MetaSlider Slideshow 3.110.0 - en to sk_SK translation catalogue (1032 entries)

note: Description of the plugin
en: MetaSlider gives you the power to create a beautiful slideshow, carousel, or gallery on your WordPress site.
sk_SK: MetaSlider vám dáva moc vytvoriť krásny slideshow, karusel alebo galériu na vašej WordPress stránke.

en: Some of these features are available in MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Niektoré z týchto funkcií sú dostupné v MetaSlider Slideshow Pro

en: This feature is available with MetaSlider Gallery
sk_SK: Táto funkcia je dostupná s MetaSlider Galériou

en: Activate MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
sk_SK: Aktivujte MetaSlider Galériu, aby ste zobrazili svoje snímky v okne lightbox.

en: Activate MetaSlider Gallery
sk_SK: Aktivovať MetaSlider Galériu

en: Install MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
sk_SK: Nainštalujte MetaSlider Galériu, aby ste zobrazili svoje snímky v okne lightbox.

en: Install MetaSlider Gallery
sk_SK: Nainštalovať MetaSlider Galériu

en: Spice up your site with animated layers and video slides with MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Oživenie vašej stránky s animovanými vrstvami a video snímkami s MetaSlider Slideshow Pro

en: Increase your revenue and conversion with video slides and many more MetaSlider Slideshow Pro features
sk_SK: Zvýšte svoje príjmy a konverziu s video snímkami a mnohými ďalšími funkciami MetaSlider Slideshow Pro

en: Can you translate? Want to improve MetaSlider Slideshow for speakers of your language?
sk_SK: Môžete preložiť? Chcete zlepšiť MetaSlider Slideshow pre hovorcov vášho jazyka?

en: Do you want to display your slideshow media inside a lightbox?
sk_SK: Chcete zobraziť svoje slideshow médiá v okne lightbox?

en: weeks
sk_SK: týždne

en: Let's Start &rarr;
sk_SK: Začnime &rarr;

en: Find out more &rarr;
sk_SK: Zistite viac &rarr;

en: Get MetaSlider Slideshow Pro &rarr;
sk_SK: Získajte MetaSlider Slideshow Pro &rarr;

en: Sign up &rarr;
sk_SK: Prihláste sa &rarr;

en: Go there &rarr;
sk_SK: Choďte tam &rarr;

en: Click to install the MetaSlider Gallery plugin &rarr;
sk_SK: Kliknite na inštaláciu pluginu MetaSlider Gallery &rarr;

en: Read more
sk_SK: Prečítajte si viac

en: The security check failed. Please refresh the page and try again.
sk_SK: Kontrola zabezpečenia zlyhala. Prosím, obnovte stránku a skúste to znova.

en: Access denied. Sorry, you do not have permission to complete this task.
sk_SK: Prístup zamietnutý. Prepáčte, nemáte povolenie na vykonanie tejto úlohy.

en: Bad request
sk_SK: Nesprávna požiadavka

en: This item does not exist. Please refresh the page and try again.
sk_SK: Tento prvok neexistuje. Prosím, obnovte stránku a skúste to znova.

en: The option was successfully updated
sk_SK: Možnosť bola úspešne aktualizovaná

en: The requested data does not exist.
sk_SK: Požadované údaje neexistujú.

en: The attempt to update the option failed.
sk_SK: Pokús o aktualizáciu možnosti zlyhal.

en: Thanks for using MetaSlider, the WordPress slideshow plugin
sk_SK: Ďakujeme, že používate MetaSlider, plugin na prezentáciu WordPress

en: Dismiss
sk_SK: Zamietnuť

en: Invalid ad identifier
sk_SK: Neplatný identifikátor reklamy

en: There was an error dimissing the quickstart ad
sk_SK: Pri zamietaní reklamy rýchleho štartu došlo k chybe

en: The quickstart ad was successfully hidden!
sk_SK: Reklama rýchleho štartu bola úspešne skrytá!

en: Caption
sk_SK: Popis

en: New Window
sk_SK: Nové okno

en: Please confirm that you would like to delete this slideshow.
sk_SK: Prosím, potvrďte, že chcete odstrániť túto prezentáciu.

en: Undo
sk_SK: Zrušiť

en: Slide restored
sk_SK: Snímka bola obnovená

en: Slide deleted
sk_SK: Snímka bola odstránená

en: Success
sk_SK: Úspech

en: Item was copied to your clipboard
sk_SK: Položka bola skopírovaná do schránky

en: Creating slideshow...
sk_SK: Vytváranie prezentácie...

en: Press to undo
sk_SK: Stlačte na zrušenie

en: Select replacement image
sk_SK: Vyberte náhradný obrázok

en: Caution: This setting is for advanced developers only. If you're unsure, leave it checked.
sk_SK: Pozor: Toto nastavenie je iba pre pokročilých vývojárov. Ak si nie ste istí, nechajte zaškrtnuté.

en: Tone
sk_SK: Tón

en: Opacity
sk_SK: Priehľadnosť

en: Shortcodes
sk_SK: Krátke kódy

en: Hide on Smartphone
sk_SK: Skryť na smartfóne

en: Hide on Tablet
sk_SK: Skryť na tablete

en: Hide on Laptop
sk_SK: Skryť na prenosnom počítači

en: Hide on Desktop
sk_SK: Skryť na desktop počítači

en: Add Button
sk_SK: Pridať tlačidlo

en: Close
sk_SK: Zavrieť

en: Insert
sk_SK: Vložiť

en: Please enter a valid URL.
sk_SK: Prosím, zadajte platnú URL adresu.

en: Please enter link text for the button.
sk_SK: Prosím, zadajte text odkazu pre tlačidlo.

en: Open in new window
sk_SK: Otvoriť v novom okne

en: Button Color
sk_SK: Farba tlačidla

en: Text Color
sk_SK: Farba textu

en: Link Text
sk_SK: Text odkazu

en: The request format was not valid.
sk_SK: Formát požiadavky nebol platný.

en: This slideshow is no longer available.
sk_SK: Tento slideshow už nie je k dispozícii.

en: Nothing to import.
sk_SK: Nie je čo importovať.

en: This was not a slideshow, so we cannot delete it.
sk_SK: Toto nebol slideshow, takže ho nemôžeme odstrániť.

en: This was not a slideshow, so we cannot update the setting.
sk_SK: Toto nebol slideshow, takže nemôžeme aktualizovať nastavenie.

en: The title cannot be empty.
sk_SK: Názov nemôže byť prázdny.

en: The field (%s) cannot be empty
sk_SK: Pole (%s) nemôže byť prázdne

en: Maximum Number of Custom Field in Post Feed Sliders
sk_SK: Maximálny počet vlastných polí v posunovačoch príspevkov

en: Import slug not found
sk_SK: Slug na import sa nenašiel

en: Import data could not be processed
sk_SK: Import dát sa nedal spracovať

en: We could not find any images to import.
sk_SK: Nemohli sme nájsť žiadne obrázky na import.

en: New Slideshow
sk_SK: Nový slideshow

en: Previous
sk_SK: Predchádzajúce

en: Next
sk_SK: Ďalšie

en: Import file is invalid.
sk_SK: Importovaný súbor je neplatný.

en: Failed to import video from URL: %s.
sk_SK: Nepodarilo sa importovať video z URL: %s.

en: Failed to import text track from URL: %s.
sk_SK: Nepodarilo sa importovať textovú stopu z URL: %s.

en: Failed to import image from URL: %s.
sk_SK: Nepodarilo sa importovať obrázok z URL: %s.

en: Only http/https URLs are allowed.
sk_SK: Povolené sú iba URL adresy http/https.

en: URL does not point to an allowed file type.
sk_SK: URL neukazuje na povolený typ súboru.

en: URL resolves to a disallowed address.
sk_SK: URL vedie na zakázanú adresu.

en: No themes found.
sk_SK: Nenašli sa žiadne témy.

en: We removed your selected theme as it could not be found. Was the folder deleted?
sk_SK: Odstránili sme vašu vybranú tému, pretože sa nedala nájsť. Bol priečinok vymazaný?

en: You don't have any trashed slideshows.
sk_SK: Nemáte žiadne vymazané prezentácie.

en: You don't have any slideshows yet. Click %shere%s to create a new slideshow.
sk_SK: Ešte nemáte žiadne prezentácie. Kliknite %shere%s na vytvorenie novej prezentácie.

en: Restore
sk_SK: Obnoviť

en: Delete Permanently
sk_SK: Natrvalo odstrániť

en: Trash
sk_SK: Kôš

en: Preview
sk_SK: Náhľad

en: Title
sk_SK: Názov

en: Type of Slides
sk_SK: Typ snímok

en: Number of Slides
sk_SK: Počet snímok

en: Theme
sk_SK: Téma

en: Created
sk_SK: Vytvorené

en: Usage
sk_SK: Použitie

en: Edit
sk_SK: Upraviť

en: Click to copy shortcode.
sk_SK: Kliknite na skopírovanie shortcode.

en: Not found.
sk_SK: Nenašlo sa.

en: View Usage
sk_SK: Zobraziť použitie

en: Content Using This Slideshow
sk_SK: Obsah využívajúci túto prezentáciu

en: Theme Setting
sk_SK: Nastavenie témy

en: Option
sk_SK: Možnosť

en: All Themes
sk_SK: Všetky témy

en: (No Theme)
sk_SK: (Žiadna téma)

en: Slideshows
sk_SK: Prezentácie

en: Add New
sk_SK: Pridať nové

note: Translators: %d is the number of slideshows moved to the Trash.
en: %d slideshow moved to the Trash. | %d slideshows moved to the Trash.
sk_SK[0]: %d prezentácia presunutá do Koša.
sk_SK[1]: %d prezentácií presunutých do Koša.

note: Translators: %d is the number of slideshows restored from the Trash.
en: %d slideshow restored from the Trash. | %d slideshows restored from the Trash.
sk_SK[0]: %d prezentácia obnovená z Koša.
sk_SK[1]: %d prezentácií obnovených z Koša.

note: Translators: %d is the number of slideshows permanently deleted.
en: %d slideshow permanently deleted. | %d slideshows permanently deleted.
sk_SK[0]: %d prezentácia trvalo vymazaná.
sk_SK[1]: %d prezentácií trvalo vymazaných.

en: Slideshows permanently deleted.
sk_SK: Prezentácie trvalo vymazané.

en: Search
sk_SK: Hľadať

en: Browser upgrade required
sk_SK: Vyžaduje sa aktualizácia prehliadača

en: It looks like you are using %s. While MetaSlider does support %s on the frontend of the website where users see your slideshows, some of the tools we provide back here require a modern browser.
sk_SK: Vyzerá to, že používate %s. Hoci MetaSlider podporuje %s na frontendovej časti webu, kde používatelia vidia vaše prezentácie, niektoré nástroje, ktoré poskytujeme tu, vyžadujú moderný prehliadač.

en: Update Internet Explorer
sk_SK: Aktualizovať Internet Explorer

en: Loading...
sk_SK: Načítava sa...

en: Main Options
sk_SK: Hlavné možnosti

en: Width
sk_SK: Šírka

en: Slideshow width
sk_SK: Šírka prezentácie

en: Height
sk_SK: Výška

en: Slideshow height
sk_SK: Výška prezentácie

en: Arrows
sk_SK: Šípky

en: Show the Previous / Next arrows.
sk_SK: Zobraziť predchádzajúce / nasledujúce šípky.

en: Hidden
sk_SK: Skryté

en: Visible
sk_SK: Viditeľné

en: Visible On Hover
sk_SK: Viditeľné pri prechode myšou

en: Navigation
sk_SK: Navigácia

en: Show navigation options so that users can browse the slides.
sk_SK: Zobraziť možnosti navigácie, aby mohli používatelia prechádzať snímkami.

en: Dots
sk_SK: Bodky

en: Dots - Visible On Hover
sk_SK: Bodky - Viditeľné pri prechode myšou

en: Thumbnails (Pro)
sk_SK: Miniatúry (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover (Pro)
sk_SK: Miniatúry - Viditeľné pri prechode myšou (Pro)

en: Filmstrip (Pro)
sk_SK: Filmový pás (Pro)

en: Filmstrip - Visible On Hover (Pro)
sk_SK: Filmový pás - Viditeľný pri prechode myšou (Pro)

en: 100% Width
sk_SK: 100% Šírka

en: If the space for the slideshow is larger than the "Width" setting, the slideshow output will expand to fill all of that space.
sk_SK: Ak je priestor pre prezentáciu väčší ako nastavenie "Šírka", výstup prezentácie sa rozšíri, aby vyplnil celý tento priestor.

en: Adjust Width to Target Element
sk_SK: Prispôsobiť šírku cieľovému prvku

en: This will force the slideshow to use the full width of the target CSS element (Beta). Result may vary from theme to theme.
sk_SK: Toto spôsobí, že prezentácia použije celú šírku cieľového CSS prvku (Beta). Výsledok sa môže líšiť v závislosti od témy.

en: Target Element
sk_SK: Cieľový prvok

en: The slideshow will use the full width of this target element (Beta). If the target element is not 'body', you may need to enable 'Center Align'.
sk_SK: Prezentácia použije celú šírku tohto cieľového prvku (Beta). Ak cieľový prvok nie je 'body', možno budete musieť povoliť 'Zarovnanie na stred'.

en: Center Align
sk_SK: Zarovnanie na stred

en: Center align the slideshow in the available space on your website.
sk_SK: Zarovnajte prezentáciu na stred v dostupnom priestore na vašej webovej stránke.

