MetaSlider Slideshow 3.109.0 - en to fi translation catalogue (1023 entries)

note: Description of the plugin
en: MetaSlider gives you the power to create a beautiful slideshow, carousel, or gallery on your WordPress site.
fi: MetaSlider antaa sinulle mahdollisuuden luoda kauniin esityksen, karusellin tai gallerian WordPress-sivustollasi.

en: This feature is available with MetaSlider Gallery
fi: Tämä ominaisuus on saatavilla MetaSlider Gallery:n kanssa

en: Activate MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
fi: Aktivoi MetaSlider Gallery näyttääksesi diasi valolaatikossa.

en: Activate MetaSlider Gallery
fi: Aktivoi MetaSlider Gallery

en: Install MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
fi: Asenna MetaSlider Gallery näyttääksesi diasi valolaatikossa.

en: Install MetaSlider Gallery
fi: Asenna MetaSlider Gallery

en: Spice up your site with animated layers and video slides with MetaSlider Slideshow Pro
fi: Mausta sivustoasi animaatioilla ja videoilla MetaSlider Pro:n avulla

en: Increase your revenue and conversion with video slides and many more MetaSlider Slideshow Pro features
fi: Lisää tuloasi ja konversiotasi videoilla ja monilla muilla MetaSlider Pro ominaisuuksilla

en: Do you want to display your slideshow media inside a lightbox?
fi: Haluatko näyttää esitysmateriaalisi valolaatikossa?

en: weeks
fi: viikkoa

en: Let's Start &rarr;
fi: Aloitetaan &rarr;

en: Find out more &rarr;
fi: Löydä lisää &rarr;

en: Sign up &rarr;
fi: Rekisteröidy &rarr;

en: Go there &rarr;
fi: Mene sinne &rarr;

en: Click to install the MetaSlider Gallery plugin &rarr;
fi: Napsauta asentaaksesi MetaSlider Galleria -lisäosan &rarr;

en: Read more
fi: Lue lisää

en: The security check failed. Please refresh the page and try again.
fi: Turvatarkistus epäonnistui. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Access denied. Sorry, you do not have permission to complete this task.
fi: Pääsy evätty. Anteeksi, sinulla ei ole oikeuksia tämän tehtävän suorittamiseen.

en: Bad request
fi: Virheellinen pyyntö

en: This item does not exist. Please refresh the page and try again.
fi: Tätä kohdetta ei ole olemassa. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: The option was successfully updated
fi: Asetus päivitettiin onnistuneesti

en: The requested data does not exist.
fi: Pyydettyä tietoa ei ole olemassa.

en: The attempt to update the option failed.
fi: Yrittäminen päivittää asetusta epäonnistui.

en: Thanks for using MetaSlider, the WordPress slideshow plugin
fi: Kiitos, että käytät MetaSlideria, WordPressin diaesityslisäosaa

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Invalid ad identifier
fi: Virheellinen mainostunnus

en: There was an error dimissing the quickstart ad
fi: Nopea mainos hylättiin virheellisesti

en: The quickstart ad was successfully hidden!
fi: Nopea mainos piilotettiin onnistuneesti!

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: Please confirm that you would like to delete this slideshow.
fi: Vahvista, että haluat poistaa tämän diaesityksen.

en: Undo
fi: Kumoa

en: Slide restored
fi: Dia palautettu

en: Slide deleted
fi: Dia poistettu

en: Success
fi: Onnistui

en: Item was copied to your clipboard
fi: Kohde kopioitiin leikepöydällesi

en: Creating slideshow...
fi: Esityksen luominen...

en: Press to undo
fi: Paina kumotaksesi

en: Select replacement image
fi: Valitse korvaava kuva

en: Caution: This setting is for advanced developers only. If you're unsure, leave it checked.
fi: Varoitus: Tämä asetus on vain edistyneille kehittäjille. Jos et ole varma, jätä se valituksi.

en: Tone
fi: Sävy

en: Opacity
fi: Peittävyys

en: Shortcodes
fi: Pikanäppäimet

en: Hide on Smartphone
fi: Piilota älypuhelimessa

en: Hide on Tablet
fi: Piilota tabletissa

en: Hide on Laptop
fi: Piilota kannettavassa

en: Hide on Desktop
fi: Piilota työpöydällä

en: Add Button
fi: Lisää painike

en: Close
fi: Sulje

en: Insert
fi: Lisää

en: Please enter a valid URL.
fi: Ole hyvä ja syötä voimassa oleva URL-osoite.

en: Please enter link text for the button.
fi: Ole hyvä ja syötä linkkiteksti painikkeelle.

en: Open in new window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Button Color
fi: Painikkeen väri

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Link Text
fi: Linkkiteksti

en: The request format was not valid.
fi: Pyyntömuoto ei ollut voimassa.

en: This slideshow is no longer available.
fi: Tämä diaesitys ei ole enää saatavilla.

en: Nothing to import.
fi: Ei mitään tuomista.

en: This was not a slideshow, so we cannot delete it.
fi: Tämä ei ollut diaesitys, joten emme voi poistaa sitä.

en: This was not a slideshow, so we cannot update the setting.
fi: Tämä ei ollut diaesitys, joten emme voi päivittää asetusta.

en: The title cannot be empty.
fi: Otsikko ei voi olla tyhjää.

en: The field (%s) cannot be empty
fi: Kenttä (%s) ei voi olla tyhjää

en: Maximum Number of Custom Field in Post Feed Sliders
fi: Mukautettujen kenttien enimmäismäärä postiviestien liukusäätimissä

en: Import slug not found
fi: Tuo slug ei löytynyt

en: Import data could not be processed
fi: Tuontitietoja ei voitu käsitellä

en: We could not find any images to import.
fi: Emme löytäneet kuvia tuomista varten.

en: New Slideshow
fi: Uusi diaesitys

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Import file is invalid.
fi: Tuontitiedosto on virheellinen.

en: Failed to import video from URL: %s.
fi: Videon tuonti URL-osoitteesta epäonnistui: %s.

en: Failed to import text track from URL: %s.
fi: Tekstiraidan tuonti URL-osoitteesta epäonnistui: %s.

en: Failed to import image from URL: %s.
fi: Kuvan tuonti URL:stä epäonnistui: %s.

en: Only http/https URLs are allowed.
fi: Vain http/https-URL-osoitteet ovat sallittuja.

en: URL does not point to an allowed file type.
fi: URL ei osoita sallittuun tiedostotyyppiin.

en: URL resolves to a disallowed address.
fi: URL ratkaisee kiellettyyn osoitteeseen.

en: No themes found.
fi: Teemoja ei löytynyt.

en: We removed your selected theme as it could not be found. Was the folder deleted?
fi: Poistimme valitsemasi teeman, koska sitä ei löytynyt. Onko kansio poistettu?

en: You don't have any trashed slideshows.
fi: Sinulla ei ole mitään roskakoriin siirrettyjä diaesityksiä.

en: You don't have any slideshows yet. Click %shere%s to create a new slideshow.
fi: Sinulla ei ole vielä diaesityksiä. Napsauta %shere%s luodaksesi uuden diaesityksen.

en: Restore
fi: Palauta

en: Delete Permanently
fi: Poista pysyvästi

en: Trash
fi: Roskakori

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Title
fi: Otsikko

en: Type of Slides
fi: Diojen tyyppi

en: Number of Slides
fi: Diojen määrä

en: Theme
fi: Teema

en: Created
fi: Luotu

en: Shortcode
fi: shortcode

en: Usage
fi: Käyttö

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Click to copy shortcode.
fi: Napsauta kopioidaksesi shortcode.

en: Not found.
fi: Ei löytynyt.

en: View Usage
fi: Näytä käyttö

en: Content Using This Slideshow
fi: Sisältö, joka käyttää tätä diaesitystä

en: Theme Setting
fi: Teeman asetukset

en: Option
fi: Valinta

en: All Themes
fi: Kaikki teemat

en: (No Theme)
fi: (Ei teema)

en: Filter
fi: Suodata

en: Slideshows
fi: Diaesitykset

en: Add New
fi: Lisää uusi

note: Translators: %d is the number of slideshows moved to the Trash.
en: %d slideshow moved to the Trash. | %d slideshows moved to the Trash.
fi[0]: %d diaesitys siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d diaesitystä siirretty roskakoriin.

note: Translators: %d is the number of slideshows restored from the Trash.
en: %d slideshow restored from the Trash. | %d slideshows restored from the Trash.
fi[0]: %d diaesitys palautettu roskakorista.
fi[1]: %d diaesitystä palautettu roskakorista.

note: Translators: %d is the number of slideshows permanently deleted.
en: %d slideshow permanently deleted. | %d slideshows permanently deleted.
fi[0]: %d diaesitys poistettu pysyvästi.
fi[1]: %d diaesitystä poistettu pysyvästi.

en: Slideshows permanently deleted.
fi: Diaesitykset poistettu pysyvästi.

en: Search
fi: Haku

en: Browser upgrade required
fi: Selaimen päivitys vaaditaan

en: It looks like you are using %s. While MetaSlider does support %s on the frontend of the website where users see your slideshows, some of the tools we provide back here require a modern browser.
fi: Näyttää siltä, että käytät %s. Vaikka MetaSlider tukee %s verkkosivuston etuosassa, jossa käyttäjät näkevät diaesityksesi, jotkin työkalut, joita tarjoamme täällä takana, vaativat modernin selaimen.

en: Update Internet Explorer
fi: Päivitä Internet Explorer

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Main Options
fi: Pääasetukset

en: Width
fi: Leveys

en: Slideshow width
fi: Diaesityksen leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Slideshow height
fi: Esityksen korkeus

en: Arrows
fi: Nuoli

en: Show the Previous / Next arrows.
fi: Näytä edellinen / seuraava nuoli.

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Visible On Hover
fi: Näkyvissä hiiren päällä

en: Navigation
fi: Navigointi

en: Show navigation options so that users can browse the slides.
fi: Näytä navigointivaihtoehdot, jotta käyttäjät voivat selata dioja.

en: Dots
fi: Pisteet

en: Dots - Visible On Hover
fi: Pisteet - Näkyvissä hiiren päällä

en: Thumbnails (Pro)
fi: Pienoiskuvat (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover (Pro)
fi: Pienoiskuvat - Näkyvissä hiiren päällä (Pro)

en: Filmstrip (Pro)
fi: Kuvanauha (Pro)

en: Filmstrip - Visible On Hover (Pro)
fi: Kuvanauha - Näkyvissä hiiren päällä (Pro)

en: 100% Width
fi: 100% Leveys

en: If the space for the slideshow is larger than the "Width" setting, the slideshow output will expand to fill all of that space.
fi: Jos esitykselle varattu tila on suurempi kuin "Leveys" -asetuksen, esityksen ulostulo laajenee täyttämään kaiken tämän tilan.

en: Adjust Width to Target Element
fi: Säädä leveyttä kohdeelementtiin

en: This will force the slideshow to use the full width of the target CSS element (Beta). Result may vary from theme to theme.
fi: Tämä pakottaa esityksen käyttämään kohde CSS -elementin koko leveyden (Beta). Tulokset voivat vaihdella teeman mukaan.

en: Target Element
fi: Kohdeelementti

en: The slideshow will use the full width of this target element (Beta). If the target element is not 'body', you may need to enable 'Center Align'.
fi: Diaesitys käyttää tämän kohdeelementin koko leveyttä (Beta). Jos kohdeelementti ei ole 'body', sinun on ehkä otettava käyttöön 'Keskitetty tasaus'.

en: Center Align
fi: Keskitetty tasaus

en: Center align the slideshow in the available space on your website.
fi: Keskitä diaesitys käytettävissä olevassa tilassa verkkosivustollasi.

en: Hide Arrows On
fi: Piilota nuoli

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths less than %spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa nuolit näytön leveyksillä, jotka ovat alle %spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths of %1$spx to %2$spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa nuolit näytön leveyksillä %1$spx - %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths equal to or greater than %spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa nuolit näytön leveyksillä, jotka ovat yhtä suuria tai suurempia kuin %spx.

