MetaSlider Slideshow 3.110.0 - en to sl-SI translation catalogue (1059 entries)

note: Description of the plugin
en: MetaSlider gives you the power to create a beautiful slideshow, carousel, or gallery on your WordPress site.
sl-SI: MetaSlider vam omogoča, da ustvarite čudovit slideshow, karusel ali galerijo na svoji spletni strani WordPress.

en: Some of these features are available in MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Nekatere od teh funkcij so na voljo v MetaSlider Slideshow Pro

en: This feature is available with MetaSlider Gallery
sl-SI: Ta funkcija je na voljo z MetaSlider Gallery

en: Activate MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
sl-SI: Aktivirajte MetaSlider Gallery, da prikažete svoje diapozitive v oknu lightbox.

en: Activate MetaSlider Gallery
sl-SI: Aktivirajte MetaSlider Gallery

en: Install MetaSlider Gallery to show your slides in a lightbox window.
sl-SI: Namestite MetaSlider Gallery, da prikažete svoje diapozitive v oknu lightbox.

en: Install MetaSlider Gallery
sl-SI: Namestite MetaSlider Gallery

en: Spice up your site with animated layers and video slides with MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Oživitite svojo spletno stran z animiranimi plastmi in video diapozitivi z MetaSlider Slideshow Pro

en: Increase your revenue and conversion with video slides and many more MetaSlider Slideshow Pro features
sl-SI: Povečajte svoje prihodke in konverzije z video diapozitivi in številnimi drugimi funkcijami MetaSlider Slideshow Pro

en: Can you translate? Want to improve MetaSlider Slideshow for speakers of your language?
sl-SI: Ali lahko prevedete? Želite izboljšati MetaSlider Slideshow za govorce vašega jezika?

en: Do you want to display your slideshow media inside a lightbox?
sl-SI: Želite prikazati svoje medije diapozitiva v oknu lightbox?

en: weeks
sl-SI: tedni

en: Let's Start &rarr;
sl-SI: Začnimo &rarr;

en: Find out more &rarr;
sl-SI: Izvedite več &rarr;

en: Get MetaSlider Slideshow Pro &rarr;
sl-SI: Pridobite MetaSlider Slideshow Pro &rarr;

en: Sign up &rarr;
sl-SI: Prijavite se &rarr;

en: Go there &rarr;
sl-SI: Pojdite tja &rarr;

en: Click to install the MetaSlider Gallery plugin &rarr;
sl-SI: Kliknite za namestitev vtičnika MetaSlider Gallery &rarr;

en: Read more
sl-SI: Preberite več

en: The security check failed. Please refresh the page and try again.
sl-SI: Preverjanje varnosti je spodletelo. Osvežite stran in poskusite znova.

en: Access denied. Sorry, you do not have permission to complete this task.
sl-SI: Dostop zavrnjen. Opravičujemo se, nimate dovoljenja za izvedbo te naloge.

en: Bad request
sl-SI: Slaba zahteva

en: This item does not exist. Please refresh the page and try again.
sl-SI: Ta predmet ne obstaja. Osvežite stran in poskusite znova.

en: The option was successfully updated
sl-SI: Možnost je bila uspešno posodobljena

en: The requested data does not exist.
sl-SI: Zahtevani podatki ne obstajajo.

en: The attempt to update the option failed.
sl-SI: Poskus posodobitve možnosti je spodletel.

en: Thanks for using MetaSlider, the WordPress slideshow plugin
sl-SI: Hvala, da uporabljate MetaSlider, vtičnik za diaprojekcije WordPress

en: Dismiss
sl-SI: Zavrzi

en: Invalid ad identifier
sl-SI: Neveljavna identifikator oglasa

en: There was an error dimissing the quickstart ad
sl-SI: Prišlo je do napake pri zavrnitvi oglasa za hitro začetek

en: The quickstart ad was successfully hidden!
sl-SI: Oglas za hitro začetek je bil uspešno skrit!

en: Caption
sl-SI: Podnapis

en: New Window
sl-SI: Novo okno

en: Please confirm that you would like to delete this slideshow.
sl-SI: Potrdite, da želite izbrisati to diaprojekcijo.

en: Undo
sl-SI: Razveljavi

en: Slide restored
sl-SI: Diaprojekcija je obnovljena

en: Slide deleted
sl-SI: Diapozitiv je bil izbrisan

en: Success
sl-SI: Uspeh

en: Item was copied to your clipboard
sl-SI: Element je bil kopiran v vaš odložišče

en: Creating slideshow...
sl-SI: Ustvarjanje diaprojekcije...

en: Press to undo
sl-SI: Pritisnite za razveljavitev

en: Select replacement image
sl-SI: Izberite nadomestno sliko

en: Caution: This setting is for advanced developers only. If you're unsure, leave it checked.
sl-SI: Opozorilo: Ta nastavitev je namenjena samo naprednim razvijalcem. Če niste prepričani, pustite označeno.

en: Tone
sl-SI: Ton

en: Opacity
sl-SI: Prosojnost

en: Shortcodes
sl-SI: Kratek koda

en: Hide on Smartphone
sl-SI: Skrij na pametnem telefonu

en: Hide on Tablet
sl-SI: Skrij na tablici

en: Hide on Laptop
sl-SI: Skrij na prenosniku

en: Hide on Desktop
sl-SI: Skrij na namizju

en: Add Button
sl-SI: Dodaj gumb

en: Close
sl-SI: Zapri

en: Insert
sl-SI: Vstavi

en: Please enter a valid URL.
sl-SI: Prosim, vnesite veljavno URL.

en: Please enter link text for the button.
sl-SI: Prosim, vnesite besedilo povezave za gumb.

en: Open in new window
sl-SI: Odpri v novem oknu

en: Button Color
sl-SI: Barva gumba

en: Text Color
sl-SI: Barva besedila

en: Link Text
sl-SI: Besedilo povezave

en: The request format was not valid.
sl-SI: Format zahteve ni bil veljaven.

en: This slideshow is no longer available.
sl-SI: Ta diaprojekcija ni več na voljo.

en: Nothing to import.
sl-SI: Ničesar za uvoz.

en: This was not a slideshow, so we cannot delete it.
sl-SI: To ni bila diaprojekcija, zato je ne moremo izbrisati.

en: This was not a slideshow, so we cannot update the setting.
sl-SI: To ni bila diaprojekcija, zato ne moremo posodobiti nastavitve.

en: The title cannot be empty.
sl-SI: Naslov ne more biti prazen.

en: The field (%s) cannot be empty
sl-SI: Polje (%s) ne more biti prazno

en: Maximum Number of Custom Field in Post Feed Sliders
sl-SI: Največje število prilagojenih polj v drsnikih objav

en: Import slug not found
sl-SI: Uvozna oznaka ni bila najdena

en: Import data could not be processed
sl-SI: Podatkov uvoza ni bilo mogoče obdelati

en: We could not find any images to import.
sl-SI: Nismo mogli najti nobenih slik za uvoz.

en: New Slideshow
sl-SI: Nova diaprojekcija

en: Previous
sl-SI: Prejšnji

en: Next
sl-SI: Naslednji

en: Import file is invalid.
sl-SI: Datoteka za uvoz je neveljavna.

en: Failed to import video from URL: %s.
sl-SI: Uvoz videa iz URL-ja: %s je spodletel.

en: Failed to import text track from URL: %s.
sl-SI: Uvoz besedilne sledilne poti iz URL-ja: %s je spodletel.

en: Failed to import image from URL: %s.
sl-SI: Uvoz slike z URL-ja ni uspel: %s.

en: Only http/https URLs are allowed.
sl-SI: Dovoljeni so samo http/https URL-ji.

en: URL does not point to an allowed file type.
sl-SI: URL ne kaže na dovoljen tip datoteke.

en: URL resolves to a disallowed address.
sl-SI: URL vodi do nedovoljenega naslova.

en: No themes found.
sl-SI: Ni najdenih tem.

en: We removed your selected theme as it could not be found. Was the folder deleted?
sl-SI: Vaša izbrana tema je bila odstranjena, ker je ni bilo mogoče najti. Je bila mapa izbrisana?

en: You don't have any trashed slideshows.
sl-SI: Nimate nobenih izbrisanih predstavitev.

en: You don't have any slideshows yet. Click %shere%s to create a new slideshow.
sl-SI: Nimate še nobenih predstavitev. Kliknite %shere%s za ustvarjanje nove predstavitve.

en: Restore
sl-SI: Obnovi

en: Delete Permanently
sl-SI: Trajno izbriši

en: Trash
sl-SI: Smeti

en: Preview
sl-SI: Predogled

en: Title
sl-SI: Naslov

en: Type of Slides
sl-SI: Vrsta diapozitivov

en: Number of Slides
sl-SI: Število diapozitivov

en: Theme
sl-SI: Tema

en: Created
sl-SI: Ustvarjeno

en: Usage
sl-SI: Uporaba

en: Edit
sl-SI: Uredi

en: Click to copy shortcode.
sl-SI: Kliknite za kopiranje shortcode.

en: Not found.
sl-SI: Ni najdeno.

en: View Usage
sl-SI: Poglej uporabo

en: Content Using This Slideshow
sl-SI: Vsebina, ki uporablja to diaprojekcijo

en: Theme Setting
sl-SI: Nastavitev teme

en: Option
sl-SI: Možnost

en: All Themes
sl-SI: Vse teme

en: (No Theme)
sl-SI: (Brez teme)

en: Slideshows
sl-SI: Diaprojekcije

en: Add New
sl-SI: Dodaj novo

note: Translators: %d is the number of slideshows moved to the Trash.
en: %d slideshow moved to the Trash. | %d slideshows moved to the Trash.
sl-SI[0]: %d diaprojekcija premaknjena v koš.
sl-SI[1]: %d diaprojekcij premaknjenih v koš.