en: Hide Arrows On
sk_SK: Skryť šípky pri

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths less than %spx.
sk_SK: Keď je povolené, toto nastavenie skryje šípky na šírkach obrazovky menších ako %spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths of %1$spx to %2$spx.
sk_SK: Keď je povolené, toto nastavenie skryje šípky na šírkach obrazovky od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths equal to or greater than %spx.
sk_SK: Keď je povolené, toto nastavenie skryje šípky na šírkach obrazovky rovné alebo väčšie ako %spx.

en: Hide Navigation On
sk_SK: Skryť navigáciu pri

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths less than %spx.
sk_SK: Keď je povolené, toto nastavenie skryje navigáciu na šírkach obrazovky menších ako %spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths of %1$spx to %2$spx.
sk_SK: Keď je povolené, toto nastavenie skryje navigáciu na šírkach obrazovky od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths equal to or greater than %spx.
sk_SK: Keď je povolené, toto nastavenie skryje navigáciu na šírkach obrazovky rovné alebo väčšie ako %spx.

en: Hide Captions On
sk_SK: Skryť popisky pri

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths less than %spx.
sk_SK: Keď je povolené, toto nastavenie skryje popisky na šírkach obrazovky menších ako %spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths of %1$spx to %2$spx.
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, skryje titulky na šírkach obrazovky od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths equal to or greater than %spx.
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, skryje titulky na šírkach obrazovky rovných alebo väčších ako %spx.

en: Hide Slideshow On
sk_SK: Skryť prezentáciu na

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths less than %spx.
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, skryje prezentáciu na šírkach obrazovky menších ako %spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths of %1$spx to %2$spx.
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, skryje prezentáciu na šírkach obrazovky od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths equal to or greater than %spx.
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, skryje prezentáciu na šírkach obrazovky rovných alebo väčších ako %spx.

en: Gallery Options
sk_SK: Možnosti galérie

en: Open In Gallery
sk_SK: Otvoriť v galérii

en: All slides will open in a gallery, using MetaSlider Gallery
sk_SK: Všetky snímky sa otvoria v galérii, pomocou galérie MetaSlider

en: Transition Options
sk_SK: Možnosti prechodu

en: Transition Effect
sk_SK: Efekt prechodu

en: This animation is used when changing slides.
sk_SK: Táto animácia sa používa pri zmene snímok.

en: Fade
sk_SK: Zosvetlenie

en: Slide
sk_SK: Posun

en: Zooming
sk_SK: Priblíženie

en: Flip
sk_SK: Prevrátenie

en: Random
sk_SK: Náhodne

en: Swirl
sk_SK: Vírenie

en: Rain
sk_SK: Dážď

en: Straight
sk_SK: Priamo

en: Slice Down
sk_SK: Krájanie dolu

en: Slice Up
sk_SK: Krájanie hore

en: Slice Up Left
sk_SK: Krájanie hore doľava

en: Slide Up Down
sk_SK: Posúvať hore a dole

en: Slice Up Down Left
sk_SK: Krájanie hore a dole doľava

en: Fold
sk_SK: Prehniť

en: Slide in Right
sk_SK: Posúvať doprava

en: Slide in Left
sk_SK: Posúvať doľava

en: Box Random
sk_SK: Box náhodne

en: Box Rain
sk_SK: Box dážď

en: Box Rain Reverse
sk_SK: Box dážď späť

en: Box Rain Grow
sk_SK: Box dážď rast

en: Box Rain Grow Reverse
sk_SK: Box dážď rast späť

en: Slide Delay
sk_SK: Posunúť oneskorenie

en: How long to display each slide, in milliseconds.
sk_SK: Ako dlho zobraziť každý snímok, v milisekundách.

en: Transition Speed
sk_SK: Rýchlosť prechodu

en: Choose the speed of the animation in milliseconds. You can select the animation in the "Transition Effect" field.
sk_SK: Vyberte rýchlosť animácie v milisekundách. Animáciu môžete vybrať v poli "Efekt prechodu".

en: Number of Slices
sk_SK: Počet krájacích

en: Number of Squares
sk_SK: Počet štvorcov

en: Number of squares
sk_SK: Počet štvorcov

en: Slide Direction
sk_SK: Smer posúvania

en: Select the direction that slides will move. Vertical will not work if "Carousel mode" is enabled or "Transition Effect" is set to "Fade".
sk_SK: Vyberte smer, ktorým sa budú posúvať snímky. Vertikálne nebude fungovať, ak je povolený "Režim karuselu" alebo ak je "Prechodový efekt" nastavený na "Zosvetlenie".

en: Horizontal
sk_SK: Horizontálne

en: Vertical
sk_SK: Vertikálne

en: Reverse
sk_SK: Späť

en: Reverse the slide direction.
sk_SK: Zmeňte smer posúvania.

en: Image Animation
sk_SK: Animácia obrázkov

en: This feature adds gradual acceleration and deceleration to slide transitions, rather than abrupt starts and stops. This feature only works with the "Slide" Transition Effect.
sk_SK: Táto funkcia pridáva postupné zrýchlenie a spomalenie prechodu snímok, namiesto náhlych začiatkov a zastavení. Táto funkcia funguje iba s prechodovým efektom "Posúvanie".

en: Extra Effect
sk_SK: Extra efekt

en: Extra effect for slides.
sk_SK: Extra efekt pre snímky.

en: None
sk_SK: Žiadny

en: Fade In
sk_SK: Zosvetlenie

en: This adds an animation when the slideshow loads. It only uses the "Fade" transition effect.
sk_SK: Toto pridáva animáciu, keď sa spúšťa prezentácia. Používa iba prechodový efekt "Zosvetlenie".

en: Carousel Options
sk_SK: Možnosti karuselu

en: Carousel Mode
sk_SK: Režim karuselu

en: Display multiple slides at once. The slideshow output will default to using 100% width and the 'Slide' Transition Effect.
sk_SK: Zobrazte viacero snímok naraz. Výstup prezentácie sa predvolene nastaví na 100% šírku a prechodový efekt 'Posúvanie'.

en: Loop Carousel Continuously
sk_SK: Neprerušovaná slučka karuselu

en: Infinite loop of slides when Carousel Mode is enabled. This option disables arrows and navigation. The slideshow width must be less than or equal to the width of the container where it is inserted.
sk_SK: Nekonečná slučka snímok, keď je povolený režim karuselu. Táto možnosť zakáže šípky a navigáciu. Šírka prezentácie musí byť menšia alebo rovná šírke kontajnera, do ktorého je vložená.

en: Carousel Margin
sk_SK: Okraj karuselu

en: Pixel margin between slides in carousel.
sk_SK: Pixelový okraj medzi snímkami v karuseli.

en: Display Minimum
sk_SK: Zobrazenie minimálne

en: Minimum number of slides to be displayed at the same time in the carousel.
sk_SK: Minimálny počet snímok, ktoré sa majú zobraziť súčasne v karuseli.

en: Display Maximum
sk_SK: Zobrazenie maximálne

en: Maximum number of slides to be displayed at the same time in the carousel. Set to 0 to adjust automatically.
sk_SK: Maximálny počet snímok, ktoré sa majú zobraziť súčasne v karuseli. Nastavte na 0 pre automatické prispôsobenie.

en: Slides per Navigation Click
sk_SK: Snímky na kliknutie navigácie

en: Number of slides to move when clicking next or previous.
sk_SK: Počet snímok, ktoré sa majú posunúť pri kliknutí na ďalšie alebo predchádzajúce.

en: Force Height
sk_SK: Nútiť výšku

en: If the slideshow looks small, force slideshow height when using Carousel mode. Please note when is enabled slides may look cropped.
sk_SK: Ak sa prezentácia zdá malá, nútiť výšku prezentácie pri použití režimu karuselu. Upozorňujeme, že pri aktivovaní môžu snímky vyzerať orezané.

en: Image Options
sk_SK: Možnosti obrázka

en: Image Crop
sk_SK: Orezanie obrázka

en: Smart Crop
sk_SK: Inteligentné orezanie

en: Standard
sk_SK: Štandardné

en: Disabled
sk_SK: Vypnuté

en: Disabled (Smart Pad)
sk_SK: Vypnuté (Inteligentný pad)

en: Smart Crop ensures your responsive slides are cropped to a ratio that results in a consistent slideshow size.
sk_SK: Inteligentné orezanie zabezpečuje, že vaše responzívne snímky sú orezané na pomer, ktorý vedie k konzistentnej veľkosti prezentácie.

en: Image Crop Source
sk_SK: Zdroj orezania obrázka

en: Slideshow width/height
sk_SK: Šírka/výška prezentácie

en: Custom width/height (Pro)
sk_SK: Vlastná šírka/výška (Pro)

en: By default, MetaSlider Slideshow will crop images using the main width and height of the slideshow. If you want smaller images, select Custom width/height and make sure the values are less than the main width and height.
sk_SK: Predvolene, MetaSlider Slideshow oreže obrázky pomocou hlavnej šírky a výšky prezentácie. Ak chcete menšie obrázky, vyberte vlastnú šírku/výšku a uistite sa, že hodnoty sú menšie ako hlavná šírka a výška.

en: Image Crop Size
sk_SK: Veľkosť orezania obrázka

en: This will increase the size of the images in your slideshow. Larger images are higher quality. Smaller images load more quickly.
sk_SK: Toto zvýši veľkosť obrázkov vo vašej prezentácii. Väčšie obrázky majú vyššiu kvalitu. Menšie obrázky sa načítavajú rýchlejšie.

en: Lazy Load Images
sk_SK: Načítanie obrázkov na požiadanie

en: This feature can speed up your site. MetaSlider Slideshow will only load slides when they are required by your slideshow.
sk_SK: Táto funkcia môže urýchliť váš web. Prezentácia MetaSlider načíta snímky iba vtedy, keď sú potrebné vo vašej prezentácii.

en: Advanced Options
sk_SK: Rozšírené možnosti

en: Auto Play
sk_SK: Automatické prehrávanie

en: Transition between slides automatically.
sk_SK: Automaticky prechádza medzi snímkami.

en: Play / Pause Button
sk_SK: Tlačidlo Prehrať / Pozastaviť

en: This allows user to pause or resume Auto Play on the slideshow.
sk_SK: Toto umožňuje užívateľovi pozastaviť alebo obnoviť automatické prehrávanie prezentácie.

en: Show Play / Pause Button Text
sk_SK: Zobraziť text tlačidla Prehrať / Pozastaviť

en: Show text options for Play / Pause Button
sk_SK: Zobraziť textové možnosti pre tlačidlo Prehrať / Pozastaviť

en: Play Text
sk_SK: Text pre prehrávanie

en: Enter text for the Play/Pause Button. Leave the field empty to use the icon only.
sk_SK: Zadajte text pre tlačidlo Prehrať/Pozastaviť. Nechajte pole prázdne, ak chcete použiť iba ikonu.

en: Pause Text
sk_SK: Text pre pozastavenie

en: Progress Bar
sk_SK: Pokrokový pruh

en: Displays a visual indicator showing the time left before the next slide.
sk_SK: Zobrazuje vizuálny indikátor, ktorý ukazuje čas zostávajúci pred ďalšou snímkou.

en: Hover Pause
sk_SK: Pozastaviť pri prechode myšou

en: Pause the slideshow when hovering over slider, then resume when no longer hovering.
sk_SK: Pozastaví prezentáciu pri prechode myšou nad posuvníkom, potom obnoví, keď sa už neprejde myšou.

en: Loop
sk_SK: Smyčka

en: If you choose "Loop endlessly", the slides will loop infinitely. If you choose "Stop on first slide after looping", the slideshow will stop on the first slide after showing all the items. If you choose "Stop on last slide", the slides will stop on the last slide.
sk_SK: Ak vyberiete "Smyčka bez konca", snímky sa budú opakovať nekonečne. Ak vyberiete "Zastaviť na prvej snímke po smyčke", prezentácia sa zastaví na prvej snímke po zobrazení všetkých položiek. Ak vyberiete "Zastaviť na poslednej snímke", snímky sa zastavia na poslednej snímke.

en: Loop Endlessly
sk_SK: Cykliť bez konca

en: Stop On Last Slide
sk_SK: Zastaviť na poslednom snímke

en: Stop On First Slide After Looping
sk_SK: Zastaviť na prvej snímke po cyklení

en: Smooth Height
sk_SK: Hladká výška

en: Allow navigation to follow the slide's height smoothly.
sk_SK: Povoliť navigáciu, aby hladko sledovala výšku snímky.

en: Slide Order
sk_SK: Poradie snímok

en: Newest First
sk_SK: Najnovšie prvé

en: Oldest First
sk_SK: Najstaršie prvé

en: A to Z (by filename)
sk_SK: A do Z (podľa názvu súboru)

en: Z to A (by filename)
sk_SK: Z do A (podľa názvu súboru)

en: Drag-and-drop
sk_SK: Pretiahnuť a pustiť

en: Select the order in which slides appear in the slideshow. This impacts the frontend view.
sk_SK: Vyberte poradie, v akom sa snímky zobrazujú v prezentácii. To ovplyvňuje zobrazenie na prednej strane.

en: Touch Swipe
sk_SK: Dotykové posúvanie

en: Allow touch swipe navigation of the slider on touch-enabled devices.
sk_SK: Povoliť dotykové posúvanie navigácie posúvača na zariadeniach s dotykovým ovládaním.

en: Loading Indicator
sk_SK: Indikátor načítania

en: Displays a visual indicator while the slideshow is loading.
sk_SK: Zobrazuje vizuálny indikátor počas načítania prezentácie.

en: Previous Text
sk_SK: Text predchádzajúci

en: Set the text for the "previous" direction item.
sk_SK: Nastavte text pre položku smeru "predchádzajúci".