en: Hide Navigation On
fi: Piilota navigointi

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths less than %spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa navigoinnin näytön leveyksillä, jotka ovat alle %spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths of %1$spx to %2$spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa navigoinnin näytön leveyksillä %1$spx - %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths equal to or greater than %spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa navigoinnin näytön leveyksillä, jotka ovat yhtä suuria tai suurempia kuin %spx.

en: Hide Captions On
fi: Piilota kuvatekstit

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths less than %spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa kuvatekstit näytön leveyksillä, jotka ovat alle %spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths of %1$spx to %2$spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa kuvatekstit näytön leveyksillä %1$spx - %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths equal to or greater than %spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa kuvatekstit näytön leveyksillä, jotka ovat yhtä suuria tai suurempia kuin %spx.

en: Hide Slideshow On
fi: Piilota diaesitys

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths less than %spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa diaesityksen näytön leveyksillä, jotka ovat alle %spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths of %1$spx to %2$spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa diaesityksen näytön leveyksillä %1$spx - %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths equal to or greater than %spx.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, se piilottaa diaesityksen näytön leveyksillä, jotka ovat yhtä suuria tai suurempia kuin %spx.

en: Open In Gallery
fi: Avaa gallerissa

en: Transition Options
fi: Siirtymävaihtoehdot

en: Transition Effect
fi: Siirtymäefekti

en: This animation is used when changing slides.
fi: Tätä animaatiota käytetään diojen vaihtamisessa.

en: Fade
fi: Häipyminen

en: Slide
fi: Liuku

en: Zooming
fi: Zoomaus

en: Flip
fi: Kääntö

en: Random
fi: Satunnainen

en: Swirl
fi: Kierre

en: Rain
fi: Sade

en: Straight
fi: Suora

en: Slice Down
fi: Viilto alas

en: Slice Up
fi: Viilto ylös

en: Slice Up Left
fi: Viilto ylös vasemmalle

en: Slide Up Down
fi: Liuku ylös alas

en: Slice Up Down Left
fi: Viilto ylös alas vasemmalle

en: Fold
fi: Käyry

en: Slide in Right
fi: Liuku oikealta

en: Slide in Left
fi: Liuku vasemmalta

en: Box Random
fi: Laatikko satunnainen

en: Box Rain
fi: Laatikko sade

en: Box Rain Reverse
fi: Laatikko sade käänteinen

en: Box Rain Grow
fi: Laatikko sade kasva

en: Box Rain Grow Reverse
fi: Laatikko sade kasva käänteinen

en: Slide Delay
fi: Liukuväli

en: How long to display each slide, in milliseconds.
fi: Kuinka kauan jokaisen liukuvan näyttäminen kestää, millisekunteina.

en: Transition Speed
fi: Siirtymisen nopeus

en: Choose the speed of the animation in milliseconds. You can select the animation in the "Transition Effect" field.
fi: Valitse animaation nopeus millisekunteina. Voit valita animaation "Siirtymäefekti" kentässä.

en: Number of Slices
fi: Viipaleiden määrä

en: Number of Squares
fi: Neliöiden määrä

en: Number of squares
fi: neliöiden määrä

en: Slide Direction
fi: Liukusuunta

en: Select the direction that slides will move. Vertical will not work if "Carousel mode" is enabled or "Transition Effect" is set to "Fade".
fi: Valitse suunta, johon liu'ut liikkuvat. Pystysuora ei toimi, jos "Karusellitila" on käytössä tai "Siirtymäefekti" on asetettu "Häipyä".

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Reverse
fi: Käänteinen

en: Reverse the slide direction.
fi: Käännä liukusuunta.

en: Image Animation
fi: Kuvien animaatio

en: This feature adds gradual acceleration and deceleration to slide transitions, rather than abrupt starts and stops. This feature only works with the "Slide" Transition Effect.
fi: Tämä ominaisuus lisää liukusiirtymien osuuksiin asteittaista kiihdyttämistä ja hidastamista, sen sijaan että siirtymät alkaisivat ja päättyisivät äkillisesti. Tämä ominaisuus toimii vain "Liuku" siirtymäefektin kanssa.

en: Extra Effect
fi: Lisäefekti

en: Extra effect for slides.
fi: Lisäefekti dioille.

en: None
fi: Ei mitään

en: Fade In
fi: Häivytys

en: This adds an animation when the slideshow loads. It only uses the "Fade" transition effect.
fi: Tämä lisää animaation, kun diaesitys latautuu. Se käyttää vain "Häivytys" siirtymäefektiä.

en: Carousel Options
fi: Karuselliasetukset

en: Carousel Mode
fi: Karusellitila

en: Display multiple slides at once. The slideshow output will default to using 100% width and the 'Slide' Transition Effect.
fi: Näytä useita dioja kerralla. Diaesityksen ulostulo oletusarvoisesti käyttää 100 % leveyttä ja 'Liuku' siirtymäefektiä.

en: Loop Carousel Continuously
fi: Toista karusellia jatkuvasti

en: Infinite loop of slides when Carousel Mode is enabled. This option disables arrows and navigation. The slideshow width must be less than or equal to the width of the container where it is inserted.
fi: Loputon silmukka dioista, kun karusellitila on käytössä. Tämä vaihtoehto poistaa nuolten ja navigoinnin käytöstä. Diaesityksen leveyden on oltava pienempi tai yhtä suuri kuin säiliön leveys, johon se on asetettu.

en: Carousel Margin
fi: Karuselliväli

en: Pixel margin between slides in carousel.
fi: Pikseliväli diojen välillä karusellissa.

en: Display Minimum
fi: Näytön vähimmäismäärä

en: Minimum number of slides to be displayed at the same time in the carousel.
fi: Vähimmäismäärä dioista, jotka näytetään samanaikaisesti karusellissa.

en: Display Maximum
fi: Näytön enimmäismäärä

en: Maximum number of slides to be displayed at the same time in the carousel. Set to 0 to adjust automatically.
fi: Enimmäismäärä dioista, jotka näytetään samanaikaisesti karusellissa. Aseta 0 säätääksesi automaattisesti.

en: Slides per Navigation Click
fi: Dioja navigointinapin klikkausta kohden

en: Number of slides to move when clicking next or previous.
fi: Numero dioja siirtyä, kun napsautat seuraavaa tai edellistä.

en: Force Height
fi: Pakotettu korkeus

en: If the slideshow looks small, force slideshow height when using Carousel mode. Please note when is enabled slides may look cropped.
fi: Jos diaesitys näyttää pieneltä, pakota diaesityksen korkeus käytettäessä Karuselli-tilaa. Huomaa, että kun tämä on käytössä, diat saattavat näyttää karsituilta.

en: Image Options
fi: Kuvavaihtoehdot

en: Image Crop
fi: Kuvan rajaus

en: Smart Crop
fi: Älykäs rajaus

en: Standard
fi: Vakio

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disabled (Smart Pad)
fi: Pois käytöstä (Älykäs Pad)

en: Smart Crop ensures your responsive slides are cropped to a ratio that results in a consistent slideshow size.
fi: Älykäs rajaus varmistaa, että responsiiviset diasi rajataan suhteeseen, joka tuottaa johdonmukaisen diaesityksen koon.

en: Image Crop Source
fi: Kuvan rajauksen lähde

en: Slideshow width/height
fi: Diaesityksen leveys/korkeus

en: Custom width/height (Pro)
fi: Mukautettu leveys/korkeus (Pro)

en: Image Crop Size
fi: Kuvan rajauksen koko

en: This will increase the size of the images in your slideshow. Larger images are higher quality. Smaller images load more quickly.
fi: Tämä lisää kuvien kokoa diaesityksessäsi. Suuremmat kuvat ovat korkealaatuisempia. Pienemmät kuvat latautuvat nopeammin.

en: Lazy Load Images
fi: Laiska latauskuvat

en: Advanced Options
fi: Lisäasetukset

en: Auto Play
fi: Automaattinen toisto

en: Transition between slides automatically.
fi: Siirtyminen diojen välillä automaattisesti.

en: Play / Pause Button
fi: Toista / Pysäytä -painike

en: This allows user to pause or resume Auto Play on the slideshow.
fi: Tämä mahdollistaa käyttäjän pysäyttää tai jatkaa automaattista toistoa esityksessä.

en: Show Play / Pause Button Text
fi: Näytä Toista / Pysäytä -painikkeen teksti

en: Show text options for Play / Pause Button
fi: Näytä tekstivaihtoehdot Toista / Pysäytä -painikkeelle

en: Play Text
fi: Toista-teksti

en: Enter text for the Play/Pause Button. Leave the field empty to use the icon only.
fi: Syötä teksti Toista/Pysäytä -painikkeelle. Jätä kenttä tyhjäksi käyttääksesi vain kuvaketta.

en: Pause Text
fi: Pysäytä-teksti

en: Progress Bar
fi: Edistymispalkki

en: Displays a visual indicator showing the time left before the next slide.
fi: Näyttää visuaalisen indikaattorin, joka osoittaa jäljellä olevan ajan ennen seuraavaa diaa.

en: Hover Pause
fi: Hiiren osoitin pysäyttää

en: Pause the slideshow when hovering over slider, then resume when no longer hovering.
fi: Pysäytä esitys, kun hiiren osoitin on liukusäätimen päällä, ja jatka, kun hiiren osoitin ei ole enää päällä.

en: Loop
fi: Silmukka

en: If you choose "Loop endlessly", the slides will loop infinitely. If you choose "Stop on first slide after looping", the slideshow will stop on the first slide after showing all the items. If you choose "Stop on last slide", the slides will stop on the last slide.
fi: Jos valitset "Toista loputtomasti", diat toistuvat loputtomasti. Jos valitset "Pysäytä ensimmäisellä dialla silmukan jälkeen", esitys pysähtyy ensimmäiselle dialle kaikkien kohteiden näyttämisen jälkeen. Jos valitset "Pysäytä viimeisellä dialla", diat pysähtyvät viimeiselle dialle.

en: Loop Endlessly
fi: Toista loputtomasti

en: Stop On Last Slide
fi: Pysäytä viimeisellä dialla

en: Stop On First Slide After Looping
fi: Pysäytä ensimmäisellä dialla silmukan jälkeen

en: Smooth Height
fi: Sileä korkeus

en: Allow navigation to follow the slide's height smoothly.
fi: Salli navigoinnin seurata dian korkeutta sujuvasti.

en: Slide Order
fi: Diojen järjestys

en: Newest First
fi: Uusimmat ensin

en: Oldest First
fi: Vanhemmat ensin

en: A to Z (by filename)
fi: A:sta Ö:hön (tiedostonimen mukaan)

en: Z to A (by filename)
fi: Ö:stä A:han (tiedostonimen mukaan)

en: Drag-and-drop
fi: Vedä ja pudota

en: Select the order in which slides appear in the slideshow. This impacts the frontend view.
fi: Valitse järjestys, jossa dioja näytetään esityksessä. Tämä vaikuttaa etupään näkymään.

en: Touch Swipe
fi: Kosketuspyyhkäisy

en: Allow touch swipe navigation of the slider on touch-enabled devices.
fi: Salli kosketuspyyhkäisy navigointi liukusäätimessä kosketusnäytöllä varustetuissa laitteissa.

en: Loading Indicator
fi: Latausindikaattori

en: Displays a visual indicator while the slideshow is loading.
fi: Näyttää visuaalisen indikaattorin, kun esitys latautuu.

en: Previous Text
fi: Edellinen teksti

en: Set the text for the "previous" direction item.
fi: Aseta teksti "edellinen" suuntaitemälle.

en: Next Text
fi: Seuraava teksti

en: Set the text for the "next" direction item.
fi: Aseta teksti "seuraava" suuntaitemälle.

en: Square Delay
fi: Neliön viive

en: Delay between squares in ms.
fi: Viive neliöiden välillä ms:ssä.

en: Opacity of title and navigation, between 0 and 1.
fi: Otsikon ja navigoinnin opasiteetti, välillä 0 ja 1.

en: Caption Speed
fi: Kuvatekstin nopeus

en: Set the fade in speed of the caption.
fi: Aseta kuvatekstin häilyvyysnopeus.