note: Translators: %d is the number of slideshows restored from the Trash.
en: %d slideshow restored from the Trash. | %d slideshows restored from the Trash.
sl-SI[0]: %d diaprojekcija obnovljena iz koša.
sl-SI[1]: %d diaprojekcij obnovljenih iz koša.

note: Translators: %d is the number of slideshows permanently deleted.
en: %d slideshow permanently deleted. | %d slideshows permanently deleted.
sl-SI[0]: %d diaprojekcija trajno izbrisana.
sl-SI[1]: %d diaprojekcij trajno izbrisanih.

en: Slideshows permanently deleted.
sl-SI: Diaprojekcije trajno izbrisane.

en: Search
sl-SI: Iskanje

en: Browser upgrade required
sl-SI: Zahteva se nadgradnja brskalnika

en: It looks like you are using %s. While MetaSlider does support %s on the frontend of the website where users see your slideshows, some of the tools we provide back here require a modern browser.
sl-SI: Zdi se, da uporabljate %s. Medtem ko MetaSlider podpira %s na sprednji strani spletnega mesta, kjer uporabniki vidijo vaše diaprojekcije, nekateri orodja, ki jih zagotavljamo tukaj, zahtevajo sodoben brskalnik.

en: Update Internet Explorer
sl-SI: Posodobi Internet Explorer

en: Loading...
sl-SI: Nalagam...

en: Main Options
sl-SI: Glavne možnosti

en: Width
sl-SI: Širina

en: Slideshow width
sl-SI: Širina diaprojekcije

en: Height
sl-SI: Višina

en: Slideshow height
sl-SI: Višina diaprojekcije

en: Arrows
sl-SI: Puščice

en: Show the Previous / Next arrows.
sl-SI: Prikaži prejšnje / naslednje puščice.

en: Hidden
sl-SI: Skrito

en: Visible
sl-SI: Vidno

en: Visible On Hover
sl-SI: Vidno ob premiku miške

en: Navigation
sl-SI: Navigacija

en: Show navigation options so that users can browse the slides.
sl-SI: Prikaži možnosti navigacije, da lahko uporabniki brskajo po diapozitivih.

en: Dots
sl-SI: Pike

en: Dots - Visible On Hover
sl-SI: Pike - Vidno ob premiku miške

en: Thumbnails (Pro)
sl-SI: Miniature (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover (Pro)
sl-SI: Miniature - Vidno ob premiku miške (Pro)

en: Filmstrip (Pro)
sl-SI: Filmska trak (Pro)

en: Filmstrip - Visible On Hover (Pro)
sl-SI: Filmska trak - Vidno ob premiku (Pro)

en: 100% Width
sl-SI: 100% Širina

en: If the space for the slideshow is larger than the "Width" setting, the slideshow output will expand to fill all of that space.
sl-SI: Če je prostor za diaprojekcijo večji od nastavitve "Širina", se izhod diaprojekcije razširi, da zapolni vse to površino.

en: Adjust Width to Target Element
sl-SI: Prilagodi širino ciljnemu elementu

en: This will force the slideshow to use the full width of the target CSS element (Beta). Result may vary from theme to theme.
sl-SI: To bo prisililo diaprojekcijo, da uporabi celotno širino ciljnega CSS elementa (Beta). Rezultat se lahko razlikuje od teme do teme.

en: Target Element
sl-SI: Ciljni element

en: The slideshow will use the full width of this target element (Beta). If the target element is not 'body', you may need to enable 'Center Align'.
sl-SI: Diaprojekcija bo uporabila celotno širino tega ciljnega elementa (Beta). Če ciljni element ni 'body', boste morda morali omogočiti 'Središno poravnavo'.

en: Center Align
sl-SI: Središna poravnava

en: Center align the slideshow in the available space on your website.
sl-SI: Središno poravnajte diaprojekcijo v razpoložljivem prostoru na vaši spletni strani.

en: Hide Arrows On
sl-SI: Skrij puščice na

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths less than %spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije puščice pri širini zaslona manjši od %spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths of %1$spx to %2$spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije puščice pri širini zaslona od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the arrows on screen widths equal to or greater than %spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije puščice pri širini zaslona enaki ali večji od %spx.

en: Hide Navigation On
sl-SI: Skrij navigacijo na

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths less than %spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije navigacijo pri širini zaslona manjši od %spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths of %1$spx to %2$spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije navigacijo pri širini zaslona od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the navigation on screen widths equal to or greater than %spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije navigacijo pri širini zaslona enaki ali večji od %spx.

en: Hide Captions On
sl-SI: Skrij podnapise na

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths less than %spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije podnapise pri širini zaslona manjši od %spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths of %1$spx to %2$spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije opise pri širini zaslona od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the captions on screen widths equal to or greater than %spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije opise pri širini zaslona, ki je enaka ali večja od %spx.

en: Hide Slideshow On
sl-SI: Skrij diapozitiv

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths less than %spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije diapozitiv pri širini zaslona, ki je manjša od %spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths of %1$spx to %2$spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije diapozitiv pri širini zaslona od %1$spx do %2$spx.

en: When enabled this setting will hide the slideshow on screen widths equal to or greater than %spx.
sl-SI: Ko je omogočeno, ta nastavitev skrije diapozitiv pri širini zaslona, ki je enaka ali večja od %spx.

en: Gallery Options
sl-SI: Možnosti galerije

en: Open In Gallery
sl-SI: Odpri v galeriji

en: All slides will open in a gallery, using MetaSlider Gallery
sl-SI: Vsi diapozitivi se bodo odprli v galeriji, z uporabo MetaSlider Gallery

en: Transition Options
sl-SI: Možnosti prehodov

en: Transition Effect
sl-SI: Učinek prehoda

en: This animation is used when changing slides.
sl-SI: Ta animacija se uporablja pri spreminjanju diapozitivov.

en: Fade
sl-SI: Zmanjšaj

en: Slide
sl-SI: Diapozitiv

en: Zooming
sl-SI: Povečava

en: Flip
sl-SI: Obrni

en: Random
sl-SI: Naključno

en: Swirl
sl-SI: Vrtinčenje

en: Rain
sl-SI: Dež

en: Straight
sl-SI: Neposredno

en: Slice Down
sl-SI: Rezanje navzdol

en: Slice Up
sl-SI: Rezanje navzgor

en: Slice Up Left
sl-SI: Rezanje navzgor levo

en: Slide Up Down
sl-SI: Drsanje navzgor in navzdol

en: Slice Up Down Left
sl-SI: Rezanje navzgor in navzdol levo

en: Fold
sl-SI: Zloži

en: Slide in Right
sl-SI: Drsanje desno

en: Slide in Left
sl-SI: Drsanje levo

en: Box Random
sl-SI: Naključna škatla

en: Box Rain
sl-SI: Dež škatle

en: Box Rain Reverse
sl-SI: Obratni dež škatle

en: Box Rain Grow
sl-SI: Rastoči dež škatle

en: Box Rain Grow Reverse
sl-SI: Rastoči obratni dež škatle

en: Slide Delay
sl-SI: Zakasnitev drsenja

en: How long to display each slide, in milliseconds.
sl-SI: Kako dolgo naj se prikaže vsak diapozitiv, v milisekundah.

en: Transition Speed
sl-SI: Hitrost prehoda

en: Choose the speed of the animation in milliseconds. You can select the animation in the "Transition Effect" field.
sl-SI: Izberite hitrost animacije v milisekundah. Animacijo lahko izberete na polju "Učinek prehoda".

en: Number of Slices
sl-SI: Število rezov

en: Number of Squares
sl-SI: Število kvadratov

en: Number of squares
sl-SI: Število kvadratov

en: Slide Direction
sl-SI: Smer drsanja

en: Select the direction that slides will move. Vertical will not work if "Carousel mode" is enabled or "Transition Effect" is set to "Fade".
sl-SI: Izberite smer, v katerem se bodo drsali. Navpično ne bo delovalo, če je omogočen "Način karusela" ali je "Prehodni efekt" nastavljen na "Zamazan".

en: Horizontal
sl-SI: Horizontalno

en: Vertical
sl-SI: Navpično

en: Reverse
sl-SI: Obratno

en: Reverse the slide direction.
sl-SI: Obrnite smer drsanja.

en: Image Animation
sl-SI: Animacija slike

en: This feature adds gradual acceleration and deceleration to slide transitions, rather than abrupt starts and stops. This feature only works with the "Slide" Transition Effect.
sl-SI: Ta funkcija dodaja postopno pospeševanje in upočasnjevanje prehodom drsanja, namesto nenadnih začetkov in ustavitev. Ta funkcija deluje samo z "Drsni" prehodnim efektom.

en: Extra Effect
sl-SI: Dodatni efekt

en: Extra effect for slides.
sl-SI: Dodatni efekt za drsnike.

en: None
sl-SI: Brez

en: Fade In
sl-SI: Zamazan

en: This adds an animation when the slideshow loads. It only uses the "Fade" transition effect.
sl-SI: To doda animacijo, ko se predvajalnik diapozitivov naloži. Uporablja samo "Zamazan" prehodni efekt.

en: Carousel Options
sl-SI: Možnosti karusela

en: Carousel Mode
sl-SI: Način karusela

en: Display multiple slides at once. The slideshow output will default to using 100% width and the 'Slide' Transition Effect.
sl-SI: Prikaži več drsnikov hkrati. Izhod predvajalnika diapozitivov bo privzeto uporabljal 100% širine in 'Drsni' prehodni efekt.

en: Loop Carousel Continuously
sl-SI: Neprekinjeno ponavljanje karusela

en: Infinite loop of slides when Carousel Mode is enabled. This option disables arrows and navigation. The slideshow width must be less than or equal to the width of the container where it is inserted.
sl-SI: Neskončno ponavljanje drsnikov, ko je omogočen način karusela. Ta možnost onemogoča puščice in navigacijo. Širina predvajalnika diapozitivov mora biti manjša ali enaka širini kontejnerja, kjer je vstavljen.