en: Next Text
sk_SK: Text nasledujúci

en: Set the text for the "next" direction item.
sk_SK: Nastavte text pre položku smeru "nasledujúci".

en: Square Delay
sk_SK: Štvorcové oneskorenie

en: Delay between squares in ms.
sk_SK: Oneskorenie medzi štvorcami v ms.

en: Opacity of title and navigation, between 0 and 1.
sk_SK: Priehľadnosť názvu a navigácie, medzi 0 a 1.

en: Caption Speed
sk_SK: Rýchlosť popisu

en: Set the fade in speed of the caption.
sk_SK: Nastavte rýchlosť prechodu popisu.

en: Container Options
sk_SK: Možnosti kontajnera

en: Container Box
sk_SK: Kontajnerové pole

en: Customize the slideshow's container box.
sk_SK: Prispôsobte kontajnerové pole pre prezentáciu.

en: This feature is available in MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Táto funkcia je k dispozícii v MetaSlider Slideshow Pro

en: Accessibility Options
sk_SK: Možnosti prístupnosti

en: Keyboard Controls
sk_SK: Ovládanie klávesnicou

en: Use arrow keys to get to the next slide.
sk_SK: Použite šípky na prechod na ďalší snímok.

en: Tabindex For Navigation
sk_SK: Tabindex pre navigáciu

en: This helps make the slideshow navigation more accessible.
sk_SK: Toto pomáha sprístupniť navigáciu prezentácie.

en: If Autoplay is enabled, this causes screen readers to announce that the slides are changing.
sk_SK: Ak je automatické prehrávanie zapnuté, spôsobí to, že čítačky obrazovky oznámia, že sa snímky menia.

en: This is used on the navigation button for the active slide. It helps screen readers understand which slide is active.
sk_SK: Toto sa používa na navigačnom tlačidle pre aktívny snímok. Pomáha čítačkám obrazovky pochopiť, ktorý snímok je aktívny.

en: Developer Options
sk_SK: Možnosti pre vývojárov

en: CSS Classes
sk_SK: CSS triedy

en: Enter custom CSS classes to apply to the slider wrapper. Separate multiple classes with a space.
sk_SK: Zadajte vlastné triedy CSS, ktoré sa majú použiť na obal posúvača. Oddelte viacero tried medzerou.

en: Print CSS
sk_SK: Tlačiť CSS

en: Uncheck this if you would like to include your own CSS.
sk_SK: Zrušte zaškrtnutie, ak chcete zahrnúť vlastné CSS.

en: Print JS
sk_SK: Tlačiť JS

en: Uncheck this if you would like to include your own Javascript.
sk_SK: Zrušte zaškrtnutie, ak chcete zahrnúť vlastný Javascript.

en: No Conflict Mode
sk_SK: Režim bez konfliktu

en: Delay adding the flexslider class to the slideshow.
sk_SK: Zmeškajte pridanie triedy flexslider do prezentácie.

en: Trashed Slides
sk_SK: Vyhodené snímky

en: View trashed slides
sk_SK: Zobraziť vyhodené snímky

en: Add a new slide
sk_SK: Pridať novú snímku

en: Add Slide
sk_SK: Pridať snímku

en: Save & open the preview
sk_SK: Uložiť a otvoriť náhľad

en: Add a new slideshow
sk_SK: Pridať novú prezentáciu

en: New
sk_SK: Nové

en: Duplicate this slideshow
sk_SK: Duplikovať túto prezentáciu

en: Duplicate
sk_SK: Duplikovať

en: Adding custom CSS is a MetaSlider Slideshow Pro feature. Click to learn more.
sk_SK: Pridanie vlastného CSS je funkcia MetaSlider Slideshow Pro. Kliknite sem a dozviete sa viac.

en: Add CSS
sk_SK: Pridať CSS

en: Save slideshow
sk_SK: Uložiť prezentáciu

en: Save
sk_SK: Uložiť

en: Return to Published Slides
sk_SK: Späť k publikovaným snímkam

en: Settings
sk_SK: Nastavenia

en: Help Center
sk_SK: Centrum pomoci

en: Import
sk_SK: Importovať

en: Export
sk_SK: Exportovať

en: MetaSliderQuickstart class does not exists.
sk_SK: Trieda MetaSliderQuickstart neexistuje.

en: Creating slideshow... Please wait!
sk_SK: Vytváranie prezentácie... Prosím, čakajte!

en: Redirecting...
sk_SK: Prebieha presmerovanie...

en: Quick Start
sk_SK: Rýchly štart

en: Start with a demo
sk_SK: Začnite s demonštráciou

en: Use your own media
sk_SK: Použite svoje vlastné médiá

en: Blank slideshow
sk_SK: Prázdna prezentácia

en: Import a demo slideshow
sk_SK: Importovať demonštračnú prezentáciu

en: Use sample slides to quickly create a new slideshow.
sk_SK: Použite vzorové snímky na rýchle vytvorenie novej prezentácie.

en: Slide Type
sk_SK: Typ snímky

en: Image
sk_SK: Obrázok

en: External Image
sk_SK: Externý obrázok

en: External Video
sk_SK: Externé video

en: Custom HTML
sk_SK: Vlastný HTML

en: Post Feed
sk_SK: Príspevkový kanál

en: Layer Slide
sk_SK: Vrstva snímky

en: Local Video
sk_SK: Lokálne video

en: Features
sk_SK: Funkcie

en: Boxed
sk_SK: Boxovaný

en: Full-width
sk_SK: Na celú šírku

en: Carousel
sk_SK: Karusel

en: Thumbnail Navigation
sk_SK: Navigácia podľa miniatúr

en: Video Caption
sk_SK: Popis videa

en: Hero Image
sk_SK: Hlavný obrázok

en: Animation Type
sk_SK: Typ animácie

en: Integration
sk_SK: Integrácia

en: The Events Calendar
sk_SK: Kalendár udalostí

en: WordPress Posts
sk_SK: Príspevky WordPress

en: Base
sk_SK: Základ

en: Blend
sk_SK: Zmes

en: Bubble
sk_SK: Bublina

en: Cascade
sk_SK: Kaskáda

en: Clarity
sk_SK: Jasnosť

en: Cubic
sk_SK: Kockový

en: Disjoint
sk_SK: Oddelený

en: Focus
sk_SK: Zaostrenie

en: Hero
sk_SK: Hrdina

en: Highway
sk_SK: Diaľnica

en: Outline
sk_SK: Obrys

en: Parallel
sk_SK: Paralelný

en: Praise Loop
sk_SK: Chváliť slučku

en: Precognition
sk_SK: Predzvesť

en: No demos match your filters.
sk_SK: Žiadne ukážky nezodpovedajú vašim filtrom.

en: Create %s slideshow?
sk_SK: Vytvoriť %s slideshow?

en: Cancel
sk_SK: Zrušiť

en: Yes, please!
sk_SK: Áno, prosím!

en: Get MetaSlider Slideshow Pro!
sk_SK: Získajte MetaSlider Slideshow Pro!

en: Upgrade now to unlock this demo slideshow!
sk_SK: Aktualizujte teraz, aby ste odomkli túto ukážku slideshow!

en: Upgrade now
sk_SK: Aktualizujte teraz

en: Create a slideshow with your images
sk_SK: Vytvorte slideshow s vašimi obrázkami

en: Choose your own images to start a new slideshow.
sk_SK: Vyberte si vlastné obrázky na začatie novej slideshow.

en: Uploading images...
sk_SK: Nahrávanie obrázkov...

en: Open Media Library
sk_SK: Otvoriť knižnicu médií

en: Introducing the Theme Editor in MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Predstavujeme editor témy v MetaSlider Slideshow Pro

en: Theme Editor
sk_SK: Editor témy

en: Create your own MetaSlider Themes
sk_SK: Vytvorte svoje vlastné témy MetaSlider

en: The Theme Editor is an easy and powerful way to design themes that exactly match your site.
sk_SK: Editor témy je jednoduchý a silný spôsob, ako navrhovať témy, ktoré presne zodpovedajú vašej stránke.

en: The Theme Editor allows you to customize almost every aspect of your slideshow themes. You can change the arrows, navigation, captions, Play / Pause button, and other slideshow details.
sk_SK: Editor témy vám umožňuje prispôsobiť takmer každý aspekt vašich tém slideshow. Môžete meniť šípky, navigáciu, titulky, tlačidlo Prehrať / Pauza a ďalšie podrobnosti slideshow.

en: Upgrade to MetaSlider Slideshow Pro and you can create a beautiful WordPress slideshow in minutes.
sk_SK: Aktualizujte na MetaSlider Slideshow Pro a môžete vytvoriť krásnu slideshow WordPress za pár minút.

en: Comparison Chart
sk_SK: Porovnávacia tabuľka

en: Free
sk_SK: Bezplatne

en: Installed
sk_SK: Nainštalované

en: Create unlimited slideshows
sk_SK: Vytvorte neobmedzené slideshow

en: Create and manage as many slideshows as you need.
sk_SK: Vytvárajte a spravujte toľko slideshow, koľko potrebujete.

en: Regular updates
sk_SK: Pravidelné aktualizácie

en: We keep MetaSlider compatible with the latest versions of WordPress.
sk_SK: Udržujeme MetaSlider kompatibilný s najnovšími verziami WordPress.

en: Intelligent image cropping
sk_SK: Inteligentné orezávanie obrázkov

en: Unique Smart Crop functionality ensures your slides are perfectly resized.
sk_SK: Unikátna funkcia Smart Crop zabezpečuje, že vaše snímky sú dokonale prepočetané.

en: Toggle your slide's visibility
sk_SK: Prepnúť viditeľnosť vašej snímky

en: Hide any slide, without having to delete them.
sk_SK: Skryť akúkoľvek snímku, bez nutnosti ich odstránenia.

en: Thumbnail navigation
sk_SK: Navigácia pomocou miniatúr

en: Allow users to browse your slideshows using thumbnail navigation.
sk_SK: Umožnite používateľom prehliadať vaše prezentácie pomocou navigácie s miniatúrami.

en: Add YouTube, Vimeo and Tiktok slides
sk_SK: Pridať snímky z YouTube, Vimeo a TikTok

en: Easily include videos hosted by YouTube, Vimeo or TikTok.
sk_SK: Jednoducho zahrňte videá hostované na YouTube, Vimeo alebo TikTok.

en: Add local video slides
sk_SK: Pridať miestne video snímky

en: Create slideshows with videos from your WordPress media library.
sk_SK: Vytvorte prezentácie s videami z vašej knižnice médií WordPress.

en: Add external video slides
sk_SK: Pridať externé video snímky

en: Create slideshows with external videos.
sk_SK: Vytvorte prezentácie s externými videami.

en: Extra premium themes
sk_SK: Extra prémiové témy

en: MetaSlider Slideshow Pro provides stylish and exclusive themes for your slideshows.
sk_SK: MetaSlider Slideshow Pro poskytuje štýlové a exkluzívne témy pre vaše prezentácie.

en: Add slide layers
sk_SK: Pridať vrstvy snímok

en: Add layers to your slides with over 50 available transition effects.
sk_SK: Pridajte vrstvy k vašim snímkam s viac ako 50 dostupnými prechodovými efektmi.

en: Add Post Feed slides
sk_SK: Pridať snímky z príspevkov

en: Easily build slides based on your WordPress posts.
sk_SK: Jednoducho vytvorte snímky na základe vašich príspevkov WordPress.

en: Add Custom HTML slides
sk_SK: Pridať vlastné HTML snímky

en: Design slides using images, HTML and CSS
sk_SK: Navrhnite snímky pomocou obrázkov, HTML a CSS

en: Add Post Images slides
sk_SK: Pridať snímky s obrázkami príspevkov

en: Extract images from the current post and displays them as slides.
sk_SK: Extrahujte obrázky z aktuálneho príspevku a zobrazte ich ako snímky.

en: Add custom CSS
sk_SK: Pridať vlastný CSS

en: Customize your slideshows to fit with your website.
sk_SK: Prispôsobte svoje prezentácie tak, aby sa hodili k vašej webovej stránke.

en: Schedule your slides
sk_SK: Naplánujte svoje snímky

en: Add a start/end date to individual slides.
sk_SK: Pridať dátum začiatku/konca k jednotlivým snímkam.

en: WooCommerce integrations
sk_SK: Integrácie WooCommerce

en: Display your products as slides with support for product galleries.
sk_SK: Zobrazte svoje produkty ako snímky s podporou galérií produktov.

en: Advanced Custom Fields integrations
sk_SK: Integrácie Advanced Custom Fields

en: Display ACF image and gallery fields.
sk_SK: Zobrazte polia obrázkov a galérií ACF.

en: The Events Calendar integrations
sk_SK: Integrácie The Events Calendar

en: Display your events as slides.
sk_SK: Zobrazte svoje podujatia ako snímky.

en: Repeating Slides support
sk_SK: Podpora opakujúcich sa snímok

en: Repeat a slide multiple times.
sk_SK: Opakujte snímku viackrát.

en: Premium support
sk_SK: Prémiová podpora

en: Have your specific queries addressed directly by our experts.
sk_SK: Nechajte svoje konkrétne otázky riešiť priamo našimi odborníkmi.

en: Custom delay for this slide
sk_SK: Vlastné oneskorenie pre túto snímku

en: Requires the Auto play setting to be enabled for this slideshow. When active on video slides, playback (by user or video autoplay) controls when the slideshow advances.
sk_SK: Vyžaduje, aby bolo nastavenie automatického prehrávania povolené pre túto prezentáciu. Keď je aktívne na video snímkach, prehrávanie (užívateľom alebo automaticky) ovláda, kedy sa prezentácia posunie.

