's attention.
ca: Un tema de presentació dinàmica que emfatitza la diapositiva activa ampliant-la més que les diapositives circumdants, creant un punt focal similar a un heroi que atrau l'atenció de l'espectador.

en: It should be used with 100% Width and Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide and Center Align enabled. Currently works on all slide types except External Image and Tiktok Videos.
ca: S'ha d'utilitzar amb un ample del 100% i el mode de carrusel desactivat, l'efecte de transició configurat a desplaçar i l'alineació al centre habilitada. Actualment funciona amb tots els tipus de diapositives excepte imatges externes i vídeos de Tiktok.

en: A slideshow theme that unveils captions on hover, adding a dynamic touch to portfolios and showcases.
ca: Un tema de presentació que revela llegendes a l'passar el cursor, afegint un toc dinàmic a portfolis i exhibicions.

en: Best used on slideshows with captions.
ca: Millor utilitzat en presentacions amb llegendes.

en: A modern slideshow theme with captions positioned at the top, showcasing features with sleek elegance.
ca: Un tema de presentació modern amb llegendes posicionades a la part superior, mostrant característiques amb elegància refinada.

en: When using this theme with Carousel Mode, adjust the Carousel Margin setting to create space between the slides.
ca: Quan utilitzeu aquest tema amb el mode de carrusel, ajusteu la configuració del marge del carrusel per crear espai entre les diapositives.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by using grayscale and opacity for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
ca: Un tema de presentació dinàmica que emfatitza la diapositiva activa utilitzant escala de grisos i opacitat per a les diapositives circumdants, creant un punt focal que atrau l'atenció de l'espectador.

en: A dynamic slideshow theme to display testimonials that emphasizes the active slide by using grayscale for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
ca: Un tema de presentació dinàmica per mostrar testimonis que emfatitza la diapositiva activa utilitzant escala de grisos per a les diapositives circumdants, creant un punt focal que atrau l'atenció de l'espectador.

en: Best used with Image slides. It should also be used with Hidden Arrows, Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide, Smart Crop enabled and Crop Source set to "Custom width/height".
ca: Millor utilitzat amb diapositives d'imatge. També s'ha d'utilitzar amb fletxes ocultes, el mode de carrusel desactivat, l'efecte de transició configurat a desplaçar, el tall intel·ligent habilitat i la font de tall configurada a "Ample/altura personalitzada".

en: Image, External Image, Post Feed, Local Video and External Video slides are displayed in 2 columns, while the other slide types are displayed in 1 column.
ca: Les diapositives d'imatge, imatge externa, aliment de publicacions, vídeo local i vídeo extern es mostren en 2 columnes, mentre que els altres tipus de diapositives es mostren en 1 columna.

en: A 2 rows modern theme to split your images and captions ideal for WooCommerce products.
ca: Un tema modern de 2 files per dividir les teves imatges i llegendes, ideal per a productes WooCommerce.

en: A stylish theme ideal for WooCommerce products.
ca: Un tema estilós, ideal per a productes WooCommerce.

en: A modern theme with a clean design to display your captions below the slides.
ca: Un tema modern amb un disseny net per mostrar les teves llegendes sota les diapositives.

en: Captions from Image, External Image, Local Video, External video, YouTube and Vimeo slides are displayed below the slideshow.
ca: Les llegendes d'imatge, imatge externa, vídeo local, vídeo extern, YouTube i Vimeo es mostren sota la presentació.

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme. Use this theme to adjust colors to your preference.
ca: Aquest és el tema de presentació predeterminat de MetaSlider. Utilitzeu aquest tema per ajustar els colors segons la vostra preferència.

en: To add a button to the Nexus theme, enter the URL and the button text into the "Link" tab.
ca: Per afegir un botó al tema Nexus, introduïu l'URL i el text del botó a la pestanya "Enllaç".

en: Button
ca: Botó

en: Click Here
ca: Feu clic aquí

en: Border
ca: Vora

en: Text and Numbers
ca: Text i Nombres

en: Font Size for Active Number
ca: Mida de la font per al número actiu

en: Line Height for Active Number
ca: Alçada de línia per al número actiu

en: Font Size for Count Number
ca: Mida de la font per al número de comptatge

en: Line Height for Count Number
ca: Alçada de línia per al número de comptatge

en: Previous Slide
ca: Diapositiva anterior

en: Next Slide
ca: Diapositiva següent

en: Preparing 1 slide...
ca: Preparant 1 diapositiva...

