MetaSlider Slideshow 3.110.0 - en to hr translation catalogue (1031 entries)

note: Description of the plugin
en: MetaSlider gives you the power to create a beautiful slideshow, carousel, or gallery on your WordPress site.
hr: MetaSlider vam daje moć da kreirate prekrasan slideshow, karusel ili galeriju na vašem WordPress sajtu.

en: Some of these features are available in MetaSlider Slideshow Pro
hr: Neke od ovih značajki dostupne su u MetaSlider Slideshow Pro

en: This feature is available with MetaSlider Gallery
hr: Ova značajka dostupna je s MetaSlider Galerijom

en: Activate MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
hr: Aktivirajte MetaSlider Galeriju da biste prikazali svoje slajdove u lightbox prozoru.

en: Activate MetaSlider Gallery
hr: Aktivirajte MetaSlider Galeriju

en: Install MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
hr: Instalirajte MetaSlider Galeriju da biste prikazali svoje slajdove u lightbox prozoru.

en: Install MetaSlider Gallery
hr: Instalirajte MetaSlider Galeriju

en: Spice up your site with animated layers and video slides with MetaSlider Slideshow Pro
hr: Obogatite svoj sajt animiranim slojevima i video slajdovima s MetaSlider Slideshow Pro

en: Increase your revenue and conversion with video slides and many more MetaSlider Slideshow Pro features
hr: Povećajte svoje prihode i konverziju s video slajdovima i mnogim drugim značajkama MetaSlider Slideshow Pro

en: Can you translate? Want to improve MetaSlider Slideshow for speakers of your language?
hr: Možete li prevesti? Želite li poboljšati MetaSlider Slideshow za govornike vašeg jezika?

en: Do you want to display your slideshow media inside a lightbox?
hr: Želite li prikazati svoje medije slajdova unutar lightbox-a?

en: weeks
hr: tjedni

en: Let's Start &rarr;
hr: Započnimo &rarr;

en: Find out more &rarr;
hr: Saznajte više &rarr;

en: Get MetaSlider Slideshow Pro &rarr;
hr: Nabavite MetaSlider Slideshow Pro &rarr;

en: Sign up &rarr;
hr: Prijavite se &rarr;

en: Go there &rarr;
hr: Idite tamo &rarr;

en: Click to install the MetaSlider Gallery plugin &rarr;
hr: Kliknite za instalaciju MetaSlider Gallery dodatka &rarr;

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: The security check failed. Please refresh the page and try again.
hr: Provjera sigurnosti nije uspjela. Molimo osvježite stranicu i pokušajte ponovo.

en: Access denied. Sorry, you do not have permission to complete this task.
hr: Pristup odbijen. Žao nam je, nemate dopuštenje za dovršavanje ovog zadatka.

en: Bad request
hr: Neispravna zahtjev

en: This item does not exist. Please refresh the page and try again.
hr: Ova stavka ne postoji. Molimo osvježite stranicu i pokušajte ponovo.

en: The option was successfully updated
hr: Opcija je uspješno ažurirana

en: The requested data does not exist.
hr: Zatraženi podaci ne postoje.

en: The attempt to update the option failed.
hr: Pokušaj ažuriranja opcije nije uspio.

en: Thanks for using MetaSlider, the WordPress slideshow plugin
hr: Hvala što koristite MetaSlider, WordPress dodatak za slajdove

en: Dismiss
hr: Odbaci

en: Invalid ad identifier
hr: Nevažeći identifikator oglasa

en: There was an error dimissing the quickstart ad
hr: Došlo je do pogreške pri odbacivanju brzog oglasa

en: The quickstart ad was successfully hidden!
hr: Brzi oglas je uspješno skriven!

en: Caption
hr: Natpis

en: New Window
hr: Novi prozor

en: Please confirm that you would like to delete this slideshow.
hr: Molimo potvrdite da želite izbrisati ovu prezentaciju slajdova.

en: Undo
hr: Poništi

en: Slide restored
hr: Slajd je vraćen

en: Slide deleted
hr: Slajd je izbrisan

en: Success
hr: Uspjeh

en: Item was copied to your clipboard
hr: Stavka je kopirana u vašu međuspremnik

en: Creating slideshow...
hr: Stvaranje prezentacije...

en: Press to undo
hr: Pritisnite za poništavanje

en: Select replacement image
hr: Odaberite zamjensku sliku

en: Caution: This setting is for advanced developers only. If you're unsure, leave it checked.
hr: Pažnja: Ova postavka je samo za napredne programere. Ako niste sigurni, ostavite označeno.

en: Tone
hr: Ton

en: Opacity
hr: Neprozirnost

en: Shortcodes
hr: Kratki kodovi

en: Hide on Smartphone
hr: Sakrij na pametnom telefonu

en: Hide on Tablet
hr: Sakrij na tabletu

en: Hide on Laptop
hr: Sakrij na prijenosnom računalu

en: Hide on Desktop
hr: Sakrij na radnoj površini

en: Add Button
hr: Dodaj gumb

en: Close
hr: Zatvori

en: Insert
hr: Umetni

en: Please enter a valid URL.
hr: Molimo unesite važeću URL adresu.

en: Please enter link text for the button.
hr: Molimo unesite tekst veze za gumb.

en: Open in new window
hr: Otvori u novom prozoru

en: Button Color
hr: Boja gumba

en: Text Color
hr: Boja teksta

en: Link Text
hr: Tekst poveznice

en: The request format was not valid.
hr: Format zahtjeva nije bio valjan.

en: This slideshow is no longer available.
hr: Ova prezentacija više nije dostupna.

en: Nothing to import.
hr: Nema ništa za uvoz.

en: This was not a slideshow, so we cannot delete it.
hr: Ovo nije bila prezentacija, stoga je ne možemo izbrisati.

en: This was not a slideshow, so we cannot update the setting.
hr: Ovo nije bila prezentacija, stoga ne možemo ažurirati postavku.

en: The title cannot be empty.
hr: Naslov ne može biti prazan.

en: The field (%s) cannot be empty
hr: Polje (%s) ne može biti prazno

en: Maximum Number of Custom Field in Post Feed Sliders
hr: Maksimalan broj prilagođenih polja u post feed slajdovima

en: Import slug not found
hr: Uvozni slug nije pronađen

en: Import data could not be processed
hr: Podaci za uvoz nisu mogli biti obrađeni

en: We could not find any images to import.
hr: Nismo mogli pronaći niti jednu sliku za uvoz.

en: New Slideshow
hr: Nova prezentacija

en: Previous
hr: Prethodno

en: Next
hr: Sljedeće

en: Import file is invalid.
hr: Datoteka za uvoz nije valjana.

en: Failed to import video from URL: %s.
hr: Nije uspjelo uvoziti video s URL-a: %s.

en: Failed to import text track from URL: %s.
hr: Nije uspjelo uvoziti tekstualnu stazu s URL-a: %s.

en: Failed to import image from URL: %s.
hr: Nije moguće uvesti sliku s URL-a: %s.

en: Only http/https URLs are allowed.
hr: Samo http/https URL-ovi su dopušteni.

en: URL does not point to an allowed file type.
hr: URL ne upućuje na dopušteni tip datoteke.

en: URL resolves to a disallowed address.
hr: URL se preusmjerava na nedopuštenu adresu.

en: No themes found.
hr: Nema pronađenih tema.

en: We removed your selected theme as it could not be found. Was the folder deleted?
hr: Uklonili smo vašu odabranu temu jer nije mogla biti pronađena. Je li mapa izbrisana?

en: You don't have any trashed slideshows.
hr: Nemate nijednu izbrisanu prezentaciju.

en: You don't have any slideshows yet. Click %shere%s to create a new slideshow.
hr: Još nemate nijednu prezentaciju. Kliknite %shere%s za kreiranje nove prezentacije.

en: Restore
hr: Vrati

en: Delete Permanently
hr: Trajno izbriši

en: Trash
hr: Otpad

en: Preview
hr: Pregled

en: Title
hr: Naslov

en: Type of Slides
hr: Tip slajdova

en: Number of Slides
hr: Broj slajdova

en: Theme
hr: Tema

en: Created
hr: Stvoreno

en: Usage
hr: Korištenje

en: Edit
hr: Uredi

en: Click to copy shortcode.
hr: Kliknite za kopiranje shortcode-a.

en: Not found.
hr: Nije pronađeno.

en: View Usage
hr: Pogledajte korištenje

en: Content Using This Slideshow
hr: Sadržaj koji koristi ovu prezentaciju slajdova

en: Theme Setting
hr: Postavka teme

en: Option
hr: Opcija

en: All Themes
hr: Sve teme

en: (No Theme)
hr: (Nema teme)

en: Filter
hr: Filtriraj

en: Slideshows
hr: Prezentacije slajdova

en: Add New
hr: Dodaj novo

note: Translators: %d is the number of slideshows moved to the Trash.
en: %d slideshow moved to the Trash. | %d slideshows moved to the Trash.
hr[0]: %d prezentacija slajdova premještena u Otpad.
hr[1]: %d prezentacije slajdova premještene u Otpad.

note: Translators: %d is the number of slideshows restored from the Trash.
en: %d slideshow restored from the Trash. | %d slideshows restored from the Trash.
hr[0]: %d prezentacija slajdova vraćena iz Odpadka.
hr[1]: %d prezentacija slajdova vraćene iz Odpadka.

note: Translators: %d is the number of slideshows permanently deleted.
en: %d slideshow permanently deleted. | %d slideshows permanently deleted.
hr[0]: %d prezentacija slajdova trajno obrisana.
hr[1]: %d prezentacija slajdova trajno obrisane.

en: Slideshows permanently deleted.
hr: Prezentacije slajdova trajno obrisane.

en: Search
hr: Pretraži

en: Browser upgrade required
hr: Potrebna je nadogradnja preglednika

en: It looks like you are using %s. While MetaSlider does support %s on the frontend of the website where users see your slideshows, some of the tools we provide back here require a modern browser.
hr: Izgleda da koristite %s. Iako MetaSlider podržava %s na prednjem dijelu web stranice gdje korisnici vide vaše prezentacije slajdova, neki od alata koje ovdje pružamo zahtijevaju moderni preglednik.

en: Update Internet Explorer
hr: Ažuriraj Internet Explorer

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Main Options
hr: Glavne opcije

en: Width
hr: Širina

en: Slideshow width
hr: Širina prezentacije

en: Height
hr: Visina

en: Slideshow height
hr: Visina prezentacije

en: Arrows
hr: Strelice

en: Show the Previous / Next arrows.
hr: Prikaži prethodne / sljedeće strelice.