en: Carousel Margin
sl-SI: Margina karusela

en: Pixel margin between slides in carousel.
sl-SI: Pixel razmik med diapozitivi v karuselu.

en: Display Minimum
sl-SI: Prikazano Minimalno

en: Minimum number of slides to be displayed at the same time in the carousel.
sl-SI: Minimalno število diapozitivov, ki se prikažejo hkrati v karuselu.

en: Display Maximum
sl-SI: Prikazano Maksimalno

en: Maximum number of slides to be displayed at the same time in the carousel. Set to 0 to adjust automatically.
sl-SI: Maksimalno število diapozitivov, ki se prikažejo hkrati v karuselu. Nastavite na 0 za samodejno prilagajanje.

en: Slides per Navigation Click
sl-SI: Diapozitivi na klik za navigacijo

en: Number of slides to move when clicking next or previous.
sl-SI: Število diapozitivov, ki se premaknejo ob kliku na naslednji ali prejšnji.

en: Force Height
sl-SI: Prisili Višino

en: If the slideshow looks small, force slideshow height when using Carousel mode. Please note when is enabled slides may look cropped.
sl-SI: Če se slideshow zdi majhen, prisili višino slideshowa pri uporabi načina Karusel. Upoštevajte, da lahko diapozitivi izgledajo obrezani, ko je to omogočeno.

en: Image Options
sl-SI: Možnosti slike

en: Image Crop
sl-SI: Obrezovanje slike

en: Smart Crop
sl-SI: Pametno obrezovanje

en: Standard
sl-SI: Standardno

en: Disabled
sl-SI: Onemogočeno

en: Disabled (Smart Pad)
sl-SI: Onemogočeno (Pametna plošča)

en: Smart Crop ensures your responsive slides are cropped to a ratio that results in a consistent slideshow size.
sl-SI: Pametno obrezovanje zagotavlja, da so vaši odzivni diapozitivi obrezani na razmerje, ki rezultira v dosledni velikosti slideshowa.

en: Image Crop Source
sl-SI: Vir obrezovanja slike

en: Slideshow width/height
sl-SI: Širina/višina slideshowa

en: Custom width/height (Pro)
sl-SI: Po meri širina/višina (Pro)

en: By default, MetaSlider Slideshow will crop images using the main width and height of the slideshow. If you want smaller images, select Custom width/height and make sure the values are less than the main width and height.
sl-SI: Privzeto bo MetaSlider Slideshow obrezal slike z uporabo glavne širine in višine slideshowa. Če želite manjše slike, izberite širino/višino po meri in se prepričajte, da so vrednosti manjše od glavne širine in višine.

en: Image Crop Size
sl-SI: Velikost obrezovanja slike

en: This will increase the size of the images in your slideshow. Larger images are higher quality. Smaller images load more quickly.
sl-SI: To bo povečalo velikost slik v vašem diapozitivu. Večje slike so višje kakovosti. Manjše slike se nalagajo hitreje.

en: Lazy Load Images
sl-SI: Lenobno nalaganje slik

en: This feature can speed up your site. MetaSlider Slideshow will only load slides when they are required by your slideshow.
sl-SI: Ta funkcija lahko pospeši vašo spletno stran. Diapozitiv MetaSlider bo nalagal diapozitive le, ko jih bo zahteval vaš diapozitiv.

en: Advanced Options
sl-SI: Napredne možnosti

en: Auto Play
sl-SI: Samodejno predvajanje

en: Transition between slides automatically.
sl-SI: Samodejno prehajanje med diapozitivi.

en: Play / Pause Button
sl-SI: Gumb za predvajanje / pavzo

en: This allows user to pause or resume Auto Play on the slideshow.
sl-SI: To uporabniku omogoča, da ustavi ali ponovno zažene samodejno predvajanje diapozitiva.

en: Show Play / Pause Button Text
sl-SI: Prikaži besedilo gumba za predvajanje / pavzo

en: Show text options for Play / Pause Button
sl-SI: Prikaži besedilne možnosti za gumb za predvajanje / pavzo

en: Play Text
sl-SI: Besedilo za predvajanje

en: Enter text for the Play/Pause Button. Leave the field empty to use the icon only.
sl-SI: Vnesite besedilo za gumb za predvajanje/pavzo. Pustite polje prazno, da uporabite le ikono.

en: Pause Text
sl-SI: Besedilo za pavzo

en: Progress Bar
sl-SI: Progresivna vrstica

en: Displays a visual indicator showing the time left before the next slide.
sl-SI: Prikazuje vizualni indikator, ki prikazuje čas, preden se prikaže naslednji diapozitiv.

en: Hover Pause
sl-SI: Pavza ob lebdenju

en: Pause the slideshow when hovering over slider, then resume when no longer hovering.
sl-SI: Ustavi diapozitiv, ko lebdiš nad drsnikom, nato pa nadaljuj, ko ne lebdiš več.

en: Loop
sl-SI: Zanka

en: If you choose "Loop endlessly", the slides will loop infinitely. If you choose "Stop on first slide after looping", the slideshow will stop on the first slide after showing all the items. If you choose "Stop on last slide", the slides will stop on the last slide.
sl-SI: Če izberete "Zanka neskončno", se bodo diapozitivi neskončno ponavljali. Če izberete "Ustavi ob prvem diapozitivu po ponavljanju", se bo diapozitiv ustavil na prvem diapozitivu po prikazovanju vseh elementov. Če izberete "Ustavi pri zadnjem diapozitivu", se bodo diapozitivi ustavili na zadnjem diapozitivu.

en: Loop Endlessly
sl-SI: Neskončno ponavljanje

en: Stop On Last Slide
sl-SI: Ustavi na zadnjem diapozitivu

en: Stop On First Slide After Looping
sl-SI: Ustavi na prvem diapozitivu po ponavljanju

en: Smooth Height
sl-SI: Gladkost višine

en: Allow navigation to follow the slide's height smoothly.
sl-SI: Dovoli gladko navigacijo, ki sledi višini diapozitiva.

en: Slide Order
sl-SI: Odmerek diapozitivov

en: Newest First
sl-SI: Najnovejši najprej

en: Oldest First
sl-SI: Najstarejši najprej

en: A to Z (by filename)
sl-SI: A do Z (po imenu datoteke)

en: Z to A (by filename)
sl-SI: Z do A (po imenu datoteke)

en: Drag-and-drop
sl-SI: Povleci in spusti

en: Select the order in which slides appear in the slideshow. This impacts the frontend view.
sl-SI: Izberite vrstni red, v katerem se diapozitivi pojavijo v predstavitvi. To vpliva na prikaz na sprednji strani.

en: Touch Swipe
sl-SI: Dotik in drsanje

en: Allow touch swipe navigation of the slider on touch-enabled devices.
sl-SI: Dovoli navigacijo z dotikom in drsanjem na napravah z dotikajočim zaslonom.

en: Loading Indicator
sl-SI: Kazalnik nalaganja

en: Displays a visual indicator while the slideshow is loading.
sl-SI: Prikazuje vizualni kazalnik med nalaganjem predstavitve.

en: Previous Text
sl-SI: Prejšnje besedilo

en: Set the text for the "previous" direction item.
sl-SI: Nastavite besedilo za element v smeri "prejšnje".

en: Next Text
sl-SI: Naslednje besedilo

en: Set the text for the "next" direction item.
sl-SI: Nastavite besedilo za element v smeri "naslednje".

en: Square Delay
sl-SI: Zamuda kvadratov

en: Delay between squares in ms.
sl-SI: Zamuda med kvadrati v ms.

en: Opacity of title and navigation, between 0 and 1.
sl-SI: Prosojnost naslova in navigacije, med 0 in 1.

en: Caption Speed
sl-SI: Hitrost pripisa

en: Set the fade in speed of the caption.
sl-SI: Nastavite hitrost postopnega prikazovanja pripisa.

en: Container Options
sl-SI: Možnosti kontejnerja

en: Container Box
sl-SI: Kontejnerska škatla

en: Customize the slideshow's container box.
sl-SI: Prilagodite kontejnersko škatlo diapozitiva.

en: This feature is available in MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Ta funkcija je na voljo v MetaSlider Slideshow Pro

en: Accessibility Options
sl-SI: Možnosti dostopnosti

en: Keyboard Controls
sl-SI: Nadzor s tipkovnico

en: Use arrow keys to get to the next slide.
sl-SI: Uporabite puščice za prehod na naslednji diapozitiv.

en: Tabindex For Navigation
sl-SI: Tabindex za navigacijo

en: This helps make the slideshow navigation more accessible.
sl-SI: To pomaga pri večji dostopnosti navigacije diapozitiva.

en: If Autoplay is enabled, this causes screen readers to announce that the slides are changing.
sl-SI: Če je samodejno predvajanje omogočeno, to povzroči, da bralniki zaslona sporočijo, da se diapozitivi spreminjajo.

en: This is used on the navigation button for the active slide. It helps screen readers understand which slide is active.
sl-SI: To se uporablja na navigacijskem gumbu za aktiven diapozitiv. Pomaga bralnikom zaslona razumeti, kateri diapozitiv je aktiven.

en: Developer Options
sl-SI: Možnosti razvijalca

en: CSS Classes
sl-SI: CSS razredi

en: Enter custom CSS classes to apply to the slider wrapper. Separate multiple classes with a space.
sl-SI: Vnesite lastne CSS razrede, ki jih želite uporabiti za oblogo drsnika. Več razredov ločite s presledkom.

en: Print CSS
sl-SI: Natisni CSS

en: Uncheck this if you would like to include your own CSS.
sl-SI: Odkljukajte to, če želite vključiti svoj CSS.