en: Custom delay is available in MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Vlastné oneskorenie je k dispozícii v MetaSlider Slideshow Pro

en: Repeat this slide
sk_SK: Opakovať túto snímku

en: The slide is repeated after the specified number of original slides until the end of the slider. If multiple slides have this feature enabled, only the original (non-repeated) slides are considered when determining the positions of the repeated slides.
sk_SK: Snímka sa opakuje po zadanom počte pôvodných snímok až do konca posúvača. Ak má viacero snímok túto funkciu aktivovanú, iba pôvodné (neopakované) snímky sa zohľadňujú pri určovaní pozícií opakovaných snímok.

en: Repeat slide is available in MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Opakovať snímku je k dispozícii v MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom thumbnail
sk_SK: Vlastný náhľad

en: When Navigation is Thumbnails or Filmstrip, select a thumbnail to replace the default one.
sk_SK: Keď je navigácia nastavená na náhľady alebo filmový pás, vyberte náhľad, aby ste nahradili predvolený.

en: Custom thumbnail is available in MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Vlastný náhľad je k dispozícii v MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom CSS classes
sk_SK: Vlastné triedy CSS

en: Add custom CSS classes separated with empty spaces to slide li tag.
sk_SK: Pridajte vlastné triedy CSS oddelené prázdnymi znakmi do tagu li snímky.

en: Custom CSS classes is available in MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Vlastné triedy CSS sú k dispozícii v MetaSlider Slideshow Pro

en: Crop Position
sk_SK: Pozícia orezania

en: Choose how images are cropped if they are too large for the slideshow. This works if "Smart Crop" is selected in the "Image Crop" settings.
sk_SK: Vyberte, ako sa obrázky orežú, ak sú príliš veľké pre prezentáciu. Toto funguje, ak je vybrané "Inteligentné orezanie" v nastaveniach "Orezanie obrázkov".

en: Top Left
sk_SK: Hore vľavo

en: Top Center
sk_SK: Hore na stred

en: Top Right
sk_SK: Hore vpravo

en: Center Left
sk_SK: Na stred vľavo

en: Center Center
sk_SK: Na stred na stred

en: Center Right
sk_SK: Na stred vpravo

en: Bottom Left
sk_SK: Dole vľavo

en: Bottom Center
sk_SK: Dole na stred

en: Bottom Right
sk_SK: Dole vpravo

en: Re-crop image
sk_SK: Znova orezať obrázok

en: Image Link URL
sk_SK: URL odkazu na obrázok

en: When visitors click on your image slide, they will be taken to this URL. Alternatively, if your theme has a button, the link will be applied to the button.
sk_SK: Keď návštevníci kliknú na vašu obrázkovú snímku, budú presmerovaní na túto URL adresu. Alternatívne, ak má váš motív tlačidlo, odkaz sa použije na tlačidlo.

en: New window
sk_SK: Nové okno

en: Open link in a new window
sk_SK: Otvor odkaz v novom okne

en: Image Link Alt Text
sk_SK: Alternatívny text odkazu na obrázok

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text for links is highly recommended.
sk_SK: Tento text používajú vyhľadávače a návštevníci, ktorí používajú čítačky obrazovky. Pridanie alternatívneho textu k odkazom sa veľmi odporúča.

en: Enter text here
sk_SK: Zadajte text sem

en: Hide slide on:
sk_SK: Skryť snímku na:

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths equal to or greater than %spx
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, táto nastavenie skryje snímku na šírkach obrazovky, ktoré sú rovné alebo väčšie ako %spx

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths of %1$spx to %2$spx
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, táto nastavenie skryje snímku na šírkach obrazovky od %1$spx do %2$spx

en: Hide caption on:
sk_SK: Skryť popis na:

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths equal to or greater than %spx
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, táto nastavenie skryje popis na šírkach obrazovky, ktoré sú rovné alebo väčšie ako %spx

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths of %1$spx to %2$spx
sk_SK: Keď je táto možnosť povolená, táto nastavenie skryje popis na šírkach obrazovky od %1$spx do %2$spx

en: Schedule this slide
sk_SK: Naplánovať túto snímku

en: Schedule is available in MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Plánovanie je dostupné v MetaSlider Slideshow Pro

en: %s time
sk_SK: %s čas

en: UTC%s timezone
sk_SK: UTC%s časové pásmo

en: %sUses your settings timezone%s
sk_SK: %sPoužíva nastavenia vášho časového pásma%s

en: Current server time
sk_SK: Aktuálny čas servera

en: Image Title Text
sk_SK: Text názvu obrázka

en: Visitors will see this text if they hover over your image slide. Adding Title text is useful but not required.
sk_SK: Návštevníci uvidia tento text, ak sa nad vašou obrázkovou snímkou zdrží. Pridanie textu názvu je užitočné, ale nie je povinné.

en: Enable this to inherit the image title
sk_SK: Povoľte toto, aby ste zdedili názov obrázka

en: Use the image title
sk_SK: Použiť názov obrázka

en: Image Alt Text
sk_SK: Alternatívny text obrázka

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text is highly recommended.
sk_SK: Tento text používajú vyhľadávače a návštevníci používajúci čítačky obrazovky. Pridanie alternatívneho textu sa dôrazne odporúča.

en: Enable this to inherit the image alt text
sk_SK: Povoľte toto, aby ste zdedili alternatívny text obrázka

en: Use the image alt text
sk_SK: Použiť alternatívny text obrázka

en: Nature Site
sk_SK: Prírodný web

en: Travel Itinerary
sk_SK: Cestovný itinerár

en: City Guide
sk_SK: Sprievodca mestom

en: Black and White Photography
sk_SK: Čierno-biela fotografia

en: Productivity Guide
sk_SK: Sprievodca produktivitou

en: Real Estate Listings
sk_SK: Zoznam nehnuteľností

en: Landscape Photography
sk_SK: Krajinná fotografia

en: Client Logos
sk_SK: Logá klientov

en: Wildlife Photography
sk_SK: Fotografia divokej zveri

en: Images
sk_SK: Obrázky

en: Image Carousel
sk_SK: Karusel obrázkov

en: Image Carousel with Captions
sk_SK: Karusel obrázkov s popismi

en: Creative Process
sk_SK: Kreatívny proces

en: Architecture
sk_SK: Architektúra

en: Latest News Posts
sk_SK: Najnovšie správy

en: Product Demo
sk_SK: Prezentácia produktu

en: Trending Videos
sk_SK: Trendy videá

en: Hotel Rooms
sk_SK: Hotelové izby

en: Client Testimonials
sk_SK: Recenzie klientov

en: Meet the Team
sk_SK: Zoznámte sa s tímom

en: Curated Videos
sk_SK: Kurátorské videá

en: Natural Skincare Presentation
sk_SK: Prezentácia prírodnej starostlivosti o pleť

en: YouTube Shorts Carousel
sk_SK: Karusel YouTube Shorts

en: TikTok Carousel
sk_SK: Karusel TikTok

en: Layer Slides
sk_SK: Snímky vrstiev

en: WooCommerce Carousel
sk_SK: Karusel WooCommerce

en: Bold Motion
sk_SK: Odvážny pohyb

en: Playful Pets
sk_SK: Hravé domáce zvieratá

en: Your settings might not be saving properly due to a configuration on your server. %s is currently set to %s, but we recommend a setting of 4000. Please see %s for more information. The php.ini file is being loaded from here: %s
sk_SK: Vaše nastavenia sa nemusia správne ukladať kvôli konfigurácii na vašom serveri. %s je momentálne nastavené na %s, ale odporúčame nastavenie 4000. Pozrite sa na %s pre viac informácií. Súbor php.ini sa načítava odtiaľto: %s

en: this article
sk_SK: tento článok

en: Warning:
sk_SK: Upozornenie:

en: Title:
sk_SK: Názov:

en: Select Slider:
sk_SK: Vyberte posuvník:

en: No slideshows found
sk_SK: Žiadne prezentácie neboli nájdené

en: The requested image does not exist. Please try again.
sk_SK: Požadovaný obrázok neexistuje. Skúste to prosím znova.

en: The image was successfully updated.
sk_SK: Obrázok bol úspešne aktualizovaný.

en: There was an error updating the image. Please try again
sk_SK: Pri aktualizácii obrázku došlo k chybe. Skúste to prosím znova

en: There was an error while updating the database. Please try again.
sk_SK: Pri aktualizácii databázy došlo k chybe. Skúste to prosím znova.

en: Trash slide
sk_SK: Snímka v koši

en: Update slide image
sk_SK: Aktualizovať obrázok snímky

en: Duplicate slide
sk_SK: Duplicitná snímka

en: Hide slide
sk_SK: Skryť snímku

en: This isn't a valid image format. Please try again.
sk_SK: Toto nie je platný formát obrázka. Skúste to prosím znova.

en: Access denied
sk_SK: Prístup odmietnutý

en: Image Slide
sk_SK: Obrázková snímka

en: Warning: The image data does not exist. Please re-upload the image.
sk_SK: Upozornenie: Údaje o obrázku neexistujú. Prosím, znovu nahrajte obrázok.

en: General
sk_SK: Všeobecné

en: Link
sk_SK: Odkaz

en: Device
sk_SK: Zariadenie

en: Crop
sk_SK: Orezať

en: Schedule
sk_SK: Harmonogram

en: Advanced
sk_SK: Pokročilé

en: View Slide Details
sk_SK: Zobraziť podrobnosti o snímke

en: Edit Slideshow
sk_SK: Upraviť Slideshow

en: Play
sk_SK: Prehrať

en: Pause
sk_SK: Pozastaviť

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed but is out of date. You may update it %shere%s. Learn more about this notice %shere%s
sk_SK: MetaSlider Slideshow Pro je nainštalovaný, ale je zastaraný. Môžete ho aktualizovať %shere%s. Viac informácií o tomto oznámení %shere%s

en: Settings & Help
sk_SK: Nastavenia & Nápoveda

en: Upgrade to Pro
sk_SK: Upgradovať na Pro

en: All Slideshows
sk_SK: Všetky Slideshow

en: Create Slideshow
sk_SK: Vytvoriť Slideshow

en: Add to slideshow
sk_SK: Pridať do slideshow

en: Image Folder
sk_SK: Katalog obrázkov

en: Post Images
sk_SK: Obrázky príspevkov

en: The slide was successfully restored
sk_SK: Snímka bola úspešne obnovená

en: The attempt to restore the slide failed.
sk_SK: Pokús o obnovenie snímky zlyhal.

en: The slide was successfully trashed
sk_SK: Snímka bola úspešne presunutá do koša

en: The slide was permanently deleted
sk_SK: Snímka bola trvalo odstránená

en: Please consider moving your slides to <b>FlexSlider</b>. We're adding all new MetaSlider Slideshow features to this option. <a href="%s">Find out more</a>.
sk_SK: Zvážte presun vašich snímok do <b>FlexSlider</b>. Pridávame všetky nové funkcie MetaSlider Slideshow do tejto možnosti. <a href="%s">Zistite viac</a>.

en: Slide permanently deleted.
sk_SK: Snímka bola trvalo odstránená.

en: Slide restored.
sk_SK: Snímka bola obnovená.

en: Toggle slide reorder panel
sk_SK: Prepnúť panel na preusporiadanie snímok

en: You are viewing slides that have been trashed, which will be automatically deleted in %s days.
sk_SK: Zobrazuješ snímky, ktoré boli presunuté do koša, a ktoré budú automaticky vymazané za %s dní.

en: Move slideshow to trash
sk_SK: Presunúť prezentáciu do koša

en: Add slideshow
sk_SK: Pridať prezentáciu

en: Choose slideshow
sk_SK: Vybrať prezentáciu

en: Insert slideshow
sk_SK: Vložiť prezentáciu

en: Create slides by adding text, videos and more to your images
sk_SK: Vytváraj snímky pridávaním textu, videí a ďalších prvkov k svojim obrázkom

en: With Layer slides, you can create beautiful, stylish layers of different elements.
sk_SK: S vrstvovými snímkami môžeš vytvárať krásne, štýlové vrstvy rôznych prvkov.

en: You start with an image and then can add text, video, colors, animations, more images, and even shortcodes.
sk_SK: Začneš s obrázkom a potom môžeš pridať text, video, farby, animácie, ďalšie obrázky a dokonca aj skratky.

en: Find out more about MetaSlider Slideshow Pro
sk_SK: Zisti viac o MetaSlider Slideshow Pro

en: Create slideshows with your Vimeo videos
sk_SK: Vytváraj prezentácie so svojimi videami z Vimeo

en: With Vimeo slides, you can build beautiful slideshows with your Vimeo videos.
sk_SK: S videami z Vimeo môžeš vytvárať krásne prezentácie so svojimi videami z Vimeo.

en: Vimeo slides will display your videos with auto play, mute, the ability to hide controls, and much more.
sk_SK: Videá z Vimeo budú prehrávať tvoje videá s automatickým prehrávaním, stlmením, možnosťou skryť ovládacie prvky a mnoho ďalšieho.

en: Create slideshows with your YouTube videos
sk_SK: Vytváraj prezentácie so svojimi videami z YouTube

en: With YouTube slides, you can build beautiful slideshows with your YouTube videos.
sk_SK: S videami z YouTube môžeš vytvárať krásne prezentácie so svojimi videami z YouTube.

en: YouTube slides will display your videos with auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
sk_SK: Videá z YouTube budú prehrávať tvoje videá s automatickým prehrávaním, stlmením, načítavaním na pozadí, možnosťou skryť ovládacie prvky a mnoho ďalšieho.