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Visible
hr: Vidljivo

en: Visible On Hover
hr: Vidljivo pri prelazu mišem

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Show navigation options so that users can browse the slides.
hr: Prikaži opcije navigacije kako bi korisnici mogli pregledavati slajdove.

en: Dots
hr: Točkice

en: Dots - Visible On Hover
hr: Točkice - Vidljivo pri prelazu mišem

en: Thumbnails (Pro)
hr: Sličice (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover (Pro)
hr: Sličice - Vidljivo pri prelazu mišem (Pro)

en: Filmstrip - Visible On Hover (Pro)
hr: Filmstrip - Vidljivo pri Prelazu Mišem (Pro)

en: 100% Width
hr: 100% Širina

en: If the space for the slideshow is larger than the "Width" setting, the slideshow output will expand to fill all of that space.
hr: Ako je prostor za slideshow veći od postavke "Širina", izlaz slideshow-a će se proširiti da popuni sav taj prostor.

en: Adjust Width to Target Element
hr: Prilagodi Širinu Ciljanom Elementu

en: This will force the slideshow to use the full width of the target CSS element (Beta). Result may vary from theme to theme.
hr: Ovo će prisiliti slideshow da koristi punu širinu ciljanog CSS elementa (Beta). Rezultat može varirati od teme do teme.

en: Target Element
hr: Ciljani Element

en: The slideshow will use the full width of this target element (Beta). If the target element is not 'body', you may need to enable 'Center Align'.
hr: Slideshow će koristiti punu širinu ovog ciljanog elementa (Beta). Ako ciljani element nije 'body', možda ćete morati omogućiti 'Centrično Poravnanje'.

en: Center Align
hr: Centrično Poravnanje

en: Center align the slideshow in the available space on your website.
hr: Centrično poravnajte slideshow u dostupnom prostoru na vašoj web stranici.

en: Hide Arrows On
hr: Sakrij Strelice Kada Je

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths less than %spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti strelice na širinama ekrana manjim od %spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths of %1$spx to %2$spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti strelice na širinama ekrana od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths equal to or greater than %spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti strelice na širinama ekrana jednakim ili većim od %spx.

en: Hide Navigation On
hr: Sakrij Navigaciju Kada Je

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths less than %spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti navigaciju na širinama ekrana manjim od %spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths of %1$spx to %2$spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti navigaciju na širinama ekrana od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths equal to or greater than %spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti navigaciju na širinama ekrana jednakim ili većim od %spx.

en: Hide Captions On
hr: Sakrij Natpise Kada Je

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths less than %spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti natpise na širinama ekrana manjim od %spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths of %1$spx to %2$spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti natpise na širinama ekrana od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths equal to or greater than %spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti natpise na širinama ekrana koje su jednake ili veće od %spx.

en: Hide Slideshow On
hr: Sakrij Slideshow Na

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths less than %spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti slideshow na širinama ekrana manjim od %spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths of %1$spx to %2$spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti slideshow na širinama ekrana od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths equal to or greater than %spx.
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti slideshow na širinama ekrana koje su jednake ili veće od %spx.

en: Gallery Options
hr: Opcije Galerije

en: Open In Gallery
hr: Otvorite U Galeriji

en: All slides will open in a gallery, using MetaSlider Gallery
hr: Sve slajdove će otvoriti u galeriji, koristeći MetaSlider Galeriju

en: Transition Options
hr: Opcije Prijelaza

en: Transition Effect
hr: Efekt Prijelaza

en: This animation is used when changing slides.
hr: Ova animacija se koristi prilikom promjene slajdova.

en: Fade
hr: Izblijedi

en: Slide
hr: Klizanje

en: Zooming
hr: Povećavanje

en: Flip
hr: Okretanje

en: Random
hr: Nasumično

en: Swirl
hr: Vrtlog

en: Rain
hr: Kiša

en: Straight
hr: Ravno

en: Slice Down
hr: Rezanje dolje

en: Slice Up
hr: Rezanje gore

en: Slice Up Left
hr: Rezanje gore lijevo

en: Slide Up Down
hr: Klizanje gore dolje

en: Slice Up Down Left
hr: Rezanje gore dolje lijevo

en: Fold
hr: Preklopi

en: Slide in Right
hr: Klizanje u desno

en: Slide in Left
hr: Klizanje ulijevo

en: Box Random
hr: Kutija nasumično

en: Box Rain
hr: Kutija kiša

en: Box Rain Reverse
hr: Kutija kiša obrnuto

en: Box Rain Grow
hr: Kutija kiša raste

en: Box Rain Grow Reverse
hr: Kutija kiša raste obrnuto

en: Slide Delay
hr: Odgađanje klizanja

en: How long to display each slide, in milliseconds.
hr: Koliko dugo prikazivati svaki slajd, u milisekundama.

en: Transition Speed
hr: Brzina prijelaza

en: Choose the speed of the animation in milliseconds. You can select the animation in the "Transition Effect" field.
hr: Odaberite brzinu animacije u milisekundama. Možete odabrati animaciju u polju "Efekt prijelaza".

en: Number of Slices
hr: Broj rezova

en: Number of Squares
hr: Broj kvadrata

en: Number of squares
hr: Broj kvadrata

en: Slide Direction
hr: Smjer klizanja

en: Select the direction that slides will move. Vertical will not work if "Carousel mode" is enabled or "Transition Effect" is set to "Fade".
hr: Odaberite smjer u kojem će se klizanje kretati. Vertikalno neće raditi ako je omogućen "Carousel mode" ili ako je "Transition Effect" postavljen na "Fade".

en: Horizontal
hr: Horizontalno

en: Vertical
hr: Vertikalno

en: Reverse
hr: Obrnuto

en: Reverse the slide direction.
hr: Obrnite smjer klizanja.

en: Image Animation
hr: Animacija slike

en: This feature adds gradual acceleration and deceleration to slide transitions, rather than abrupt starts and stops. This feature only works with the "Slide" Transition Effect.
hr: Ova funkcija dodaje postupnu akceleraciju i usporavanje prijelazima klizanja, umjesto naglih početaka i zaustavljanja. Ova funkcija radi samo s "Slide" prijelaznim učinkom.

en: Extra Effect
hr: Dodatni efekt

en: Extra effect for slides.
hr: Dodatni efekt za klizanje.

en: None
hr: Nema

en: This adds an animation when the slideshow loads. It only uses the "Fade" transition effect.
hr: Ovo dodaje animaciju kada se prikaz slika učita. Koristi samo "Fade" prijelazni efekt.

en: Carousel Options
hr: Opcije karusela

en: Carousel Mode
hr: Način karusela

en: Display multiple slides at once. The slideshow output will default to using 100% width and the 'Slide' Transition Effect.
hr: Prikaži više klizanja odjednom. Izlaz prikaza slika će po defaultu koristiti 100% širine i 'Slide' prijelazni efekt.

en: Loop Carousel Continuously
hr: Neprekidno ponavljanje karusela

en: Infinite loop of slides when Carousel Mode is enabled. This option disables arrows and navigation. The slideshow width must be less than or equal to the width of the container where it is inserted.
hr: Beskonačno ponavljanje klizanja kada je omogućen način karusela. Ova opcija onemogućava strelice i navigaciju. Širina prikaza slika mora biti manja ili jednaka širini kontejnera u koji je umetnut.

en: Carousel Margin
hr: Margina karusela

en: Pixel margin between slides in carousel.
hr: Pixel razmak između slajdova u karuselu.

en: Display Minimum
hr: Minimalno prikazivanje

en: Minimum number of slides to be displayed at the same time in the carousel.
hr: Minimalni broj slajdova koji se prikazuju u isto vrijeme u karuselu.

en: Display Maximum
hr: Maksimalno prikazivanje

en: Maximum number of slides to be displayed at the same time in the carousel. Set to 0 to adjust automatically.
hr: Maksimalni broj slajdova koji se prikazuju u isto vrijeme u karuselu. Postavite na 0 za automatsko prilagođavanje.

en: Slides per Navigation Click
hr: Slajdovi po navigacijskom klikom

en: Number of slides to move when clicking next or previous.
hr: Broj slajdova koji se pomiču kada se klikne na sljedeće ili prethodno.

en: Force Height
hr: Prisiljena visina

en: If the slideshow looks small, force slideshow height when using Carousel mode. Please note when is enabled slides may look cropped.
hr: Ako slajdovi izgledaju mali, prisilite visinu slajdova kada koristite način rada Karusel. Imajte na umu da kada je omogućeno slajdovi mogu izgledati isječeni.

en: Image Options
hr: Opcije slike

en: Image Crop
hr: Isječak slike

en: Smart Crop
hr: Pametni isječak

en: Standard
hr: Standardno

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Disabled (Smart Pad)
hr: Onemogućeno (Pametni Pad)

en: Smart Crop ensures your responsive slides are cropped to a ratio that results in a consistent slideshow size.
hr: Pametni isječak osigurava da se vaši responzivni slajdovi isječu na omjer koji rezultira dosljednom veličinom slajdova.

en: Image Crop Source
hr: Izvor isječka slike

en: Slideshow width/height
hr: Širina/visina slajdova

en: Custom width/height (Pro)
hr: Prilagođena širina/visina (Pro)

en: By default, MetaSlider Slideshow will crop images using the main width and height of the slideshow. If you want smaller images, select Custom width/height and make sure the values are less than the main width and height.
hr: Zadano, MetaSlider Slideshow će isjeći slike koristeći glavnu širinu i visinu slajdova. Ako želite manje slike, odaberite Prilagođenu širinu/visinu i osigurajte da su vrijednosti manje od glavne širine i visine.

en: Image Crop Size
hr: Veličina izrezivanja slike

en: This will increase the size of the images in your slideshow. Larger images are higher quality. Smaller images load more quickly.
hr: Ovo će povećati veličinu slika u vašem slideshowu. Veće slike su kvalitetnije. Manje slike se učitavaju brže.

en: Lazy Load Images
hr: Učitavanje slika po potrebi

en: This feature can speed up your site. MetaSlider Slideshow will only load slides when they are required by your slideshow.
hr: Ova funkcija može ubrzati vašu stranicu. MetaSlider Slideshow će učitati slajdove samo kada su potrebni vašem slideshowu.

en: Advanced Options
hr: Napredne opcije

en: Auto Play
hr: Automatsko reprodukcija

en: Transition between slides automatically.
hr: Automatski prelazi između slajdova.

en: Play / Pause Button
hr: Gumb za reprodukciju / pauzu

en: This allows user to pause or resume Auto Play on the slideshow.
hr: Ovo omogućava korisniku da pauzira ili nastavi automatsku reprodukciju na slideshowu.

en: Show Play / Pause Button Text
hr: Prikaži tekst gumba za reprodukciju / pauzu

en: Show text options for Play / Pause Button
hr: Prikaži tekstualne opcije za gumb za reprodukciju / pauzu

en: Play Text
hr: Tekst reprodukcije

en: Enter text for the Play/Pause Button. Leave the field empty to use the icon only.
hr: Unesite tekst za gumb za reprodukciju/pauzu. Ostavite polje prazno da biste koristili samo ikonu.

en: Pause Text
hr: Tekst pauze

en: Progress Bar
hr: Traka napretka

en: Displays a visual indicator showing the time left before the next slide.
hr: Prikazuje vizualni indikator koji pokazuje preostalo vrijeme do sljedećeg slajda.

en: Hover Pause
hr: Pauza pri prelasku mišem

en: Pause the slideshow when hovering over slider, then resume when no longer hovering.
hr: Pauzira slideshow kada pređete mišem preko klizača, zatim nastavlja kada više ne prelazite mišem.

en: Loop
hr: Petlja

en: If you choose "Loop endlessly", the slides will loop infinitely. If you choose "Stop on first slide after looping", the slideshow will stop on the first slide after showing all the items. If you choose "Stop on last slide", the slides will stop on the last slide.
hr: Ako odaberete "Petlja beskonačno", slajdovi će se beskonačno ponavljati. Ako odaberete "Zaustavi na prvom slajdu nakon petljanja", slideshow će se zaustaviti na prvom slajdu nakon prikazivanja svih stavki. Ako odaberete "Zaustavi na posljednjem slajdu", slajdovi će se zaustaviti na posljednjem slajdu.

en: Loop Endlessly
hr: Besprijekorno ponavljanje

en: Stop On Last Slide
hr: Zaustavi na zadnjem slajdu

en: Stop On First Slide After Looping
hr: Zaustavi na prvom slajdu nakon ponavljanja

en: Smooth Height
hr: Gladka visina

en: Allow navigation to follow the slide's height smoothly.
hr: Dopusti navigaciju da slijedi visinu slajda glatko.

en: Slide Order
hr: Redoslijed slajdova

en: Newest First
hr: Najnovije prvo

en: Oldest First
hr: Najstarije prvo

en: A to Z (by filename)
hr: A do Ž (prema imenu datoteke)

en: Z to A (by filename)
hr: Ž do A (prema imenu datoteke)

en: Drag-and-drop
hr: Povuci i ispusti

en: Select the order in which slides appear in the slideshow. This impacts the frontend view.
hr: Odaberite redoslijed u kojem se slajdovi pojavljuju u prezentaciji. To utječe na prikaz na frontend-u.

en: Touch Swipe
hr: Dodirni povlačenje

en: Allow touch swipe navigation of the slider on touch-enabled devices.
hr: Dopusti navigaciju povlačenjem na klizaču na uređajima s podrškom za dodir.

en: Loading Indicator
hr: Indikator učitavanja

en: Displays a visual indicator while the slideshow is loading.
hr: Prikazuje vizualni indikator dok se prezentacija učitava.

en: Previous Text
hr: Tekst prethodno

en: Set the text for the "previous" direction item.
hr: Postavite tekst za stavku smjera "prethodno".

en: Next Text
hr: Tekst sljedeće

en: Set the text for the "next" direction item.
hr: Postavite tekst za stavku smjera "sljedeće".

en: Square Delay
hr: Kvadratna odgoda

en: Delay between squares in ms.
hr: Odgoda između kvadrata u ms.