en: Container Options
fi: Säiliöasetukset

en: Container Box
fi: Kontainerilaatikko

en: Customize the slideshow's container box.
fi: Mukauta diaesityksen kontainerilaatikkoa.

en: Accessibility Options
fi: Esteettömyysasetukset

en: Keyboard Controls
fi: Näppäimistön ohjaimet

en: Use arrow keys to get to the next slide.
fi: Käytä nuolinäppäimiä siirtyäksesi seuraavaan diaan.

en: Tabindex For Navigation
fi: Tabindeksi navigointia varten

en: This helps make the slideshow navigation more accessible.
fi: Tämä auttaa tekemään diaesityksen navigoinnista esteettömämpää.

en: If Autoplay is enabled, this causes screen readers to announce that the slides are changing.
fi: Jos automaattinen toisto on käytössä, tämä saa ruudunlukijat ilmoittamaan, että diat vaihtuvat.

en: This is used on the navigation button for the active slide. It helps screen readers understand which slide is active.
fi: Tätä käytetään aktiivisen dian navigointipainikkeessa. Se auttaa ruudunlukijoita ymmärtämään, mikä dia on aktiivinen.

en: Developer Options
fi: Kehittäjäasetukset

en: CSS Classes
fi: CSS-luokat

en: Enter custom CSS classes to apply to the slider wrapper. Separate multiple classes with a space.
fi: Syötä mukautetut CSS-luokat, jotka haluat soveltaa liukusäätimen ympärille. Erottele useat luokat välilyönnillä.

en: Print CSS
fi: Tulosta CSS

en: Uncheck this if you would like to include your own CSS.
fi: Poista tämä valinta, jos haluat sisällyttää oman CSS:si.

en: Print JS
fi: Tulosta JS

en: Uncheck this if you would like to include your own Javascript.
fi: Poista tämä valinta, jos haluat sisällyttää oman JavaScriptisi.

en: No Conflict Mode
fi: Ei konfliktitilaa

en: Delay adding the flexslider class to the slideshow.
fi: Viivytä flexslider-luokan lisäämistä diaesitykseen.

en: Trashed Slides
fi: Poistetut diat

en: View trashed slides
fi: Näytä poistetut diat

en: Add a new slide
fi: Lisää uusi dia

en: Add Slide
fi: Lisää dia

en: Save & open the preview
fi: Tallenna & avaa esikatselu

en: Add a new slideshow
fi: Lisää uusi diaesitys

en: New
fi: Uusi

en: Duplicate this slideshow
fi: Kopioi tämä diaesitys

en: Duplicate
fi: Kopioi

en: Add CSS
fi: Lisää CSS

en: Save slideshow
fi: Tallenna diaesitys

en: Save
fi: Tallenna

en: Return to Published Slides
fi: Paluu julkaistuille dioille

en: Settings
fi: Asetukset

en: Help Center
fi: Ohje keskus

en: Import
fi: Tuoda

en: Export
fi: Viedä

en: MetaSliderQuickstart class does not exists.
fi: MetaSliderQuickstart-luokkaa ei ole olemassa.

en: Creating slideshow... Please wait!
fi: Luodaan diaesitys... Ole hyvä ja odota!

en: Redirecting...
fi: Ohjataan...

en: Quick Start
fi: Nopea aloitus

en: Start with a demo
fi: Aloita demolla

en: Use your own media
fi: Käytä omia medioita

en: Blank slideshow
fi: Tyhjät diaesitykset

en: Import a demo slideshow
fi: Tuo demo diaesitys

en: Use sample slides to quickly create a new slideshow.
fi: Käytä näyte dioja luodaksesi nopeasti uusi diaesitys.

en: Slide Type
fi: Diatyyppi

en: Image
fi: Kuva

en: External Image
fi: Ulkoinen kuva

en: External Video
fi: Ulkoinen video

en: Custom HTML
fi: Mukautettu HTML

en: Post Feed
fi: Viesti syöte

en: Layer Slide
fi: Kerrosdia

en: Local Video
fi: Paikallinen video

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Boxed
fi: Laatikko

en: Full-width
fi: Koko leveys

en: Carousel
fi: Karuselli

en: Thumbnail Navigation
fi: Pienkuvakkeen navigointi

en: Video Caption
fi: Videoteksti

en: Hero Image
fi: Hero-kuva

en: Animation Type
fi: Animaatiotyyppi

en: Integration
fi: Integraatio

en: The Events Calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: WordPress Posts
fi: WordPress-postaukset

en: Base
fi: Perusta

en: Bubble
fi: Kupla

en: Cascade
fi: Kaskadi

en: Clarity
fi: Selkeys

en: Cubic
fi: Kuutiomainen

en: Disjoint
fi: Ero

en: Focus
fi: Keskitys

en: Hero
fi: Sankari

en: Highway
fi: Moottoritie

en: Outline
fi: Rajaus

en: Parallel
fi: Paralleeli

en: Praise Loop
fi: Ylistyskierto

en: Precognition
fi: Ennakoiminen

en: Simply Dark
fi: Yksinkertaisesti pimeä

en: Social Play
fi: Sosiaalinen peli

en: Undertone
fi: Alusääntö

en: Visage
fi: Kasvoprofiili

en: Free and Pro
fi: Ilmainen ja Pro

en: Free only
fi: Vain ilmainen

en: Pro only
fi: Vain Pro

en: Reset Filters
fi: Nollaa suodattimet

en: No demos match your filters.
fi: Yhteensopivia demoja ei löytynyt suodattimillesi.

en: Create %s slideshow?
fi: Luo %s diaesitys?

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Yes, please!
fi: Kyllä, kiitos!

en: Upgrade now to unlock this demo slideshow!
fi: Päivitä nyt ottaaksesi tämän demoesityksen käyttöön!

en: Upgrade now
fi: Päivitä nyt

en: Create a slideshow with your images
fi: Luo esitys omista kuvistasi

en: Choose your own images to start a new slideshow.
fi: Valitse omat kuvasi aloittaaksesi uuden esityksen.

en: Uploading images...
fi: Ladataan kuvia...

en: Open Media Library
fi: Avaa Media kirjasto

en: Theme Editor
fi: Teemaeditori

en: Create your own MetaSlider Themes
fi: Luo omat MetaSlider-teemasi

en: The Theme Editor is an easy and powerful way to design themes that exactly match your site.
fi: Teemaeditori on helppo ja tehokas tapa suunnitella teemoja, jotka vastaavat tarkasti sivustoasi.

en: The Theme Editor allows you to customize almost every aspect of your slideshow themes. You can change the arrows, navigation, captions, Play / Pause button, and other slideshow details.
fi: Teemaeditori antaa sinun mukauttaa melkein jokaista esitysteemojesi osa-aluetta. Voit muuttaa nuolet, navigoinnin, kuvatekstit, Toista / Pysäytä -painikkeen ja muita esityksen yksityiskohtia.

en: Comparison Chart
fi: Vertailukaavio

en: Free
fi: Ilmainen

en: Installed
fi: Asennettu

en: Create unlimited slideshows
fi: Luo rajattomasti esityksiä

en: Create and manage as many slideshows as you need.
fi: Luo ja hallitse niin monta esitystä kuin tarvitset.

en: Regular updates
fi: Säännölliset päivitykset

en: We keep MetaSlider compatible with the latest versions of WordPress.
fi: Pidämme MetaSliderin yhteensopivana WordPressin uusimpien versioiden kanssa.

en: Intelligent image cropping
fi: Älykäs kuvien rajaus

en: Unique Smart Crop functionality ensures your slides are perfectly resized.
fi: Uniikki Smart Crop -toiminto varmistaa, että diasi on täydellisesti koottu.

en: Toggle your slide's visibility
fi: Vaihda dian näkyvyyttä

en: Hide any slide, without having to delete them.
fi: Piilota mikä tahansa dia, ilman että sinun tarvitsee poistaa niitä.

en: Thumbnail navigation
fi: Pikkukuva navigointi

en: Allow users to browse your slideshows using thumbnail navigation.
fi: Salli käyttäjien selata esityksiäsi pikkukuva navigoinnin avulla.

en: Add YouTube, Vimeo and Tiktok slides
fi: Lisää YouTube-, Vimeo- ja TikTok-dioja

en: Easily include videos hosted by YouTube, Vimeo or TikTok.
fi: Lisää helposti videoita, jotka on isännöity YouTubessa, Vimeossa tai TikTokissa.

en: Add local video slides
fi: Lisää paikallisia video dioja

en: Create slideshows with videos from your WordPress media library.
fi: Luo esityksiä videoista, jotka ovat WordPressin media kirjastossa.

en: Add external video slides
fi: Lisää ulkoisia video dioja

en: Create slideshows with external videos.
fi: Luo esityksiä ulkoisista videoista.

en: Extra premium themes
fi: Lisä premium-teemoja

en: Add slide layers
fi: Lisää dian kerroksia

en: Add layers to your slides with over 50 available transition effects.
fi: Lisää kerroksia dioihisi yli 50 saatavilla olevan siirtymäefektin avulla.

en: Add Post Feed slides
fi: Lisää Post Feed -dioja

en: Easily build slides based on your WordPress posts.
fi: Luo helposti dioja WordPress-viestejesi perusteella.

en: Add Custom HTML slides
fi: Lisää Mukautettu HTML -dioja

en: Design slides using images, HTML and CSS
fi: Suunnittele dioja käyttäen kuvia, HTML:ää ja CSS:ää

en: Add Post Images slides
fi: Lisää postauksen kuvadit

en: Extract images from the current post and displays them as slides.
fi: Poista kuvat nykyisestä postauksesta ja näytä ne dioina.

en: Add custom CSS
fi: Lisää mukautettua CSS:ää

en: Customize your slideshows to fit with your website.
fi: Mukauta esityksiäsi sopimaan verkkosivustosi tyyliin.

en: Schedule your slides
fi: Aikatauluta diasi

en: Add a start/end date to individual slides.
fi: Lisää aloitus/päättymispäivämäärä yksittäisille dioille.

en: WooCommerce integrations
fi: WooCommerce-integraatiot

en: Display your products as slides with support for product galleries.
fi: Näytä tuotteesi dioina tuotegallerian tuella.

en: Advanced Custom Fields integrations
fi: Advanced Custom Fields -integraatiot

en: Display ACF image and gallery fields.
fi: Näytä ACF-kuva- ja galleria-alueet.

en: The Events Calendar integrations
fi: The Events Calendar -integraatiot

en: Display your events as slides.
fi: Näytä tapahtumasi dioina.

en: Repeating Slides support
fi: Toistuvien diojen tuki

en: Repeat a slide multiple times.
fi: Toista dia useita kertoja.

en: Premium support
fi: Premium-tuki

en: Have your specific queries addressed directly by our experts.
fi: Anna asiantuntijoidemme vastata erityisiin kysymyksiisi suoraan.

en: Custom delay for this slide
fi: Mukautettu viive tälle dialle

en: Requires the Auto play setting to be enabled for this slideshow. When active on video slides, playback (by user or video autoplay) controls when the slideshow advances.
fi: Vaatii automaattisen toiston asetuksen olevan käytössä tälle esitykselle. Kun se on aktivoitu videodioilla, toisto (käyttäjän tai videon automaattinen toisto) määrää, milloin esitys etenee.

en: Repeat this slide
fi: Toista tämä dia

en: The slide is repeated after the specified number of original slides until the end of the slider. If multiple slides have this feature enabled, only the original (non-repeated) slides are considered when determining the positions of the repeated slides.
fi: Dia toistuu määritetyn alkuperäisten diajen määrän jälkeen, kunnes liukusäätimen loppu. Jos useilla dioilla on tämä ominaisuus käytössä, vain alkuperäisiä (ei-toistuvia) dioja otetaan huomioon toistettujen diojen sijaintien määrittämisessä.

en: Custom thumbnail
fi: Mukautettu pikkukuva

en: When Navigation is Thumbnails or Filmstrip, select a thumbnail to replace the default one.
fi: Kun Navigointi on Pikkukuvat tai Elokuvanauha, valitse pikkukuva korvaamaan oletuskuva.