en: Create slideshows with your posts
sk_SK: Vytváraj prezentácie so svojimi príspevkami

en: With Post Feed slides, you can build slideshows with your latest posts, events, or WooCommerce products.
sk_SK: S vrstvami príspevkov môžeš vytvárať prezentácie so svojimi najnovšími príspevkami, udalosťami alebo produktmi WooCommerce.

en: Post Feed slides will automatically display your posts with images, text, custom fields, and much more.
sk_SK: Vrstvy príspevkov automaticky zobrazia tvoje príspevky s obrázkami, textom, vlastnými poľami a mnoho ďalším.

en: Create slideshows with images stored outside of WordPress
sk_SK: Vytváraj prezentácie s obrázkami uloženými mimo WordPress

en: With External URL slides, you can load images directly from non-WordPress sources such as CDNs or image hosts.
sk_SK: S externými URL snímkami môžete načítať obrázky priamo z ne-WordPress zdrojov, ako sú CDN alebo hostitelia obrázkov.

en: External URL slides give you all the power of MetaSlider Slideshow, using images stored anywhere you want.
sk_SK: Externé URL snímky vám dávajú všetku silu MetaSlider Slideshow, pomocou obrázkov uložených kdekoľvek chcete.

en: Create slideshows with videos in your media library
sk_SK: Vytvorte prezentácie so videami vo vašej mediálnej knižnici

en: With Local Video slides, you can build beautiful slideshows with videos in your WordPress media library.
sk_SK: S lokálnymi video snímkami môžete vytvoriť krásne prezentácie so videami vo vašej WordPress mediálnej knižnici.

en: Local Video slides will display your MP4, WebM, and MOV videos with cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
sk_SK: Lokálne video snímky zobrazia vaše MP4, WebM a MOV videá s obalovými obrázkami, automatickým prehrávaním, stlmením, lenivým načítaním, možnosťou skryť ovládacie prvky a mnohými ďalšími funkciami.

en: Create slideshows with videos stored outside of WordPress
sk_SK: Vytvorte prezentácie s videami uloženými mimo WordPress

en: With External Video slides, you can add videos directly from non-WordPress sources.
sk_SK: S externými video snímkami môžete pridať videá priamo z ne-WordPress zdrojov.

en: External Video Slides will display your MP4, WebM, and MOV videos. Features include text captions, cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
sk_SK: Externé video snímky zobrazia vaše MP4, WebM a MOV videá. Funkcie zahŕňajú textové titulky, obalové obrázky, automatické prehrávanie, stlmenie, lenivé načítanie, možnosť skryť ovládacie prvky a mnohé ďalšie.

en: Create slideshows with custom HTML
sk_SK: Vytvorte prezentácie s vlastným HTML

en: With Custom HTML slides, you can design slides using images, HTML and CSS. This gives you complete control over the layout and styling.
sk_SK: S vlastnými HTML snímkami môžete navrhnúť snímky pomocou obrázkov, HTML a CSS. To vám poskytuje úplnú kontrolu nad rozložením a štýlovaním.

en: Create slideshows with Tiktok Videos
sk_SK: Vytvorte prezentácie s videami z TikTok

en: A TikTok Slide will display a video in your slideshow directly from TikTok.com.
sk_SK: Snímka TikTok zobrazí video vo vašej prezentácii priamo z TikTok.com.

en: Create slideshows with images from a folder
sk_SK: Vytvorte prezentácie s obrázkami z priečinka

en: The Image Folder slide type extracts images from a specified folder and displays them as slides.
sk_SK: Typ snímky Priečinok obrázkov extrahuje obrázky z určeného priečinka a zobrazuje ich ako snímky.

en: This slide type displays images from folders in your WordPress Media Library.
sk_SK: Tento typ snímky zobrazuje obrázky z priečinkov vo vašej WordPress mediálnej knižnici.

en: Create slideshows with Post Images
sk_SK: Vytvorte prezentácie s obrázkami príspevkov

en: The Post Images slide type extracts images from the current post and displays them as slides.
sk_SK: Typ snímky Obrázky príspevkov extrahuje obrázky z aktuálneho príspevku a zobrazuje ich ako snímky.

en: This slide type supports featured images, post content images, WooCommerce galleries, Advanced Custom Fields images and galleries.
sk_SK: Tento typ snímky podporuje zvýraznené obrázky, obrázky obsahu príspevkov, WooCommerce galérie, obrázky a galérie pokročilých vlastných polí.

en: Create slideshows with your WooCommerce products
sk_SK: Vytvorte prezentácie s vašimi produktmi WooCommerce

en: With WooCommerce slides, you can build slideshows with your WooCommerce products.
sk_SK: S WooCommerce snímkami môžete vytvoriť prezentácie so svojimi produktmi WooCommerce.

en: WooCommerce slides will automatically display your products with images, text, custom fields, and much more.
sk_SK: Snímky WooCommerce sa automaticky zobrazia s vašimi produktmi, obrázkami, textom, vlastnými poliami a mnohým ďalším.

en: Premium Support
sk_SK: Prémiová podpora

en: Support
sk_SK: Podpora

en: Documentation
sk_SK: Dokumentácia

en: Leave a review
sk_SK: Zanechať recenziu

en: Uploading...
sk_SK: Nahrávanie...

en: Upload Complete
sk_SK: Nahrávanie dokončené

en: Import file is missing
sk_SK: Súbor na import chýba

en: You attempted to edit a slideshow that does not exist. Perhaps it was moved to trash?
sk_SK: Pokúsili ste sa upraviť slideshow, ktorá neexistuje. Možno bola presunutá do koša?

en: Background
sk_SK: Pozadie

en: Default
sk_SK: Predvolené

en: Hover
sk_SK: Prechod

en: Icon Colors
sk_SK: Farby ikony

en: Icon Size
sk_SK: Veľkosť ikony

en: Border Color
sk_SK: Farba okraja

en: Border Width
sk_SK: Šírka okraja

en: Border Style
sk_SK: Štýl okraja

en: Solid
sk_SK: Pevný

en: Dotted
sk_SK: Bodkovaný

en: Dashed
sk_SK: Čiarované

en: Distance from Navigation
sk_SK: Vzdialenosť od navigácie

en: Border Radius
sk_SK: Polomer okrajov

en: Opacity (default)
sk_SK: Priehľadnosť (predvolené)

en: Opacity (hover)
sk_SK: Priehľadnosť (pri prechode)

en: Active
sk_SK: Aktívne

en: Numbers Underline Color
sk_SK: Farba podčiarknutia čísel

en: Numbers Color
sk_SK: Farba čísel

en: Numbers Size
sk_SK: Veľkosť čísel

en: Numbers Line Height
sk_SK: Výška riadku čísel

en: Distance Between Numbers
sk_SK: Vzdialenosť medzi číslami

en: Colors
sk_SK: Farby

en: Links
sk_SK: Odkazy

en: Font Size
sk_SK: Veľkosť písma

en: The Font Size uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
sk_SK: Veľkosť písma používa jednotky em. Zobrazenie je relatívne k CSS vašej témy, takže náhľad sa môže líšiť od zobrazenia na frontend.

en: Line Height
sk_SK: Výška riadku

en: The Line Height uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
sk_SK: Výška riadku používa jednotky em. Zobrazenie je relatívne k CSS vašej témy, takže náhľad sa môže líšiť od zobrazenia na frontend.

en: Text Align
sk_SK: Zarovnanie textu

en: Left
sk_SK: Vľavo

en: Right
sk_SK: Pravo

en: Center
sk_SK: Stred

en: Vertical Position
sk_SK: Vertikálna pozícia

en: Top
sk_SK: Hore

en: Bottom
sk_SK: Dole

en: Vertical Position Offset
sk_SK: Offset vertikálnej pozície

en: Based on "Position".
sk_SK: Na základe "Pozície".

en: Horizontal Position
sk_SK: Horizontálna pozícia

en: Horizontal Position Offset
sk_SK: Offset horizontálnej pozície

en: Based on "Horizontal Position".
sk_SK: Na základe "Horizontálnej pozície".

en: Distance from Edge
sk_SK: Vzdialenosť od okraja

en: Alignment
sk_SK: Zarovnanie

en: Dots Border Radius
sk_SK: Polomer okrajov bodiek

en: Dots Width
sk_SK: Šírka bodiek

en: Dots Height
sk_SK: Výška bodiek

en: Distance Between Dots
sk_SK: Vzdialenosť medzi bodkami

en: Number Underline Width
sk_SK: Šírka podčiarknutia čísla

en: Numbers Underline Style
sk_SK: Štýl podčiarknutia čísel

en: Numbers
sk_SK: Čísla

en: Number Size
sk_SK: Veľkosť čísla

en: Number Line Height
sk_SK: Výška čiar

en: The Font Size uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
sk_SK: Veľkosť písma používa jednotky rem. Zobrazenie je relatívne k CSS vášho motívu, takže náhľad sa môže líšiť od zobrazenia na prednej strane.

en: The Line Height uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
sk_SK: Výška riadkov používa jednotky rem. Zobrazenie je relatívne k CSS vášho motívu, takže náhľad sa môže líšiť od zobrazenia na prednej strane.

en: Dots Border Width
sk_SK: Šírka okrajov bodov

en: Position
sk_SK: Pozícia

en: Visible in active and hover navigation dot
sk_SK: Viditeľné v aktívnom a na hover navigačnom bode

en: Dots Border Style
sk_SK: Štýl okrajov bodov

en: This background color is used when a slide does not fill the whole width and height of the slide area.
sk_SK: Táto farba pozadia sa používa, keď snímka nevyplňuje celú šírku a výšku oblasti snímok.

en: Based on "Vertical Position".
sk_SK: Na základe "Vertikálna pozícia".

en: Distance from Center
sk_SK: Vzdialenosť od stredu

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme.
sk_SK: Toto je predvolené motív MetaSlider Slideshow.

en: Bitono is a minimalist theme with a 2-color scheme. Recommended for Image, External Image and Post feed slides.
sk_SK: Bitono je minimalistický motív s dvojfarebnou schémou. Odporúča sa pre snímky s obrázkami, externými obrázkami a príspevkami.

en: Clarity is focused on accessibility. It has easy-to-read fonts, and a straightforward, distraction-free interface.
sk_SK: Clarity je zameraný na prístupnosť. Má ľahko čitateľné písma a jednoduché, bezrozptýlené rozhranie.

en: Databold is a modern, business theme with lots of room for your captions. Databold is recommended for Image, External Image, and Post Feed slides.
sk_SK: Databold je moderný, obchodný motív s veľkým priestorom pre vaše popisy. Databold je odporúčaný pre snímky s obrázkami, externými obrázkami a príspevkami.

en: Draxler is a stylish theme that places the navigation arrows in the top-right corner. There's also plenty of room for your captions.
sk_SK: Draxler je štýlový motív, ktorý umiestňuje navigačné šípky do pravého horného rohu. Je tu tiež veľa miesta pre vaše popisy.

en: Featuring a built-in button with custom link, Nexus seamlessly integrates key points and interactive elements, making your presentation both engaging and navigable.
sk_SK: S integrovaným tlačidlom s vlastným odkazom, Nexus bezproblémovo integruje kľúčové body a interaktívne prvky, čím robí vašu prezentáciu atraktívnou a navigovateľnou.

en: A standard slideshow layout with a modern design and large, clear arrows.
sk_SK: Štandardné rozloženie prezentácie s moderným dizajnom a veľkými, jasnými šípkami.

en: A clean, subtle theme that features block arrows and bold design.
sk_SK: Čistý, jemný motív, ktorý obsahuje blokové šípky a odvážny dizajn.

en: A fun, circular design to brighten up your site. This theme works well with dark images
sk_SK: Zábavný, kruhový dizajn, ktorý osvetlí vašu stránku. Tento motív funguje dobre s tmavými obrázkami

en: A smart, contemporary design that is built to blend seamlessly into any theme.
sk_SK: Inteligentný, moderný dizajn, ktorý je vytvorený tak, aby sa bezproblémovo zlúčil s akýmkoľvek motívom.

en: This theme places the controls vertically for a unique look.
sk_SK: Téma umiestňuje ovládacie prvky vertikálne pre jedinečný vzhľad.

en: A futuristic and linear design that has a unique, horizontal navigation.
sk_SK: Futuristický a lineárny dizajn, ktorý má jedinečnú, horizontálnu navigáciu.

en: This lightweight design uses numbers for the navigation. The navigation, caption, and arrows are share the same line.
sk_SK: Tento ľahký dizajn používa čísla pre navigáciu. Navigácia, popis a šípky zdieľajú rovnaký riadok.

en: This theme has a special additional functionality that uses image titles as the slide navigation.
sk_SK: Táto téma má špeciálnu dodatočnú funkčnosť, ktorá používa názvy obrázkov ako navigáciu snímok.

en: If you would like to use the image titles as the navigation, you can do so by editing the image title in the media library or manually on the slide (SEO tab).
sk_SK: Ak chcete používať názvy obrázkov ako navigáciu, môžete to urobiť úpravou názvu obrázka v médiách alebo manuálne na snímke (záložka SEO).

en: This theme has a unique design that gives it a sophisticated look.
sk_SK: Táto téma má jedinečný dizajn, ktorý jej dodáva sofistikovaný vzhľad.

en: A bold and clear design that works well on a darker images.
sk_SK: Odvážny a jasný dizajn, ktorý dobre funguje na tmavších obrázkoch.

en: A minimalist theme that gets out of the way so you can showcasing your beautiful pictures. Best used with Image Slides.
sk_SK: Minimalistická téma, ktorá sa dostáva do pozadia, aby ste mohli predviesť svoje krásne obrázky. Najlepšie sa používa s obrázkovými snímkami.