en: Print JS
sl-SI: Natisni JS

en: Uncheck this if you would like to include your own Javascript.
sl-SI: Odkljukajte to, če želite vključiti svoj Javascript.

en: No Conflict Mode
sl-SI: Način brez konfliktov

en: Delay adding the flexslider class to the slideshow.
sl-SI: Zamuda pri dodajanju razreda flexslider v drsno predstavitev.

en: Trashed Slides
sl-SI: Izbrisane diapozitive

en: View trashed slides
sl-SI: Ogled izbrisanih diapozitivov

en: Add a new slide
sl-SI: Dodaj nov diapozitiv

en: Add Slide
sl-SI: Dodaj diapozitiv

en: Save & open the preview
sl-SI: Shrani & odpri predogled

en: Add a new slideshow
sl-SI: Dodaj novo drsno predstavitev

en: New
sl-SI: Nov

en: Duplicate this slideshow
sl-SI: Podvoji to drsno predstavitev

en: Duplicate
sl-SI: Podvoji

en: Adding custom CSS is a MetaSlider Slideshow Pro feature. Click to learn more.
sl-SI: Dodajanje lastnega CSS je funkcija MetaSlider Slideshow Pro. Kliknite, da izveste več.

en: Add CSS
sl-SI: Dodaj CSS

en: Save slideshow
sl-SI: Shrani drsno predstavitev

en: Save
sl-SI: Shrani

en: Return to Published Slides
sl-SI: Vrni se na objavljene diapozitive

en: Settings
sl-SI: Nastavitve

en: Help Center
sl-SI: Center za pomoč

en: Import
sl-SI: Uvozi

en: Export
sl-SI: Izvozi

en: MetaSliderQuickstart class does not exists.
sl-SI: Razred MetaSliderQuickstart ne obstaja.

en: Creating slideshow... Please wait!
sl-SI: Ustvarjanje diapozitiva... Prosimo, počakajte!

en: Redirecting...
sl-SI: Preusmerjanje...

en: Quick Start
sl-SI: Hiter začetek

en: Start with a demo
sl-SI: Začnite z demo različico

en: Use your own media
sl-SI: Uporabite svoje lastne medije

en: Blank slideshow
sl-SI: Prazna predstavitev diapozitivov

en: Import a demo slideshow
sl-SI: Uvozi demo predstavitev diapozitivov

en: Use sample slides to quickly create a new slideshow.
sl-SI: Uporabite vzorčne diapozitive za hitro ustvarjanje nove predstavitve diapozitivov.

en: Slide Type
sl-SI: Vrsta diapozitiva

en: Image
sl-SI: Slika

en: External Image
sl-SI: Zunanja slika

en: External Video
sl-SI: Zunanje video

en: Custom HTML
sl-SI: Po meri HTML

en: Post Feed
sl-SI: Objava Feeda

en: Layer Slide
sl-SI: Slojni diapozitiv

en: Local Video
sl-SI: Lokalni video

en: Features
sl-SI: Značilnosti

en: Boxed
sl-SI: Okvirno

en: Full-width
sl-SI: Polna širina

en: Carousel
sl-SI: Krožno

en: Thumbnail Navigation
sl-SI: Navigacija s sličicami

en: Video Caption
sl-SI: Podnapis videa

en: Hero Image
sl-SI: Herojska slika

en: Animation Type
sl-SI: Vrsta animacije

en: Integration
sl-SI: Integracija

en: The Events Calendar
sl-SI: Koledar dogodkov

en: WordPress Posts
sl-SI: Objave WordPress

en: Base
sl-SI: Osnova

en: Blend
sl-SI: Mešanje

en: Bubble
sl-SI: Mehurček

en: Cascade
sl-SI: Kaskada

en: Clarity
sl-SI: Jasnost

en: Cubic
sl-SI: Kockast

en: Disjoint
sl-SI: Nepovezan

en: Focus
sl-SI: Fokus

en: Highway
sl-SI: Avtocesta

en: Outline
sl-SI: Obris

en: Parallel
sl-SI: Paralelno

en: Praise Loop
sl-SI: Hvala Zanka

en: Precognition
sl-SI: Predviditev

en: Free and Pro
sl-SI: Brezplačno in Pro

en: Free only
sl-SI: Samo brezplačno

en: Pro only
sl-SI: Samo Pro

en: Reset Filters
sl-SI: Ponastavi filtre

en: No demos match your filters.
sl-SI: Nobene demo različice ne ustrezajo vašim filtram.

en: Create %s slideshow?
sl-SI: Ustvarite %s slideshow?

en: Cancel
sl-SI: Prekliči

en: Yes, please!
sl-SI: Da, prosim!

en: Get MetaSlider Slideshow Pro!
sl-SI: Pridobite MetaSlider Slideshow Pro!

en: Upgrade now to unlock this demo slideshow!
sl-SI: Nadgradite zdaj, da odklenete to demo slideshow!

en: Upgrade now
sl-SI: Nadgradite zdaj

en: Create a slideshow with your images
sl-SI: Ustvarite diaprojekcijo s svojimi slikami

en: Choose your own images to start a new slideshow.
sl-SI: Izberite svoje slike za začetek nove diaprojekcije.

en: Uploading images...
sl-SI: Nalaganje slik...

en: Open Media Library
sl-SI: Odpri knjižnico medijev

en: Introducing the Theme Editor in MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Predstavljamo Urejevalnik tem v MetaSlider Slideshow Pro

en: Theme Editor
sl-SI: Urejevalnik tem

en: Create your own MetaSlider Themes
sl-SI: Ustvarite svoje lastne teme MetaSlider

en: The Theme Editor is an easy and powerful way to design themes that exactly match your site.
sl-SI: Urejevalnik tem je enostaven in močan način za oblikovanje tem, ki natančno ustrezajo vaši spletni strani.

en: The Theme Editor allows you to customize almost every aspect of your slideshow themes. You can change the arrows, navigation, captions, Play / Pause button, and other slideshow details.
sl-SI: Urejevalnik tem vam omogoča prilagoditev skoraj vseh vidikov vaših tem diaprojekcij. Lahko spremenite puščice, navigacijo, napise, gumb Predvajaj / Pauza in druge podrobnosti diaprojekcije.

en: Upgrade to MetaSlider Slideshow Pro and you can create a beautiful WordPress slideshow in minutes.
sl-SI: Nadgradite na MetaSlider Slideshow Pro in v nekaj minutah lahko ustvarite čudovito diaprojekcijo WordPress.

en: Comparison Chart
sl-SI: Tabela primerjav

en: Free
sl-SI: Brezplačno

en: Installed
sl-SI: Nameščeno

en: Create unlimited slideshows
sl-SI: Ustvarite neomejene diaprojekcije

en: Create and manage as many slideshows as you need.
sl-SI: Ustvarite in upravljajte s toliko diaprojekcijami, kolikor jih potrebujete.

en: Regular updates
sl-SI: Redne posodobitve

en: We keep MetaSlider compatible with the latest versions of WordPress.
sl-SI: Ohranjamo MetaSlider združljivega z najnovejšimi različicami WordPress.

en: Intelligent image cropping
sl-SI: Pametno obrezovanje slik

en: Unique Smart Crop functionality ensures your slides are perfectly resized.
sl-SI: Funkcionalnost Unikatnega Pametnega Obrezovanja zagotavlja, da so vaši diapozitivi popolnoma prilagojeni.

en: Toggle your slide's visibility
sl-SI: Preklopi vidnost svojega diapozitiva

en: Hide any slide, without having to delete them.
sl-SI: Skrij kateri koli diapozitiv, ne da bi ga morali izbrisati.

en: Thumbnail navigation
sl-SI: Navigacija s sličicami

en: Allow users to browse your slideshows using thumbnail navigation.
sl-SI: Dovoli uporabnikom, da pregledujejo vaše diaprojekcije z uporabo navigacije s sličicami.

en: Add YouTube, Vimeo and Tiktok slides
sl-SI: Dodaj diapozitive iz YouTube, Vimeo in TikTok

en: Easily include videos hosted by YouTube, Vimeo or TikTok.
sl-SI: Enostavno vključite videoposnetke, gostovane na YouTube, Vimeo ali TikTok.

en: Add local video slides
sl-SI: Dodaj lokalne video diapozitive

en: Create slideshows with videos from your WordPress media library.
sl-SI: Ustvarite diaprojekcije z videoposnetki iz vaše WordPress medijske knjižnice.

en: Add external video slides
sl-SI: Dodaj zunanje video diapozitive

en: Create slideshows with external videos.
sl-SI: Ustvarite diaprojekcije z zunanjimi videoposnetki.

en: Extra premium themes
sl-SI: Dodatne premium teme

en: MetaSlider Slideshow Pro provides stylish and exclusive themes for your slideshows.
sl-SI: MetaSlider Slideshow Pro nudi elegantne in ekskluzivne teme za vaše diaprojekcije.

en: Add slide layers
sl-SI: Dodaj plasti diapozitivov

en: Add layers to your slides with over 50 available transition effects.
sl-SI: Dodajte plasti svojim diapozitivom z več kot 50 razpoložljivimi prehodnimi učinki.

en: Add Post Feed slides
sl-SI: Dodaj diapozitive iz Post Feed

en: Easily build slides based on your WordPress posts.
sl-SI: Enostavno ustvarite diapozitive na podlagi vaših objav v WordPressu.

en: Add Custom HTML slides
sl-SI: Dodaj diapozitive po meri HTML

en: Design slides using images, HTML and CSS
sl-SI: Oblikujte diapozitive z uporabo slik, HTML in CSS

en: Add Post Images slides
sl-SI: Dodaj diapozitive s slikami objav

en: Extract images from the current post and displays them as slides.
sl-SI: Izvlecite slike iz trenutnega prispevka in jih prikažite kot diapozitive.

en: Add custom CSS
sl-SI: Dodajte lastne CSS

en: Customize your slideshows to fit with your website.
sl-SI: Prilagodite svoje diapozitive, da se ujemajo z vašo spletno stranjo.