en: Custom CSS classes
fi: Mukautetut CSS-luokat

en: Add custom CSS classes separated with empty spaces to slide li tag.
fi: Lisää mukautettuja CSS-luokkia, jotka on erotettu tyhjillä välilyönneillä, li tagiin.

en: Crop Position
fi: Rajausasema

en: Choose how images are cropped if they are too large for the slideshow. This works if "Smart Crop" is selected in the "Image Crop" settings.
fi: Valitse, miten kuvia rajataan, jos ne ovat liian suuria esitykselle. Tämä toimii, jos "Älykäs rajaus" on valittuna "Kuvan rajaus" asetuksissa.

en: Top Left
fi: Ylhäällä Vasemmalla

en: Top Center
fi: Ylhäällä Keskellä

en: Top Right
fi: Ylhäällä Oikealla

en: Center Left
fi: Keskellä Vasemmalla

en: Center Center
fi: Keskellä Keskellä

en: Center Right
fi: Keskellä Oikealla

en: Bottom Left
fi: Alhaalla Vasemmalla

en: Bottom Center
fi: Alhaalla Keskellä

en: Bottom Right
fi: Alhaalla Oikealla

en: Re-crop image
fi: Käynnistä kuvapaketin uudelleen

en: Image Link URL
fi: Kuvan linkin URL

en: When visitors click on your image slide, they will be taken to this URL. Alternatively, if your theme has a button, the link will be applied to the button.
fi: Kun vierailijat napsauttavat kuvaesityslia, heidät ohjataan tähän URL-osoitteeseen. Vaihtoehtoisesti, jos teemaasi kuuluu painike, linkki sovelletaan painikkeeseen.

en: New window
fi: Uusi ikkuna

en: Open link in a new window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Image Link Alt Text
fi: Kuvan linkin alt-teksti

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text for links is highly recommended.
fi: Tätä tekstiä käyttävät hakukoneet ja ruudunlukuohjelmia käyttävät vierailijat. Alt-tekstin lisääminen linkeille on erittäin suositeltavaa.

en: Enter text here
fi: Kirjoita teksti tähän

en: Hide slide on:
fi: Piilota dia:

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths equal to or greater than %spx
fi: Kun tämä asetus on käytössä, dia piilotetaan näytön leveyksillä, jotka ovat vähintään %spx

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths of %1$spx to %2$spx
fi: Kun tämä asetus on käytössä, dia piilotetaan näytön leveyksillä %1$spx - %2$spx

en: Hide caption on:
fi: Piilota kuvateksti:

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths equal to or greater than %spx
fi: Kun tämä asetus on käytössä, kuvateksti piilotetaan näytön leveyksillä, jotka ovat vähintään %spx

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths of %1$spx to %2$spx
fi: Kun tämä asetus on käytössä, kuvateksti piilotetaan näytön leveyksillä %1$spx - %2$spx

en: Schedule this slide
fi: Aikatauluta tämä dia

en: %s time
fi: %s aika

en: UTC%s timezone
fi: UTC%s aikavyöhyke

en: %sUses your settings timezone%s
fi: %sKäyttää asetuksesi aikavyöhykettä%s

en: Current server time
fi: Nykyinen palvelimen aika

en: Image Title Text
fi: Kuvan otsikko

en: Visitors will see this text if they hover over your image slide. Adding Title text is useful but not required.
fi: Kävijät näkevät tämän tekstin, jos he vievät hiiren kuvaesityksesi päälle. Otsikkotekstin lisääminen on hyödyllistä, mutta ei pakollista.

en: Enable this to inherit the image title
fi: Ota tämä käyttöön periyttääksesi kuvan otsikon

en: Use the image title
fi: Käytä kuvan otsikkoa

en: Image Alt Text
fi: Kuvan Alt-teksti

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text is highly recommended.
fi: Tätä tekstiä käyttävät hakukoneet ja näytönlukijoita käyttäjät. Alt-tekstin lisääminen on erittäin suositeltavaa.

en: Enable this to inherit the image alt text
fi: Ota tämä käyttöön periyttääksesi kuvan alt-tekstin

en: Use the image alt text
fi: Käytä kuvan alt-tekstiä

en: Nature Site
fi: Luontokohde

en: Travel Itinerary
fi: Matkasuunnitelma

en: City Guide
fi: Kaupunkiohje

en: Black and White Photography
fi: Mustavalkoinen valokuvaus

en: Productivity Guide
fi: Tuottavuusopas

en: Real Estate Listings
fi: Kiinteistöhakemukset

en: Landscape Photography
fi: Maisemavalokuvaus

en: Client Logos
fi: Asiakkaan logot

en: Wildlife Photography
fi: Villieläinvalokuvaus

en: Images
fi: Kuvat

en: Image Carousel
fi: Kuvakaruselli

en: Image Carousel with Captions
fi: Kuvakaruselli kuvateksteillä

en: Creative Process
fi: Luova prosessi

en: Architecture
fi: Arkkitehtuuri

en: Emerging Perspectives
fi: Nousevat näkökulmat

en: Sporting Spirit
fi: Urheiluhenki

en: Marathon Journey
fi: Maratonmatka

en: Cars Display
fi: Autojen näyttö

en: Watch Shop Hero
fi: Kellokaupan sankari

en: Creative Agency Hero
fi: Luovan toimiston sankari

en: Fashion Trends
fi: Muotitrendit

en: Entertainment YouTube Shorts Feed
fi: Viihde YouTube Shorts -syöte

en: Album Cover Showcase
fi: Albumin kansinäyttely

en: Business Presentation
fi: Liiketoimintapresentaatio

en: Books by Genre
fi: Kirjat genren mukaan

en: Testimonials
fi: Asiakastestimoniaalit

en: Skincare Routine Guide
fi: Ihonhoitorutiiniopas

en: Indoor Plant Selection Guide
fi: Sisäkasvien valintaopas

en: TikTok Vertical Videos
fi: TikTok-pystysuorat videot

en: Daily Routine Videos
fi: Päivittäiset rutiinivideot

en: Coffee Brewing Guide
fi: Kahvin valmistusopas

en: Upcoming City Events
fi: Tulevat kaupunkitapahtumat

en: Product Categories
fi: Tuotekategoriat

en: Recent WooCommerce Products
fi: Viimeisimmät WooCommerce-tuotteet

en: Latest News Posts
fi: Uusimmat uutisartikkelit

en: Product Demo
fi: Tuoteesittely

en: Trending Videos
fi: Suosituimmat videot

en: Hotel Rooms
fi: Hotellihuoneet

en: Client Testimonials
fi: Asiakasarvostelut

en: Meet the Team
fi: Tutustu tiimiin

en: Curated Videos
fi: Kuraattorit videot

en: Natural Skincare Presentation
fi: Luonnollinen ihonhoitoesittely

en: YouTube Shorts Carousel
fi: YouTube Shorts -karuselli

en: TikTok Carousel
fi: TikTok-karuselli

en: Layer Slides
fi: Kerrosliukusäätimet

en: WooCommerce Carousel
fi: WooCommerce-karuselli

en: Bold Motion
fi: Rohkea liike

en: Playful Pets
fi: Leikkisät lemmikit

en: Your settings might not be saving properly due to a configuration on your server. %s is currently set to %s, but we recommend a setting of 4000. Please see %s for more information. The php.ini file is being loaded from here: %s
fi: Asetuksesi eivät ehkä tallennu oikein palvelimen kokoonpanon vuoksi. %s on tällä hetkellä asetettu %s:ksi, mutta suosittelemme asetusta 4000. Katso %s lisätietoja varten. php.ini-tiedosto ladataan täältä: %s

en: this article
fi: tämä artikkeli

en: Warning:
fi: Varoitus:

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Select Slider:
fi: Valitse liukusäädin:

en: No slideshows found
fi: Ei diaesityksiä löydetty

en: The requested image does not exist. Please try again.
fi: Pyydetty kuva ei ole olemassa. Yritä uudelleen.

en: The image was successfully updated.
fi: Kuva päivitettiin onnistuneesti.

en: There was an error updating the image. Please try again
fi: Kuvapäivityksessä tapahtui virhe. Yritä uudelleen

en: There was an error while updating the database. Please try again.
fi: Tietokannan päivittämisessä tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: Trash slide
fi: Roska-slide

en: Update slide image
fi: Päivitä slide-kuva

en: Duplicate slide
fi: Kopioi slide

en: Hide slide
fi: Piilota slide

en: This isn't a valid image format. Please try again.
fi: Tämä ei ole voimassa oleva kuvamuoto. Yritä uudelleen.

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Image Slide
fi: Kuva-slide

en: Warning: The image data does not exist. Please re-upload the image.
fi: Varoitus: Kuvadataa ei ole olemassa. Lataa kuva uudelleen.

en: General
fi: Yleinen

en: Link
fi: Linkki

en: Device
fi: Laite

en: Crop
fi: Rajaa

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: View Slide Details
fi: Näytä slide-yksityiskohdat

en: Edit Slideshow
fi: Muokkaa diaesitystä

en: Play
fi: Toista

en: Pause
fi: Pysäytä

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed but is out of date. You may update it %shere%s. Learn more about this notice %shere%s
fi: MetaSlider Pro on asennettu, mutta se on vanhentunut. Voit päivittää sen %shere%s. Lue lisää tästä ilmoituksesta %shere%s

en: Slideshow
fi: Esitysgalleria

en: Settings & Help
fi: Asetukset & Apua

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: All Slideshows
fi: Kaikki diaesitykset

en: Create Slideshow
fi: Luo diaesitys

en: Add to slideshow
fi: Lisää diaesitykseen

en: Image Folder
fi: Kuvakansio

en: Post Images
fi: Julkaisukuvat

en: The slide was successfully restored
fi: Dia palautettiin onnistuneesti

en: The attempt to restore the slide failed.
fi: Dian palauttamisyritys epäonnistui.

en: The slide was successfully trashed
fi: Dia siirrettiin onnistuneesti roskakoriin

en: The slide was permanently deleted
fi: Dia poistettiin pysyvästi

en: Please consider moving your slides to <b>FlexSlider</b>. We're adding all new MetaSlider Slideshow features to this option. <a href="%s">Find out more</a>.
fi: Harkitse diojesi siirtämistä <b>FlexSlider</b>:iin. Lisäämme kaikki uudet MetaSlider-ominaisuudet tähän vaihtoehtoon. <a href="%s">Löydä lisää</a>.

en: Slide permanently deleted.
fi: Dia poistettu pysyvästi.

en: Slide restored.
fi: Dia palautettu.

en: Toggle slide reorder panel
fi: Vaihda diojen järjestelypaneeli

en: You are viewing slides that have been trashed, which will be automatically deleted in %s days.
fi: Näet dioja, jotka on siirretty roskakoriin, ja jotka poistetaan automaattisesti %s päivän kuluttua.

en: Move slideshow to trash
fi: Siirrä diaesitys roskakoriin

en: Add slideshow
fi: Lisää diaesitys

en: Choose slideshow
fi: Valitse esitysgalleria

en: Insert slideshow
fi: Lisää esitysgalleria

en: Create slides by adding text, videos and more to your images
fi: Luo dioja lisäämällä tekstiä, videoita ja muuta kuviisi

en: With Layer slides, you can create beautiful, stylish layers of different elements.
fi: Kerrosdioilla voit luoda kauniita, tyylikkäitä kerroksia eri elementeistä.

en: You start with an image and then can add text, video, colors, animations, more images, and even shortcodes.
fi: Aloitat kuvasta ja voit sitten lisätä tekstiä, videoita, värejä, animaatioita, lisää kuvia ja jopa lyhyitä koodeja.

en: Create slideshows with your Vimeo videos
fi: Luo esitysgallerioita Vimeo-videoillasi

en: With Vimeo slides, you can build beautiful slideshows with your Vimeo videos.
fi: Vimeo-dioilla voit rakentaa kauniita esitysgallerioita Vimeo-videoillasi.

en: Vimeo slides will display your videos with auto play, mute, the ability to hide controls, and much more.
fi: Vimeo-diat näyttävät videoita automaattisesti toistaen, mykistettynä, mahdollisuuden piilottaa ohjaimet ja paljon muuta.