en: 1 slide added successfully
ca: 1 diapositiva afegida correctament

en: Slide Types
ca: Tipus de diapositives

en: Opening add slide UI...
ca: Obrint la interfície d'addició de diapositives...

en: Closing add slide UI...
ca: Tancant la interfície d'addició de diapositives...

en: Updating slide...
ca: Actualitzant la diapositiva...

en: Slide updated successfully
ca: Diapositiva actualitzada correctament

en: Stop on first slide after looping
ca: Atura't a la primera diapositiva després de repetir

en: Unsplash Library
ca: Biblioteca Unsplash

en: Crop position saved and image cropped
ca: Posició de retallada desada i imatge retallada

en: There was an error when saving crop position or cropping the image
ca: Hi ha hagut un error en desar la posició de retallada o retallant la imatge

en: Device options are enabled for this slide. Adjust using the Device tab.
ca: Les opcions del dispositiu estan habilitades per a aquesta diapositiva. Ajusta-ho mitjançant la pestanya Dispositiu.

en: CSS Manager notice opened
ca: Avís del gestor CSS obert

en: CSS Manager notice closed
ca: Notificació del gestor de CSS tancada

en: CSS Manager
ca: Gestor de CSS

en: Easily add custom CSS to your slideshows to create the perfect design for your sites.
ca: Afegeix fàcilment CSS personalitzat a les teves presentacions per crear el disseny perfecte per als teus llocs.

en: Built-in text editor full of features.
ca: Editor de text integrat ple de funcions.

en: Loads only on the front-end where needed.
ca: Es carrega només a la part frontal on és necessari.

en: Includes recipes to solve common scenarios.
ca: Inclou receptes per resoldre escenaris comuns.

en: Analytics notice opened
ca: Notificació d'analítica oberta

en: Analytics notice closed
ca: Notificació d'analítica tancada

en: We'd also like to send you infrequent emails with important security and feature updates. See our %s for more details.
ca: També ens agradaria enviar-te correus electrònics poc freqüents amb actualitzacions importants de seguretat i funcionalitats. Consulta la nostra %s per a més detalls.

en: privacy policy
ca: política de privadesa

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow
ca: Gràcies per utilitzar MetaSlider Slideshow

en: We are currently building the next version of MetaSlider Slideshow. Can you help us out by sharing non-sensitive diagnostic information?
ca: Actualment estem construint la següent versió de MetaSlider Slideshow. Ens pots ajudar compartint informació diagnòstica no sensible?

en: Agree and continue
ca: Acceptar i continuar

en: No thanks
ca: No, gràcies

en: Duplicating...
ca: Duplicant...

en: To edit this slide, click "Restore" and then "Return to Published Slides"
ca: Per editar aquesta diapositiva, fes clic a "Restaurar" i després "Tornar a Diapositives Publicades"

en: MetaSlider Slideshow dashboard loaded
ca: Dashboard de MetaSlider Slideshow carregat

en: Saving...
ca: Desant...

en: Saving %s slides. This may take a few moments.
ca: Desant %s diapositives. Això pot trigar uns moments.

en: Saving %s slides.
ca: Desant %s diapositives.

en: Slideshow saved
ca: Presentació guardada

en: Duplicated successfully. Reloading...
ca: Duplicat amb èxit. Recarregant...

en: Settings saved
ca: Configuracions desades

en: Still working... %s slides remaining...
ca: Encara treballant... %s diapositives restants...

en: Tour cancelled successfully
ca: Tour cancel·lat amb èxit

en: Tour cancelled unsuccessfully
ca: Tour cancel·lat sense èxit

en: Are you sure?
ca: Estàs segur?

en: This slideshow will be moved to the "Trash" area.
ca: Aquesta presentació es mourà a la zona de "Paperera".

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Invalid nonce token
ca: Token nonce no vàlid

en: OK
ca: D'acord

en: Unable to proceed due to invalid nonce token.
ca: No es pot continuar a causa d'un token nonce no vàlid.

en: Something went wrong
ca: Alguna cosa ha anat malament

en: Preparing slideshow for duplication...
ca: Preparant la presentació per a la duplicació...

en: Doing something...
ca: Fent alguna cosa...

en: No error message provided.
ca: No s'ha proporcionat cap missatge d'error.

en: Undefined error occurred
ca: S'ha produït un error no definit

en: No error message reported.
ca: No s'ha informat cap missatge d'error.

en: We recommend you enable %1$s"Recommended Theme Options"%2$s to automatically adjust slideshow settings when selecting a new theme.
ca: Et recomanem que activis %1$s"Opcions de Tema Recomanades"%2$s per ajustar automàticament la configuració de la presentació en seleccionar un nou tema.