en: Opacity of title and navigation, between 0 and 1.
hr: Prozirnost naslova i navigacije, između 0 i 1.

en: Caption Speed
hr: Brzina natpisa

en: Set the fade in speed of the caption.
hr: Postavite brzinu postupnog prikaza natpisa.

en: Container Options
hr: Opcije kontejnera

en: Container Box
hr: Kontejnerska kutija

en: Customize the slideshow's container box.
hr: Prilagodite kutiju kontejnera za slideshow.

en: This feature is available in MetaSlider Slideshow Pro
hr: Ova funkcija je dostupna u MetaSlider Slideshow Pro

en: Accessibility Options
hr: Opcije pristupačnosti

en: Keyboard Controls
hr: Tipkovničke kontrole

en: Use arrow keys to get to the next slide.
hr: Koristite tipke sa strelicama za prelazak na sljedeći slajd.

en: Tabindex For Navigation
hr: Tabindex za navigaciju

en: This helps make the slideshow navigation more accessible.
hr: Ovo pomaže učiniti navigaciju slideshowa pristupačnijom.

en: If Autoplay is enabled, this causes screen readers to announce that the slides are changing.
hr: Ako je automatsko reproduciranje omogućeno, ovo uzrokuje da čitači ekrana najavljuju da se slajdovi mijenjaju.

en: This is used on the navigation button for the active slide. It helps screen readers understand which slide is active.
hr: Ovo se koristi na navigacijskom gumbu za aktivni slajd. Pomaže čitačima ekrana da razumiju koji je slajd aktivan.

en: Developer Options
hr: Opcije za programere

en: CSS Classes
hr: CSS klase

en: Enter custom CSS classes to apply to the slider wrapper. Separate multiple classes with a space.
hr: Unesite prilagođene CSS klase koje će se primijeniti na omotač klizača. Odvojite više klasa razmakom.

en: Print CSS
hr: Ispis CSS-a

en: Uncheck this if you would like to include your own CSS.
hr: Označite ovo ako želite uključiti vlastiti CSS.

en: Print JS
hr: Ispis JS-a

en: Uncheck this if you would like to include your own Javascript.
hr: Označite ovo ako želite uključiti vlastiti Javascript.

en: No Conflict Mode
hr: Način bez sukoba

en: Delay adding the flexslider class to the slideshow.
hr: Odgađanje dodavanja flexslider klase na slideshow.

en: Trashed Slides
hr: Obrisani slajdovi

en: View trashed slides
hr: Pogledajte obrisane slajdove

en: Add a new slide
hr: Dodajte novi slajd

en: Add Slide
hr: Dodaj slajd

en: Save & open the preview
hr: Spremi & otvori pregled

en: Add a new slideshow
hr: Dodajte novu slideshow

en: New
hr: Novi

en: Duplicate this slideshow
hr: Duplicirajte ovaj slideshow

en: Duplicate
hr: Dupliciraj

en: Adding custom CSS is a MetaSlider Slideshow Pro feature. Click to learn more.
hr: Dodavanje prilagođenog CSS-a je značajka MetaSlider Slideshow Pro. Kliknite za više informacija.

en: Add CSS
hr: Dodaj CSS

en: Save slideshow
hr: Spremi slideshow

en: Save
hr: Spremi

en: Return to Published Slides
hr: Povratak na objavljene slajdove

en: Settings
hr: Postavke

en: Help Center
hr: Centar za pomoć

en: Import
hr: Uvoz

en: Export
hr: Izvoz

en: MetaSliderQuickstart class does not exists.
hr: MetaSliderQuickstart klasa ne postoji.

en: Creating slideshow... Please wait!
hr: Stvaranje slajdova... Molimo pričekajte!

en: Redirecting...
hr: Preusmjeravanje...

en: Quick Start
hr: Brzi početak

en: Start with a demo
hr: Započnite s demo verzijom

en: Use your own media
hr: Koristite svoje vlastite medije

en: Blank slideshow
hr: Prazna prezentacija

en: Import a demo slideshow
hr: Uvezite demo prezentaciju

en: Use sample slides to quickly create a new slideshow.
hr: Koristite uzorke slajdova za brzo stvaranje nove prezentacije.

en: Slide Type
hr: Tip slajda

en: Image
hr: Slika

en: External Image
hr: Vanjska slika

en: External Video
hr: Vanjski video

en: Custom HTML
hr: Prilagođeni HTML

en: Local Video
hr: Lokalni video

en: Features
hr: Značajke

en: Boxed
hr: Okvirno

en: Full-width
hr: Puna širina

en: Carousel
hr: Karusel

en: Thumbnail Navigation
hr: Navigacija s minijaturama

en: Video Caption
hr: Natpis videa

en: Hero Image
hr: Hero slika

en: Animation Type
hr: Vrsta animacije

en: Integration
hr: Integracija

en: The Events Calendar
hr: Kalendar događaja

en: WordPress Posts
hr: WordPress postovi

en: Base
hr: Osnova

en: Clarity
hr: Jasnoća

en: Cubic
hr: Kockasti

en: Disjoint
hr: Odvojeno

en: Focus
hr: Fokus

en: Hero
hr: Junak

en: Highway
hr: Autocesta

en: Outline
hr: Obris

en: Parallel
hr: Paralelan

en: Praise Loop
hr: Hvalospev Loop

en: Precognition
hr: Precognicija

en: Free and Pro
hr: Besplatno i Pro

en: Free only
hr: Samo besplatno

en: Pro only
hr: Samo Pro

en: Reset Filters
hr: Ponovno postavi filtre

en: No demos match your filters.
hr: Nema demo verzija koje odgovaraju vašim filtrima.

en: Create %s slideshow?
hr: Stvoriti %s slideshow?

en: Cancel
hr: Odustani

en: Yes, please!
hr: Da, molim!

en: Get MetaSlider Slideshow Pro!
hr: Nabavite MetaSlider Slideshow Pro!

en: Upgrade now to unlock this demo slideshow!
hr: Nadogradite sada kako biste otključali ovu demo verziju!

en: Upgrade now
hr: Nadogradite sada

en: Create a slideshow with your images
hr: Stvorite slideshow s vašim slikama

en: Choose your own images to start a new slideshow.
hr: Odaberite vlastite slike za započinjanje novog slideshowa.

en: Uploading images...
hr: Učitavanje slika...

en: Open Media Library
hr: Otvorite Medijsku knjižnicu

en: Introducing the Theme Editor in MetaSlider Slideshow Pro
hr: Predstavljamo Uređivač tema u MetaSlider Slideshow Pro

en: Theme Editor
hr: Uređivač tema

en: Create your own MetaSlider Themes
hr: Stvorite vlastite MetaSlider teme

en: The Theme Editor is an easy and powerful way to design themes that exactly match your site.
hr: Uređivač tema je jednostavan i moćan način za dizajniranje tema koje točno odgovaraju vašoj stranici.

en: The Theme Editor allows you to customize almost every aspect of your slideshow themes. You can change the arrows, navigation, captions, Play / Pause button, and other slideshow details.
hr: Uređivač tema vam omogućuje prilagodbu gotovo svakog aspekta vaših slideshow tema. Možete promijeniti strelice, navigaciju, natpise, gumb Play / Pause i druge detalje slideshowa.

en: Upgrade to MetaSlider Slideshow Pro and you can create a beautiful WordPress slideshow in minutes.
hr: Nadogradite na MetaSlider Slideshow Pro i možete stvoriti prekrasan WordPress slideshow za nekoliko minuta.

en: Comparison Chart
hr: Usporedna tablica

en: Free
hr: Besplatno

en: Installed
hr: Instalirano

en: Create unlimited slideshows
hr: Stvorite neograničene slideshowove

en: Create and manage as many slideshows as you need.
hr: Stvorite i upravljajte koliko god želite slideshowova.

en: Regular updates
hr: Redovita ažuriranja

en: We keep MetaSlider compatible with the latest versions of WordPress.
hr: Održavamo MetaSlider kompatibilnim s najnovijim verzijama WordPressa.

en: Intelligent image cropping
hr: Inteligentno obrezivanje slika

en: Unique Smart Crop functionality ensures your slides are perfectly resized.
hr: Jedinstvena funkcionalnost pametnog obrezivanja osigurava da su vaši slajdovi savršeno prilagođeni.

en: Toggle your slide's visibility
hr: Prebacite vidljivost svog slajda

en: Hide any slide, without having to delete them.
hr: Sakrijte bilo koji slajd, bez potrebe za brisanjem.

en: Thumbnail navigation
hr: Navigacija s mini slikama

en: Allow users to browse your slideshows using thumbnail navigation.
hr: Omogućite korisnicima pregledavanje vaših slajdova koristeći navigaciju s mini slikama.

en: Add YouTube, Vimeo and Tiktok slides
hr: Dodajte YouTube, Vimeo i TikTok slajdove

en: Easily include videos hosted by YouTube, Vimeo or TikTok.
hr: Jednostavno uključite videe koji se nalaze na YouTubeu, Vimeu ili TikToku.

en: Add local video slides
hr: Dodajte lokalne video slajdove

en: Create slideshows with videos from your WordPress media library.
hr: Kreirajte slajdove s videima iz vaše WordPress medijske biblioteke.

en: Add external video slides
hr: Dodajte vanjske video slajdove

en: Create slideshows with external videos.
hr: Kreirajte slajdove s vanjskim videima.

en: Extra premium themes
hr: Dodatne premium teme

en: MetaSlider Slideshow Pro provides stylish and exclusive themes for your slideshows.
hr: MetaSlider Slideshow Pro pruža elegantne i ekskluzivne teme za vaše slajdove.

en: Add slide layers
hr: Dodajte slojeve slajdova

en: Add layers to your slides with over 50 available transition effects.
hr: Dodajte slojeve svojim slajdovima s više od 50 dostupnih prijelaznih efekata.

en: Add Post Feed slides
hr: Dodajte slajdove iz Post Feed-a

en: Easily build slides based on your WordPress posts.
hr: Jednostavno izradite slajdove na temelju vaših WordPress objava.

en: Add Custom HTML slides
hr: Dodajte prilagođene HTML slajdove

en: Design slides using images, HTML and CSS
hr: Dizajnirajte slajdove koristeći slike, HTML i CSS

en: Add Post Images slides
hr: Dodajte slike objava kao slajdove

en: Extract images from the current post and displays them as slides.
hr: Izdvojite slike iz trenutne objave i prikažite ih kao slajdove.

en: Add custom CSS
hr: Dodajte prilagođeni CSS

en: Customize your slideshows to fit with your website.
hr: Prilagodite svoje slajdove kako bi odgovarali vašoj web stranici.

en: Schedule your slides
hr: Planirajte svoje slajdove

en: Add a start/end date to individual slides.
hr: Dodajte datum početka/kraja pojedinačnim slajdovima.

en: WooCommerce integrations
hr: WooCommerce integracije

en: Display your products as slides with support for product galleries.
hr: Prikažite svoje proizvode kao slajdove s podrškom za galerije proizvoda.

en: Advanced Custom Fields integrations
hr: Integracije s Advanced Custom Fields

en: Display ACF image and gallery fields.
hr: Prikažite ACF slike i galerijske fieldove.

en: The Events Calendar integrations
hr: Integracije s The Events Calendar

en: Display your events as slides.
hr: Prikažite svoje događaje kao slajdove.

en: Repeating Slides support
hr: Podrška za ponavljajuće slajdove

en: Repeat a slide multiple times.
hr: Ponovite slajd više puta.

en: Premium support
hr: Premium podrška

en: Have your specific queries addressed directly by our experts.
hr: Neka vaša specifična pitanja izravno adresiraju naši stručnjaci.

en: Custom delay for this slide
hr: Prilagođeno kašnjenje za ovaj slajd

en: Requires the Auto play setting to be enabled for this slideshow. When active on video slides, playback (by user or video autoplay) controls when the slideshow advances.
hr: Za ovaj slajd potrebno je omogućiti postavku automatskog reprodukcije. Kada je aktivno na video slajdovima, reprodukcija (od strane korisnika ili automatska reprodukcija videa) kontrolira kada slajdovi napreduju.

en: Custom delay is available in MetaSlider Slideshow Pro
hr: Prilagođeno kašnjenje dostupno je u MetaSlider Slideshow Pro

en: Repeat this slide
hr: Ponovite ovaj slajd

en: The slide is repeated after the specified number of original slides until the end of the slider. If multiple slides have this feature enabled, only the original (non-repeated) slides are considered when determining the positions of the repeated slides.
hr: Slajd se ponavlja nakon određenog broja originalnih slajdova do kraja klizača. Ako više slajdova ima ovu funkciju omogućenu, samo se originalni (neponovljeni) slajdovi uzimaju u obzir prilikom određivanja pozicija ponovljenih slajdova.