en: Create slideshows with your YouTube videos
fi: Luo esitysgallerioita YouTube-videoillasi

en: With YouTube slides, you can build beautiful slideshows with your YouTube videos.
fi: YouTube-dioilla voit rakentaa kauniita esitysgallerioita YouTube-videoillasi.

en: YouTube slides will display your videos with auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
fi: YouTube-diat näyttävät videoita automaattisesti toistaen, mykistettynä, laiskasti latautuen, mahdollisuuden piilottaa ohjaimet ja paljon muuta.

en: Create slideshows with your posts
fi: Luo esitysgallerioita julkaisuillasi

en: With Post Feed slides, you can build slideshows with your latest posts, events, or WooCommerce products.
fi: Julkaisuvirran dioilla voit rakentaa esitysgallerioita uusimmista julkaisuistasi, tapahtumista tai WooCommerce-tuotteista.

en: Post Feed slides will automatically display your posts with images, text, custom fields, and much more.
fi: Julkaisuvirran diat näyttävät automaattisesti julkaisuja kuvilla, tekstillä, mukautetuilla kentillä ja paljon muuta.

en: Create slideshows with images stored outside of WordPress
fi: Luo esitysgallerioita kuvista, jotka on tallennettu WordPressin ulkopuolelle

en: With External URL slides, you can load images directly from non-WordPress sources such as CDNs or image hosts.
fi: Ulkopuolisten URL-osoitteiden dioilla voit ladata kuvia suoraan ei-WordPress-lähteistä, kuten CDN:iltä tai kuvapalvelimilta.

en: Create slideshows with videos in your media library
fi: Luo esitysgallerioita videoista mediakirjastossasi

en: With Local Video slides, you can build beautiful slideshows with videos in your WordPress media library.
fi: Paikallisten videoiden dioilla voit rakentaa kauniita esitysgallerioita videoista WordPressin mediakirjastossasi.

en: Local Video slides will display your MP4, WebM, and MOV videos with cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
fi: Paikalliset videoesitykset näyttävät MP4-, WebM- ja MOV-videoita kansikuvilla, automaattitoistolla, mykistyksellä, laiskalla latauksella, mahdollisuudella piilottaa ohjaimet ja paljon muuta.

en: Create slideshows with videos stored outside of WordPress
fi: Luo esityksiä videoilla, jotka on tallennettu WordPressin ulkopuolelle

en: With External Video slides, you can add videos directly from non-WordPress sources.
fi: Ulkoisten videoesitysten avulla voit lisätä videoita suoraan ei-WordPress-lähteistä.

en: External Video Slides will display your MP4, WebM, and MOV videos. Features include text captions, cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
fi: Ulkoiset videoesitykset näyttävät MP4-, WebM- ja MOV-videoita. Ominaisuuksiin kuuluu tekstikuvatekstit, kansikuvat, automaattitoisto, mykistys, laiska lataus, mahdollisuus piilottaa ohjaimet ja paljon muuta.

en: Create slideshows with custom HTML
fi: Luo esityksiä mukautetulla HTML:llä

en: With Custom HTML slides, you can design slides using images, HTML and CSS. This gives you complete control over the layout and styling.
fi: Mukautettujen HTML-esitysten avulla voit suunnitella esityksiä käyttämällä kuvia, HTML:ää ja CSS:ää. Tämä antaa sinulle täydellisen hallinnan asettelusta ja tyylittelystä.

en: Create slideshows with Tiktok Videos
fi: Luo esityksiä Tiktok-videoilla

en: A TikTok Slide will display a video in your slideshow directly from TikTok.com.
fi: TikTok-esitys näyttää videon esityksessäsi suoraan TikTok.comista.

en: Create slideshows with images from a folder
fi: Luo esityksiä kansiossa olevilla kuvilla

en: The Image Folder slide type extracts images from a specified folder and displays them as slides.
fi: Kuvakansion esitystyyppi poimii kuvia määritetystä kansiosta ja näyttää ne esityksinä.

en: This slide type displays images from folders in your WordPress Media Library.
fi: Tämä esitystyyppi näyttää kuvia kansioista WordPressin media-arkistossasi.

en: Create slideshows with Post Images
fi: Luo esityksiä postikuvilla

en: The Post Images slide type extracts images from the current post and displays them as slides.
fi: Postikuvat-esitystyyppi poimii kuvia nykyisestä postista ja näyttää ne esityksinä.

en: This slide type supports featured images, post content images, WooCommerce galleries, Advanced Custom Fields images and galleries.
fi: Tämä esitystyyppi tukee esikatselukuvia, postin sisältökuvia, WooCommerce-gallerioita, Advanced Custom Fields -kuvia ja gallerioita.

en: Create slideshows with your WooCommerce products
fi: Luo esityksiä WooCommerce-tuotteillasi

en: With WooCommerce slides, you can build slideshows with your WooCommerce products.
fi: WooCommerce-esitysten avulla voit rakentaa esityksiä WooCommerce-tuotteillasi.

en: WooCommerce slides will automatically display your products with images, text, custom fields, and much more.
fi: WooCommerce-esitykset näyttävät automaattisesti tuotteesi kuvien, tekstin, mukautettujen kenttien ja paljon muun kanssa.

en: Premium Support
fi: Premium-tuki

en: Support
fi: Tuki

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Leave a review
fi: Jätä arvio

en: Uploading...
fi: Lähetetään...

en: Upload Complete
fi: Lähetys valmis

en: Import file is missing
fi: Tuontitiedosto puuttuu

en: You attempted to edit a slideshow that does not exist. Perhaps it was moved to trash?
fi: Yritit muokata esitystä, jota ei ole olemassa. Ehkä se siirrettiin roskakoriin?

en: Background
fi: Tausta

en: Default
fi: Oletusarvo

en: Icon Colors
fi: Ikonivärit

en: Icon Size
fi: Ikonin koko

en: Border Color
fi: Reunan väri

en: Border Width
fi: Reunan leveys

en: Border Style
fi: Reunan tyyli

en: Solid
fi: Yhtenäinen

en: Dotted
fi: Pistetty

en: Dashed
fi: Viivattu

en: Distance from Navigation
fi: Etäisyys navigaatiosta

en: Border Radius
fi: Reunan säde

en: Opacity (default)
fi: Opasiteetti (oletusarvo)

en: Opacity (hover)
fi: Läpinäkyvyys (hiiren yllä)

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Numbers Underline Color
fi: Numeroiden alleviivauksen väri

en: Numbers Color
fi: Numeroiden väri

en: Numbers Size
fi: Numeroiden koko

en: Numbers Line Height
fi: Numeroiden rivikorkeus

en: Distance Between Numbers
fi: Etäisyys numeroiden välillä

en: Colors
fi: Värit

en: Text
fi: Teksti

en: Links
fi: Linkit

en: Font Size
fi: Fonttikoko

en: The Font Size uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
fi: Fonttikoko käyttää em-yksiköitä. Näyttö on suhteellinen teeman CSS:ään, joten esikatselu voi poiketa etusivun näytöstä.

en: Line Height
fi: Rivikorkeus

en: The Line Height uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
fi: Riviväli käyttää em-yksiköitä. Näyttö on suhteellinen teeman CSS:ään, joten esikatselu voi poiketa etusivun näytöstä.

en: Text Align
fi: Tekstin tasaus

en: Left
fi: Vasen

en: Right
fi: Oikea

en: Center
fi: Keskellä

en: Vertical Position
fi: Pystysuuntainen sijainti

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Vertical Position Offset
fi: Pystysuuntainen sijaintiväli

en: Based on "Position".
fi: Perustuu "Sijaintiin".

en: Horizontal Position
fi: Vaakasuuntainen sijainti

en: Horizontal Position Offset
fi: Vaakasuuntainen sijainti-offset

en: Based on "Horizontal Position".
fi: Perustuu "Vaakasuuntaiseen sijaintiin".

en: Distance from Edge
fi: Etäisyys reunasta

en: Alignment
fi: Tasapaino

en: Dots Border Radius
fi: Pisteiden reunan säde

en: Dots Width
fi: Pisteiden leveys

en: Dots Height
fi: Pisteiden korkeus

en: Distance Between Dots
fi: Etäisyys pisteiden välillä

en: Number Underline Width
fi: Numeroiden alleviivauksen leveys

en: Numbers Underline Style
fi: Numeroiden alleviivauksen tyyli

en: Numbers
fi: Numerot

en: Number Size
fi: Numeron koko

en: Number Line Height
fi: Numeron rivikorkeus

en: The Font Size uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
fi: Fonttikoko käyttää rem-yksiköitä. Näyttö on suhteellinen teeman CSS:ään, joten esikatselu voi poiketa etusivun näytöstä.

en: The Line Height uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
fi: Riviväli käyttää rem-yksiköitä. Näyttö on suhteellinen teeman CSS:ään, joten esikatselu voi poiketa etusivun näytöstä.

en: Dots Border Width
fi: Pisteiden reunan leveys

en: Position
fi: Sijainti

en: Visible in active and hover navigation dot
fi: Näkyvissä aktiivisessa ja hiirellä päällekkäisessä navigointipisteessä

en: Dots Border Style
fi: Pisteiden reunan tyyli

en: This background color is used when a slide does not fill the whole width and height of the slide area.
fi: Taustaväriä käytetään, kun diojen alue ei täytä koko leveyttä ja korkeutta.

en: Based on "Vertical Position".
fi: Perustuu "Pystysijaintiin".

en: Distance from Center
fi: Etäisyys keskipisteestä

en: Bitono is a minimalist theme with a 2-color scheme. Recommended for Image, External Image and Post feed slides.
fi: Bitono on minimalistinen teema, jossa on 2-värinen värimaailma. Suositellaan kuva-, ulkokuva- ja postisyötteille.

en: Clarity is focused on accessibility. It has easy-to-read fonts, and a straightforward, distraction-free interface.
fi: Clarity keskittyy saavutettavuuteen. Siinä on helppolukuiset fontit ja suoraviivainen, häiriöitä vähentävä käyttöliittymä.

en: Databold is a modern, business theme with lots of room for your captions. Databold is recommended for Image, External Image, and Post Feed slides.
fi: Databold on moderni liiketoimintateema, jossa on runsaasti tilaa kuvateksteillesi. Databoldia suositellaan kuva-, ulkokuva- ja postisyötteille.

en: Draxler is a stylish theme that places the navigation arrows in the top-right corner. There's also plenty of room for your captions.
fi: Draxler on tyylikäs teema, joka sijoittaa navigointinuolet oikeaan yläkulmaan. Siellä on myös runsaasti tilaa kuvateksteillesi.

en: Featuring a built-in button with custom link, Nexus seamlessly integrates key points and interactive elements, making your presentation both engaging and navigable.
fi: Sisältää sisäänrakennetun painikkeen mukautetulla linkillä, Nexus integroi saumattomasti keskeiset kohdat ja interaktiiviset elementit, mikä tekee esityksestäsi sekä kiinnostavan että helppokäyttöisen.

en: A standard slideshow layout with a modern design and large, clear arrows.
fi: Vakioesitysdia, jossa on moderni muotoilu ja suuret, selkeät nuolet.

en: A clean, subtle theme that features block arrows and bold design.
fi: Puhdas, hienovarainen teema, joka sisältää lohkonuolia ja rohkean muotoilun.

en: A fun, circular design to brighten up your site. This theme works well with dark images
fi: Hauska, pyöreä muotoilu, joka piristää sivustoasi. Tämä teema toimii hyvin tummien kuvien kanssa

en: A smart, contemporary design that is built to blend seamlessly into any theme.
fi: Älykäs, nykyaikainen muotoilu, joka on suunniteltu sulautumaan saumattomasti mihin tahansa teemaan.

en: This theme places the controls vertically for a unique look.
fi: Tämä teema sijoittaa ohjaimet pystysuoraan ainutlaatuisen ilmeen saavuttamiseksi.

en: A futuristic and linear design that has a unique, horizontal navigation.
fi: Futuristinen ja lineaarinen muotoilu, jossa on ainutlaatuinen vaakasuuntainen navigointi.