en: Cascade is a minimalist theme ideal for vertical sliding.
sk_SK: Cascade je minimalistická téma ideálna pre vertikálne posúvanie.

en: The Nivo Light theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
sk_SK: Téma Nivo Light je zahrnutá tu pre historické účely. Poznámka: funguje iba s Nivo Slider

en: The Nivo Bar theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
sk_SK: Téma Nivo Bar je zahrnutá tu pre historické účely. Poznámka: funguje iba s Nivo Slider

en: The Nivo Dark theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
sk_SK: Téma Nivo Dark je zahrnutá tu pre historické účely. Poznámka: funguje iba s Nivo Slider

en: minimalist
sk_SK: minimalistická

en: 2 columns
sk_SK: 2 stĺpce

en: A 2 columns minimalistic theme to split your images and captions.
sk_SK: Minimalistická téma s 2 stĺpcami na rozdelenie vašich obrázkov a popisov.

en: Image, External URL and Post Feed slides are displayed in 2 columns, while the others slide types are displayed in 1 column.
sk_SK: Obrázky, externé URL a príspevky sú zobrazené v 2 stĺpcoch, zatiaľ čo ostatné typy snímok sú zobrazené v 1 stĺpci.

en: videos
sk_SK: videá

en: vertical
sk_SK: vertikálne

en: A theme to showcase vertical images and videos.
sk_SK: Téma na predvádzanie vertikálnych obrázkov a videí.

en: Ideal for Images, Post Feed slides, YouTube and Vimeo vertical videos.
sk_SK: Ideálne pre obrázky, príspevky, YouTube a Vimeo vertikálne videá.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by scaling it larger than the surrounding slides, creating a hero-like focal point that draws the viewer's attention.
sk_SK: Dynamická téma slideshow, ktorá zdôrazňuje aktívny snímok jeho zväčšením na väčšiu veľkosť ako okolité snímky, vytvárajúca hrdinský bod pozornosti, ktorý priťahuje pozornosť diváka.

en: It should be used with 100% Width and Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide and Center Align enabled. Currently works on all slide types except External Image and Tiktok Videos.
sk_SK: Malo by sa používať s 100% šírkou a vypnutým režimom karuselu, s nastavením prechodového efektu na posun a s povoleným centrovaním. Aktuálne funguje na všetkých typoch snímok okrem externých obrázkov a videí TikTok.

en: A slideshow theme that unveils captions on hover, adding a dynamic touch to portfolios and showcases.
sk_SK: Téma slideshow, ktorá odhaľuje popisky pri prechode myšou, pridávajúca dynamický prvok do portfólií a ukážok.

en: Best used on slideshows with captions.
sk_SK: Najlepšie sa používa na slideshow so popiskami.

en: A modern slideshow theme with captions positioned at the top, showcasing features with sleek elegance.
sk_SK: Moderná téma slideshow s popiskami umiestnenými na vrchu, predvádzajúca funkcie s elegantným štýlom.

en: When using this theme with Carousel Mode, adjust the Carousel Margin setting to create space between the slides.
sk_SK: Pri používaní tejto témy s režimom karuselu upravte nastavenie okraja karuselu, aby ste vytvorili priestor medzi snímkami.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by using grayscale and opacity for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
sk_SK: Dynamická téma slideshow, ktorá zdôrazňuje aktívny snímok použitím odtieňov šedej a priesvitnosti pre okolité snímky, vytvárajúca bod pozornosti, ktorý priťahuje pozornosť diváka.

en: A dynamic slideshow theme to display testimonials that emphasizes the active slide by using grayscale for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
sk_SK: Dynamická téma slideshow na zobrazenie odporúčaní, ktorá zdôrazňuje aktívny snímok použitím odtieňov šedej pre okolité snímky, vytvárajúca bod pozornosti, ktorý priťahuje pozornosť diváka.

en: Best used with Image slides. It should also be used with Hidden Arrows, Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide, Smart Crop enabled and Crop Source set to "Custom width/height".
sk_SK: Najlepšie sa používa s obrázkovými snímkami. Malo by sa tiež používať s skrytými šípkami, vypnutým režimom karuselu, s nastavením prechodového efektu na posun, s povoleným inteligentným orezať a s nastavením zdroja orezu na "Vlastná šírka/výška".

en: Image, External Image, Post Feed, Local Video and External Video slides are displayed in 2 columns, while the other slide types are displayed in 1 column.
sk_SK: Obrázkové, externé obrázky, príspevky, miestne videá a externé videá sa zobrazujú v 2 stĺpcoch, zatiaľ čo ostatné typy snímok sa zobrazujú v 1 stĺpci.

en: A 2 rows modern theme to split your images and captions ideal for WooCommerce products.
sk_SK: Moderná téma s 2 riadkami na rozdelenie vašich obrázkov a popiskov, ideálna pre produkty WooCommerce.

en: A stylish theme ideal for WooCommerce products.
sk_SK: Štýlová téma ideálna pre produkty WooCommerce.

en: A modern theme with a clean design to display your captions below the slides.
sk_SK: Moderná téma s čistým dizajnom na zobrazenie vašich popiskov pod snímkami.

en: Captions from Image, External Image, Local Video, External video, YouTube and Vimeo slides are displayed below the slideshow.
sk_SK: Popisky z obrázkov, externých obrázkov, miestnych videí, externých videí, YouTube a Vimeo snímok sa zobrazujú pod slideshow.

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme. Use this theme to adjust colors to your preference.
sk_SK: Toto je predvolená téma MetaSlider Slideshow. Použite túto tému na prispôsobenie farieb podľa vašich preferencií.

en: To add a button to the Nexus theme, enter the URL and the button text into the "Link" tab.
sk_SK: Ak chcete pridať tlačidlo do témy Nexus, zadajte URL a text tlačidla do karty "Odkaz".

en: Button
sk_SK: Tlačidlo

en: Click Here
sk_SK: Kliknite sem

en: Border
sk_SK: Okraj

en: Text and Numbers
sk_SK: Text a čísla

en: Color
sk_SK: Farba

en: Font Size for Active Number
sk_SK: Veľkosť písma pre aktívne číslo

en: Line Height for Active Number
sk_SK: Výška riadku pre aktívne číslo

en: Font Size for Count Number
sk_SK: Veľkosť písma pre počet číslo

en: Line Height for Count Number
sk_SK: Výška riadku pre počet číslo

en: Previous Slide
sk_SK: Predchádzajúci snímok

en: Next Slide
sk_SK: Ďalší snímok

en: Preparing 1 slide...
sk_SK: Pripravujem 1 snímok...

en: 1 slide added successfully
sk_SK: 1 snímok bol úspešne pridaný

en: Slide Types
sk_SK: Typy snímok

en: Opening add slide UI...
sk_SK: Otvorenie UI na pridanie snímku...

en: Closing add slide UI...
sk_SK: Zatvorenie UI na pridanie snímku...

en: Updating slide...
sk_SK: Aktualizujem snímok...

en: Slide updated successfully
sk_SK: Snímok bol úspešne aktualizovaný

en: Stop on first slide after looping
sk_SK: Zastaviť na prvom snímku po cykle

en: Unsplash Library
sk_SK: Knižnica Unsplash

en: Crop position saved and image cropped
sk_SK: Pozícia orezania bola uložená a obrázok orezaný

en: There was an error when saving crop position or cropping the image
sk_SK: Pri ukladaní pozície orezania alebo orezávaní obrázka došlo k chybe

en: Device options are enabled for this slide. Adjust using the Device tab.
sk_SK: Možnosti zariadenia sú pre tento snímok povolené. Úpravy vykonajte pomocou karty Zariadenie.

en: CSS Manager notice opened
sk_SK: Oznámenie správcu CSS otvorené

en: CSS Manager notice closed
sk_SK: Upozornenie správcu CSS zatvorené

en: CSS Manager
sk_SK: Správca CSS

en: Easily add custom CSS to your slideshows to create the perfect design for your sites.
sk_SK: Jednoducho pridajte vlastný CSS do svojich prezentácií a vytvorte dokonalý dizajn pre vaše stránky.

en: Built-in text editor full of features.
sk_SK: Vstavaný textový editor plný funkcií.

en: Loads only on the front-end where needed.
sk_SK: Nahráva sa iba na front-end, kde je to potrebné.

en: Includes recipes to solve common scenarios.
sk_SK: Zahŕňa recepty na riešenie bežných scénarov.

en: Analytics notice opened
sk_SK: Upozornenie analýzy otvorené

en: Analytics notice closed
sk_SK: Upozornenie analýzy zatvorené

en: We'd also like to send you infrequent emails with important security and feature updates. See our %s for more details.
sk_SK: Chceli by sme vám tiež posielať zriedkavé e-maily s dôležitými bezpečnostnými a funkčnými aktualizáciami. Pozrite si našu %s pre viac informácií.

en: privacy policy
sk_SK: zásady ochrany osobných údajov

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow
sk_SK: Ďakujeme, že používate MetaSlider Slideshow

en: We are currently building the next version of MetaSlider Slideshow. Can you help us out by sharing non-sensitive diagnostic information?
sk_SK: Aktuálne vytvárame ďalšiu verziu MetaSlider Slideshow. Môžete nám pomôcť zdieľaním citlivých diagnostických informácií?

en: Agree and continue
sk_SK: Súhlasím a pokračujem

en: No thanks
sk_SK: Nie, ďakujem

en: Duplicating...
sk_SK: Duplikovanie...

en: To edit this slide, click "Restore" and then "Return to Published Slides"
sk_SK: Aby ste upravili tento snímok, kliknite na "Obnoviť" a potom "Návrat k publikovaným snímkam"

en: MetaSlider Slideshow dashboard loaded
sk_SK: Načítaná nástenka MetaSlider Slideshow

en: Saving...
sk_SK: Ukladanie...

en: Saving %s slides. This may take a few moments.
sk_SK: Ukladanie %s snímok. Môže to chvíľu trvať.

en: Saving %s slides.
sk_SK: Ukladanie %s snímok.

en: Slideshow saved
sk_SK: Prezentácia bola uložená

en: Duplicated successfully. Reloading...
sk_SK: Úspešne skopírované. Načítavam...

en: Settings saved
sk_SK: Nastavenia boli uložené

en: Still working... %s slides remaining...
sk_SK: Ešte sa spracováva... %s snímok zostáva...

en: Tour cancelled successfully
sk_SK: Prehliadka bola úspešne zrušená

en: Tour cancelled unsuccessfully
sk_SK: Prehliadka bola neúspešne zrušená

en: Are you sure?
sk_SK: Ste si istý?

en: This slideshow will be moved to the "Trash" area.
sk_SK: Táto prezentácia bude presunutá do oblasti "Kôš".

en: Confirm
sk_SK: Potvrdiť

en: Invalid nonce token
sk_SK: Neplatný nonce token

en: Unable to proceed due to invalid nonce token.
sk_SK: Nie je možné pokračovať z dôvodu neplatného nonce tokenu.

en: Something went wrong
sk_SK: Niečo sa pokazilo

en: Preparing slideshow for duplication...
sk_SK: Pripravujem prezentáciu na duplikáciu...

en: Doing something...
sk_SK: Robím niečo...

en: No error message provided.
sk_SK: Nebola poskytnutá žiadna chybová správa.

en: Undefined error occurred
sk_SK: Nastala neurčitá chyba

en: No error message reported.
sk_SK: Nebola hlásená žiadna chybová správa.

en: We recommend you enable %1$s"Recommended Theme Options"%2$s to automatically adjust slideshow settings when selecting a new theme.
sk_SK: Odporúčame vám povoliť %1$s"Odporúčané možnosti témy"%2$s na automatické prispôsobenie nastavení prezentácie pri výbere novej témy.

en: Saving theme...
sk_SK: Ukladám tému...

en: Theme saved
sk_SK: Téma bola uložená

en: Slideshow Theme
sk_SK: Slideshow téma

en: This theme was designed for FlexSlider. Please choose the FlexSlider option for the best display.
sk_SK: Táto téma bola navrhnutá pre FlexSlider. Prosím, vyberte možnosť FlexSlider pre najlepší zobrazenie.

en: Dismiss this notice.
sk_SK: Zavrieť toto oznámenie.

en: theme
sk_SK: téma

en: Legacy
sk_SK: Dedičstvo

en: Custom theme
sk_SK: Vlastná téma

en: Remove
sk_SK: Odstrániť

en: Change
sk_SK: Zmeniť

en: Change the design of your slideshow with a stylish MetaSlider Slideshow theme!
sk_SK: Zmeňte dizajn svojej prezentácie pomocou štýlovej témy MetaSlider Slideshow!

en: Select a custom theme
sk_SK: Vyberte vlastnú tému

en: All themes
sk_SK: Všetky témy

en: Upgrade now to unlock this theme!
sk_SK: Urobte upgrade teraz a odomknite túto tému!

en: Upgrade now to build your own custom themes!
sk_SK: Urobte upgrade teraz a vytvorte si vlastné témy!