en: Saving theme...
ca: Guardant tema...

en: Theme saved
ca: Tema desat

en: Slideshow Theme
ca: Tema de Slideshow

en: This theme was designed for FlexSlider. Please choose the FlexSlider option for the best display.
ca: Aquest tema ha estat dissenyat per a FlexSlider. Si us plau, tria l'opció FlexSlider per a la millor visualització.

en: Dismiss this notice.
ca: Descartar aquest avís.

en: theme
ca: tema

en: Legacy
ca: Llegat

en: Custom theme
ca: Tema personalitzat

en: Remove
ca: Eliminar

en: Change
ca: Canviar

en: Change the design of your slideshow with a stylish MetaSlider Slideshow theme!
ca: Canvia el disseny del teu slideshow amb un estilós tema MetaSlider Slideshow!

en: Select a custom theme
ca: Selecciona un tema personalitzat

en: All themes
ca: Tots els temes

en: Upgrade now to unlock this theme!
ca: Actualitza ara per desbloquejar aquest tema!

en: Upgrade now to build your own custom themes!
ca: Actualitza ara per crear els teus propis temes personalitzats!

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed!
ca: MetaSlider Slideshow Pro està instal·lat!

en: You can create your own themes with our theme editor
ca: Pots crear els teus propis temes amb el nostre editor de temes

en: Get started
ca: Comença

en: Theme Details
ca: Detalls del tema

en: Theme Instructions
ca: Instruccions del tema

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Style Details
ca: Detalls de l'estil

en: This style was created with the Theme Editor.
ca: Aquest estil es va crear amb l'Editor de Temes.

en: This theme was created through the theme editor.
ca: Aquest tema es va crear mitjançant l'editor de temes.

en: How To Use
ca: Com Utilitzar

en: Select a theme on the left to use on this slideshow. Click the theme for more details.
ca: Selecciona un tema a l'esquerra per usar en aquesta presentació. Fes clic al tema per més detalls.

en: MetaSlider Slideshow Pro gives you access to extra themes. You can also create completely new themes that can easily be added to new slideshows.
ca: MetaSlider Slideshow Pro et dóna accés a temes addicionals. També pots crear temes completament nous que es poden afegir fàcilment a noves presentacions.

en: Error: No themes were found.
ca: Error: No s'han trobat temes.

en: Preview slideshow
ca: Vista prèvia de la presentació

en: Select
ca: Seleccionar

en: Dark / Light Mode (Use L key)
ca: Mode Fosc / Clar (Utilitza la tecla L)

en: Toggle full width (Use F key)
ca: Alternar amplada completa (Utilitza la tecla F)

en: Desktop preview
ca: Vista prèvia de sobretaula

en: Laptop preview
ca: Vista prèvia de portàtil

en: Tablet preview
ca: Vista prèvia de tauleta

en: Smartphone preview
ca: Vista prèvia de telèfon intel·ligent

en: Exit preview
ca: Sortir de la vista prèvia

en: This feature is not fully supported in this browser.
ca: Aquesta funció no és totalment compatible amb aquest navegador.

en: Media caption
ca: Llegenda del mitjà

en: Media description
ca: Descripció del mitjà

en: Manual entry
ca: Entrada manual

en: This will override the Caption Link Color option in the "Theme" area of the right sidebar.
ca: Això substituirà l'opció de Color de l'Enllaç del Títol a la zona de "Tema" de la barra lateral dreta.

en: Enter text that will appear with your image slide.
ca: Insereix text que apareixerà amb la teva diapositiva d'imatge.

en: Automatically updates directly from the WP Media Library
ca: S'actualitza automàticament directament des de la Biblioteca de Mitjans de WP

en: No default was found
ca: No s'ha trobat cap valor per defecte

en: You may use HTML here
ca: Pots utilitzar HTML aquí

en: Filter by type
ca: Filtrar per tipus

en: All media items
ca: Tots els elements multimèdia

en: Search Unsplash API
ca: Cerca a l'API d'Unsplash

en: Search unsplash.com...
ca: Cerca a unsplash.com...

en: Load more
ca: Carrega més

en: Photo by %s on Unsplash
ca: Foto de %s a Unsplash

en: Photo on Unsplash
ca: Foto a Unsplash

en: Opening Unsplash tab...
ca: Obrint la pestanya d'Unsplash...

en: Unsplash tab closed
ca: Pestanya d'Unsplash tancada

en: No photots found.
ca: No s'han trobat fotos.