en: Repeat slide is available in MetaSlider Slideshow Pro
hr: Ponovno ponavljanje slajda dostupno je u MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom thumbnail
hr: Prilagođeni miniatur

en: When Navigation is Thumbnails or Filmstrip, select a thumbnail to replace the default one.
hr: Kada je navigacija miniaturama ili filmskom trakastom, odaberite miniaturu za zamjenu zadane.

en: Custom thumbnail is available in MetaSlider Slideshow Pro
hr: Prilagođeni miniatur je dostupan u MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom CSS classes
hr: Prilagođene CSS klase

en: Add custom CSS classes separated with empty spaces to slide li tag.
hr: Dodajte prilagođene CSS klase odvojene praznim razmacima za li oznaku slajda.

en: Custom CSS classes is available in MetaSlider Slideshow Pro
hr: Prilagođene CSS klase su dostupne u MetaSlider Slideshow Pro

en: Crop Position
hr: Položaj obrezivanja

en: Choose how images are cropped if they are too large for the slideshow. This works if "Smart Crop" is selected in the "Image Crop" settings.
hr: Odaberite kako će se slike obrezivati ako su prevelike za slideshow. Ovo funkcionira ako je odabran "Pametno obrezivanje" u postavkama "Obrezivanje slike".

en: Top Left
hr: Gore lijevo

en: Top Center
hr: Gore centar

en: Top Right
hr: Gore desno

en: Center Left
hr: Sredina lijevo

en: Center Center
hr: Sredina centar

en: Center Right
hr: Sredina desno

en: Bottom Left
hr: Dolje lijevo

en: Bottom Center
hr: Dolje centar

en: Bottom Right
hr: Dolje desno

en: Re-crop image
hr: Ponovno obreži sliku

en: Image Link URL
hr: URL poveznica slike

en: When visitors click on your image slide, they will be taken to this URL. Alternatively, if your theme has a button, the link will be applied to the button.
hr: Kada posjetitelji kliknu na vašu sliku, bit će preusmjereni na ovu URL adresu. Alternativno, ako vaša tema ima gumb, veza će biti primijenjena na gumb.

en: New window
hr: Novo prozor

en: Open link in a new window
hr: Otvorite vezu u novom prozoru

en: Image Link Alt Text
hr: Alt tekst slike

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text for links is highly recommended.
hr: Ovaj tekst koriste tražilice i posjetitelji koji koriste čitače ekrana. Preporučuje se dodavanje Alt teksta za veze.

en: Enter text here
hr: Unesite tekst ovdje

en: Hide slide on:
hr: Sakrij sliku na:

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths equal to or greater than %spx
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti sliku na širinama ekrana jednakim ili većim od %spx

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths of %1$spx to %2$spx
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti sliku na širinama ekrana od %1$spx do %2$spx

en: Hide caption on:
hr: Sakrij natpis na:

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths equal to or greater than %spx
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti natpis na širinama ekrana jednakim ili većim od %spx

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths of %1$spx to %2$spx
hr: Kada je omogućeno, ova postavka će sakriti natpis na širinama ekrana od %1$spx do %2$spx

en: Schedule this slide
hr: Zakazivanje ove slike

en: Schedule is available in MetaSlider Slideshow Pro
hr: Zakazivanje je dostupno u MetaSlider Slideshow Pro

en: %s time
hr: %s vrijeme

en: UTC%s timezone
hr: UTC%s vremenska zona

en: %sUses your settings timezone%s
hr: %sKoristi vašu postavku vremenske zone%s

en: Current server time
hr: Trenutno vrijeme poslužitelja

en: Image Title Text
hr: Tekst naslova slike

en: Visitors will see this text if they hover over your image slide. Adding Title text is useful but not required.
hr: Posjetitelji će vidjeti ovaj tekst ako zadrže pokazivač iznad vaše slike. Dodavanje teksta naslova je korisno, ali nije obavezno.

en: Enable this to inherit the image title
hr: Omogući ovo za nasljeđivanje naslova slike

en: Use the image title
hr: Koristi naslov slike

en: Image Alt Text
hr: Alt tekst slike

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text is highly recommended.
hr: Ovaj tekst koriste tražilice i posjetitelji koji koriste čitače ekrana. Dodavanje Alt teksta je jako preporučeno.

en: Enable this to inherit the image alt text
hr: Omogući ovo za nasljeđivanje alt teksta slike

en: Use the image alt text
hr: Koristi alt tekst slike

en: Nature Site
hr: Prirodna mjesta

en: Travel Itinerary
hr: Putni itinerar

en: City Guide
hr: Vodič po gradu

en: Black and White Photography
hr: Crno-bijela fotografija

en: Productivity Guide
hr: Vodič za produktivnost

en: Real Estate Listings
hr: Popisi nekretnina

en: Landscape Photography
hr: Fotografija krajolika

en: Client Logos
hr: Logotipi klijenata

en: Wildlife Photography
hr: Fotografija divljih životinja

en: Images
hr: Slike

en: Image Carousel
hr: Karusel slika

en: Image Carousel with Captions
hr: Karusel slika s natpisima

en: Creative Process
hr: Kreativni proces

en: Architecture
hr: Arhitektura

en: Latest News Posts
hr: Najnovije vijesti

en: Product Demo
hr: Demo proizvoda

en: Trending Videos
hr: Trendovske video snimke

en: Hotel Rooms
hr: Hotelske sobe

en: Client Testimonials
hr: Svjedočanstva klijenata

en: Meet the Team
hr: Upoznajte tim

en: Curated Videos
hr: Kuratni video

en: Natural Skincare Presentation
hr: Prezentacija prirodne njege kože

en: YouTube Shorts Carousel
hr: YouTube Shorts karusel

en: TikTok Carousel
hr: TikTok karusel

en: Layer Slides
hr: Slojevi slika

en: WooCommerce Carousel
hr: WooCommerce karusel

en: Bold Motion
hr: Odvažne kretnje

en: Playful Pets
hr: Razigrane životinje

en: Your settings might not be saving properly due to a configuration on your server. %s is currently set to %s, but we recommend a setting of 4000. Please see %s for more information. The php.ini file is being loaded from here: %s
hr: Vaše postavke možda se ne spremaju ispravno zbog konfiguracije na vašem poslužitelju. %s je trenutno postavljen na %s, ali preporučujemo postavku od 4000. Molimo pogledajte %s za više informacija. php.ini datoteka se učitava odavde: %s

en: this article
hr: ovaj članak

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Title:
hr: Naslov:

en: Select Slider:
hr: Odaberite klizač:

en: No slideshows found
hr: Nema pronađenih prezentacija

en: The requested image does not exist. Please try again.
hr: Zatražena slika ne postoji. Pokušajte ponovo.

en: The image was successfully updated.
hr: Slika je uspješno ažurirana.

en: There was an error updating the image. Please try again
hr: Došlo je do pogreške prilikom ažuriranja slike. Pokušajte ponovo

en: There was an error while updating the database. Please try again.
hr: Došlo je do pogreške prilikom ažuriranja baze podataka. Pokušajte ponovo.

en: Trash slide
hr: Otpadni slajd

en: Update slide image
hr: Ažuriraj sliku slajda

en: Duplicate slide
hr: Dupliciraj slajd

en: Hide slide
hr: Sakrij slajd

en: This isn't a valid image format. Please try again.
hr: Ovo nije valjani format slike. Pokušajte ponovo.

en: Access denied
hr: Pristup odbijen

en: Image Slide
hr: Slika slajda

en: Warning: The image data does not exist. Please re-upload the image.
hr: Upozorenje: Podaci o slici ne postoje. Ponovo učitajte sliku.

en: General
hr: Općenito

en: Link
hr: Veza

en: Device
hr: Uređaj

en: Crop
hr: Obreži

en: Schedule
hr: Raspored

en: Advanced
hr: Napredno

en: View Slide Details
hr: Pogledaj detalje slajda

en: Edit Slideshow
hr: Uredi Slideshow

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Pause
hr: Pauza

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed but is out of date. You may update it %shere%s. Learn more about this notice %shere%s
hr: MetaSlider Slideshow Pro je instaliran, ali je zastario. Možete ga ažurirati %shere%s. Saznajte više o ovoj obavijesti %shere%s

en: Settings & Help
hr: Postavke & Pomoć

en: Upgrade to Pro
hr: Nadogradi na Pro

en: All Slideshows
hr: Sve Slideshow

en: Create Slideshow
hr: Kreiraj Slideshow

en: Add to slideshow
hr: Dodaj u slideshow

en: Image Folder
hr: Mapa slika

en: Post Images
hr: Slike objave

en: The slide was successfully restored
hr: Slide je uspješno vraćen

en: The attempt to restore the slide failed.
hr: Pokušaj vraćanja slajda nije uspio.

en: The slide was successfully trashed
hr: Slide je uspješno izbrisan

en: The slide was permanently deleted
hr: Slide je trajno izbrisan

en: Please consider moving your slides to <b>FlexSlider</b>. We're adding all new MetaSlider Slideshow features to this option. <a href="%s">Find out more</a>.
hr: Molimo razmislite o premještanju svojih slajdova u <b>FlexSlider</b>. Dodajemo sve nove MetaSlider Slideshow značajke ovoj opciji. <a href="%s">Saznajte više</a>.

en: Slide permanently deleted.
hr: Slide je trajno izbrisan.

en: Slide restored.
hr: Slide je vraćen.

en: Toggle slide reorder panel
hr: Prebaci panel za promjenu redoslijeda slajdova

en: You are viewing slides that have been trashed, which will be automatically deleted in %s days.
hr: Gledate slajdove koji su bačeni u smeće, a koji će biti automatski obrisani za %s dana.

en: Move slideshow to trash
hr: Premjesti slideshow u smeće

en: Add slideshow
hr: Dodaj slideshow

en: Choose slideshow
hr: Odaberi slideshow

en: Insert slideshow
hr: Umetni slideshow

en: Create slides by adding text, videos and more to your images
hr: Kreirajte slajdove dodavanjem teksta, videa i više na svoje slike

en: With Layer slides, you can create beautiful, stylish layers of different elements.
hr: S Layer slajdovima možete stvoriti prekrasne, elegantne slojeve različitih elemenata.

en: You start with an image and then can add text, video, colors, animations, more images, and even shortcodes.
hr: Započnite s slikom, a zatim možete dodati tekst, video, boje, animacije, dodatne slike i čak kratke kodove.

en: Find out more about MetaSlider Slideshow Pro
hr: Saznajte više o MetaSlider Slideshow Pro

en: Create slideshows with your Vimeo videos
hr: Kreirajte slajdove s vašim Vimeo videima

en: With Vimeo slides, you can build beautiful slideshows with your Vimeo videos.
hr: S Vimeo slajdovima možete izraditi prekrasne slajdove s vašim Vimeo videima.

en: Vimeo slides will display your videos with auto play, mute, the ability to hide controls, and much more.
hr: Vimeo slajdovi će prikazati vaše videe s automatskim reprodukcijom, tihim načinom, mogućnošću skrivanja kontrola i još mnogo toga.

en: Create slideshows with your YouTube videos
hr: Kreirajte slajdove s vašim YouTube videima

en: With YouTube slides, you can build beautiful slideshows with your YouTube videos.
hr: S YouTube slajdovima možete izraditi prekrasne slajdove s vašim YouTube videima.

en: YouTube slides will display your videos with auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
hr: YouTube slajdovi će prikazati vaše videe s automatskim reprodukcijom, tihim načinom, učitavanjem po potrebi, mogućnošću skrivanja kontrola i još mnogo toga.

en: Create slideshows with your posts
hr: Kreirajte slajdove s vašim objavama

en: With Post Feed slides, you can build slideshows with your latest posts, events, or WooCommerce products.
hr: S Post Feed slajdovima možete izraditi slajdove s vašim najnovijim objavama, događajima ili WooCommerce proizvodima.

en: Post Feed slides will automatically display your posts with images, text, custom fields, and much more.
hr: Post Feed slajdovi će automatski prikazivati vaše objave s slikama, tekstom, prilagođenim poljima i još mnogo toga.