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed!
sk_SK: MetaSlider Slideshow Pro je nainštalovaný!

en: You can create your own themes with our theme editor
sk_SK: Môžete vytvoriť svoje vlastné témy s naším editorom tém

en: Get started
sk_SK: Začnite

en: Theme Details
sk_SK: Podrobnosti o téme

en: Theme Instructions
sk_SK: Pokyny k téme

en: Tags
sk_SK: Značky

en: Style Details
sk_SK: Detaily štýlu

en: This style was created with the Theme Editor.
sk_SK: Tento štýl bol vytvorený pomocou editoru tém.

en: This theme was created through the theme editor.
sk_SK: Téma bola vytvorená prostredníctvom editora tém.

en: How To Use
sk_SK: Ako použiť

en: Select a theme on the left to use on this slideshow. Click the theme for more details.
sk_SK: Vyberte tému naľavo, ktorú chcete použiť v tejto prezentácii. Kliknite na tému pre viac podrobností.

en: MetaSlider Slideshow Pro gives you access to extra themes. You can also create completely new themes that can easily be added to new slideshows.
sk_SK: MetaSlider Slideshow Pro vám poskytuje prístup k extra témam. Môžete tiež vytvoriť úplne nové témy, ktoré sa dajú ľahko pridať do nových prezentácií.

en: Error: No themes were found.
sk_SK: Chyba: Neboli nájdené žiadne témy.

en: Preview slideshow
sk_SK: Náhľad prezentácie

en: Select
sk_SK: Vybrať

en: Dark / Light Mode (Use L key)
sk_SK: Tmavý / Svetlý režim (použite kláves L)

en: Toggle full width (Use F key)
sk_SK: Prepínať celú šírku (použite kláves F)

en: Desktop preview
sk_SK: Náhľad na desktop

en: Laptop preview
sk_SK: Náhľad na notebooku

en: Tablet preview
sk_SK: Náhľad na tablete

en: Smartphone preview
sk_SK: Náhľad na smartfóne

en: Exit preview
sk_SK: Ukončiť náhľad

en: This feature is not fully supported in this browser.
sk_SK: Táto funkcia nie je plne podporovaná v tomto prehliadači.

en: Media caption
sk_SK: Popis média

en: Media description
sk_SK: Popis médií

en: Manual entry
sk_SK: Ručný vstup

en: This will override the Caption Link Color option in the "Theme" area of the right sidebar.
sk_SK: Toto prepíše možnosť farby odkazu nadpisu v oblasti "Téma" v pravej bočnej lište.

en: Enter text that will appear with your image slide.
sk_SK: Zadajte text, ktorý sa objaví s vaším obrazovým snímkom.

en: Automatically updates directly from the WP Media Library
sk_SK: Automaticky sa aktualizuje priamo z knižnice médií WP

en: No default was found
sk_SK: Nebola nájdená žiadna predvolená hodnota

en: You may use HTML here
sk_SK: Tu môžete použiť HTML

en: Filter by type
sk_SK: Filtrovať podľa typu

en: All media items
sk_SK: Všetky položky médií

en: Search Unsplash API
sk_SK: Hľadať Unsplash API

en: Search unsplash.com...
sk_SK: Hľadať na unsplash.com...

en: Load more
sk_SK: Načítať viac

en: Photo by %s on Unsplash
sk_SK: Fotografia od %s na Unsplash

en: Photo on Unsplash
sk_SK: Fotografia na Unsplash

en: Opening Unsplash tab...
sk_SK: Otvorenie karty Unsplash...

en: Unsplash tab closed
sk_SK: Karta Unsplash bola zatvorená

en: No photots found.
sk_SK: Neboli nájdené žiadne fotografie.

en: Photo by %s
sk_SK: Fotografia od %s

en: Deselect
sk_SK: Zrušiť výber

en: Attachment Details
sk_SK: Podrobnosti o prílohe

en: view original
sk_SK: zobraziť originál

en: Profile
sk_SK: Profil

en: Portfolio
sk_SK: Portfólio

en: Description
sk_SK: Popis

en: Quality
sk_SK: Kvalita

en: All photos published on Unsplash can be used for free.
sk_SK: Všetky fotografie publikované na Unsplash môžu byť použité zadarmo.

en: view license
sk_SK: zobraziť licenciu

en: Complete!
sk_SK: Dokončené!

en: Crunching...
sk_SK: Spracovávam...

en: Import Slides
sk_SK: Importovať snímky

en: Import slides
sk_SK: Importovať snímky

en: You currently do not have any slides to preview. If you want, we can import some image slides for you.
sk_SK: Momentálne nemáte žiadne snímky na náhľad. Ak chcete, môžeme pre vás importovať niektoré obrázkové snímky.

en: No valid files found
sk_SK: Neboli nájdené platné súbory

en: Drag and drop interface not available.
sk_SK: Rozhranie drag and drop nie je k dispozícii.

en: Drop images here
sk_SK: Sem vložte obrázky

en: Press %s to save or %s to cancel.
sk_SK: Stlačte %s pre uloženie alebo %s pre zrušenie.

en: Shortcode copied
sk_SK: Shortcode skopírovaný

en: Shortcode unable to be copied automatically
sk_SK: Shortcode sa nedá skopírovať automaticky

en: Failed to open utility modal...
sk_SK: Nepodarilo sa otvoriť utilitárny modál...

en: Opening utility modal...
sk_SK: Otváram utilitárny modál...

en: Closing utility modal...
sk_SK: Zatváram utilitárny modál...

en: No slides
sk_SK: Žiadne snímky

en: Current
sk_SK: Aktuálne

en: last updated: %s
sk_SK: naposledy aktualizované: %s

en: Viewing 1 slideshow
sk_SK: Zobrazenie 1 prezentácie

en: Viewing %s out of %s slideshows
sk_SK: Zobrazenie %s z %s prezentácií

en: Search slideshows (Press ctrl + / to focus)‎
sk_SK: Hľadanie prezentácií (Stlačte ctrl + / pre zameranie)‎

en: Searching slideshows...
sk_SK: Hľadanie prezentácií...

en: 1 slideshow
sk_SK: 1 prezentácia

en: Viewing %s out of %s slideshows (%s loaded)
sk_SK: Zobrazenie %s z %s prezentácií (%s načítaných)

en: Indexing %s slideshows into local storage...
sk_SK: Indexovanie %s prezentácií do miestneho úložiska...

en: All Slideshows loaded
sk_SK: Všetky prezentácie načítané

en: Fetching slideshows...
sk_SK: Načítavanie prezentácií...

en: Finished
sk_SK: Dokončené

en: Indexing slideshows... %s remaining
sk_SK: Indexovanie prezentácií... %s zostávajúce

en: This feature is not fully supported in Internet Explorer 11 and you may experience slow search result times.
sk_SK: Táto funkcia nie je plne podporovaná v Internet Explorer 11 a môžete zažiť pomalé časy výsledkov vyhľadávania.

en: Sort by title
sk_SK: Triediť podľa názvu

en: Sort by modified date
sk_SK: Triediť podľa dátumu úpravy

en: Filter slideshows‎
sk_SK: Filtrovať prezentácie‎

en: Searching...
sk_SK: Hľadanie...

en: Updating...
sk_SK: Aktualizácia...

en: Load all
sk_SK: Načítať všetko

en: Clear cache
sk_SK: Vymazať cache

en: Load remaining %s slideshows
sk_SK: Načítať zostávajúce %s slideshow

en: Press to clear the slideshow cache from your web browser
sk_SK: Stlačte na vymazanie cache slideshow z vášho webového prehliadača

en: Loading slideshows...
sk_SK: Načítavam slideshow...

en: Browse slideshows
sk_SK: Prehliadať slideshow

en: Collapse
sk_SK: Zbaliť

en: Press to expand
sk_SK: Stlačte na rozbalenie

en: Copy all
sk_SK: Kopírovať všetko

en: All settings saved
sk_SK: Všetky nastavenia boli uložené

en: Here you will find documentation, and two support tiers to choose from. Additionally, you may supply us with extra information specific to your website, server, etc.
sk_SK: Tu nájdete dokumentáciu a dve úrovne podpory na výber. Okrem toho nám môžete poskytnúť ďalšie informácie špecifické pre vašu webovú stránku, server atď.

en: Documentation 📚
sk_SK: Dokumentácia 📚

en: Check out our documentation page for examples, and more information about what you can do with MetaSlider Slideshow.
sk_SK: Pozrite sa na našu stránku dokumentácie pre príklady a viac informácií o tom, čo môžete robiť s MetaSlider Slideshow.

en: Visit documentation
sk_SK: Navštívte dokumentáciu

en: Free Basic Support 🚀
sk_SK: Bezplatná základná podpora 🚀

en: For users of the free version of MetaSlider Slideshow, we offer full free support on the wordpress.org forums.
sk_SK: Pre používateľov bezplatnej verzie MetaSlider Slideshow ponúkame plnú bezplatnú podporu na fórach wordpress.org.

en: Visit wordpress.org
sk_SK: Navštívte wordpress.org

en: Paid Premium Support 🌟
sk_SK: Platená prémiová podpora 🌟

en: Paid users of the premium plugin can open a ticket on our private support center to receive personalized support and faster response times.
sk_SK: Platení používatelia prémiového pluginu môžu otvoriť tiket v našom súkromnom podpornom centre a získať personalizovanú podporu a rýchlejšie časy odpovedí.

en: Visit metaslider.com
sk_SK: Navštívte metaslider.com

en: Site Information
sk_SK: Informácie o stránke

en: For your convenience, you can copy the basic site information before to help us speed up the debugging process. Be sure to verify that no personal information is included that you might want to keep private.
sk_SK: Pre vaše pohodlie si môžete skopírovať základné informácie o stránke predtým, aby ste nám pomohli urýchliť proces ladenia. Uistite sa, že nie sú zahrnuté žiadne osobné informácie, ktoré by ste chceli uchovať v súkromí.

en: Change the default title that will be used when creating a new slideshow. Use %s and it will be replaced by the current slideshow ID.
sk_SK: Zmeňte predvolený názov, ktorý sa použije pri vytváraní novej prezentácie. Použite %s a bude nahradené aktuálnym ID prezentácie.

en: If you are a pro member, enter your license key here to receive updates. %s
sk_SK: Ak ste členom Pro, zadajte sem svoj licenčný kľúč, aby ste dostali aktualizácie. %s

en: Upgrade here
sk_SK: Zvýšiť tu

en: Thumbnail
sk_SK: Náhľad

en: Thumbnail (Pro)
sk_SK: Náhľad (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover
sk_SK: Náhľady - Viditeľné pri prechode myšou

en: Filmstrip - Visible On Hover
sk_SK: Filmstrip - Viditeľné pri prechode myšou

en: Slideshow settings saved
sk_SK: Nastavenia prezentácie uložené

en: Global settings saved
sk_SK: Globálne nastavenia uložené

en: Pro settings saved
sk_SK: Nastavenia Pro uložené

en: Slideshow Defaults
sk_SK: Predvolené nastavenia prezentácie

en: Update the default settings used when creating new slideshows.
sk_SK: Aktualizujte predvolené nastavenia používané pri vytváraní nových prezentácií.

en: Default Slideshow Title
sk_SK: Predvolený názov prezentácie

en: Change the default title
sk_SK: Zmeňte predvolený názov

en: Default Base Image Width
sk_SK: Predvolená šírka základného obrázka

en: Update the default width for the base image. This will be used for the slideshow dimensions and base image cropping.
sk_SK: Aktualizujte predvolenú šírku pre základný obrázok. Toto bude použité na rozmery prezentácie a orezanie základného obrázka.

en: Change the default width
sk_SK: Zmeňte predvolenú šírku

en: Default Base Image Height
sk_SK: Predvolená výška základného obrázku

en: Update the default height for the base image. This will be used for the base image cropping and slideshow dimensions. If set to 100% width, the height will scale accordingly.
sk_SK: Aktualizujte predvolenú výšku pre základný obrázok. Toto sa použije na orezávanie základného obrázku a rozmery prezentácie. Ak je nastavené na 100% šírku, výška sa prispôsobí.

en: While the width and height defined above will be used for cropping (if enabled) and the base slideshow dimensions, you may also set the slideshow to stretch to its container.
sk_SK: Zatiaľ čo šírka a výška definované vyššie sa použijú na orezávanie (ak je povolené) a základné rozmery prezentácie, môžete tiež nastaviť prezentáciu tak, aby sa roztiahla na svoj kontajner.

en: Default Navigation
sk_SK: Predvolená navigácia

en: Change the default navigation when creating a new slideshow.
sk_SK: Zmeňte predvolenú navigáciu pri vytváraní novej prezentácie.

en: Change the default transition between slides.
sk_SK: Zmeňte predchodzí prechod medzi snímkami.

en: Global Settings
sk_SK: Globálne nastavenia

en: Update the settings used for all the slideshows on your site.
sk_SK: Aktualizujte nastavenia používané pre všetky prezentácie na vašej stránke.

en: License Key
sk_SK: Licenčný kľúč

en: Update license key
sk_SK: Aktualizovať licenčný kľúč

en: Enable Device Settings
sk_SK: Povoliť nastavenia zariadenia

en: Add option to hide slides, captions, arrows, navigation, and the slideshow per screen size.
sk_SK: Pridať možnosť skryť snímky, popisy, šípky, navigáciu a prezentáciu podľa veľkosti obrazovky.

en: Device Settings
sk_SK: Nastavenia zariadenia

en: Set breakpoints for different screen sizes
sk_SK: Nastavte prahové body pre rôzne veľkosti obrazovky

en: Smartphone
sk_SK: Smartfón

en: Laptop
sk_SK: Prenosný počítač

en: Disable Legacy Libraries
sk_SK: Zakázať staré knižnice

en: This setting allows you to disable the legacy slideshow libraries: Nivo Slider, Coin Slider, and Responsive Slides
sk_SK: Toto nastavenie vám umožňuje zakázať staré knižnice prezentácií: Nivo Slider, Coin Slider a Responsive Slides

en: We recommend disabling these libraries. You can safely disable the libraries. None of your slideshows use the legacy libraries.
sk_SK: Odporúčame zakázať tieto knižnice. Môžete bezpečne zakázať knižnice. Žiadna z vašich prezentácií nepoužíva zastarané knižnice.

en: You currently have %s slideshows that use legacy libraries.
sk_SK: Momentálne máte %s prezentácií, ktoré používajú zastarané knižnice.