en: Photo by %s
ca: Foto de %s

en: Deselect
ca: Desmarcar

en: Attachment Details
ca: Detalls de l'Adjunt

en: view original
ca: veure original

en: Profile
ca: Perfil

en: Portfolio
ca: Portafoli

en: Description
ca: Descripció

en: Quality
ca: Qualitat

en: All photos published on Unsplash can be used for free.
ca: Totes les fotos publicades a Unsplash es poden utilitzar de manera gratuïta.

en: view license
ca: veure llicència

en: Complete!
ca: Complet!

en: Crunching...
ca: Processant...

en: Import Slides
ca: Importar diapositives

en: Import slides
ca: Importar diapositives

en: You currently do not have any slides to preview. If you want, we can import some image slides for you.
ca: Actualment no tens cap diapositiva per previsualitzar. Si vols, podem importar algunes diapositives d'imatge per a tu.

en: No valid files found
ca: No s'han trobat fitxers vàlids

en: Drag and drop interface not available.
ca: Interfície de drag and drop no disponible.

en: Drop images here
ca: Deixa les imatges aquí

en: Press %s to save or %s to cancel.
ca: Prem %s per desar o %s per cancel·lar.

en: Shortcode copied
ca: Shortcode copiat

en: Shortcode unable to be copied automatically
ca: Shortcode no es pot copiar automàticament

en: Failed to open utility modal...
ca: No s'ha pogut obrir el modal d'utilitats...

en: Opening utility modal...
ca: Obrint modal d'utilitats...

en: Closing utility modal...
ca: Tancant modal d'utilitats...

en: No slides
ca: Sense diapositives

en: Current
ca: Actual

en: last updated: %s
ca: última actualització: %s

en: Viewing 1 slideshow
ca: Veient 1 presentació

en: Viewing %s out of %s slideshows
ca: Veient %s de %s presentacions

en: Search slideshows (Press ctrl + / to focus)‎
ca: Cerca de presentacions (Prem ctrl + / per centrar-se)‎

en: Searching slideshows...
ca: Cercant presentacions...

en: 1 slideshow
ca: 1 presentació

en: Viewing %s out of %s slideshows (%s loaded)
ca: Veient %s de %s presentacions (%s carregades)

en: Indexing %s slideshows into local storage...
ca: Indexant %s presentacions a l'emmagatzematge local...

en: All Slideshows loaded
ca: Totes les presentacions carregades

en: Fetching slideshows...
ca: Obtenint presentacions...

en: Finished
ca: Acabat

en: Indexing slideshows... %s remaining
ca: Indexant presentacions... %s restants

en: This feature is not fully supported in Internet Explorer 11 and you may experience slow search result times.
ca: Aquesta funció no està totalment suportada a Internet Explorer 11 i podríeu experimentar temps de resposta de cerca lents.

en: Sort by title
ca: Ordenar per títol

en: Sort by modified date
ca: Ordenar per data de modificació

en: Filter slideshows‎
ca: Filtrar presentacions‎

en: Searching...
ca: Cercant...

en: Updating...
ca: Actualitzant...

en: Load all
ca: Carregar tot

en: Clear cache
ca: Netejar la memòria cau

en: Load remaining %s slideshows
ca: Carregar els %s diapositives restants

en: Press to clear the slideshow cache from your web browser
ca: Prem per netejar la memòria cau de la diapositiva del teu navegador web

en: Loading slideshows...
ca: Carregant diapositives...

en: Browse slideshows
ca: Navegar per diapositives

en: Collapse
ca: Col·lapsar

en: Press to expand
ca: Prem per expandir

en: Copy all
ca: Copiar tot

en: All settings saved
ca: Totes les configuracions desades

en: Here you will find documentation, and two support tiers to choose from. Additionally, you may supply us with extra information specific to your website, server, etc.
ca: Aquí trobaràs documentació, i dos nivells de suport per escollir. A més, ens pots proporcionar informació addicional específica del teu lloc web, servidor, etc.

en: Documentation 📚
ca: Documentació 📚

en: Check out our documentation page for examples, and more information about what you can do with MetaSlider Slideshow.
ca: Consulta la nostra pàgina de documentació per exemples i més informació sobre el que pots fer amb MetaSlider Slideshow.

en: Visit documentation
ca: Visita la documentació

en: Free Basic Support 🚀
ca: Suport Bàsic Gratuït 🚀

en: For users of the free version of MetaSlider Slideshow, we offer full free support on the wordpress.org forums.
ca: Per als usuaris de la versió gratuïta de MetaSlider Slideshow, oferim suport complet gratuït als fòrums de wordpress.org.