en: Create slideshows with images stored outside of WordPress
hr: Kreirajte slajdove s slikama pohranjenim izvan WordPressa

en: With External URL slides, you can load images directly from non-WordPress sources such as CDNs or image hosts.
hr: S vanjskim URL slajdovima možete učitati slike izravno s ne-WordPress izvora kao što su CDN-ovi ili hostovi slika.

en: External URL slides give you all the power of MetaSlider Slideshow, using images stored anywhere you want.
hr: Vanjskim URL slajdovima dobivate svu moć MetaSlider Slideshow-a, koristeći slike pohranjene bilo gdje želite.

en: Create slideshows with videos in your media library
hr: Kreirajte slajdove s videozapisima u svojoj knjižnici medija

en: With Local Video slides, you can build beautiful slideshows with videos in your WordPress media library.
hr: S lokalnim video slajdovima možete izraditi prekrasne slajdove s videozapisima u vašoj WordPress knjižnici medija.

en: Local Video slides will display your MP4, WebM, and MOV videos with cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
hr: Lokalni video slajdovi će prikazati vaše MP4, WebM i MOV videozapise s naslovnim slikama, automatskim reprodukcijama, isključenim zvukom, lenjim učitavanjem, mogućnošću skrivanja kontrola i još mnogo toga.

en: Create slideshows with videos stored outside of WordPress
hr: Kreirajte slajdove s videozapisima pohranjenim izvan WordPress-a

en: With External Video slides, you can add videos directly from non-WordPress sources.
hr: S vanjskim video slajdovima možete dodati videozapise izravno iz ne-WordPress izvora.

en: External Video Slides will display your MP4, WebM, and MOV videos. Features include text captions, cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
hr: Vanjskim video slajdovima prikazat će se vaši MP4, WebM i MOV videozapisi. Značajke uključuju tekstualne natpise, naslovne slike, automatsko reprodukciju, isključen zvuk, lenjo učitavanje, mogućnost skrivanja kontrola i još mnogo toga.

en: Create slideshows with custom HTML
hr: Kreirajte slajdove s prilagođenim HTML-om

en: With Custom HTML slides, you can design slides using images, HTML and CSS. This gives you complete control over the layout and styling.
hr: S prilagođenim HTML slajdovima možete dizajnirati slajdove koristeći slike, HTML i CSS. To vam daje potpunu kontrolu nad izgledom i stilizacijom.

en: Create slideshows with Tiktok Videos
hr: Kreirajte slajdove s TikTok videozapisima

en: A TikTok Slide will display a video in your slideshow directly from TikTok.com.
hr: TikTok slajd će prikazati videozapis u vašem slajdu izravno s TikTok.com.

en: Create slideshows with images from a folder
hr: Kreirajte slajdove sa slikama iz mape

en: The Image Folder slide type extracts images from a specified folder and displays them as slides.
hr: Vrsta slajda "Slika mapa" izvlači slike iz određene mape i prikazuje ih kao slajdove.

en: This slide type displays images from folders in your WordPress Media Library.
hr: Ova vrsta slajda prikazuje slike iz mapa u vašoj WordPress knjižnici medija.

en: Create slideshows with Post Images
hr: Kreirajte slajdove s slikama postova

en: The Post Images slide type extracts images from the current post and displays them as slides.
hr: Vrsta slajda "Slike postova" izvlači slike iz trenutnog posta i prikazuje ih kao slajdove.

en: This slide type supports featured images, post content images, WooCommerce galleries, Advanced Custom Fields images and galleries.
hr: Ova vrsta slajda podržava istaknute slike, slike sadržaja postova, WooCommerce galerije, slike i galerije naprednih prilagođenih polja.

en: Create slideshows with your WooCommerce products
hr: Kreirajte slajdove s vašim WooCommerce proizvodima

en: With WooCommerce slides, you can build slideshows with your WooCommerce products.
hr: S WooCommerce slajdovima možete izraditi slajdove s vašim WooCommerce proizvodima.

en: WooCommerce slides will automatically display your products with images, text, custom fields, and much more.
hr: WooCommerce slajdovi će automatski prikazivati vaše proizvode s slikama, tekstom, prilagođenim poljima i još mnogo toga.

en: Premium Support
hr: Premium podrška

en: Support
hr: Podrška

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Leave a review
hr: Ostavite recenziju

en: Uploading...
hr: Učitavanje...

en: Upload Complete
hr: Učitavanje završeno

en: Import file is missing
hr: Datoteka za uvoz nedostaje

en: You attempted to edit a slideshow that does not exist. Perhaps it was moved to trash?
hr: Pokušali ste urediti slideshow koji ne postoji. Možda je premješten u smeće?

en: Background
hr: Pozadina

en: Default
hr: Zadano

en: Hover
hr: Prelaz

en: Icon Colors
hr: Boje ikona

en: Icon Size
hr: Veličina ikone

en: Border Color
hr: Boja obruba

en: Border Width
hr: Širina obruba

en: Border Style
hr: Stil obruba

en: Solid
hr: Čvrsto

en: Dotted
hr: Točkasto

en: Dashed
hr: Iscrtan

en: Distance from Navigation
hr: Udaljenost od navigacije

en: Border Radius
hr: Polumjer ivice

en: Opacity (default)
hr: Neprozirnost (zadano)

en: Opacity (hover)
hr: Neprozirnost (kada se pređe mišem)

en: Active
hr: Aktivno

en: Numbers Underline Color
hr: Boja podcrtavanja brojeva

en: Numbers Color
hr: Boja brojeva

en: Numbers Size
hr: Veličina brojeva

en: Numbers Line Height
hr: Visina linije brojeva

en: Distance Between Numbers
hr: Udaljenost između brojeva

en: Colors
hr: Boje

en: Text
hr: Tekst

en: Links
hr: Linkovi

en: Font Size
hr: Veličina fonta

en: The Font Size uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
hr: Veličina fonta koristi em jedinice. Prikaz je relativan na CSS vaše teme pa pregled može biti drugačiji od prikaza na frontend-u.

en: Line Height
hr: Visina linije

en: The Line Height uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
hr: Visina linije koristi em jedinice. Prikaz je relativan na CSS vaše teme pa pregled može biti drugačiji od prikaza na frontend-u.

en: Text Align
hr: Poravnanje teksta

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Center
hr: Centar

en: Vertical Position
hr: Vertikalna Pozicija

en: Top
hr: Gore

en: Bottom
hr: Dolje

en: Vertical Position Offset
hr: Offset Vertikalne Pozicije

en: Based on "Position".
hr: Temeljeno na "Poziciji".

en: Horizontal Position
hr: Horizontalna Pozicija

en: Horizontal Position Offset
hr: Offset Horizontalne Pozicije

en: Based on "Horizontal Position".
hr: Temeljeno na "Horizontalnoj Poziciji".

en: Distance from Edge
hr: Udaljenost od Rub

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: Dots Border Radius
hr: Polumjer Rubnih Točaka

en: Dots Width
hr: Širina Točaka

en: Dots Height
hr: Visina Točaka

en: Distance Between Dots
hr: Udaljenost između Točaka

en: Number Underline Width
hr: Širina Podcrtavanja Brojeva

en: Numbers Underline Style
hr: Stil Podcrtavanja Brojeva

en: Numbers
hr: Brojevi

en: Number Size
hr: Veličina Broja

en: Number Line Height
hr: Visina brojčane linije

en: The Font Size uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
hr: Veličina fonta koristi rem jedinice. Prikaz je relativan na CSS vašeg teme, tako da pregled može biti različit od prikaza na prednjem dijelu.

en: The Line Height uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
hr: Visina linije koristi rem jedinice. Prikaz je relativan na CSS vašeg teme, tako da pregled može biti različit od prikaza na prednjem dijelu.

en: Dots Border Width
hr: Širina obruba točkica

en: Position
hr: Pozicija

en: Visible in active and hover navigation dot
hr: Vidljivo u aktivnoj i hover navigacijskoj točki

en: Dots Border Style
hr: Stil obruba točkica

en: This background color is used when a slide does not fill the whole width and height of the slide area.
hr: Ova boja pozadine se koristi kada slajd ne ispunjava cijelu širinu i visinu područja slajda.

en: Based on "Vertical Position".
hr: Temeljeno na "Vertikalna pozicija".

en: Distance from Center
hr: Udaljenost od središta

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme.
hr: Ovo je zadana tema MetaSlider Slideshow.

en: Bitono is a minimalist theme with a 2-color scheme. Recommended for Image, External Image and Post feed slides.
hr: Bitono je minimalistička tema s shemom od 2 boje. Preporučuje se za slajdove s slikama, vanjskim slikama i post feed slajdove.

en: Clarity is focused on accessibility. It has easy-to-read fonts, and a straightforward, distraction-free interface.
hr: Clarity se fokusira na pristupačnost. Ima lako čitljive fontove i jednostavno, bez ometanja sučelje.

en: Databold is a modern, business theme with lots of room for your captions. Databold is recommended for Image, External Image, and Post Feed slides.
hr: Databold je moderna, poslovna tema s puno prostora za vaše natpise. Databold se preporučuje za slajdove s slikama, vanjskim slikama i post feed slajdove.

en: Draxler is a stylish theme that places the navigation arrows in the top-right corner. There's also plenty of room for your captions.
hr: Draxler je elegantna tema koja postavlja navigacijske strelice u gornji desni kut. Također ima puno prostora za vaše natpise.

en: Featuring a built-in button with custom link, Nexus seamlessly integrates key points and interactive elements, making your presentation both engaging and navigable.
hr: Sadrži ugrađenu tipku s prilagođenom vezom, Nexus besprijekorno integrira ključne točke i interaktivne elemente, čineći vašu prezentaciju zanimljivom i lako navigirajućom.

en: A standard slideshow layout with a modern design and large, clear arrows.
hr: Standardni izgled slajdova s modernim dizajnom i velikim, jasnim strelicama.

en: A clean, subtle theme that features block arrows and bold design.
hr: Čista, suptilna tema koja sadrži blok strelice i hrabar dizajn.

en: A fun, circular design to brighten up your site. This theme works well with dark images
hr: Zabavan, kružni dizajn koji će osvježiti vašu stranicu. Ova tema dobro funkcionira s tamnim slikama

en: A smart, contemporary design that is built to blend seamlessly into any theme.
hr: Pametan, suvremen dizajn koji je izrađen da se besprijekorno uklopi u bilo koju temu.

en: This theme places the controls vertically for a unique look.
hr: Ova tema postavlja kontrole vertikalno za jedinstven izgled.

en: A futuristic and linear design that has a unique, horizontal navigation.
hr: Futuristički i linearni dizajn koji ima jedinstvenu, horizontalnu navigaciju.

en: This lightweight design uses numbers for the navigation. The navigation, caption, and arrows are share the same line.
hr: Ovaj lagani dizajn koristi brojeve za navigaciju. Navigacija, natpis i strelice dijele istu liniju.

en: This theme has a special additional functionality that uses image titles as the slide navigation.
hr: Ova tema ima posebnu dodatnu funkcionalnost koja koristi naslove slika kao navigaciju slajdova.

en: If you would like to use the image titles as the navigation, you can do so by editing the image title in the media library or manually on the slide (SEO tab).
hr: Ako želite koristiti naslove slika kao navigaciju, to možete učiniti uređivanjem naslova slike u medijskoj biblioteci ili ručno na slajdu (SEO kartica).

en: This theme has a unique design that gives it a sophisticated look.
hr: Ova tema ima jedinstven dizajn koji joj daje sofisticiran izgled.

en: A bold and clear design that works well on a darker images.
hr: Odvažan i jasan dizajn koji dobro funkcionira na tamnijim slikama.

en: A minimalist theme that gets out of the way so you can showcasing your beautiful pictures. Best used with Image Slides.
hr: Minimalistička tema koja se povlači kako biste mogli prikazati svoje lijepe slike. Najbolje koristi s slajdovima slika.

en: Cascade is a minimalist theme ideal for vertical sliding.
hr: Cascade je minimalistička tema idealna za vertikalno klizanje.