en: This lightweight design uses numbers for the navigation. The navigation, caption, and arrows are share the same line.
fi: Tämä kevyt muotoilu käyttää numeroita navigointiin. Navigointi, kuvateksti ja nuolet jakavat saman rivin.

en: This theme has a special additional functionality that uses image titles as the slide navigation.
fi: Tässä teemassa on erityinen lisätoiminto, joka käyttää kuvien otsikoita diojen navigointina.

en: If you would like to use the image titles as the navigation, you can do so by editing the image title in the media library or manually on the slide (SEO tab).
fi: Jos haluat käyttää kuvien otsikoita navigointina, voit tehdä sen muokkaamalla kuvan otsikkoa mediakirjastossa tai manuaalisesti diassa (SEO-välilehti).

en: This theme has a unique design that gives it a sophisticated look.
fi: Tässä teemassa on ainutlaatuinen muotoilu, joka antaa sille hienostuneen ilmeen.

en: A bold and clear design that works well on a darker images.
fi: Rohkea ja selkeä muotoilu, joka toimii hyvin tummilla kuvilla.

en: A minimalist theme that gets out of the way so you can showcasing your beautiful pictures. Best used with Image Slides.
fi: Minimalistinen teema, joka ei häiritse, jotta voit esitellä kauniita kuviasi. Parhaiten käytetty Image Slidesin kanssa.

en: Cascade is a minimalist theme ideal for vertical sliding.
fi: Cascade on minimalistinen teema, joka on ihanteellinen pystysuoralle liu'uttamiselle.

en: The Nivo Light theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
fi: Nivo Light -teema on mukana täällä perintötarkoituksiin. Huom: toimii vain Nivo Sliderin kanssa

en: The Nivo Bar theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
fi: Nivo Bar -teema on mukana täällä perintötarkoituksiin. Huom: toimii vain Nivo Sliderin kanssa

en: The Nivo Dark theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
fi: Nivo Dark -teema on mukana täällä perintötarkoituksiin. Huom: toimii vain Nivo Sliderin kanssa

en: minimalist
fi: minimalistinen

en: 2 columns
fi: 2 saraketta

en: A 2 columns minimalistic theme to split your images and captions.
fi: 2 saraketta minimalistinen teema, joka jakaa kuvasi ja kuvatekstit.

en: Image, External URL and Post Feed slides are displayed in 2 columns, while the others slide types are displayed in 1 column.
fi: Kuva, ulkoinen URL ja Post Feed -liukusäätimet näytetään 2 sarakkeessa, kun taas muut liukutyypit näytetään 1 sarakkeessa.

en: videos
fi: videot

en: vertical
fi: pystysuora

en: A theme to showcase vertical images and videos.
fi: Teema pystysuorien kuvien ja videoiden esittelyyn.

en: Ideal for Images, Post Feed slides, YouTube and Vimeo vertical videos.
fi: Ihanteellinen kuville, Post Feed -liukusäätimille, YouTube- ja Vimeo-pystysuorille videoille.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by scaling it larger than the surrounding slides, creating a hero-like focal point that draws the viewer's attention.
fi: Dynaaminen diaesitys teema, joka korostaa aktiivista diaa suurentamalla sitä ympäröivistä dioista, luoden sankarimaisen keskipisteen, joka vetää katsojan huomion.

en: It should be used with 100% Width and Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide and Center Align enabled. Currently works on all slide types except External Image and Tiktok Videos.
fi: Sitä tulisi käyttää 100% leveyden ja karusellitilan pois päältä, siirtymäefekti asetettuna liu'uttamiseksi ja keskikohta-ala käytössä. Tällä hetkellä se toimii kaikilla liukutyypeillä paitsi ulkoisilla kuvilla ja TikTok-videoilla.

en: A slideshow theme that unveils captions on hover, adding a dynamic touch to portfolios and showcases.
fi: Diaesitys teema, joka paljastaa kuvatekstit hiiren yli, lisäten dynaamista kosketusta portfoliossa ja esittelyissä.

en: Best used on slideshows with captions.
fi: Parhaiten käytetty dioissa, joissa on kuvatekstejä.

en: A modern slideshow theme with captions positioned at the top, showcasing features with sleek elegance.
fi: Moderni diaesitys teema, jossa kuvatekstit on sijoitettu ylös, esitellen ominaisuuksia tyylikkäällä eleganssilla.

en: When using this theme with Carousel Mode, adjust the Carousel Margin setting to create space between the slides.
fi: Kun käytät tätä teemaa karusellitilassa, säädä karusellin marginaali asetusta luodaksesi tilaa diojen väliin.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by using grayscale and opacity for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
fi: Dynaaminen diaesitys teema, joka korostaa aktiivista diaa käyttämällä harmaasävyjä ja opasiteettia ympäröiville dioille, luoden keskipisteen, joka vetää katsojan huomion.

en: A dynamic slideshow theme to display testimonials that emphasizes the active slide by using grayscale for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
fi: Dynaaminen diaesitys-teema, joka esittää suosituksia korostaen aktiivista diaa käyttämällä harmaasävyä ympäröiville dioille, luoden keskipisteen, joka vetää katsojan huomion.

en: Best used with Image slides. It should also be used with Hidden Arrows, Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide, Smart Crop enabled and Crop Source set to "Custom width/height".
fi: Parhaiten käytettävissä kuvadiat kanssa. Sitä tulisi myös käyttää piilotetuilla nuolilla, karusellitila pois päältä, siirtymäefekti asetettuna Dia-asentoon, älykäs rajaus käytössä ja rajauksen lähde asetettuna "Mukautettu leveys/korkeus".

en: Image, External Image, Post Feed, Local Video and External Video slides are displayed in 2 columns, while the other slide types are displayed in 1 column.
fi: Kuva-, ulkoinen kuva-, postivirta-, paikallisen videon ja ulkoisen videon diat näytetään 2 sarakkeessa, kun taas muut diatyypit näytetään 1 sarakkeessa.

en: A 2 rows modern theme to split your images and captions ideal for WooCommerce products.
fi: Kaksi riviä moderni teema, joka jakaa kuvasi ja kuvatekstit, ideaalinen WooCommerce-tuotteille.

en: A stylish theme ideal for WooCommerce products.
fi: Tyylikäs teema, joka on ihanteellinen WooCommerce-tuotteille.

en: A modern theme with a clean design to display your captions below the slides.
fi: Moderni teema puhtaalla suunnittelulla, joka esittää kuvatekstit diojen alla.

en: Captions from Image, External Image, Local Video, External video, YouTube and Vimeo slides are displayed below the slideshow.
fi: Kuvatekstit kuvasta, ulkoisesta kuvasta, paikallisesta videosta, ulkoisesta videosta, YouTubesta ja Vimeosta näytetään diaesityksen alla.

en: To add a button to the Nexus theme, enter the URL and the button text into the "Link" tab.
fi: Lisätäksesi painikkeen Nexus-teemaan, syötä URL-osoite ja painikkeen teksti "Linkki" -välilehteen.

en: Button
fi: Painike

en: Click Here
fi: Napsauta tästä

en: Border
fi: Reunus

en: Text and Numbers
fi: Teksti ja numerot

en: Color
fi: Väri

en: Font Size for Active Number
fi: Fonttikoko aktiiviselle numerolle

en: Line Height for Active Number
fi: Riviväli aktiiviselle numerolle

en: Font Size for Count Number
fi: Fonttikoko laskentanumeroille

en: Line Height for Count Number
fi: Riviväli laskentanumeroille

en: Previous Slide
fi: Edellinen dia

en: Next Slide
fi: Seuraava dia

en: Preparing 1 slide...
fi: Valmistellaan 1 diaa...

en: 1 slide added successfully
fi: 1 dia lisättiin onnistuneesti

en: Slide Types
fi: Diatyypit

en: Opening add slide UI...
fi: Avaamassa dia lisäämisen käyttöliittymää...

en: Closing add slide UI...
fi: Suljetaan dia lisäämisen käyttöliittymä...

en: Updating slide...
fi: Päivitän diaa...

en: Slide updated successfully
fi: Dia päivitettiin onnistuneesti

en: Stop on first slide after looping
fi: Pysäytä ensimmäisellä dialla silmukoimisen jälkeen

en: Unsplash Library
fi: Unsplash-kirjasto

en: Crop position saved and image cropped
fi: Rajausasema tallennettu ja kuva rajattu

en: There was an error when saving crop position or cropping the image
fi: Tallennettaessa rajausasemaa tai rajatessa kuvaa tapahtui virhe

en: Device options are enabled for this slide. Adjust using the Device tab.
fi: Laitteen asetukset ovat käytössä tälle dialle. Säädä Laitteen välilehdellä.

en: CSS Manager notice opened
fi: CSS-hallinnan ilmoitus avattu

en: CSS Manager notice closed
fi: CSS-hallinnan ilmoitus suljettu

en: CSS Manager
fi: CSS-hallinta

en: Easily add custom CSS to your slideshows to create the perfect design for your sites.
fi: Lisää helposti mukautettua CSS:ää diaesityksiisi luodaksesi täydellisen suunnittelun sivustollesi.

en: Built-in text editor full of features.
fi: Sisäänrakennettu tekstieditori, joka on täynnä ominaisuuksia.

en: Loads only on the front-end where needed.
fi: Lataa vain etupään käyttöliittymässä, missä tarvitaan.

en: Includes recipes to solve common scenarios.
fi: Sisältää reseptejä yleisten skenaarioiden ratkaisemiseksi.

en: Analytics notice opened
fi: Analytiikka-ilmoitus avattu

en: Analytics notice closed
fi: Analytiikka-ilmoitus suljettu

en: We'd also like to send you infrequent emails with important security and feature updates. See our %s for more details.
fi: Haluaisimme myös lähettää sinulle harvinaisia sähköposteja tärkeistä turvallisuus- ja ominaisuuspäivityksistä. Katso %s lisätietoja.

en: privacy policy
fi: tietosuojakäytäntö

en: Agree and continue
fi: Hyväksy ja jatka

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: Duplicating...
fi: Kopioidaan...

en: To edit this slide, click "Restore" and then "Return to Published Slides"
fi: Muokataksesi tätä diaketta, napsauta "Palauta" ja sitten "Palaa julkaistuihin dioihin"

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Saving %s slides. This may take a few moments.
fi: Tallennetaan %s diaa. Tämä saattaa viedä hetken.

en: Saving %s slides.
fi: Tallennetaan %s diaa.

en: Slideshow saved
fi: Esitysgalleria tallennettu

en: Duplicated successfully. Reloading...
fi: Kopiointi onnistui. Ladataan uudelleen...

en: Settings saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Still working... %s slides remaining...
fi: Työskentelee edelleen... %s diaa jäljellä...

en: Tour cancelled successfully
fi: Kierros peruttu onnistuneesti

en: Tour cancelled unsuccessfully
fi: Kierros peruttu epäonnistuneesti

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: This slideshow will be moved to the "Trash" area.
fi: Tämä esitysgalleria siirretään "Roskakoriin".