en: Visit wordpress.org
ca: Visita wordpress.org

en: Paid Premium Support 🌟
ca: Suport Premium de Pagament 🌟

en: Paid users of the premium plugin can open a ticket on our private support center to receive personalized support and faster response times.
ca: Els usuaris de pagament del plugin premium poden obrir un tiquet al nostre centre de suport privat per rebre suport personalitzat i temps de resposta més ràpids.

en: Visit metaslider.com
ca: Visita metaslider.com

en: Site Information
ca: Informació del lloc

en: For your convenience, you can copy the basic site information before to help us speed up the debugging process. Be sure to verify that no personal information is included that you might want to keep private.
ca: Per la vostra comoditat, podeu copiar la informació bàsica del lloc abans d'ajudar-nos a accelerar el procés de depuració. Assegureu-vos de verificar que no s'inclogui informació personal que vulgueu mantenir privada.

en: Change the default title that will be used when creating a new slideshow. Use %s and it will be replaced by the current slideshow ID.
ca: Canvieu el títol per defecte que s'utilitzarà quan es creï una nova presentació de diapositives. Utilitzeu %s i es substituirà pel ID actual de la presentació de diapositives.

en: If you are a pro member, enter your license key here to receive updates. %s
ca: Si sou un membre pro, introduïu la vostra clau de llicència aquí per rebre actualitzacions. %s

en: Upgrade here
ca: Actualitza aquí

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Thumbnail (Pro)
ca: Miniatura (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover
ca: Miniatures - Visibles al passar el ratolí

en: Filmstrip
ca: Franja de pel·lícula

en: Filmstrip - Visible On Hover
ca: Franja de pel·lícula - Visible al passar el ratolí

en: Slideshow settings saved
ca: Configuracions de la presentació de diapositives desades

en: Global settings saved
ca: Configuracions globals desades

en: Pro settings saved
ca: Configuracions pro desades

en: Slideshow Defaults
ca: Valors per defecte de la presentació de diapositives

en: Update the default settings used when creating new slideshows.
ca: Actualitzeu les configuracions per defecte utilitzades quan es creen noves presentacions de diapositives.

en: Default Slideshow Title
ca: Títol per defecte de la presentació de diapositives

en: Change the default title
ca: Canvieu el títol per defecte

en: Default Base Image Width
ca: Amplada de la imatge base per defecte

en: Update the default width for the base image. This will be used for the slideshow dimensions and base image cropping.
ca: Actualitzeu l'amplada per defecte per a la imatge base. Això s'utilitzarà per a les dimensions de la presentació de diapositives i el retall de la imatge base.

en: Change the default width
ca: Canvieu l'amplada per defecte

en: Default Base Image Height
ca: Alçada de la Imatge Base per Defecte

en: Update the default height for the base image. This will be used for the base image cropping and slideshow dimensions. If set to 100% width, the height will scale accordingly.
ca: Actualitza l'alçada per defecte de la imatge base. Això s'utilitzarà per al retallat de la imatge base i les dimensions de la presentació. Si s'estableix al 100% d'amplada, l'alçada es redimensionarà proporcionalment.

en: While the width and height defined above will be used for cropping (if enabled) and the base slideshow dimensions, you may also set the slideshow to stretch to its container.
ca: Mentre que l'amplada i l'alçada definides anteriorment s'utilitzaran per al retallat (si està habilitat) i les dimensions de la presentació base, també pots establir que la presentació s'estiri a la seva contenidor.

en: Default Navigation
ca: Navegació per Defecte

en: Change the default navigation when creating a new slideshow.
ca: Canvia la navegació per defecte en crear una nova presentació.

en: Change the default transition between slides.
ca: Canvia la transició per defecte entre diapositives.

en: Global Settings
ca: Configuracions Globals

en: Update the settings used for all the slideshows on your site.
ca: Actualitza les configuracions utilitzades per a totes les presentacions del teu lloc.

en: License Key
ca: Clau de Llicència

en: Update license key
ca: Actualitza la clau de llicència

en: Enable Device Settings
ca: Habilitar Configuracions del Dispositiu

en: Add option to hide slides, captions, arrows, navigation, and the slideshow per screen size.
ca: Afegir opció per amagar diapositives, llegendes, fletxes, navegació i la presentació per mida de pantalla.