en: The Nivo Light theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
hr: Nivo Light tema uključena ovdje iz razloga naslijeđa. Napomena: radi samo s Nivo Slider-om

en: The Nivo Bar theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
hr: Nivo Bar tema uključena ovdje iz razloga naslijeđa. Napomena: radi samo s Nivo Slider-om

en: The Nivo Dark theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
hr: Nivo Dark tema uključena ovdje iz razloga naslijeđa. Napomena: radi samo s Nivo Slider-om

en: minimalist
hr: minimalistički

en: 2 columns
hr: 2 kolone

en: A 2 columns minimalistic theme to split your images and captions.
hr: Minimalistička tema s 2 kolone za razdvajanje vaših slika i natpisa.

en: Image, External URL and Post Feed slides are displayed in 2 columns, while the others slide types are displayed in 1 column.
hr: Slajdovi slika, vanjskih URL-ova i post feed-a prikazuju se u 2 kolone, dok se ostali tipovi slajdova prikazuju u 1 koloni.

en: videos
hr: videozapisi

en: vertical
hr: vertikalno

en: A theme to showcase vertical images and videos.
hr: Tema za prikaz vertikalnih slika i videozapisa.

en: Ideal for Images, Post Feed slides, YouTube and Vimeo vertical videos.
hr: Idealno za slike, slajdove post feed-a, YouTube i Vimeo vertikalne videozapise.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by scaling it larger than the surrounding slides, creating a hero-like focal point that draws the viewer's attention.
hr: Dinamična tema slajdova koja naglašava aktivni slajd povećavajući ga više od okolnih slajdova, stvarajući herojski fokus koji privlači pažnju gledatelja.

en: It should be used with 100% Width and Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide and Center Align enabled. Currently works on all slide types except External Image and Tiktok Videos.
hr: Treba je koristiti s 100% širinom i onemogućenim načinom karusela, s efektom prijelaza postavljenim na klizanje i omogućenim centriranjem. Trenutno radi sa svim vrstama slajdova osim vanjskih slika i Tiktok videozapisa.

en: A slideshow theme that unveils captions on hover, adding a dynamic touch to portfolios and showcases.
hr: Tema slajdova koja otkriva natpise kada se pređe mišem, dodajući dinamičan dodir portfeljima i izložbama.

en: Best used on slideshows with captions.
hr: Najbolje je koristiti na slajdovima s natpisima.

en: A modern slideshow theme with captions positioned at the top, showcasing features with sleek elegance.
hr: Moderna tema slajdova s natpisima smještenim na vrhu, prikazujući značajke s elegantnom jednostavnošću.

en: When using this theme with Carousel Mode, adjust the Carousel Margin setting to create space between the slides.
hr: Kada koristite ovu temu s načinom karusela, prilagodite postavku margine karusela kako biste stvorili prostor između slajdova.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by using grayscale and opacity for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
hr: Dinamična tema slajdova koja naglašava aktivni slajd koristeći nijansiranje u sivoj i prozirnost za okolne slajdove, stvarajući fokus koji privlači pažnju gledatelja.

en: A dynamic slideshow theme to display testimonials that emphasizes the active slide by using grayscale for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
hr: Dinamična tema slajdova za prikazivanje svjedočanstava koja naglašava aktivni slajd koristeći nijansiranje u sivoj za okolne slajdove, stvarajući fokus koji privlači pažnju gledatelja.

en: Best used with Image slides. It should also be used with Hidden Arrows, Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide, Smart Crop enabled and Crop Source set to "Custom width/height".
hr: Najbolje je koristiti sa slikovnim slajdovima. Također bi trebala biti korištena s skrivenim strelicama, onemogućenim načinom karusela, s efektom prijelaza postavljenim na klizanje, omogućenom pametnom obrezivanju i izvorom obrezivanja postavljenim na "Prilagođena širina/visina".

en: Image, External Image, Post Feed, Local Video and External Video slides are displayed in 2 columns, while the other slide types are displayed in 1 column.
hr: Slikovni, vanjski slikovni, post feed, lokalni video i vanjski video slajdovi prikazuju se u 2 stupca, dok se ostale vrste slajdova prikazuju u 1 stupcu.

en: A 2 rows modern theme to split your images and captions ideal for WooCommerce products.
hr: Moderna tema s 2 reda za podjelu slika i natpisa, idealna za WooCommerce proizvode.

en: A stylish theme ideal for WooCommerce products.
hr: Stilizirana tema idealna za WooCommerce proizvode.

en: A modern theme with a clean design to display your captions below the slides.
hr: Moderna tema s čistim dizajnom za prikazivanje vaših natpisa ispod slajdova.

en: Captions from Image, External Image, Local Video, External video, YouTube and Vimeo slides are displayed below the slideshow.
hr: Natpisi iz slikovnih, vanjskih slikovnih, lokalnih video, vanjskih video, YouTube i Vimeo slajdova prikazuju se ispod slajda.

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme. Use this theme to adjust colors to your preference.
hr: Ovo je zadana tema MetaSlider Slideshow. Koristite ovu temu za prilagodbu boja prema vlastitim željama.

en: To add a button to the Nexus theme, enter the URL and the button text into the "Link" tab.
hr: Da biste dodali gumb u Nexus temu, unesite URL i tekst gumba u karticu "Veza".

en: Button
hr: Gumb

en: Click Here
hr: Kliknite ovdje

en: Border
hr: Obrub

en: Text and Numbers
hr: Tekst i brojevi

en: Color
hr: Boja

en: Font Size for Active Number
hr: Veličina fonta za aktivni broj

en: Line Height for Active Number
hr: Visina linije za aktivni broj

en: Font Size for Count Number
hr: Veličina fonta za broj prebrojavanja

en: Line Height for Count Number
hr: Visina linije za broj prebrojavanja

en: Previous Slide
hr: Prethodni slajd

en: Next Slide
hr: Sljedeći slajd

en: Preparing 1 slide...
hr: Priprema 1 slajda...

en: 1 slide added successfully
hr: 1 slajd dodan uspješno

en: Slide Types
hr: Tipovi slajdova

en: Opening add slide UI...
hr: Otvaranje UI za dodavanje slajda...

en: Closing add slide UI...
hr: Zatvaranje UI za dodavanje slajda...

en: Updating slide...
hr: Ažuriranje slajda...

en: Slide updated successfully
hr: Slajd ažuriran uspješno

en: Stop on first slide after looping
hr: Zaustavi na prvom slajdu nakon ponavljanja

en: Unsplash Library
hr: Unsplash knjižnica

en: Crop position saved and image cropped
hr: Pozicija izrezivanja sačuvana i slika izrezana

en: There was an error when saving crop position or cropping the image
hr: Došlo je do pogreške prilikom spremanja pozicije izrezivanja ili izrezivanja slike

en: Device options are enabled for this slide. Adjust using the Device tab.
hr: Opcije uređaja su omogućene za ovaj slajd. Prilagodite pomoću kartice Uređaj.

en: CSS Manager notice opened
hr: Obavijest CSS menadžera otvorena

en: CSS Manager notice closed
hr: Obavijest CSS Manager zatvorena

en: Easily add custom CSS to your slideshows to create the perfect design for your sites.
hr: Jednostavno dodajte prilagođeni CSS u svoje slajdove kako biste stvorili savršen dizajn za svoje stranice.

en: Built-in text editor full of features.
hr: Ugrađeni uređivač teksta pun značajki.

en: Loads only on the front-end where needed.
hr: Učitava se samo na front-endu gdje je potrebno.

en: Includes recipes to solve common scenarios.
hr: Sadrži recepte za rješavanje uobičajenih scenarija.

en: Analytics notice opened
hr: Obavijest o analitici otvorena

en: Analytics notice closed
hr: Obavijest o analitici zatvorena

en: We'd also like to send you infrequent emails with important security and feature updates. See our %s for more details.
hr: Također bismo vam željeli slati rijetke e-mailove s važnim ažuriranjima sigurnosti i značajki. Pogledajte naš %s za više detalja.

en: privacy policy
hr: pravilnik o privatnosti

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow
hr: Hvala što koristite MetaSlider Slideshow

en: We are currently building the next version of MetaSlider Slideshow. Can you help us out by sharing non-sensitive diagnostic information?
hr: Trenutno radimo na sljedećoj verziji MetaSlider Slideshow. Možete li nam pomoći dijeljenjem neosjetljivih dijagnostičkih informacija?

en: Agree and continue
hr: Slažem se i nastavi

en: No thanks
hr: Ne hvala

en: Duplicating...
hr: Dupliciranje...

en: To edit this slide, click "Restore" and then "Return to Published Slides"
hr: Da biste uredili ovaj slajd, kliknite "Vrati" i zatim "Povratak na objavljene slajdove"

en: MetaSlider Slideshow dashboard loaded
hr: MetaSlider Slideshow dashboard učitan

en: Saving...
hr: Spremanje...

en: Saving %s slides. This may take a few moments.
hr: Spremanje %s slajdova. Ovo može potrajati nekoliko trenutaka.

en: Saving %s slides.
hr: Spremanje %s slajdova.

en: Slideshow saved
hr: Slideshow spremljen

en: Duplicated successfully. Reloading...
hr: Duplicirano uspješno. Ponovno učitavanje...

en: Settings saved
hr: Postavke spremljene

en: Still working... %s slides remaining...
hr: Još uvijek radi... %s slajdova preostalo...

en: Tour cancelled successfully
hr: Obilazak uspješno otkazan

en: Tour cancelled unsuccessfully
hr: Obilazak nije uspješno otkazan

en: Are you sure?
hr: Jeste li sigurni?

en: This slideshow will be moved to the "Trash" area.
hr: Ovaj slideshow će biti premješten u područje "Otpad".

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Invalid nonce token
hr: Nevažeći nonce token

en: OK
hr: U redu

en: Unable to proceed due to invalid nonce token.
hr: Nije moguće nastaviti zbog nevažećeg nonce tokena.

en: Something went wrong
hr: Nešto je pošlo po zlu

en: Preparing slideshow for duplication...
hr: Pripremam slideshow za dupliciranje...

en: Doing something...
hr: Radim nešto...

en: No error message provided.
hr: Nema poruke o pogrešci.

en: Undefined error occurred
hr: Dogodila se neodređena pogreška

en: No error message reported.
hr: Nema prijavljene poruke o pogrešci.

en: We recommend you enable %1$s"Recommended Theme Options"%2$s to automatically adjust slideshow settings when selecting a new theme.
hr: Preporučujemo da omogućite %1$s"Preporučene opcije teme"%2$s kako bi se automatski prilagodile postavke slajdova prilikom odabira nove teme.

en: Saving theme...
hr: Spremam temu...

en: Theme saved
hr: Tema spremljena

en: Slideshow Theme
hr: Slideshow Tema

en: This theme was designed for FlexSlider. Please choose the FlexSlider option for the best display.
hr: Ova tema je dizajnirana za FlexSlider. Molimo odaberite opciju FlexSlider za najbolji prikaz.

en: Dismiss this notice.
hr: Zatvori ovu obavijest.

en: theme
hr: tema

en: Legacy
hr: Legacijski

en: Custom theme
hr: Prilagođena tema

en: Remove
hr: Ukloni

en: Change
hr: Promijeni

en: Change the design of your slideshow with a stylish MetaSlider Slideshow theme!
hr: Promijeni dizajn svog slideshow-a s elegantnom MetaSlider Slideshow temom!

en: Select a custom theme
hr: Odaberi prilagođenu temu

en: All themes
hr: Sve teme

en: Upgrade now to unlock this theme!
hr: Nadogradi sada da otključaš ovu temu!

en: Upgrade now to build your own custom themes!
hr: Nadogradi sada da izradiš svoje vlastite prilagođene teme!