en: Schedule your slides
sl-SI: Načrtujte svoje diapozitive

en: Add a start/end date to individual slides.
sl-SI: Dodajte datum začetka/konec posameznim diapozitivom.

en: WooCommerce integrations
sl-SI: Integracije WooCommerce

en: Display your products as slides with support for product galleries.
sl-SI: Prikazujte svoje izdelke kot diapozitive s podporo za galerije izdelkov.

en: Advanced Custom Fields integrations
sl-SI: Integracije Advanced Custom Fields

en: Display ACF image and gallery fields.
sl-SI: Prikazujte ACF slike in galerijske polja.

en: The Events Calendar integrations
sl-SI: Integracije The Events Calendar

en: Display your events as slides.
sl-SI: Prikazujte svoje dogodke kot diapozitive.

en: Repeating Slides support
sl-SI: Podpora za ponavljajoče diapozitive

en: Repeat a slide multiple times.
sl-SI: Ponovite diapozitiv večkrat.

en: Premium support
sl-SI: Premium podpora

en: Have your specific queries addressed directly by our experts.
sl-SI: Naj vaša specifična vprašanja naslovijo neposredno naši strokovnjaki.

en: Custom delay for this slide
sl-SI: Prilagojena zamuda za ta diapozitiv

en: Requires the Auto play setting to be enabled for this slideshow. When active on video slides, playback (by user or video autoplay) controls when the slideshow advances.
sl-SI: Zahteva, da je nastavitev Samodejno predvajanje omogočena za to predstavitev diapozitivov. Ko je aktivna na video diapozitivih, predvajanje (s strani uporabnika ali samodejno predvajanje videa) nadzira, kdaj se predstavitev diapozitivov nadaljuje.

en: Custom delay is available in MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Prilagojena zamuda je na voljo v MetaSlider Slideshow Pro

en: Repeat this slide
sl-SI: Ponovite ta diapozitiv

en: The slide is repeated after the specified number of original slides until the end of the slider. If multiple slides have this feature enabled, only the original (non-repeated) slides are considered when determining the positions of the repeated slides.
sl-SI: Diapozitiv se ponovi po določenem številu izvirnih diapozitivov do konca drsnika. Če ima več diapozitivov to funkcijo omogočeno, se upoštevajo le izvirni (neponovljeni) diapozitivi pri določanju položajev ponovljenih diapozitivov.

en: Repeat slide is available in MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Ponovno predvajanje diapozitiva je na voljo v MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom thumbnail
sl-SI: Prilagojen miniatur

en: When Navigation is Thumbnails or Filmstrip, select a thumbnail to replace the default one.
sl-SI: Ko je navigacija Miniature ali Filmstrip, izberite miniatur, da nadomestite privzeto.

en: Custom thumbnail is available in MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Prilagojen miniatur je na voljo v MetaSlider Slideshow Pro

en: Custom CSS classes
sl-SI: Prilagojene CSS razrede

en: Add custom CSS classes separated with empty spaces to slide li tag.
sl-SI: Dodajte prilagojene CSS razrede, ločene z praznimi prostori, v oznako diapozitiva li.

en: Custom CSS classes is available in MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Prilagojeni CSS razredi so na voljo v MetaSlider Slideshow Pro

en: Crop Position
sl-SI: Položaj obrezovanja

en: Choose how images are cropped if they are too large for the slideshow. This works if "Smart Crop" is selected in the "Image Crop" settings.
sl-SI: Izberite, kako bodo slike obrezane, če so prevelike za diapozitiv. To deluje, če je izbrano "Pametno obrezovanje" v nastavitvah "Obrezovanje slike".

en: Top Left
sl-SI: Zgoraj levo

en: Top Center
sl-SI: Zgoraj na sredini

en: Top Right
sl-SI: Zgoraj desno

en: Center Left
sl-SI: Na sredini levo

en: Center Center
sl-SI: Na sredini na sredini

en: Center Right
sl-SI: Na sredini desno

en: Bottom Left
sl-SI: Spodaj levo

en: Bottom Center
sl-SI: Spodaj na sredini

en: Bottom Right
sl-SI: Spodaj desno

en: Re-crop image
sl-SI: Ponovno obrežite sliko

en: Image Link URL
sl-SI: URL povezave slike

en: When visitors click on your image slide, they will be taken to this URL. Alternatively, if your theme has a button, the link will be applied to the button.
sl-SI: Ko obiskovalci kliknejo na vaš slikovni diapozitiv, bodo preusmerjeni na to URL. Alternativno, če vaša tema vsebuje gumb, bo povezava uporabljena za gumb.

en: New window
sl-SI: Novo okno

en: Open link in a new window
sl-SI: Odpri povezavo v novem oknu

en: Image Link Alt Text
sl-SI: Alt besedilo slikovne povezave

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text for links is highly recommended.
sl-SI: Ta besedilo uporabljajo iskalniki in obiskovalci, ki uporabljajo bralnike zaslona. Dodajanje Alt besedila za povezave je zelo priporočljivo.

en: Enter text here
sl-SI: Vnesite besedilo tukaj

en: Hide slide on:
sl-SI: Skrij diapozitiv na:

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths equal to or greater than %spx
sl-SI: Ko je ta nastavitev omogočena, bo diapozitiv skrit na širini zaslona, ki je enaka ali večja od %spx

en: When enabled this setting will hide the slide on screen widths of %1$spx to %2$spx
sl-SI: Ko je ta nastavitev omogočena, bo diapozitiv skrit na širini zaslona od %1$spx do %2$spx

en: Hide caption on:
sl-SI: Skrij napis na:

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths equal to or greater than %spx
sl-SI: Ko je ta nastavitev omogočena, bo napis skrit na širini zaslona, ki je enaka ali večja od %spx

en: When enabled this setting will hide the caption on screen widths of %1$spx to %2$spx
sl-SI: Ko je ta nastavitev omogočena, bo napis skrit na širini zaslona od %1$spx do %2$spx

en: Schedule this slide
sl-SI: Načrtujte ta diapozitiv

en: Schedule is available in MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Načrtovanje je na voljo v MetaSlider Slideshow Pro

en: %s time
sl-SI: %s čas

en: UTC%s timezone
sl-SI: UTC%s časovni pas

en: %sUses your settings timezone%s
sl-SI: %sUporablja vaš nastavitveni časovni pas%s

en: Current server time
sl-SI: Trenutni čas strežnika

en: Image Title Text
sl-SI: Besedilo naslova slike

en: Visitors will see this text if they hover over your image slide. Adding Title text is useful but not required.
sl-SI: Obiskovalci bodo videli to besedilo, če bodo miškali nad vašim slikovnim diapozitivom. Dodajanje besedila naslova je koristno, vendar ni obvezno.

en: Enable this to inherit the image title
sl-SI: Omogočite to, da podedujete naslov slike

en: Use the image title
sl-SI: Uporabite naslov slike

en: Image Alt Text
sl-SI: Alt besedilo slike

en: This text is used by search engines and visitors using screen readers. Adding Alt text is highly recommended.
sl-SI: To besedilo uporabljajo iskalniki in obiskovalci, ki uporabljajo bralnike zaslona. Dodajanje Alt besedila je močno priporočeno.

en: Enable this to inherit the image alt text
sl-SI: Omogočite to, da podedujete alt besedilo slike

en: Use the image alt text
sl-SI: Uporabite alt besedilo slike

en: Nature Site
sl-SI: Naravna lokacija

en: Travel Itinerary
sl-SI: Potovalni načrt

en: City Guide
sl-SI: Mestni vodnik

en: Black and White Photography
sl-SI: Črno-bela fotografija

en: Productivity Guide
sl-SI: Vodnik za produktivnost

en: Real Estate Listings
sl-SI: Seznam nepremičnin

en: Landscape Photography
sl-SI: Fotografija pokrajine

en: Client Logos
sl-SI: Logotipi strank

en: Wildlife Photography
sl-SI: Fotografija divjih živali

en: Images
sl-SI: Slike

en: Image Carousel
sl-SI: Carousel slik

en: Image Carousel with Captions
sl-SI: Carousel slik z napisi

en: Creative Process
sl-SI: Kreativni proces

en: Architecture
sl-SI: Arhitektura

en: Emerging Perspectives
sl-SI: Nove perspektive

en: Sporting Spirit
sl-SI: Športni duh

en: Marathon Journey
sl-SI: Maratonska pot

en: Cars Display
sl-SI: Razstava avtomobilov

en: Watch Shop Hero
sl-SI: Heroj trgovine z urami

en: Creative Agency Hero
sl-SI: Heroj kreativne agencije

en: Fashion Trends
sl-SI: Modni trendi

en: Entertainment YouTube Shorts Feed
sl-SI: Zabavni YouTube Shorts Feed

en: Album Cover Showcase
sl-SI: Predstavitev naslovnic albumov

en: Business Presentation
sl-SI: Poslovna predstavitev

en: Books by Genre
sl-SI: Knjige po žanru

en: Testimonials
sl-SI: Priče

en: Skincare Routine Guide
sl-SI: Vodnik za nego kože

en: Indoor Plant Selection Guide
sl-SI: Vodnik za izbiro sobnih rastlin

en: TikTok Vertical Videos
sl-SI: TikTok vertikalni videi

en: Daily Routine Videos
sl-SI: Videi o dnevni rutini

en: Coffee Brewing Guide
sl-SI: Vodnik za pripravo kave

en: Upcoming City Events
sl-SI: Prihajajoči dogodki v mestu

en: Product Categories
sl-SI: Kategorije izdelkov

en: Recent WooCommerce Products
sl-SI: Nedavni WooCommerce izdelki

en: Latest News Posts
sl-SI: Zadnje novičke

en: Product Demo
sl-SI: Predstavitev izdelka

en: Trending Videos
sl-SI: Priljubljeni videoposnetki

en: Hotel Rooms
sl-SI: Hotelske sobe

en: Client Testimonials
sl-SI: Mnenja strank

en: Meet the Team
sl-SI: Spoznajte ekipo

en: Curated Videos
sl-SI: Kurirani videoposnetki

en: Natural Skincare Presentation
sl-SI: Predstavitev naravne nege kože

en: YouTube Shorts Carousel
sl-SI: YouTube Shorts karusel

en: TikTok Carousel
sl-SI: TikTok karusel

en: Layer Slides
sl-SI: Plaste diapozitivov

en: WooCommerce Carousel
sl-SI: WooCommerce karusel

en: Bold Motion
sl-SI: Pogumna gibanja

en: Playful Pets
sl-SI: Igrivi hišni ljubljenčki

en: Your settings might not be saving properly due to a configuration on your server. %s is currently set to %s, but we recommend a setting of 4000. Please see %s for more information. The php.ini file is being loaded from here: %s
sl-SI: Vaše nastavitve morda niso shranjene pravilno zaradi konfiguracije na vašem strežniku. %s je trenutno nastavljeno na %s, vendar priporočamo nastavitev 4000. Oglejte si %s za več informacij. Datoteka php.ini se nalaga od tod: %s