en: Device Settings
ca: Configuracions del Dispositiu

en: Set breakpoints for different screen sizes
ca: Estableix punts de ruptura per a diferents mides de pantalla

en: Smartphone
ca: Telèfon Intel·ligent

en: Tablet
ca: Tauleta

en: Laptop
ca: Portàtil

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Disable Legacy Libraries
ca: Desactivar Llibreries Antigues

en: This setting allows you to disable the legacy slideshow libraries: Nivo Slider, Coin Slider, and Responsive Slides
ca: Aquesta configuració et permet desactivar les llibreries de presentació antigues: Nivo Slider, Coin Slider i Responsive Slides

en: We recommend disabling these libraries. You can safely disable the libraries. None of your slideshows use the legacy libraries.
ca: Recomanem desactivar aquestes biblioteques. Podeu desactivar les biblioteques de manera segura. Cap de les vostres presentacions utilitza les biblioteques llegades.

en: You currently have %s slideshows that use legacy libraries.
ca: Actualment teniu %s presentacions que utilitzen biblioteques llegades.

en: You currently have %s slideshow that uses legacy libraries.
ca: Actualment teniu %s presentació que utilitza biblioteques llegades.

en: Enable MetaSlider Slideshow on Admin Bar
ca: Activar MetaSlider Slideshow a la Barra d'Admin

en: Add and edit slideshows easier by showing MetaSlider Slideshow on your admin bar.
ca: Afegiu i editeu presentacions més fàcilment mostrant MetaSlider Slideshow a la vostra barra d'admin.

en: Enable Frontend Edit Links
ca: Activar Enllaços d'Edició al Frontend

en: Edit slideshows easily by showing MetaSlider Slideshow link under each slideshow.
ca: Editeu presentacions fàcilment mostrant l'enllaç de MetaSlider Slideshow sota cada presentació.

en: Last
ca: Últim

en: First
ca: Primer

en: New slides order
ca: Nou ordre de diapositives

en: Select the position for new added slides.
ca: Seleccioneu la posició per a les diapositives noves afegides.

en: Disable Legacy Widget
ca: Desactivar Widget Llegat

en: This setting allows you to disable the legacy MetaSlider Slideshow widget.
ca: Aquesta configuració us permet desactivar el widget MetaSlider Slideshow llegat.

en: Enable TinyMCE
ca: Activar TinyMCE

en: TinyMCE is a WYSIWYG editor you can use in slide captions.
ca: TinyMCE és un editor WYSIWYG que podeu utilitzar en les llegendes de les diapositives.

en: Fix Touch Swipe
ca: Corregir el Toque i Desplaçament

en: If Touch Swipe doesn't work as expected, enable this setting.
ca: Si el Toque i Desplaçament no funciona com s'esperava, activeu aquesta configuració.

en: Recommended Theme Options
ca: Opcions de Tema Recomanades

en: Automatically apply recommended slideshow options when selecting a theme. This will replace some of the previous options.
ca: Aplica automàticament les opcions de presentació recomanades en seleccionar un tema. Això substituirà algunes de les opcions anteriors.

en: Dashboard Settings
ca: Configuracions del Dashboard

en: Set default sorting options and items per page for your Dashboard.
ca: Estableix opcions de classificació per defecte i articles per pàgina per al teu Dashboard.

en: Slideshow ID
ca: ID de la presentació

en: Date Created
ca: Data de creació

en: Sort Slideshows By
ca: Classifica les presentacions per

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Order By
ca: Ordenar per

en: Items Per Page
ca: Articles per pàgina

en: Pro Settings
ca: Configuració Pro

en: Update the MetaSlider Slideshow Pro settings.
ca: Actualitza la configuració de MetaSlider Slideshow Pro.

en: Flush Cache when Saving Changes
ca: Neteja la memòria cau en desar canvis

en: This setting allows you to automatically flush the cache when saving slideshow changes. Supports WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize and WP Fastest Cache plugins.
ca: Aquesta configuració et permet netejar automàticament la memòria cau quan desis canvis a la presentació. Admet els complementos WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize i WP Fastest Cache.

en: Maximum Number of Custom Fields in Post Feed and WooCommerce Slides
ca: Nombre màxim de camps personalitzats en el Feed de Publicacions i en les Presentacions de WooCommerce

en: Select how many custom fields will display in the dropdown menu when you are inserting tags.
ca: Selecciona quants camps personalitzats es mostraran al menú desplegable quan estiguis inserint etiquetes.