en: You currently have %s slideshow that uses legacy libraries.
sk_SK: Momentálne máte %s prezentáciu, ktorá používa zastarané knižnice.

en: Enable MetaSlider Slideshow on Admin Bar
sk_SK: Povoliť MetaSlider Slideshow na administračnom paneli

en: Add and edit slideshows easier by showing MetaSlider Slideshow on your admin bar.
sk_SK: Pridajte a upravujte prezentácie jednoduchšie zobrazením MetaSlider Slideshow na vašom administračnom paneli.

en: Enable Frontend Edit Links
sk_SK: Povoliť odkazy na úpravu na frontende

en: Edit slideshows easily by showing MetaSlider Slideshow link under each slideshow.
sk_SK: Jednoducho upravujte prezentácie zobrazením odkazu MetaSlider Slideshow pod každou prezentáciou.

en: Last
sk_SK: Posledný

en: First
sk_SK: Prvý

en: New slides order
sk_SK: Nové poradie snímok

en: Select the position for new added slides.
sk_SK: Vyberte pozíciu pre novopridané snímky.

en: Disable Legacy Widget
sk_SK: Zakázať zastaraný widget

en: This setting allows you to disable the legacy MetaSlider Slideshow widget.
sk_SK: Toto nastavenie vám umožňuje zakázať zastaraný widget MetaSlider Slideshow.

en: Enable TinyMCE
sk_SK: Povoliť TinyMCE

en: TinyMCE is a WYSIWYG editor you can use in slide captions.
sk_SK: TinyMCE je WYSIWYG editor, ktorý môžete použiť v popisoch snímok.

en: Fix Touch Swipe
sk_SK: Opraviť dotykové posúvanie

en: If Touch Swipe doesn't work as expected, enable this setting.
sk_SK: Ak dotykové posúvanie nefunguje podľa očakávania, povoľte toto nastavenie.

en: Recommended Theme Options
sk_SK: Odporúčané možnosti témy

en: Automatically apply recommended slideshow options when selecting a theme. This will replace some of the previous options.
sk_SK: Automaticky aplikovať odporúčané možnosti prezentácie pri výbere témy. To nahradí niektoré z predchádzajúcich možností.

en: Dashboard Settings
sk_SK: Nastavenia panela

en: Set default sorting options and items per page for your Dashboard.
sk_SK: Nastavte predvolené možnosti triedenia a položky na stránku pre váš dashboard.

en: Slideshow ID
sk_SK: ID Slideshow

en: Date Created
sk_SK: Dátum vytvorenia

en: Sort Slideshows By
sk_SK: Triediť Slideshow podľa

en: Ascending
sk_SK: Vzostupne

en: Descending
sk_SK: Zostupne

en: Order By
sk_SK: Triediť podľa

en: Items Per Page
sk_SK: Položky na stránku

en: Pro Settings
sk_SK: Pro nastavenia

en: Update the MetaSlider Slideshow Pro settings.
sk_SK: Aktualizujte nastavenia MetaSlider Slideshow Pro.

en: Flush Cache when Saving Changes
sk_SK: Vyprázdniť cache pri ukladaní zmien

en: This setting allows you to automatically flush the cache when saving slideshow changes. Supports WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize and WP Fastest Cache plugins.
sk_SK: Toto nastavenie vám umožňuje automaticky vyprázdniť cache pri ukladaní zmien v slideshow. Podporuje pluginy WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize a WP Fastest Cache.

en: Maximum Number of Custom Fields in Post Feed and WooCommerce Slides
sk_SK: Maximálny počet vlastných polí v príspevku a WooCommerce Slideshow

en: Select how many custom fields will display in the dropdown menu when you are inserting tags.
sk_SK: Vyberte, koľko vlastných polí bude zobrazených v rozbaľovacom menu pri vkladaní značiek.

en: Change the maximum custom fields for Post Feed and WooCommerce
sk_SK: Zmeňte maximálny počet vlastných polí pre príspevok a WooCommerce

en: Enable Legacy Theme Editor
sk_SK: Povoliť editor témy pre staršie verzie

en: This setting allows you to enable the legacy Theme Editor.
sk_SK: Toto nastavenie vám umožňuje povoliť editor témy pre staršie verzie.

en: The data in this file does not appear to be valid.
sk_SK: Údaje v tomto súbore sa nezdajú byť platné.

en: Found %s slideshows
sk_SK: Nájdených %s slideshow

en: You have no slideshows to import
sk_SK: Nemáte žiadne slideshow na importovanie

en: Export file is from a local site. Exporting from a local site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
sk_SK: Exportovaný súbor pochádza z lokálnej stránky. Export z lokálnej stránky môže spôsobiť problémy počas importu. To je spôsobené tým, že obrázky a videá musia byť prístupné z aktívneho servera.

en: Some images are missing. Please ensure all images are accessible from the source website before importing.
sk_SK: Niektoré obrázky chýbajú. Prosím, zabezpečte, aby boli všetky obrázky prístupné z pôvodnej webovej stránky pred importovaním.

en: Important!
sk_SK: Dôležité!

en: Continue
sk_SK: Pokračovať

en: Importing %s slideshows... This may take a minute
sk_SK: Importovanie %s prezentácií... Môže to chvíľu trvať

en: Import successful
sk_SK: Import úspešný

en: Easily import slideshows generated by MetaSlider Slideshow. This requires a file generated from the Export tab.
sk_SK: Jednoducho importujte prezentácie generované pomocou MetaSlider Slideshow. To si vyžaduje súbor vygenerovaný na karte Export.

en: Load slideshows
sk_SK: Načítať prezentácie

en: If you have an export file, you may upload it here to be processed. Information about each slideshow will be presented below. You will be able to confirm before importing.
sk_SK: Ak máte súbor na export, môžete ho sem nahrať na spracovanie. Informácie o každej prezentácii budú zobrazené nižšie. Budete môcť potvrdiť pred importovaním.

en: Importing... Please wait
sk_SK: Importujem... Prosím, čakajte

en: Processing...
sk_SK: Spracovanie...

en: Upload file
sk_SK: Nahrať súbor

en: The import file appears to have been generated on a local development site. Some images or videos may not be imported due to limitations in the WordPress upload system.
sk_SK: Importovaný súbor sa zdá, že bol vygenerovaný na lokálnej vývojovej stránke. Niektoré obrázky alebo videá nemusia byť importované kvôli obmedzeniam v systéme nahrávania WordPress.

en: The import file was created with a previous version of MetaSlider Slideshow. Please make sure you are using the latest version of MetaSlider Slideshow in the source website, generate the import file again and upload it here.
sk_SK: Importovaný súbor bol vytvorený s predchádzajúcou verziou MetaSlider Slideshow. Prosím, uistite sa, že používate najnovšiu verziu MetaSlider Slideshow na pôvodnej webovej stránke, vygenerujte súbor na import znova a nahrajte ho sem.

en: Click the Import button to begin the import process.
sk_SK: Kliknite na tlačidlo Importovať, aby ste začali proces importu.

en: Import %s slideshows
sk_SK: Importovať %s prezentácie

en: Select the slideshows you wish to import below. Then click here to import them.
sk_SK: Vyberte prezentácie, ktoré chcete importovať nižšie. Potom kliknite sem na ich importovanie.

en: Post Feed slide
sk_SK: Post Feed snímka

en: External slide
sk_SK: Externá snímka

en: WooCommerce slide
sk_SK: WooCommerce snímka

en: Image Folder slide
sk_SK: Snímka zložky obrázkov

en: Local Video slide
sk_SK: Snímka miestneho videa

en: External Video slide
sk_SK: Snímka externého videa

en: Custom HTML slide
sk_SK: Snímka vlastného HTML

en: Layer slide
sk_SK: Snímka vrstvy

en: Image not found<br>%s
sk_SK: Obrázok nenájdený<br>%s

en: No slides found
sk_SK: Žiadne snímky nenájdené

en: Loading %s slideshows...
sk_SK: Načítavam %s prezentácií...

en: You have no slideshows to export
sk_SK: Nemáte žiadne prezentácie na export

en: Exporting %s slideshows...
sk_SK: Exportujem %s prezentácií...

en: Export successful
sk_SK: Export úspešný

en: No slideshows found.
sk_SK: Žiadne prezentácie nenájdené.

en: Create a new slideshow now
sk_SK: Teraz vytvorte novú prezentáciu

en: If you have only a few slideshows, we will prepare them automatically. If you have many slideshows, click the "Load" button.
sk_SK: Ak máte len niekoľko prezentácií, pripravíme ich automaticky. Ak máte veľa prezentácií, kliknite na tlačidlo "Načítať".

en: Choose the slideshows you wish to export.
sk_SK: Vyberte prezentácie, ktoré chcete exportovať.

en: Click the "Export" button.
sk_SK: Kliknite na tlačidlo "Exportovať".

en: A .json file will automatically be downloaded with all your slideshow data.
sk_SK: Súbor .json sa automaticky stiahne so všetkými vašimi údajmi o prezentácii.

en: A few notes on exporting slideshow images and videos:
sk_SK: Niekoľko poznámok k exportu obrázkov a videí prezentácií:

en: Exporting from a localhost site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
sk_SK: Exportovanie z lokálneho servera môže spôsobiť problémy počas importu. Je to preto, že obrázky a videá musia byť dostupné z živého servera.

en: You have %s slideshows that can be exported. Information about each slideshow will be presented below.
sk_SK: Máte %s prezentácií, ktoré môžu byť exportované. Informácie o každej prezentácii budú uvedené nižšie.

en: Refresh
sk_SK: Obnoviť

en: Load
sk_SK: Načítať

en: Export %s slideshows
sk_SK: Exportovať %s slideshow

en: Select the slideshows you wish to export below, then click here to export them.
sk_SK: Vyberte slideshow, ktoré chcete exportovať nižšie, potom kliknite sem, aby ste ich exportovali.

en: Failed to open the settings page...
sk_SK: Nepodarilo sa otvoriť stránku nastavení...

en: Opening settings page...
sk_SK: Otváram stránku nastavení...

en: Page not found: %s
sk_SK: Stránka nenájdená: %s

en: Add a slide
sk_SK: Pridať snímku

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow. To get started, click the "Add Slide" button to create your first slide.
sk_SK: Ďakujeme, že používate MetaSlider Slideshow. Ak chcete začať, kliknite na tlačidlo "Pridať snímku", aby ste vytvorili svoju prvú snímku.

en: Select images
sk_SK: Vybrať obrázky

en: You can easily add an image from one of the options here. Additionally we provide free images from the Unsplash library.
sk_SK: Môžete jednoducho pridať obrázok z jednej z možností tu. Okrem toho poskytujeme bezplatné obrázky z knižnice Unsplash.

en: Next step
sk_SK: Ďalší krok

en: Search unsplash
sk_SK: Hľadať Unsplash

en: Choose an image from the left, or search for any topic here to bring up more images.
sk_SK: Vyberte obrázok zľava, alebo hľadajte akúkoľvek tému tu, aby ste zobrazili viac obrázkov.

en: Hide step
sk_SK: Skryť krok

en: Create your slide
sk_SK: Vytvorte svoju snímku

en: After you have selected an image, press here to create your slide.
sk_SK: Po výbere obrázka stlačte sem, aby ste vytvorili svoju snímku.

en: Preview Slideshow
sk_SK: Náhľad slideshow

en: Now that you have some slides set, you can preview your slideshow by pressing here.
sk_SK: Teraz, keď máte nastavené niektoré snímky, môžete si prezrieť svoju slideshow kliknutím sem.

en: Slideshow settings
sk_SK: Nastavenia slideshow

en: Edit slideshow
sk_SK: Upraviť slideshow

en: Additional CSS Class
sk_SK: Ďalšia CSS trieda

en: Refresh preview
sk_SK: Obnoviť náhľad

en: Loading slideshows list...
sk_SK: Načítavam zoznam slideshow...

en: Create one now!
sk_SK: Vytvorte jeden teraz!

en: Loading slideshow
sk_SK: Načítavam slideshow

en: Update preview
sk_SK: Aktualizovať náhľad

en: Select a slideshow
sk_SK: Vyberte slideshow

en: Normal width
sk_SK: Normálna šírka

en: Wide width
sk_SK: Široká šírka

en: Full width
sk_SK: Celá šírka

en: Use MetaSlider Slideshow to insert slideshows and sliders in your page
sk_SK: Použite MetaSlider Slideshow na vloženie slideshow a posúvačov na vašu stránku

en: slider
sk_SK: posúvač

en: gallery
sk_SK: galéria

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Like MetaSlider Slideshow? Please help us by giving a positive review at WordPress.org
sk_SK: Páči sa vám MetaSlider Slideshow? Prosím, pomôžte nám pozitívnou recenziou na WordPress.org

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Review MetaSlider Slideshow &rarr;
sk_SK: Recenzia MetaSlider Slideshow &rarr;

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Select slideshow to insert into post
sk_SK: Vyberte slideshow na vloženie do príspevku

[ctx: This is a keyboard shortcut.]
en:  (Use Alt + P keys)
sk_SK:  (Použite klávesy Alt + P)

[ctx: Uploader: Drop files to upload - or - Select Files]
en: or
sk_SK: alebo

[ctx: 1000 by 1000 pixels]
en: %s by %s pixels
sk_SK: %s o %s pixlov

[ctx: The ENTER key on a keyboard]
en: Enter
sk_SK: Zadajte

[ctx: The ESCAPE key on a keyboard]
en: Escape
sk_SK: Únik

[ctx: number of slides, ex "7 slides"]
en: %s slides
sk_SK: %s snímok