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Invalid nonce token
fi: Virheellinen nonce-tunnus

en: Unable to proceed due to invalid nonce token.
fi: Ei voida jatkaa virheellisen nonce-tunnuksen vuoksi.

en: Something went wrong
fi: Jotain meni pieleen

en: Preparing slideshow for duplication...
fi: Valmistellaan esitystä kopioitavaksi...

en: Doing something...
fi: Tehdään jotain...

en: No error message provided.
fi: Virheilmoitusta ei annettu.

en: Undefined error occurred
fi: Määrittelemätön virhe tapahtui

en: No error message reported.
fi: Virheilmoitusta ei raportoitu.

en: We recommend you enable %1$s"Recommended Theme Options"%2$s to automatically adjust slideshow settings when selecting a new theme.
fi: Suosittelemme, että otat käyttöön %1$s"Suositellut teema-asetukset"%2$s, jotta esityksen asetukset säätyvät automaattisesti uuden teeman valitsemisen yhteydessä.

en: Saving theme...
fi: Tallennetaan teemaa...

en: Theme saved
fi: Teema tallennettu

en: Slideshow Theme
fi: Esitysteema

en: This theme was designed for FlexSlider. Please choose the FlexSlider option for the best display.
fi: Tämä teema on suunniteltu FlexSliderille. Valitse FlexSlider-vaihtoehto parhaan näyttökuvan saamiseksi.

en: Dismiss this notice.
fi: Hylkää tämä ilmoitus.

en: theme
fi: teema

en: Legacy
fi: Perinteinen

en: Custom theme
fi: Mukautettu teema

en: Remove
fi: Poista

en: Change
fi: Muuta

en: Select a custom theme
fi: Valitse mukautettu teema

en: All themes
fi: Kaikki teemat

en: Upgrade now to unlock this theme!
fi: Päivitä nyt avatakseksesi tämän teeman!

en: Upgrade now to build your own custom themes!
fi: Päivitä nyt rakentaaksesi omat mukautetut teemat!

en: You can create your own themes with our theme editor
fi: Voit luoda omia teemoja teemaeditorimme avulla

en: Get started
fi: Aloita

en: Theme Details
fi: Teeman tiedot

en: Theme Instructions
fi: Teeman ohjeet

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Style Details
fi: Tyylin tiedot

en: This style was created with the Theme Editor.
fi: Tämä tyyli on luotu Teemaeditorilla.

en: This theme was created through the theme editor.
fi: Tämä teema on luotu teemaeditorin kautta.

en: How To Use
fi: Kuinka käyttää

en: Select a theme on the left to use on this slideshow. Click the theme for more details.
fi: Valitse vasemmalla teema, jota käytetään tässä diaesityksessä. Napsauta teemaa saadaksesi lisätietoja.

en: Error: No themes were found.
fi: Virhe: Teemoja ei löydetty.

en: Preview slideshow
fi: Esikatsele diaesitystä

en: Select
fi: Valitse

en: Dark / Light Mode (Use L key)
fi: Tumma / Vaalea tila (Käytä L-näppäintä)

en: Toggle full width (Use F key)
fi: Vaihda koko leveys (Käytä F-näppäintä)

en: Desktop preview
fi: Työpöytäesikatselu

en: Laptop preview
fi: Kannettavan esikatselu

en: Tablet preview
fi: Tablet-esikatselu

en: Smartphone preview
fi: Älypuhelimen esikatselu

en: Exit preview
fi: Poistu esikatselusta

en: This feature is not fully supported in this browser.
fi: Tätä ominaisuutta ei tueta täysin tässä selaimessa.

en: Media caption
fi: Median kuvateksti

en: Media description
fi: Median kuvaus

en: Manual entry
fi: Manuaalinen syöttö

en: This will override the Caption Link Color option in the "Theme" area of the right sidebar.
fi: Tämä ohittaa Kuvatekstin linkin värivalinnan "Teema" -alueella oikeassa sivupalkissa.

en: Enter text that will appear with your image slide.
fi: Syötä teksti, joka näkyy kuvasi diojen kanssa.

en: Automatically updates directly from the WP Media Library
fi: Päivittyy automaattisesti suoraan WP Median kirjastosta

en: No default was found
fi: Oletusarvoa ei löytynyt

en: You may use HTML here
fi: Voit käyttää HTML:ää täällä

en: Filter by type
fi: Suodata tyypin mukaan

en: All media items
fi: Kaikki mediaesineet

en: Search Unsplash API
fi: Hae Unsplash API:sta

en: Search unsplash.com...
fi: Hae unsplash.com...

en: Load more
fi: Lataa lisää

en: Photo by %s on Unsplash
fi: Kuva: %s Unsplashissa

en: Photo on Unsplash
fi: Kuva Unsplashissa

en: Opening Unsplash tab...
fi: Avaaminen Unsplash-välilehteä...

en: Unsplash tab closed
fi: Unsplash-välilehti suljettu

en: No photots found.
fi: Ei valokuvia löydetty.

en: Photo by %s
fi: Kuva: %s

en: Deselect
fi: Poista valinta

en: Attachment Details
fi: Liitteen tiedot

en: view original
fi: näytä alkuperäinen

en: Profile
fi: Profiili

en: Portfolio
fi: Portfoli

en: Alt Text
fi: Alt-teksti

en: Description
fi: Kuvaus

en: Quality
fi: Laatu

en: All photos published on Unsplash can be used for free.
fi: Kaikki Unsplashissa julkaistut valokuvat ovat ilmaisia käyttää.

en: view license
fi: näytä lisenssi

en: Complete!
fi: Valmis!

en: Crunching...
fi: Puristetaan...

en: Import Slides
fi: Tuo dioja

en: Import slides
fi: Tuo esitysgrafiikat

en: You currently do not have any slides to preview. If you want, we can import some image slides for you.
fi: Sinulla ei tällä hetkellä ole esitysgrafiikoita esikatseltavaksi. Jos haluat, voimme tuoda sinulle joitain kuvagrafiikoita.

en: No valid files found
fi: Ei löytynyt voimassa olevia tiedostoja

en: Drag and drop interface not available.
fi: Raahaus- ja pudotustoiminto ei ole käytettävissä.

en: Drop images here
fi: Pudota kuvia tänne

en: Press %s to save or %s to cancel.
fi: Paina %s tallentaaksesi tai %s peruuttaaksesi.

en: Shortcode copied
fi: Shortcode kopioitu

en: Shortcode unable to be copied automatically
fi: Shortcodea ei voitu kopioida automaattisesti

en: Failed to open utility modal...
fi: Apupalvelun modalin avaaminen epäonnistui...

en: Opening utility modal...
fi: Avaan apupalvelun modalin...

en: Closing utility modal...
fi: Suljen apupalvelun modalin...

en: No slides
fi: Ei esitysgrafiikoita

en: Current
fi: Nykyinen

en: last updated: %s
fi: viimeksi päivitetty: %s

en: Viewing 1 slideshow
fi: Näytetään 1 esitysgrafiikkaa

en: Viewing %s out of %s slideshows
fi: Näytetään %s %s esitysgrafiikasta

en: Search slideshows (Press ctrl + / to focus)‎
fi: Hae esitysgrafiikoita (Paina ctrl + / keskittyäksesi)‎

en: Searching slideshows...
fi: Etsitään esitysgrafiikoita...

en: 1 slideshow
fi: 1 esitysgrafiikka

en: Viewing %s out of %s slideshows (%s loaded)
fi: Näytetään %s %s esitysgrafiikasta (%s ladattu)

en: Indexing %s slideshows into local storage...
fi: Indeksoidaan %s diaesityksiä paikalliseen tallennustilaan...

en: All Slideshows loaded
fi: Kaikki diaesitykset ladattu

en: Fetching slideshows...
fi: Haetaan diaesityksiä...

en: Finished
fi: Valmis

en: Indexing slideshows... %s remaining
fi: Indeksoidaan diaesityksiä... %s jäljellä

en: This feature is not fully supported in Internet Explorer 11 and you may experience slow search result times.
fi: Tätä ominaisuutta ei tueta täysin Internet Explorer 11:ssä, ja saatat kokea hitaita hakutuloksia.

en: Sort by title
fi: Lajittele otsikon mukaan

en: Sort by modified date
fi: Lajittele muokkauspäivämäärän mukaan

en: Filter slideshows‎
fi: Suodata diaesityksiä‎

en: Searching...
fi: Haetaan...

en: Updating...
fi: Päivitetään...

en: Load all
fi: Lataa kaikki

en: Clear cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Load remaining %s slideshows
fi: Lataa jäljellä olevat %s diaesitystä

en: Press to clear the slideshow cache from your web browser
fi: Paina tyhjentääksesi diaesitysten välimuistin verkkoselaimestasi

en: Loading slideshows...
fi: Ladataan diaesityksiä...

en: Browse slideshows
fi: Selaa diaesityksiä

en: Collapse
fi: Kutista

en: Press to expand
fi: Paina laajentaaksesi

en: Copy all
fi: Kopioi kaikki

en: All settings saved
fi: Kaikki asetukset tallennettu

en: Here you will find documentation, and two support tiers to choose from. Additionally, you may supply us with extra information specific to your website, server, etc.
fi: Täältä löydät dokumentaatiota sekä kaksi tukitasoa valittavaksi. Voit myös antaa meille lisätietoja, jotka liittyvät verkkosivustoosi, palvelimeesi jne.

en: Documentation 📚
fi: Dokumentaatio 📚

en: Visit documentation
fi: Vieraile dokumentaatiossa

en: Free Basic Support 🚀
fi: Ilmainen Perustuki 🚀

en: Visit wordpress.org
fi: Vieraile wordpress.org

en: Paid Premium Support 🌟
fi: Maksettu Premium-tuki 🌟

en: Paid users of the premium plugin can open a ticket on our private support center to receive personalized support and faster response times.
fi: Premium-lisäosan maksavat käyttäjät voivat avata lipun yksityisessä tukikeskuksessamme saadakseen henkilökohtaista tukea ja nopeampia vastauksia.

en: Visit metaslider.com
fi: Vieraile metaslider.com

en: Site Information
fi: Verkkosivuston tiedot

en: For your convenience, you can copy the basic site information before to help us speed up the debugging process. Be sure to verify that no personal information is included that you might want to keep private.
fi: Mukavuutesi vuoksi voit kopioida perusverkkosivustotiedot ennen kuin autat meitä nopeuttamaan virheenkorjausprosessia. Varmista, että et sisällytä henkilökohtaisia tietoja, joita haluat pitää yksityisinä.

en: Change the default title that will be used when creating a new slideshow. Use %s and it will be replaced by the current slideshow ID.
fi: Vaihda oletustitteli, jota käytetään uuden diaesityksen luomisen yhteydessä. Käytä %s ja se korvataan nykyisellä diaesityksen tunnuksella.

en: If you are a pro member, enter your license key here to receive updates. %s
fi: Jos olet pro-jäsen, syötä lisenssiavain tähän saadaksesi päivityksiä. %s

en: Upgrade here
fi: Päivitä täällä

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Thumbnail (Pro)
fi: Pikkukuva (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover
fi: Pikkukuvat - Näkyvät hiiren ylläpidossa

en: Filmstrip
fi: Kinosnauha

en: Filmstrip - Visible On Hover
fi: Kuvanauha - Näkyvissä hiiren päällä

en: Slideshow settings saved
fi: Diaesityksen asetukset tallennettu

en: Global settings saved
fi: Globaalit asetukset tallennettu

en: Pro settings saved
fi: Pro-asetukset tallennettu

en: Slideshow Defaults
fi: Diaesityksen oletukset

en: Update the default settings used when creating new slideshows.
fi: Päivitä oletusasetus, jota käytetään uusien diaesitysten luomisessa.

en: Default Slideshow Title
fi: Oletusdiaesityksen otsikko

en: Change the default title
fi: Vaihda oletusotsikko

en: Default Base Image Width
fi: Oletusperuskuvan leveys

en: Update the default width for the base image. This will be used for the slideshow dimensions and base image cropping.
fi: Päivitä oletusleveys peruskuvalle. Tätä käytetään diaesityksen mittoihin ja peruskuvan rajaukseen.

en: Change the default width
fi: Vaihda oletusleveys

en: Default Base Image Height
fi: Oletusperuskuvan korkeus

en: Update the default height for the base image. This will be used for the base image cropping and slideshow dimensions. If set to 100% width, the height will scale accordingly.
fi: Päivitä oletuskorkeus peruskuvalle. Tätä käytetään peruskuvan rajaukseen ja diaesityksen mittoihin. Jos asetat leveydeksi 100 %, korkeus skaalaa vastaavasti.

en: While the width and height defined above will be used for cropping (if enabled) and the base slideshow dimensions, you may also set the slideshow to stretch to its container.
fi: Vaikka yllä määritellyt leveys ja korkeus käytetään rajauksessa (jos se on käytössä) ja perusdiaesityksen mitoissa, voit myös asettaa diaesityksen venymään sen säiliöön.

en: Default Navigation
fi: Oletus navigointi

en: Change the default navigation when creating a new slideshow.
fi: Vaihda oletus navigointi uuden diaesityksen luomisen yhteydessä.

en: Change the default transition between slides.
fi: Vaihda oletustransitio diojen välillä.

en: Global Settings
fi: Globaalit asetukset

en: Update the settings used for all the slideshows on your site.
fi: Päivitä asetukset, joita käytetään kaikissa diaesityksissä sivustollasi.