en: this article
sl-SI: ta članek

en: Warning:
sl-SI: Opozorilo:

en: Title:
sl-SI: Naslov:

en: Select Slider:
sl-SI: Izberite drsnik:

en: No slideshows found
sl-SI: Ni najdenih diapozitivov

en: The requested image does not exist. Please try again.
sl-SI: Zahtevana slika ne obstaja. Poskusite znova.

en: The image was successfully updated.
sl-SI: Slika je bila uspešno posodobljena.

en: There was an error updating the image. Please try again
sl-SI: Pri posodabljanju slike je prišlo do napake. Prosimo, poskusite znova

en: There was an error while updating the database. Please try again.
sl-SI: Pri posodabljanju baze podatkov je prišlo do napake. Prosimo, poskusite znova.

en: Trash slide
sl-SI: Smeti slide

en: Update slide image
sl-SI: Posodobi sliko slide

en: Duplicate slide
sl-SI: Podvoji slide

en: Hide slide
sl-SI: Skrij slide

en: This isn't a valid image format. Please try again.
sl-SI: To ni veljavna oblika slike. Prosimo, poskusite znova.

en: Access denied
sl-SI: Dostop zavrnjen

en: Image Slide
sl-SI: Slika slide

en: Warning: The image data does not exist. Please re-upload the image.
sl-SI: Opozorilo: Podatki o sliki ne obstajajo. Prosimo, ponovno naložite sliko.

en: General
sl-SI: Splošno

en: Link
sl-SI: Povezava

en: Device
sl-SI: Napravna

en: Crop
sl-SI: Obreži

en: Schedule
sl-SI: Načrtuj

en: Advanced
sl-SI: Napredno

en: View Slide Details
sl-SI: Ogled podrobnosti slide

en: Edit Slideshow
sl-SI: Uredi Slideshow

en: Play
sl-SI: Predvajaj

en: Pause
sl-SI: Pavza

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed but is out of date. You may update it %shere%s. Learn more about this notice %shere%s
sl-SI: MetaSlider Slideshow Pro je nameščen, vendar je zastarel. Lahko ga posodobite %shere%s. Izvedite več o tem obvestilu %shere%s

en: Settings & Help
sl-SI: Nastavitve & Pomoč

en: Upgrade to Pro
sl-SI: Nadgradi na Pro

en: All Slideshows
sl-SI: Vsi Slideshowi

en: Create Slideshow
sl-SI: Ustvari Slideshow

en: Add to slideshow
sl-SI: Dodaj v slideshow

en: Image Folder
sl-SI: Mapa slik

en: Post Images
sl-SI: Objavi slike

en: The slide was successfully restored
sl-SI: Sličica je bila uspešno obnovljena

en: The attempt to restore the slide failed.
sl-SI: Poskus obnove sličice je neuspešen.

en: The slide was successfully trashed
sl-SI: Sličica je bila uspešno odstranjena

en: The slide was permanently deleted
sl-SI: Sličica je bila trajno izbrisana

en: Please consider moving your slides to <b>FlexSlider</b>. We're adding all new MetaSlider Slideshow features to this option. <a href="%s">Find out more</a>.
sl-SI: Prosimo, razmislite o premiku vaših sličic v <b>FlexSlider</b>. Dodajamo vse nove funkcije MetaSlider Slideshow v to možnost. <a href="%s">Izvedite več</a>.

en: Slide permanently deleted.
sl-SI: Sličica je trajno izbrisana.

en: Slide restored.
sl-SI: Sličica je obnovljena.

en: Toggle slide reorder panel
sl-SI: Preklopi panel za ponovno razporeditev diapozitivov

en: You are viewing slides that have been trashed, which will be automatically deleted in %s days.
sl-SI: Gledate diapozitive, ki so bili odstranjeni, ti bodo samodejno izbrisani čez %s dni.

en: Move slideshow to trash
sl-SI: Premakni diapozitiv v smeti

en: Add slideshow
sl-SI: Dodaj diapozitiv

en: Choose slideshow
sl-SI: Izberi diapozitiv

en: Insert slideshow
sl-SI: Vstavi diapozitiv

en: Create slides by adding text, videos and more to your images
sl-SI: Ustvari diapozitive z dodajanjem besedila, videov in še več k tvojim slikam

en: With Layer slides, you can create beautiful, stylish layers of different elements.
sl-SI: Z Layer diapozitivi lahko ustvariš lepe, stilizirane plasti različnih elementov.

en: You start with an image and then can add text, video, colors, animations, more images, and even shortcodes.
sl-SI: Začneš s sliko in nato lahko dodaš besedilo, videoposnetke, barve, animacije, več slik in celo kratke kode.

en: Find out more about MetaSlider Slideshow Pro
sl-SI: Izvedi več o MetaSlider Slideshow Pro

en: Create slideshows with your Vimeo videos
sl-SI: Ustvari diapozitive s tvojimi Vimeo videi

en: With Vimeo slides, you can build beautiful slideshows with your Vimeo videos.
sl-SI: Z Vimeo diapozitivi lahko ustvariš lepe diapozitive s tvojimi Vimeo videi.

en: Vimeo slides will display your videos with auto play, mute, the ability to hide controls, and much more.
sl-SI: Vimeo diapozitvi bodo predvajali tvoje videe z avto predvajanjem, utišanjem, možnostjo skrivanja kontrolnikov in še veliko več.

en: Create slideshows with your YouTube videos
sl-SI: Ustvari diapozitive s tvojimi YouTube videi

en: With YouTube slides, you can build beautiful slideshows with your YouTube videos.
sl-SI: Z YouTube diapozitivi lahko ustvariš lepe diapozitive s tvojimi YouTube videi.

en: YouTube slides will display your videos with auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
sl-SI: YouTube diapozitvi bodo predvajali tvoje videe z avto predvajanjem, utišanjem, lenim nalaganjem, možnostjo skrivanja kontrolnikov in še veliko več.

en: Create slideshows with your posts
sl-SI: Ustvari diapozitive s tvojimi objavami

en: With Post Feed slides, you can build slideshows with your latest posts, events, or WooCommerce products.
sl-SI: Z Post Feed diapozitvi lahko ustvariš diapozitive s tvojimi najnovejšimi objavami, dogodki ali WooCommerce izdelki.

en: Post Feed slides will automatically display your posts with images, text, custom fields, and much more.
sl-SI: Post Feed diapozitvi bodo samodejno prikazovali tvoje objave s slikami, besedilom, prilagojenimi polji in še veliko več.

en: Create slideshows with images stored outside of WordPress
sl-SI: Ustvari diapozitive s slikami, shranjenimi zunaj WordPressa

en: With External URL slides, you can load images directly from non-WordPress sources such as CDNs or image hosts.
sl-SI: S pomočjo diapozitivov z zunanjimi URL-ji lahko naložite slike neposredno iz virov, ki niso WordPress, kot so CDN-ji ali gostitelji slik.

en: External URL slides give you all the power of MetaSlider Slideshow, using images stored anywhere you want.
sl-SI: Diapozitivi z zunanjimi URL-ji vam dajejo vso moč MetaSlider Slideshow, saj uporabljate slike, shranjene kjerkoli želite.

en: Create slideshows with videos in your media library
sl-SI: Ustvarite diapozitive s videoposnetki v vaši medijski knjižnici

en: With Local Video slides, you can build beautiful slideshows with videos in your WordPress media library.
sl-SI: S diapozitivi lokalnih videoposnetkov lahko ustvarite čudovite diapozitive z videoposnetki v vaši WordPress medijski knjižnici.

en: Local Video slides will display your MP4, WebM, and MOV videos with cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
sl-SI: Diapozitivi lokalnih videoposnetkov bodo prikazali vaše MP4, WebM in MOV videoposnetke s slikami naslovnic, samodejnim predvajanjem, tišino, lenim nalaganjem, možnostjo skrivanja kontrol in še veliko več.

en: Create slideshows with videos stored outside of WordPress
sl-SI: Ustvarite diapozitive z videoposnetki, shranjenimi zunaj WordPressa

en: With External Video slides, you can add videos directly from non-WordPress sources.
sl-SI: S diapozitivi zunanjih videoposnetkov lahko dodate videoposnetke neposredno iz virov, ki niso WordPress.

en: External Video Slides will display your MP4, WebM, and MOV videos. Features include text captions, cover images, auto play, mute, lazy load, the ability to hide controls, and much more.
sl-SI: Diapozitivi zunanjih videoposnetkov bodo prikazali vaše MP4, WebM in MOV videoposnetke. Funkcije vključujejo besedilne podnapise, slike naslovnic, samodejno predvajanje, tišino, leno nalaganje, možnost skrivanja kontrol in še veliko več.