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed!
hr: MetaSlider Slideshow Pro je instaliran!

en: You can create your own themes with our theme editor
hr: Možeš izraditi svoje vlastite teme s našim urednikom tema

en: Get started
hr: Započni

en: Theme Details
hr: Detalji teme

en: Theme Instructions
hr: Upute za temu

en: Tags
hr: Oznake

en: Style Details
hr: Detalji stila

en: This style was created with the Theme Editor.
hr: Ovaj stil je kreiran pomoću Uređivača tema.

en: This theme was created through the theme editor.
hr: Ova tema je kreirana putem uređivača tema.

en: How To Use
hr: Kako koristiti

en: Select a theme on the left to use on this slideshow. Click the theme for more details.
hr: Odaberite temu s lijeve strane koju želite koristiti za ovu prezentaciju. Kliknite na temu za više detalja.

en: MetaSlider Slideshow Pro gives you access to extra themes. You can also create completely new themes that can easily be added to new slideshows.
hr: MetaSlider Slideshow Pro vam daje pristup dodatnim temama. Također možete kreirati potpuno nove teme koje se lako mogu dodati novim prezentacijama.

en: Error: No themes were found.
hr: Greška: Nema pronađenih tema.

en: Preview slideshow
hr: Pregled prezentacije

en: Select
hr: Odaberi

en: Dark / Light Mode (Use L key)
hr: Tamni / Svijetli način (Koristite tipku L)

en: Toggle full width (Use F key)
hr: Prebaci na punu širinu (Koristite tipku F)

en: Desktop preview
hr: Pregled na radnoj površini

en: Laptop preview
hr: Pregled na prijenosnom računalu

en: Tablet preview
hr: Pregled na tabletu

en: Smartphone preview
hr: Pregled na pametnom telefonu

en: Exit preview
hr: Izlaz iz pregleda

en: This feature is not fully supported in this browser.
hr: Ova funkcija nije potpuno podržana u ovom pregledniku.

en: Media caption
hr: Natpis medija

en: Media description
hr: Opis medija

en: Manual entry
hr: Ručno unos

en: This will override the Caption Link Color option in the "Theme" area of the right sidebar.
hr: Ovo će nadjačati opciju boje poveznice naslova u području "Tema" desnog bočnog izbornika.

en: Enter text that will appear with your image slide.
hr: Unesite tekst koji će se pojaviti s vašim slajdom slike.

en: Automatically updates directly from the WP Media Library
hr: Automatski se ažurira izravno iz WP knjižnice medija

en: No default was found
hr: Nema pronađenih zadanih postavki

en: You may use HTML here
hr: Možete koristiti HTML ovdje

en: Filter by type
hr: Filtriraj po vrsti

en: All media items
hr: Sve stavke medija

en: Search Unsplash API
hr: Pretraži Unsplash API

en: Search unsplash.com...
hr: Pretraži unsplash.com...

en: Load more
hr: Učitaj više

en: Photo by %s on Unsplash
hr: Fotografija od %s na Unsplash

en: Photo on Unsplash
hr: Fotografija na Unsplash

en: Opening Unsplash tab...
hr: Otvaram Unsplash karticu...

en: Unsplash tab closed
hr: Unsplash kartica zatvorena

en: No photots found.
hr: Nema pronađenih fotografija.

en: Photo by %s
hr: Fotografija od %s

en: Deselect
hr: Poništi odabir

en: Attachment Details
hr: Detalji o privitku

en: view original
hr: prikaži izvorno

en: Profile
hr: Profil

en: Description
hr: Opis

en: Quality
hr: Kvaliteta

en: All photos published on Unsplash can be used for free.
hr: Sve fotografije objavljene na Unsplashu mogu se koristiti besplatno.

en: view license
hr: prikaži licencu

en: Complete!
hr: Završeno!

en: Crunching...
hr: Obrađujem...

en: Import Slides
hr: Uvezi slajdove

en: Import slides
hr: Uvezi slajdove

en: You currently do not have any slides to preview. If you want, we can import some image slides for you.
hr: Trenutno nemate slajdove za pregled. Ako želite, možemo uvesti neke slike za vas.

en: No valid files found
hr: Nema pronađenih važećih datoteka

en: Drag and drop interface not available.
hr: Sučelje za povlačenje i ispuštanje nije dostupno.

en: Drop images here
hr: Ispustite slike ovdje

en: Press %s to save or %s to cancel.
hr: Pritisnite %s za spremanje ili %s za otkazivanje.

en: Shortcode copied
hr: Shortcode kopiran

en: Shortcode unable to be copied automatically
hr: Shortcode se ne može automatski kopirati

en: Failed to open utility modal...
hr: Nije uspjelo otvoriti alatni modal...

en: Opening utility modal...
hr: Otvaram alatni modal...

en: Closing utility modal...
hr: Zatvaram alatni modal...

en: No slides
hr: Nema slajdova

en: Current
hr: Trenutno

en: last updated: %s
hr: posljednja ažuriranja: %s

en: Viewing 1 slideshow
hr: Pregledavanje 1 slajd prezentacije

en: Viewing %s out of %s slideshows
hr: Pregledavanje %s od %s slajd prezentacija

en: Search slideshows (Press ctrl + / to focus)‎
hr: Pretraži slajd prezentacije (Pritisnite ctrl + / za fokus)‎

en: Searching slideshows...
hr: Pretražujem slajd prezentacije...

en: 1 slideshow
hr: 1 slajd prezentacija

en: Viewing %s out of %s slideshows (%s loaded)
hr: Pregledavanje %s od %s slajd prezentacija (%s učitano)

en: Indexing %s slideshows into local storage...
hr: Indeksiranje %s slajd prezentacija u lokalnu pohranu...

en: All Slideshows loaded
hr: Sve slajd prezentacije učitane

en: Fetching slideshows...
hr: Dohvaćanje slajd prezentacija...

en: Finished
hr: Završeno

en: Indexing slideshows... %s remaining
hr: Indeksiranje slajd prezentacija... %s preostalo

en: This feature is not fully supported in Internet Explorer 11 and you may experience slow search result times.
hr: Ova funkcija nije potpuno podržana u Internet Exploreru 11 i možda ćete iskusiti spora vremena rezultata pretraživanja.

en: Sort by title
hr: Sortiraj po naslovu

en: Sort by modified date
hr: Sortiraj po datumu izmjene

en: Filter slideshows‎
hr: Filtriraj slajd prezentacije‎

en: Searching...
hr: Pretraživanje...

en: Updating...
hr: Ažuriranje...

en: Load all
hr: Učitaj sve

en: Clear cache
hr: Obriši predmemoriju

en: Load remaining %s slideshows
hr: Učitaj preostalih %s slajdova

en: Press to clear the slideshow cache from your web browser
hr: Pritisnite za brisanje predmemorije slajdova iz vašeg web preglednika

en: Loading slideshows...
hr: Učitavanje slajdova...

en: Browse slideshows
hr: Pregledaj slajdove

en: Collapse
hr: Smanji

en: Press to expand
hr: Pritisnite za proširenje

en: Copy all
hr: Kopiraj sve

en: All settings saved
hr: Sve postavke spremljene

en: Here you will find documentation, and two support tiers to choose from. Additionally, you may supply us with extra information specific to your website, server, etc.
hr: Ovdje ćete pronaći dokumentaciju i dva nivoa podrške za odabir. Osim toga, možete nam pružiti dodatne informacije specifične za vašu web stranicu, poslužitelj itd.

en: Documentation 📚
hr: Dokumentacija 📚

en: Check out our documentation page for examples, and more information about what you can do with MetaSlider Slideshow.
hr: Pogledajte našu stranicu s dokumentacijom za primjere i više informacija o tome što možete učiniti s MetaSlider Slideshow.

en: Visit documentation
hr: Posjetite dokumentaciju

en: Free Basic Support 🚀
hr: Besplatna osnovna podrška 🚀

en: For users of the free version of MetaSlider Slideshow, we offer full free support on the wordpress.org forums.
hr: Za korisnike besplatne verzije MetaSlider Slideshow, nudimo potpunu besplatnu podršku na forumima wordpress.org.

en: Visit wordpress.org
hr: Posjetite wordpress.org

en: Paid Premium Support 🌟
hr: Plaćena premium podrška 🌟

en: Paid users of the premium plugin can open a ticket on our private support center to receive personalized support and faster response times.
hr: Plaćeni korisnici premium dodatka mogu otvoriti tiket u našem privatnom centru za podršku kako bi dobili personaliziranu podršku i brže vrijeme odgovora.

en: Visit metaslider.com
hr: Posjetite metaslider.com

en: Site Information
hr: Informacije o stranici

en: For your convenience, you can copy the basic site information before to help us speed up the debugging process. Be sure to verify that no personal information is included that you might want to keep private.
hr: Za vašu udobnost, možete kopirati osnovne informacije o stranici kako bismo ubrzali proces otklanjanja grešaka. Obavezno provjerite da ne uključuje osobne informacije koje biste željeli zadržati privatnima.

en: Change the default title that will be used when creating a new slideshow. Use %s and it will be replaced by the current slideshow ID.
hr: Promijenite zadani naslov koji će se koristiti prilikom kreiranja nove prezentacije slika. Koristite %s i bit će zamijenjen trenutnim ID-om prezentacije slika.

en: If you are a pro member, enter your license key here to receive updates. %s
hr: Ako ste pro član, unesite svoj ključ licence ovdje da biste primili ažuriranja. %s

en: Upgrade here
hr: Nadogradite ovdje

en: Thumbnail
hr: Sličica

en: Thumbnail (Pro)
hr: Sličica (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover
hr: Sličice - Vidljive pri pregledu

en: Filmstrip
hr: Traka s filmovima

en: Filmstrip - Visible On Hover
hr: Traka s filmovima - Vidljiva pri pregledu

en: Slideshow settings saved
hr: Postavke prezentacije slika spremljene

en: Global settings saved
hr: Globalne postavke spremljene

en: Pro settings saved
hr: Pro postavke spremljene

en: Slideshow Defaults
hr: Zadaci prezentacije slika

en: Update the default settings used when creating new slideshows.
hr: Ažurirajte zadane postavke koje se koriste prilikom kreiranja novih prezentacija slika.

en: Default Slideshow Title
hr: Zadani naslov prezentacije slika

en: Change the default title
hr: Promijenite zadani naslov

en: Default Base Image Width
hr: Zadana širina osnovne slike

en: Update the default width for the base image. This will be used for the slideshow dimensions and base image cropping.
hr: Ažurirajte zadanu širinu za osnovnu sliku. Ovo će se koristiti za dimenzije prezentacije slika i obrezivanje osnovne slike.

en: Change the default width
hr: Promijenite zadanu širinu

en: Default Base Image Height
hr: Zadnja visina osnovne slike

en: Update the default height for the base image. This will be used for the base image cropping and slideshow dimensions. If set to 100% width, the height will scale accordingly.
hr: Ažurirajte zadnju visinu za osnovnu sliku. Ovo će se koristiti za obrezivanje osnovne slike i dimenzije slajdova. Ako je postavljeno na 100% širine, visina će se proporcionalno prilagoditi.

en: While the width and height defined above will be used for cropping (if enabled) and the base slideshow dimensions, you may also set the slideshow to stretch to its container.
hr: Dok će se širina i visina definirana iznad koristiti za obrezivanje (ako je omogućeno) i osnovne dimenzije slajdova, također možete postaviti slajdove da se prilagode svom okviru.

en: Default Navigation
hr: Zadnja navigacija

en: Change the default navigation when creating a new slideshow.
hr: Promijenite zadnju navigaciju prilikom kreiranja novog slajda.

en: Change the default transition between slides.
hr: Promijenite zadnji prijelaz između slajdova.

en: Global Settings
hr: Globalne postavke

en: Update the settings used for all the slideshows on your site.
hr: Ažurirajte postavke koje se koriste za sve slajdove na vašoj stranici.

en: License Key
hr: Licencni ključ

en: Update license key
hr: Ažurirajte licencni ključ

en: Enable Device Settings
hr: Omogući postavke uređaja

en: Add option to hide slides, captions, arrows, navigation, and the slideshow per screen size.
hr: Dodajte opciju za skrivanje slajdova, natpisa, strelica, navigacije i slajdova po veličini ekrana.

en: Device Settings
hr: Postavke uređaja

en: Set breakpoints for different screen sizes
hr: Postavite prekretnice za različite veličine ekrana

en: Smartphone
hr: Pametni telefon

en: Desktop
hr: Računalno

en: Disable Legacy Libraries
hr: Onemogući naslijeđene biblioteke

en: This setting allows you to disable the legacy slideshow libraries: Nivo Slider, Coin Slider, and Responsive Slides
hr: Ova postavka vam omogućuje da onemogućite naslijeđene biblioteke slajdova: Nivo Slider, Coin Slider i Responsive Slides

en: We recommend disabling these libraries. You can safely disable the libraries. None of your slideshows use the legacy libraries.
hr: Preporučujemo onemogućavanje ovih biblioteka. Možete sigurno onemogućiti biblioteke. Nijedna od vaših prezentacija ne koristi zastarjele biblioteke.

en: You currently have %s slideshows that use legacy libraries.
hr: Trenutno imate %s prezentacija koje koriste zastarjele biblioteke.

en: You currently have %s slideshow that uses legacy libraries.
hr: Trenutno imate %s prezentaciju koja koristi zastarjele biblioteke.