en: Change the maximum custom fields for Post Feed and WooCommerce
ca: Canvia el nombre màxim de camps personalitzats per al Feed de Publicacions i WooCommerce

en: Enable Legacy Theme Editor
ca: Activa l'Editor de Temes Llegat

en: This setting allows you to enable the legacy Theme Editor.
ca: Aquesta configuració et permet activar l'Editor de Temes Llegat.

en: The data in this file does not appear to be valid.
ca: Les dades d'aquest fitxer no semblen ser vàlides.

en: Found %s slideshows
ca: S'han trobat %s presentacions

en: You have no slideshows to import
ca: No tens presentacions per importar

en: Export file is from a local site. Exporting from a local site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
ca: El fitxer d'exportació és d'un lloc local. L'exportació d'un lloc local pot causar problemes durant la importació. Això es deu al fet que les imatges i vídeos han de ser accessibles des d'un servidor en viu.

en: Some images are missing. Please ensure all images are accessible from the source website before importing.
ca: Falten algunes imatges. Si us plau, assegureu-vos que totes les imatges són accessibles des del lloc web d'origen abans d'importar.

en: Continue
ca: Continuar

en: Importing %s slideshows... This may take a minute
ca: Importació de %s diapositives... Això pot trigar un minut

en: Import successful
ca: Importació exitosa

en: Easily import slideshows generated by MetaSlider Slideshow. This requires a file generated from the Export tab.
ca: Importeu fàcilment diapositives generades per MetaSlider Slideshow. Això requereix un fitxer generat des de la pestanya d'Exportar.

en: Load slideshows
ca: Carregar diapositives

en: If you have an export file, you may upload it here to be processed. Information about each slideshow will be presented below. You will be able to confirm before importing.
ca: Si teniu un fitxer d'exportació, podeu pujar-lo aquí per ser processat. La informació sobre cada diapositiva es presentarà a continuació. Podreu confirmar abans d'importar.

en: Importing... Please wait
ca: Importació en curs... Si us plau, espereu

en: Processing...
ca: Processant...

en: Upload file
ca: Pujar fitxer

en: The import file appears to have been generated on a local development site. Some images or videos may not be imported due to limitations in the WordPress upload system.
ca: El fitxer d'importació sembla haver estat generat en un lloc de desenvolupament local. Algunes imatges o vídeos poden no ser importats a causa de les limitacions del sistema de pujada de WordPress.

en: The import file was created with a previous version of MetaSlider Slideshow. Please make sure you are using the latest version of MetaSlider Slideshow in the source website, generate the import file again and upload it here.
ca: El fitxer d'importació va ser creat amb una versió anterior de MetaSlider Slideshow. Si us plau, assegureu-vos que esteu utilitzant la versió més recent de MetaSlider Slideshow al lloc web d'origen, genereu de nou el fitxer d'importació i pugeu-lo aquí.

en: Click the Import button to begin the import process.
ca: Feu clic al botó d'Importar per començar el procés d'importació.

en: Import %s slideshows
ca: Importar %s diapositives

en: Select the slideshows you wish to import below. Then click here to import them.
ca: Seleccioneu les diapositives que desitgeu importar a continuació. A continuació, feu clic aquí per importar-les.

en: Post Feed slide
ca: Diapositiva del Feed de Post

en: External slide
ca: Diapositiva externa

en: WooCommerce slide
ca: Diapositiva de WooCommerce

en: Image Folder slide
ca: Diapositiva de carpeta d'imatges

en: Local Video slide
ca: Diapositiva de vídeo local

en: External Video slide
ca: Diapositiva de vídeo extern

en: Custom HTML slide
ca: Diapositiva HTML personalitzada

en: Layer slide
ca: Diapositiva de capa

en: Image not found<br>%s
ca: Imatge no trobada<br>%s

en: No slides found
ca: No s'han trobat diapositives

en: Loading %s slideshows...
ca: Carregant %s presentacions de diapositives...

en: You have no slideshows to export
ca: No tens presentacions de diapositives per exportar

en: Exporting %s slideshows...
ca: Exportant %s presentacions de diapositives...

en: Export successful
ca: Exportació exitosa

en: No slideshows found.
ca: No s'han trobat presentacions de diapositives.

en: Create a new slideshow now
ca: Crea una nova presentació de diapositives ara

en: If you have only a few slideshows, we will prepare them automatically. If you have many slideshows, click the "Load" button.
ca: Si només tens algunes presentacions de diapositives, les prepararem automàticament. Si tens moltes presentacions de diapositives, fes clic al botó "Carregar".

en: Choose the slideshows you wish to export.
ca: Tria les presentacions de diapositives que desitges exportar.

en: Click the "Export" button.
ca: Fes clic al botó "Exportar".