en: Create slideshows with custom HTML
sl-SI: Ustvarite diapozitive s po meri HTML

en: With Custom HTML slides, you can design slides using images, HTML and CSS. This gives you complete control over the layout and styling.
sl-SI: S diapozitivi po meri HTML lahko oblikujete diapozitive z uporabo slik, HTML in CSS. To vam daje popoln nadzor nad postavitvijo in stilizacijo.

en: Create slideshows with Tiktok Videos
sl-SI: Ustvarite diapozitive s TikTok videoposnetki

en: A TikTok Slide will display a video in your slideshow directly from TikTok.com.
sl-SI: TikTok diapozitiv bo prikazal videoposnetek v vašem diapozitivu neposredno s TikTok.com.

en: Create slideshows with images from a folder
sl-SI: Ustvarite diapozitive s slikami iz mape

en: The Image Folder slide type extracts images from a specified folder and displays them as slides.
sl-SI: Vrsta diapozitiva Image Folder izloča slike iz določene mape in jih prikazuje kot diapozitive.

en: This slide type displays images from folders in your WordPress Media Library.
sl-SI: Ta vrsta diapozitiva prikazuje slike iz map v vaši WordPress medijski knjižnici.

en: Create slideshows with Post Images
sl-SI: Ustvarite diapozitive s slikami objav

en: The Post Images slide type extracts images from the current post and displays them as slides.
sl-SI: Vrsta diapozitiva Post Images izloča slike iz trenutne objave in jih prikazuje kot diapozitive.

en: This slide type supports featured images, post content images, WooCommerce galleries, Advanced Custom Fields images and galleries.
sl-SI: Ta vrsta diapozitiva podpira izpostavljene slike, slike vsebine objav, WooCommerce galerije, slike in galerije naprednih prilagojenih polj.

en: Create slideshows with your WooCommerce products
sl-SI: Ustvarite diapozitive s svojimi WooCommerce izdelki

en: With WooCommerce slides, you can build slideshows with your WooCommerce products.
sl-SI: S diapozitivi WooCommerce lahko ustvarite diapozitive s svojimi WooCommerce izdelki.

en: WooCommerce slides will automatically display your products with images, text, custom fields, and much more.
sl-SI: WooCommerce diapozitivi bodo samodejno prikazali vaše izdelke z slikami, besedilom, prilagojenimi polji in še več.

en: Premium Support
sl-SI: Premium podpora

en: Support
sl-SI: Podpora

en: Documentation
sl-SI: Dokumentacija

en: Leave a review
sl-SI: Pustite oceno

en: Uploading...
sl-SI: Nalaganje...

en: Upload Complete
sl-SI: Nalaganje končano

en: Import file is missing
sl-SI: Datoteka za uvoz manjka

en: You attempted to edit a slideshow that does not exist. Perhaps it was moved to trash?
sl-SI: Poskusili ste urediti diapozitiv, ki ne obstaja. Morda je bil premaknjen v smeti?

en: Background
sl-SI: Ozadje

en: Default
sl-SI: Privzeto

en: Hover
sl-SI: Povečava

en: Icon Colors
sl-SI: Barve ikon

en: Icon Size
sl-SI: Velikost ikone

en: Border Color
sl-SI: Barva obrobe

en: Border Width
sl-SI: Širina obrobe

en: Border Style
sl-SI: Slog obrobe

en: Solid
sl-SI: Trdna

en: Dotted
sl-SI: Pikasta

en: Dashed
sl-SI: Črtkano

en: Distance from Navigation
sl-SI: Razdalja od navigacije

en: Border Radius
sl-SI: Polmer roba

en: Opacity (default)
sl-SI: Prosojnost (privzeto)

en: Opacity (hover)
sl-SI: Prosojnost (nad hoverjem)

en: Active
sl-SI: Aktivno

en: Numbers Underline Color
sl-SI: Barva podčrtanja številk

en: Numbers Color
sl-SI: Barva številk

en: Numbers Size
sl-SI: Velikost številk

en: Numbers Line Height
sl-SI: Višina vrstice številk

en: Distance Between Numbers
sl-SI: Razdalja med številkami

en: Colors
sl-SI: Barve

en: Text
sl-SI: Besedilo

en: Links
sl-SI: Povezave

en: Font Size
sl-SI: Velikost pisave

en: The Font Size uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
sl-SI: Velikost pisave uporablja enote em. Prikaz je relativno na CSS vašega teme, tako da je predogled lahko drugačen od prikaza na sprednjem delu.

en: Line Height
sl-SI: Višina vrstice

en: The Line Height uses em units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
sl-SI: Višina vrstice uporablja enote em. Prikaz je relativno na CSS vašega teme, tako da je predogled lahko drugačen od prikaza na sprednjem delu.

en: Text Align
sl-SI: Poravnava besedila

en: Left
sl-SI: Levo

en: Right
sl-SI: Desno

en: Center
sl-SI: Sredina

en: Vertical Position
sl-SI: Vertikalna pozicija

en: Top
sl-SI: Zgoraj

en: Bottom
sl-SI: Spodaj

en: Vertical Position Offset
sl-SI: Odmik vertikalne pozicije

en: Based on "Position".
sl-SI: Na podlagi "Pozicije".

en: Horizontal Position
sl-SI: Horizontalna pozicija

en: Horizontal Position Offset
sl-SI: Odmik horizontalne pozicije

en: Based on "Horizontal Position".
sl-SI: Na podlagi "Horizontalne pozicije".

en: Distance from Edge
sl-SI: Razdalja od roba

en: Alignment
sl-SI: Poravnava

en: Dots Border Radius
sl-SI: Polmer meje pik

en: Dots Width
sl-SI: Širina pik

en: Dots Height
sl-SI: Višina pik

en: Distance Between Dots
sl-SI: Razdalja med pikami

en: Number Underline Width
sl-SI: Širina podčrtaja številke

en: Numbers Underline Style
sl-SI: Slog podčrtaja številk

en: Numbers
sl-SI: Številke

en: Number Size
sl-SI: Velikost številke

en: Number Line Height
sl-SI: Višina številčne črte

en: The Font Size uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
sl-SI: Velikost pisave uporablja enote rem. Prikaz je relativno na CSS vašega teme, tako da se lahko predogled razlikuje od prikaza na sprednjem koncu.

en: The Line Height uses rem units. The display is relative to your theme's CSS so the preview be different from the frontend display.
sl-SI: Višina vrstice uporablja enote rem. Prikaz je relativno na CSS vašega teme, tako da se lahko predogled razlikuje od prikaza na sprednjem koncu.

en: Dots Border Width
sl-SI: Širina meje pik

en: Position
sl-SI: Položaj

en: Visible in active and hover navigation dot
sl-SI: Vidno v aktivni in hover navigacijski piki

en: Dots Border Style
sl-SI: Slog meje pik

en: This background color is used when a slide does not fill the whole width and height of the slide area.
sl-SI: Ta barva ozadja se uporablja, ko diapozitiv ne zapolnjuje celotne širine in višine območja diapozitiva.

en: Based on "Vertical Position".
sl-SI: Na podlagi "Vertikalni položaj".

en: Distance from Center
sl-SI: Razdalja od središča

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme.
sl-SI: To je privzeta tema MetaSlider Slideshow.

en: Bitono is a minimalist theme with a 2-color scheme. Recommended for Image, External Image and Post feed slides.
sl-SI: Bitono je minimalistična tema z dvobarvno shemo. Priporočljivo za slike, zunanje slike in diapozitive objav.

en: Clarity is focused on accessibility. It has easy-to-read fonts, and a straightforward, distraction-free interface.
sl-SI: Clarity se osredotoča na dostopnost. Ima lahko berljive pisave in preprost, brezmotni vmesnik.

en: Databold is a modern, business theme with lots of room for your captions. Databold is recommended for Image, External Image, and Post Feed slides.
sl-SI: Databold je moderna poslovna tema z veliko prostora za vaše napise. Databold je priporočljiv za slike, zunanje slike in diapozitive objav.

en: Draxler is a stylish theme that places the navigation arrows in the top-right corner. There's also plenty of room for your captions.
sl-SI: Draxler je stilna tema, ki postavi navigacijske puščice v zgornji desni kot. Na voljo je tudi veliko prostora za vaše napise.

en: Featuring a built-in button with custom link, Nexus seamlessly integrates key points and interactive elements, making your presentation both engaging and navigable.
sl-SI: Z vgrajenim gumbom s prilagojeno povezavo Nexus brez težav integrira ključne točke in interaktivne elemente, kar vašo predstavitev naredi privlačno in enostavno za navigacijo.

en: A standard slideshow layout with a modern design and large, clear arrows.
sl-SI: Standardna postavitev diapozitiva z modernim dizajnom in velikimi, jasnimi puščicami.

en: A clean, subtle theme that features block arrows and bold design.
sl-SI: Čista, subtilna tema, ki vsebuje blokovne puščice in drzno zasnovo.

en: A fun, circular design to brighten up your site. This theme works well with dark images
sl-SI: Zabavna, krožna zasnova za osvetlitev vaše strani. Ta tema dobro deluje z temnimi slikami

en: A smart, contemporary design that is built to blend seamlessly into any theme.
sl-SI: Pametna, sodobna zasnova, ki je zasnovana tako, da se brez težav zlije v katero koli temo.

en: This theme places the controls vertically for a unique look.
sl-SI: Ta tema postavi kontrole vertikalno za edinstven videz.

en: A futuristic and linear design that has a unique, horizontal navigation.
sl-SI: Futurističen in linearen dizajn, ki ima edinstveno, horizontalno navigacijo.

en: This lightweight design uses numbers for the navigation. The navigation, caption, and arrows are share the same line.
sl-SI: Ta lahki dizajn uporablja številke za navigacijo. Navigacija, napis in puščice delijo isto vrstico.