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Update license key
fi: Päivitä lisenssiavain

en: Enable Device Settings
fi: Ota käyttöön laiteasetukset

en: Add option to hide slides, captions, arrows, navigation, and the slideshow per screen size.
fi: Lisää vaihtoehto piilottaa dioja, kuvatekstejä, nuolia, navigointia ja diaesitystä näytön koon mukaan.

en: Device Settings
fi: Laiteasetukset

en: Set breakpoints for different screen sizes
fi: Aseta katkaisupisteet eri näyttökokoihin

en: Smartphone
fi: Älypuhelin

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Laptop
fi: Kannettava tietokone

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Disable Legacy Libraries
fi: Poista käytöstä vanhat kirjastot

en: This setting allows you to disable the legacy slideshow libraries: Nivo Slider, Coin Slider, and Responsive Slides
fi: Tämä asetus sallii vanhojen diaesityskirjastojen poistamisen käytöstä: Nivo Slider, Coin Slider ja Responsive Slides

en: We recommend disabling these libraries. You can safely disable the libraries. None of your slideshows use the legacy libraries.
fi: Suosittelemme näiden kirjastojen poistamista käytöstä. Voit turvallisesti poistaa kirjastot käytöstä. Mikään diaesityksesi ei käytä vanhoja kirjastoja.

en: You currently have %s slideshows that use legacy libraries.
fi: Sinulla on tällä hetkellä %s diaesitystä, jotka käyttävät vanhoja kirjastoja.

en: You currently have %s slideshow that uses legacy libraries.
fi: Sinulla on tällä hetkellä %s diaesitys, joka käyttää vanhoja kirjastoja.

en: Enable Frontend Edit Links
fi: Ota käyttöön etupään muokkauslinkit

en: Last
fi: Viimeinen

en: First
fi: Ensimmäinen

en: New slides order
fi: Uuden diajärjestyksen

en: Select the position for new added slides.
fi: Valitse sijainti uusille lisätyille dioille.

en: Disable Legacy Widget
fi: Poista käytöstä vanha widget

en: Enable TinyMCE
fi: Ota käyttöön TinyMCE

en: TinyMCE is a WYSIWYG editor you can use in slide captions.
fi: TinyMCE on WYSIWYG-editori, jota voit käyttää diojen kuvateksteissä.

en: Fix Touch Swipe
fi: Korjaa kosketuspyyhkäisy

en: If Touch Swipe doesn't work as expected, enable this setting.
fi: Jos kosketuspyyhkäisy ei toimi odotetusti, ota tämä asetus käyttöön.

en: Recommended Theme Options
fi: Suositellut teema-asetukset

en: Automatically apply recommended slideshow options when selecting a theme. This will replace some of the previous options.
fi: Käytä automaattisesti suositeltuja diaesityksen asetuksia teeman valitsemisen yhteydessä. Tämä korvataan osalla aikaisemmista asetuksista.

en: Dashboard Settings
fi: Dashboard-asetukset

en: Set default sorting options and items per page for your Dashboard.
fi: Aseta oletuslajitteluasetukset ja kohteet per sivu Dashboardillesi.

en: Slideshow ID
fi: Diaesityksen ID

en: Date Created
fi: Luontipäivämäärä

en: Sort Slideshows By
fi: Lajittele diaesitykset mukaan

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Order By
fi: Järjestä mukaan

en: Items Per Page
fi: Kohteita per sivu

en: Pro Settings
fi: Pro-asetukset

en: Flush Cache when Saving Changes
fi: Tyhjennä välimuisti tallennettaessa muutoksia

en: This setting allows you to automatically flush the cache when saving slideshow changes. Supports WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize and WP Fastest Cache plugins.
fi: Tämä asetus sallii välimuistin automaattisen tyhjentämisen tallennettaessa esitysgalleria-muutoksia. Tukee WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize ja WP Fastest Cache -lisäosia.

en: Maximum Number of Custom Fields in Post Feed and WooCommerce Slides
fi: Mukautettujen kenttien enimmäismäärä Post Feedissä ja WooCommerce-esityksissä

en: Select how many custom fields will display in the dropdown menu when you are inserting tags.
fi: Valitse, kuinka monta mukautettua kenttää näytetään avattavassa valikossa, kun lisäät tageja.

en: Change the maximum custom fields for Post Feed and WooCommerce
fi: Vaihda mukautettujen kenttien enimmäismäärää Post Feedille ja WooCommercelle

en: Enable Legacy Theme Editor
fi: Ota käyttöön perinteinen teemaeditori

en: This setting allows you to enable the legacy Theme Editor.
fi: Tämä asetus sallii perinteisen teemaeditorin käyttöönoton.

en: The data in this file does not appear to be valid.
fi: Tämän tiedoston tiedot eivät vaikuta olevan voimassa.

en: Found %s slideshows
fi: Löydetty %s esitysgalleriaa

en: You have no slideshows to import
fi: Sinulla ei ole esitysgallerioita tuonnettavaksi

en: Export file is from a local site. Exporting from a local site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
fi: Vientitiedosto on paikalliselta sivustolta. Vienti paikalliselta sivustolta voi aiheuttaa ongelmia tuonnin aikana. Tämä johtuu siitä, että kuvien ja videoiden on oltava saatavilla live-palvelimelta.

en: Some images are missing. Please ensure all images are accessible from the source website before importing.
fi: Joistakin kuvista puuttuu. Varmista, että kaikki kuvat ovat saatavilla lähdesivustolta ennen tuontia.

en: Important!
fi: Tärkeää!

en: Continue
fi: Jatka

en: Importing %s slideshows... This may take a minute
fi: Tuodaan %s esitysgalleriaa... Tämä voi kestää minuutin

en: Import successful
fi: Tuonti onnistui

en: Load slideshows
fi: Lataa esitysgallerioita

en: If you have an export file, you may upload it here to be processed. Information about each slideshow will be presented below. You will be able to confirm before importing.
fi: Jos sinulla on vientitiedosto, voit ladata sen tänne käsiteltäväksi. Tietoja jokaisesta esitysgalleriasta esitetään alla. Voit vahvistaa ennen tuontia.

en: Importing... Please wait
fi: Tuodaan... Ole hyvä ja odota

en: Processing...
fi: Käsitellään...

en: Upload file
fi: Lataa tiedosto

en: The import file appears to have been generated on a local development site. Some images or videos may not be imported due to limitations in the WordPress upload system.
fi: Tuontitiedoston näyttää olevan luotu paikallisella kehityssivustolla. Jotkut kuvat tai videot eivät ehkä tule tuoduksi WordPressin latausjärjestelmän rajoitusten vuoksi.

en: Click the Import button to begin the import process.
fi: Napsauta Tuonti-painiketta aloittaaksesi tuontiprosessin.

en: Import %s slideshows
fi: Tuo %s esitystä

en: Select the slideshows you wish to import below. Then click here to import them.
fi: Valitse alla olevat esitykset, jotka haluat tuoda. Napsauta sitten täällä tuodaksesi ne.

en: Post Feed slide
fi: Post Feed -dia

en: External slide
fi: Ulko- dia

en: WooCommerce slide
fi: WooCommerce-dia

en: Image Folder slide
fi: Kuvakansio -dia

en: Local Video slide
fi: Paikallinen video -dia

en: External Video slide
fi: Ulko- video -dia

en: Custom HTML slide
fi: Mukautettu HTML -dia

en: Layer slide
fi: Kerros -dia

en: Image not found<br>%s
fi: Kuvaa ei löytynyt<br>%s

en: No slides found
fi: Ei dioja löytynyt

en: Loading %s slideshows...
fi: Ladataan %s esitystä...

en: You have no slideshows to export
fi: Sinulla ei ole vientiin dioja

en: Exporting %s slideshows...
fi: Viedostetaan %s esityksiä...

en: Export successful
fi: Vienti onnistui

en: No slideshows found.
fi: Esityksiä ei löytynyt.

en: Create a new slideshow now
fi: Luo uusi esitys nyt

en: If you have only a few slideshows, we will prepare them automatically. If you have many slideshows, click the "Load" button.
fi: Jos sinulla on vain muutama esitys, valmistamme ne automaattisesti. Jos sinulla on paljon esityksiä, napsauta "Lataa" -painiketta.

en: Choose the slideshows you wish to export.
fi: Valitse esitykset, jotka haluat viedä.

en: Click the "Export" button.
fi: Napsauta "Vie" -painiketta.

en: A .json file will automatically be downloaded with all your slideshow data.
fi: .json-tiedosto ladataan automaattisesti kaikilla esitystiedoillasi.

en: A few notes on exporting slideshow images and videos:
fi: Muutama huomio esityskuvien ja -videoiden viemisestä:

en: Exporting from a localhost site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
fi: Vieminen localhost-sivustolta voi aiheuttaa ongelmia tuonnin aikana. Tämä johtuu siitä, että kuvien ja videoiden on oltava saatavilla live-palvelimelta.

en: You have %s slideshows that can be exported. Information about each slideshow will be presented below.
fi: Sinulla on %s esitystä, jotka voidaan viedä. Tietoja jokaisesta esityksestä esitetään alla.

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Load
fi: Lataa

en: Export %s slideshows
fi: Vie %s esitystä

en: Select the slideshows you wish to export below, then click here to export them.
fi: Valitse alla olevat esitykset, jotka haluat viedä, ja napsauta sitten täällä viedäksesi ne.

en: Failed to open the settings page...
fi: Asetussivun avaminen epäonnistui...

en: Opening settings page...
fi: Asetussivua avataan...

en: Page not found: %s
fi: Sivua ei löytynyt: %s

en: Add a slide
fi: Lisää dia

en: Select images
fi: Valitse kuvat

en: You can easily add an image from one of the options here. Additionally we provide free images from the Unsplash library.
fi: Voit helposti lisätä kuvan yhdestä vaihtoehdosta täältä. Lisäksi tarjoamme ilmaisia kuvia Unsplash-kirjastosta.

en: Next step
fi: Seuraava vaihe

en: Search unsplash
fi: Hae unsplash

en: Choose an image from the left, or search for any topic here to bring up more images.
fi: Valitse kuva vasemmalta tai hae mitä tahansa aihetta täältä saadaksesi lisää kuvia.

en: Hide step
fi: Piilota vaihe

en: Create your slide
fi: Luo diojasi

en: After you have selected an image, press here to create your slide.
fi: Kun olet valinnut kuvan, paina täällä luodaksesi diojasi.

en: Preview Slideshow
fi: Esikatselu diaesitys

en: Now that you have some slides set, you can preview your slideshow by pressing here.
fi: Nyt kun sinulla on muutama dia asetettuna, voit esikatsella diaesitystäsi painamalla täällä.

en: Slideshow settings
fi: Diaesityksen asetukset

en: Edit slideshow
fi: Muokkaa diaesitystä

en: Additional CSS Class
fi: Lisä CSS-luokka

en: Refresh preview
fi: Päivitä esikatselu

en: Loading slideshows list...
fi: Ladataan diaesitysten luetteloa...

en: Create one now!
fi: Luo yksi nyt!

en: Loading slideshow
fi: Ladataan diaesitystä

en: Update preview
fi: Päivitä esikatselu

en: Select a slideshow
fi: Valitse diaesitys

en: Normal width
fi: Normaali leveys

en: Wide width
fi: Leveä leveys

en: Full width
fi: Koko leveys

en: slider
fi: liukusäädin

en: slideshow
fi: diaesitys

en: gallery
fi: galleria

[ctx: This is a keyboard shortcut.]
en:  (Use Alt + P keys)
fi:  (Käytä Alt + P -näppäimiä)

[ctx: Uploader: Drop files to upload - or - Select Files]
en: or
fi: tai

[ctx: 1000 by 1000 pixels]
en: %s by %s pixels
fi: %s %s pikseliä

[ctx: number of slides, ex "7 slides"]
en: %s slides
fi: %s diaa