en: Enable MetaSlider Slideshow on Admin Bar
hr: Omogući MetaSlider Slideshow na Admin Baru

en: Add and edit slideshows easier by showing MetaSlider Slideshow on your admin bar.
hr: Dodajte i uređujte prezentacije lakše prikazivanjem MetaSlider Slideshow na vašem admin baru.

en: Enable Frontend Edit Links
hr: Omogući Linkove za Uređivanje na Frontendu

en: Edit slideshows easily by showing MetaSlider Slideshow link under each slideshow.
hr: Uredite prezentacije lako prikazivanjem MetaSlider Slideshow linka ispod svake prezentacije.

en: Last
hr: Zadnje

en: First
hr: Prvo

en: New slides order
hr: Novi redoslijed slajdova

en: Select the position for new added slides.
hr: Odaberite poziciju za nove dodane slajdove.

en: Disable Legacy Widget
hr: Onemogući Zastarjeli Widget

en: This setting allows you to disable the legacy MetaSlider Slideshow widget.
hr: Ova postavka vam omogućuje onemogućavanje zastarjelog widgeta MetaSlider Slideshow.

en: Enable TinyMCE
hr: Omogući TinyMCE

en: TinyMCE is a WYSIWYG editor you can use in slide captions.
hr: TinyMCE je WYSIWYG uređivač koji možete koristiti u natpisima slajdova.

en: Fix Touch Swipe
hr: Popravi Touch Swipe

en: If Touch Swipe doesn't work as expected, enable this setting.
hr: Ako Touch Swipe ne radi kako je očekivano, omogućite ovu postavku.

en: Recommended Theme Options
hr: Preporučene Opcije Tema

en: Automatically apply recommended slideshow options when selecting a theme. This will replace some of the previous options.
hr: Automatski primijenite preporučene opcije prezentacije prilikom odabira teme. Ovo će zamijeniti neke od prethodnih opcija.

en: Dashboard Settings
hr: Postavke Dashboard-a

en: Set default sorting options and items per page for your Dashboard.
hr: Postavite zadane opcije sortiranja i stavke po stranici za vaš Dashboard.

en: Slideshow ID
hr: ID Slideshow-a

en: Date Created
hr: Datum kreiranja

en: Sort Slideshows By
hr: Sortiraj Slideshow-e po

en: Ascending
hr: Rastuće

en: Descending
hr: Opadajuće

en: Order By
hr: Redoslijed po

en: Items Per Page
hr: Stavke po stranici

en: Pro Settings
hr: Pro postavke

en: Update the MetaSlider Slideshow Pro settings.
hr: Ažurirajte postavke MetaSlider Slideshow Pro.

en: Flush Cache when Saving Changes
hr: Očisti predmemoriju prilikom spremanja promjena

en: This setting allows you to automatically flush the cache when saving slideshow changes. Supports WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize and WP Fastest Cache plugins.
hr: Ova postavka omogućuje automatsko čišćenje predmemorije prilikom spremanja promjena u slideshow-u. Podržava WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize i WP Fastest Cache dodatke.

en: Maximum Number of Custom Fields in Post Feed and WooCommerce Slides
hr: Maksimalni broj prilagođenih polja u Post Feed-u i WooCommerce Slideshow-ima

en: Select how many custom fields will display in the dropdown menu when you are inserting tags.
hr: Odaberite koliko će prilagođenih polja prikazivati u padajućem izborniku kada umetnete oznake.

en: Change the maximum custom fields for Post Feed and WooCommerce
hr: Promijenite maksimalna prilagođena polja za Post Feed i WooCommerce

en: Enable Legacy Theme Editor
hr: Omogući Legacy Theme Editor

en: This setting allows you to enable the legacy Theme Editor.
hr: Ova postavka omogućuje omogućavanje Legacy Theme Editora.

en: The data in this file does not appear to be valid.
hr: Podaci u ovoj datoteci ne izgledaju kao da su valjani.

en: Found %s slideshows
hr: Pronađeno %s slideshow-a

en: You have no slideshows to import
hr: Nemate slideshow-e za uvoz

en: Export file is from a local site. Exporting from a local site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
hr: Izvozna datoteka je s lokalne stranice. Izvoz iz lokalne stranice može uzrokovati probleme tijekom uvoza. To je zato što slike i videozapisi moraju biti dostupni s aktivnog poslužitelja.

en: Some images are missing. Please ensure all images are accessible from the source website before importing.
hr: Neke slike nedostaju. Molimo osigurajte da su sve slike dostupne s izvorne web stranice prije uvoza.

en: Important!
hr: Važno!

en: Continue
hr: Nastavi

en: Importing %s slideshows... This may take a minute
hr: Uvozim %s slideshow-e... Ovo može potrajati minutu

en: Import successful
hr: Uvoz uspješan

en: Easily import slideshows generated by MetaSlider Slideshow. This requires a file generated from the Export tab.
hr: Jednostavno uvezite slideshow-e generirane od strane MetaSlider Slideshow. To zahtijeva datoteku generiranu s kartice Izvoz.

en: Load slideshows
hr: Učitaj slideshow-e

en: If you have an export file, you may upload it here to be processed. Information about each slideshow will be presented below. You will be able to confirm before importing.
hr: Ako imate izvoznu datoteku, možete je ovdje prenijeti na obradu. Informacije o svakom slideshow-u bit će prikazane ispod. Moći ćete potvrditi prije uvoza.

en: Importing... Please wait
hr: Uvozim... Molim pričekajte

en: Processing...
hr: Obrađujem...

en: Upload file
hr: Prenesi datoteku

en: The import file appears to have been generated on a local development site. Some images or videos may not be imported due to limitations in the WordPress upload system.
hr: Izvozna datoteka čini se da je generirana na lokalnoj razvojnoj stranici. Neke slike ili videozapisi možda neće biti uvezeni zbog ograničenja u WordPress sustavu za prijenos.

en: The import file was created with a previous version of MetaSlider Slideshow. Please make sure you are using the latest version of MetaSlider Slideshow in the source website, generate the import file again and upload it here.
hr: Izvozna datoteka je stvorena s prethodnom verzijom MetaSlider Slideshow. Molimo osigurajte da koristite najnoviju verziju MetaSlider Slideshow na izvornoj web stranici, ponovno generirajte izvoznu datoteku i prenesite je ovdje.

en: Click the Import button to begin the import process.
hr: Kliknite gumb Uvoz da započnete proces uvoza.

en: Import %s slideshows
hr: Uvezi %s slideshow-e

en: Select the slideshows you wish to import below. Then click here to import them.
hr: Odaberite slideshow-e koje želite uvesti u nastavku. Zatim kliknite ovdje da ih uvezete.

en: Post Feed slide
hr: Post Feed slajd

en: External slide
hr: Vanjski slajd

en: WooCommerce slide
hr: WooCommerce slajd

en: Image Folder slide
hr: Mapa slika

en: Local Video slide
hr: Lokalni video

en: External Video slide
hr: Vanjski video

en: Custom HTML slide
hr: Prilagođeni HTML

en: Layer slide
hr: Sloj

en: Image not found<br>%s
hr: Slika nije pronađena<br>%s

en: No slides found
hr: Nema pronađenih slajdova

en: Loading %s slideshows...
hr: Učitavanje %s slajdova...

en: You have no slideshows to export
hr: Nemate slajdove za izvoz

en: Exporting %s slideshows...
hr: Izvoz %s slajdova...

en: Export successful
hr: Izvoz uspješan

en: No slideshows found.
hr: Nema pronađenih slajdova.

en: Create a new slideshow now
hr: Stvorite novi slajd sada

en: If you have only a few slideshows, we will prepare them automatically. If you have many slideshows, click the "Load" button.
hr: Ako imate samo nekoliko slajdova, pripremit ćemo ih automatski. Ako imate mnogo slajdova, kliknite na gumb "Učitaj".

en: Choose the slideshows you wish to export.
hr: Odaberite slajdove koje želite izvesti.

en: Click the "Export" button.
hr: Kliknite gumb "Izvoz".

en: A .json file will automatically be downloaded with all your slideshow data.
hr: Datoteka .json će automatski biti preuzeta sa svim podacima o vašim slajdovima.

en: A few notes on exporting slideshow images and videos:
hr: Nekoliko napomena o izvozu slika i videa slajdova:

en: Exporting from a localhost site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
hr: Izvoz s localhost stranice može uzrokovati probleme tijekom uvoza. To je zato što slike i videozapisi moraju biti dostupni s aktivnog poslužitelja.

en: You have %s slideshows that can be exported. Information about each slideshow will be presented below.
hr: Imate %s slajdova koji se mogu izvesti. Informacije o svakom slajdu bit će prikazane u nastavku.

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Load
hr: Učitaj

en: Export %s slideshows
hr: Izvezi %s slideshow-e

en: Select the slideshows you wish to export below, then click here to export them.
hr: Odaberite slideshow-e koje želite izvesti u nastavku, a zatim kliknite ovdje za izvoz.

en: Failed to open the settings page...
hr: Nije moguće otvoriti stranicu s postavkama...

en: Opening settings page...
hr: Otvaranje stranice s postavkama...

en: Page not found: %s
hr: Stranica nije pronađena: %s

en: Add a slide
hr: Dodaj slajd

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow. To get started, click the "Add Slide" button to create your first slide.
hr: Hvala što koristite MetaSlider Slideshow. Da biste započeli, kliknite gumb "Dodaj slajd" za stvaranje svog prvog slajda.

en: Select images
hr: Odaberite slike

en: You can easily add an image from one of the options here. Additionally we provide free images from the Unsplash library.
hr: Možete lako dodati sliku iz jedne od opcija ovdje. Osim toga, pružamo besplatne slike iz Unsplash biblioteke.

en: Next step
hr: Sljedeći korak

en: Search unsplash
hr: Pretraži Unsplash

en: Choose an image from the left, or search for any topic here to bring up more images.
hr: Odaberite sliku s lijeve strane ili pretražite bilo koju temu ovdje kako biste prikazali više slika.

en: Hide step
hr: Sakrij korak

en: Create your slide
hr: Kreirajte svoj slajd

en: After you have selected an image, press here to create your slide.
hr: Nakon što ste odabrali sliku, pritisnite ovdje za kreiranje svog slajda.

en: Preview Slideshow
hr: Pregled Slideshow-a

en: Now that you have some slides set, you can preview your slideshow by pressing here.
hr: Sada kada imate nekoliko slajdova, možete pregledati svoj slideshow pritiskom ovdje.

en: Slideshow settings
hr: Postavke slideshow-a

en: Edit slideshow
hr: Uredi slideshow

en: Additional CSS Class
hr: Dodatna CSS klasa

en: Refresh preview
hr: Osvježi pregled

en: Loading slideshows list...
hr: Učitavanje popisa slideshow-a...

en: Create one now!
hr: Kreiraj jedan sada!

en: Loading slideshow
hr: Učitavanje slideshow-a

en: Update preview
hr: Ažuriraj pregled

en: Select a slideshow
hr: Odaberi slideshow

en: Normal width
hr: Normalna širina

en: Wide width
hr: Široka širina

en: Full width
hr: Puna širina

en: Use MetaSlider Slideshow to insert slideshows and sliders in your page
hr: Koristi MetaSlider Slideshow za umetanje slideshow-a i klizača na svoju stranicu

en: slider
hr: klizač

en: gallery
hr: galerija

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Like MetaSlider Slideshow? Please help us by giving a positive review at WordPress.org
hr: Sviđa ti se MetaSlider Slideshow? Molimo te da nam pomogneš ostavljanjem pozitivne recenzije na WordPress.org

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Review MetaSlider Slideshow &rarr;
hr: Recenziraj MetaSlider Slideshow &rarr;

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Select slideshow to insert into post
hr: Odaberi slideshow za umetanje u post

[ctx: This is a keyboard shortcut.]
en:  (Use Alt + P keys)
hr:  (Koristi tipke Alt + P)

[ctx: Uploader: Drop files to upload - or - Select Files]
en: or
hr: ili

[ctx: 1000 by 1000 pixels]
en: %s by %s pixels
hr: %s po %s piksela

[ctx: The ENTER key on a keyboard]
en: Enter
hr: Unesi

[ctx: The ESCAPE key on a keyboard]
en: Escape
hr: Izlaz

[ctx: number of slides, ex "7 slides"]
en: %s slides
hr: %s slajdova