en: A .json file will automatically be downloaded with all your slideshow data.
ca: Es descarregarà automàticament un fitxer .json amb totes les teves dades de la presentació de diapositives.

en: A few notes on exporting slideshow images and videos:
ca: Algunes notes sobre l'exportació d'imatges i vídeos de la presentació de diapositives:

en: Exporting from a localhost site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
ca: L'exportació des d'un lloc localhost pot causar problemes durant la importació. Això és perquè les imatges i vídeos han d'estar accessibles des d'un servidor en viu.

en: You have %s slideshows that can be exported. Information about each slideshow will be presented below.
ca: Tens %s presentacions de diapositives que poden ser exportades. La informació sobre cada presentació de diapositives es presentarà a continuació.

en: Refresh
ca: Actualitzar

en: Load
ca: Carregar

en: Export %s slideshows
ca: Exportar %s presentacions

en: Select the slideshows you wish to export below, then click here to export them.
ca: Seleccioneu les presentacions que desitgeu exportar a continuació, després feu clic aquí per exportar-les.

en: Failed to open the settings page...
ca: No s'ha pogut obrir la pàgina de configuració...

en: Opening settings page...
ca: Obrint la pàgina de configuració...

en: Page not found: %s
ca: Pàgina no trobada: %s

en: Add a slide
ca: Afegir una diapositiva

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow. To get started, click the "Add Slide" button to create your first slide.
ca: Gràcies per utilitzar MetaSlider Slideshow. Per començar, feu clic al botó "Afegir Diapositiva" per crear la vostra primera diapositiva.

en: Select images
ca: Seleccioneu imatges

en: You can easily add an image from one of the options here. Additionally we provide free images from the Unsplash library.
ca: Podeu afegir fàcilment una imatge d'una de les opcions aquí. A més, proporcionem imatges gratuïtes de la biblioteca Unsplash.

en: Next step
ca: Següent pas

en: Search unsplash
ca: Cerca a Unsplash

en: Choose an image from the left, or search for any topic here to bring up more images.
ca: Trieu una imatge de l'esquerra, o cerqueu qualsevol tema aquí per mostrar més imatges.

en: Hide step
ca: Amagar pas

en: Create your slide
ca: Creeu la vostra diapositiva

en: After you have selected an image, press here to create your slide.
ca: Després d'haver seleccionat una imatge, premeu aquí per crear la vostra diapositiva.

en: Preview Slideshow
ca: Visualitzar Presentació

en: Now that you have some slides set, you can preview your slideshow by pressing here.
ca: Ara que teniu algunes diapositives configurades, podeu visualitzar la vostra presentació prement aquí.

en: Slideshow settings
ca: Configuració de la presentació

en: Edit slideshow
ca: Editar el slideshow

en: Additional CSS Class
ca: Classe CSS addicional

en: Refresh preview
ca: Actualitzar la vista prèvia

en: Loading slideshows list...
ca: Carregant la llista de slideshows...

en: Create one now!
ca: Crea un ara!

en: Loading slideshow
ca: Carregant el slideshow

en: Update preview
ca: Actualitzar la vista prèvia

en: Select a slideshow
ca: Selecciona un slideshow

en: Normal width
ca: Amplada normal

en: Wide width
ca: Amplada àmplia

en: Full width
ca: Amplada completa

en: Use MetaSlider Slideshow to insert slideshows and sliders in your page
ca: Utilitza MetaSlider Slideshow per inserir slideshows i sliders a la teva pàgina

en: gallery
ca: galeria

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Like MetaSlider Slideshow? Please help us by giving a positive review at WordPress.org
ca: T'agrada MetaSlider Slideshow? Si us plau, ajuda'ns donant una ressenya positiva a WordPress.org

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Review MetaSlider Slideshow &rarr;
ca: Revisar MetaSlider Slideshow &rarr;

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Select slideshow to insert into post
ca: Selecciona el slideshow per inserir a la publicació

[ctx: This is a keyboard shortcut.]
en:  (Use Alt + P keys)
ca:  (Utilitza les tecles Alt + P)

[ctx: Uploader: Drop files to upload - or - Select Files]
en: or
ca: o

[ctx: 1000 by 1000 pixels]
en: %s by %s pixels
ca: %s per %s píxels

[ctx: The ENTER key on a keyboard]
en: Enter
ca: Entrar

[ctx: The ESCAPE key on a keyboard]
en: Escape
ca: Escapar

[ctx: number of slides, ex "7 slides"]
en: %s slides
ca: %s diapositives