en: This theme has a special additional functionality that uses image titles as the slide navigation.
sl-SI: Ta tema ima posebno dodatno funkcionalnost, ki uporablja naslove slik kot navigacijo diapozitivov.

en: If you would like to use the image titles as the navigation, you can do so by editing the image title in the media library or manually on the slide (SEO tab).
sl-SI: Če želite uporabiti naslove slik kot navigacijo, to lahko storite tako, da uredite naslov slike v medijski knjižnici ali ročno na diapozitivu (SEO zavihek).

en: This theme has a unique design that gives it a sophisticated look.
sl-SI: Ta tema ima edinstven dizajn, ki ji daje sofisticiran videz.

en: A bold and clear design that works well on a darker images.
sl-SI: Drzen in jasen dizajn, ki dobro deluje na temnejših slikah.

en: A minimalist theme that gets out of the way so you can showcasing your beautiful pictures. Best used with Image Slides.
sl-SI: Minimalistična tema, ki se umakne, da lahko prikažete svoje čudovite slike. Najbolje uporabljati z diapozitivi slik.

en: Cascade is a minimalist theme ideal for vertical sliding.
sl-SI: Cascade je minimalistična tema, idealna za vertikalno drsenje.

en: The Nivo Light theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
sl-SI: Tema Nivo Light je vključena tukaj za namen ohranjanja preteklosti. Opomba: deluje samo z Nivo Sliderjem

en: The Nivo Bar theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
sl-SI: Tema Nivo Bar je vključena tukaj za namen ohranjanja preteklosti. Opomba: deluje samo z Nivo Sliderjem

en: The Nivo Dark theme included here for legacy purposes. Note: only works with Nivo Slider
sl-SI: Tema Nivo Dark je vključena tukaj za namen ohranjanja preteklosti. Opomba: deluje samo z Nivo Sliderjem

en: minimalist
sl-SI: minimalističen

en: 2 columns
sl-SI: 2 stolpca

en: A 2 columns minimalistic theme to split your images and captions.
sl-SI: Minimalistična tema s 2 stolpcema za razdelitev vaših slik in napisov.

en: Image, External URL and Post Feed slides are displayed in 2 columns, while the others slide types are displayed in 1 column.
sl-SI: Diapozitivi slik, zunanjih URL-jev in objav se prikazujejo v 2 stolpcih, medtem ko se drugi tipi diapozitivov prikazujejo v 1 stolpcu.

en: videos
sl-SI: video

en: vertical
sl-SI: vertikalno

en: A theme to showcase vertical images and videos.
sl-SI: Tema za prikaz vertikalnih slik in videov.

en: Ideal for Images, Post Feed slides, YouTube and Vimeo vertical videos.
sl-SI: Idealno za slike, diapozitive objav, YouTube in Vimeo vertikalne videe.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by scaling it larger than the surrounding slides, creating a hero-like focal point that draws the viewer's attention.
sl-SI: Dinamična tema za slideshow, ki poudari aktivni diapozitiv tako, da ga poveča večji od okoliških diapozitivov, kar ustvarja osrednjo točko, ki pritegne pozornost gledalca.

en: It should be used with 100% Width and Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide and Center Align enabled. Currently works on all slide types except External Image and Tiktok Videos.
sl-SI: Uporabiti jo je treba s 100 % širino in izklopljenim načinom Carousel, učinek prehoda nastavljen na Slide in omogočeno centrirano poravnavo. Trenutno deluje na vseh vrstah diapozitivov, razen z zunanjimi slikami in videi TikTok.

en: A slideshow theme that unveils captions on hover, adding a dynamic touch to portfolios and showcases.
sl-SI: Tema za slideshow, ki razkriva napise ob prehodu miške, kar dodaja dinamičen pridih portfeljem in razstavam.

en: Best used on slideshows with captions.
sl-SI: Najbolje jo je uporabiti na diapozitivih s napisi.

en: A modern slideshow theme with captions positioned at the top, showcasing features with sleek elegance.
sl-SI: Moderna tema za slideshow s napisi, ki so postavljeni na vrhu, ki prikazuje funkcije s prefinjeno eleganco.

en: When using this theme with Carousel Mode, adjust the Carousel Margin setting to create space between the slides.
sl-SI: Ko uporabljate to temo z načinom Carousel, prilagodite nastavitev robov Carousel, da ustvarite prostor med diapozitivi.

en: A dynamic slideshow theme that emphasizes the active slide by using grayscale and opacity for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
sl-SI: Dinamična tema za slideshow, ki poudari aktivni diapozitiv z uporabo sivih odtenkov in prosojnosti za okoliške diapozitive, kar ustvarja osrednjo točko, ki pritegne pozornost gledalca.

en: A dynamic slideshow theme to display testimonials that emphasizes the active slide by using grayscale for the surrounding slides, creating a focal point that draws the viewer's attention.
sl-SI: Dinamična tema za slideshow za prikaz pričevanj, ki poudari aktivni diapozitiv z uporabo sivih odtenkov za okoliške diapozitive, kar ustvarja osrednjo točko, ki pritegne pozornost gledalca.

en: Best used with Image slides. It should also be used with Hidden Arrows, Carousel Mode disabled, Transition Effect set to Slide, Smart Crop enabled and Crop Source set to "Custom width/height".
sl-SI: Najbolje jo je uporabiti z diapozitivi slik. Uporabiti jo je treba tudi z skritimi puščicami, izklopljenim načinom Carousel, učinek prehoda nastavljen na Slide, omogočeno pametno obrezovanje in vir obrezovanja nastavljen na "Prilagojena širina/višina".

en: Image, External Image, Post Feed, Local Video and External Video slides are displayed in 2 columns, while the other slide types are displayed in 1 column.
sl-SI: Diapozitivi slik, zunanjih slik, objav, lokalnih videov in zunanjih videov so prikazani v 2 stolpcih, medtem ko so druge vrste diapozitivov prikazane v 1 stolpcu.

en: A 2 rows modern theme to split your images and captions ideal for WooCommerce products.
sl-SI: Tema z 2 vrsticami, ki razdeli vaše slike in napise, idealna za izdelke WooCommerce.

en: A stylish theme ideal for WooCommerce products.
sl-SI: Šik tema, idealna za izdelke WooCommerce.

en: A modern theme with a clean design to display your captions below the slides.
sl-SI: Moderna tema s čistim dizajnom za prikaz vaših napisov pod diapozitivi.

en: Captions from Image, External Image, Local Video, External video, YouTube and Vimeo slides are displayed below the slideshow.
sl-SI: Napisi iz slik, zunanjih slik, lokalnih videov, zunanjih videov, YouTube in Vimeo diapozitivov so prikazani pod slideshowom.

en: This is the default MetaSlider Slideshow theme. Use this theme to adjust colors to your preference.
sl-SI: To je privzeta tema MetaSlider Slideshow. Uporabite to temo za prilagoditev barv po vaših željah.

en: To add a button to the Nexus theme, enter the URL and the button text into the "Link" tab.
sl-SI: Za dodajanje gumba v temo Nexus vnesite URL in besedilo gumba v zavihek "Povezava".

en: Button
sl-SI: Gumb

en: Click Here
sl-SI: Kliknite tukaj

en: Border
sl-SI: Meja

en: Text and Numbers
sl-SI: Besedilo in številke

en: Color
sl-SI: Barva

en: Font Size for Active Number
sl-SI: Velikost pisave za aktivno število

en: Line Height for Active Number
sl-SI: Višina vrstice za aktivno število

en: Font Size for Count Number
sl-SI: Velikost pisave za število štetja

en: Line Height for Count Number
sl-SI: Višina vrstice za število štetja

en: Previous Slide
sl-SI: Prejšnji diapozitiv

en: Next Slide
sl-SI: Naslednji diapozitiv

en: Preparing 1 slide...
sl-SI: Priprava 1 diapozitiva...

en: 1 slide added successfully
sl-SI: 1 diapozitiv je bil uspešno dodan

en: Slide Types
sl-SI: Vrste diapozitivov

en: Opening add slide UI...
sl-SI: Odpiranje uporabniškega vmesnika za dodajanje diapozitiva...

en: Closing add slide UI...
sl-SI: Zapiranje uporabniškega vmesnika za dodajanje diapozitiva...

en: Updating slide...
sl-SI: Posodabljanje diapozitiva...

en: Slide updated successfully
sl-SI: Diapozitiv je bil uspešno posodobljen

en: Stop on first slide after looping
sl-SI: Ustavite na prvem diapozitivu po ponavljanju

en: Unsplash Library
sl-SI: Knjižnica Unsplash

en: Crop position saved and image cropped
sl-SI: Položaj obrezovanja shranjen in slika obrezana

en: There was an error when saving crop position or cropping the image
sl-SI: Prišlo je do napake pri shranjevanju položaja obrezovanja ali obrezovanju slike

en: Device options are enabled for this slide. Adjust using the Device tab.
sl-SI: Možnosti naprave so omogočene za ta diapozitiv. Prilagodite z zavihkom Naprava.

en: CSS Manager notice opened
sl-SI: Obvestilo upravitelja CSS odprto

en: CSS Manager notice closed
sl-SI: Obvestilo CSS Manager je zaprto

en: Easily add custom CSS to your slideshows to create the perfect design for your sites.
sl-SI: Enostavno dodajte prilagojen CSS v svoje diaprojekcije za ustvarjanje popolne zasnove za vaše strani.

en: Built-in text editor full of features.
sl-SI: Vgrajen urejevalnik besedil, poln funkcij.

en: Loads only on the front-end where needed.
sl-SI: Naloži se le na sprednjem koncu, kjer je to potrebno.

en: Includes recipes to solve common scenarios.
sl-SI: Vključuje recepte za reševanje pogostih scenarijev.

en: Analytics notice opened
sl-SI: Obvestilo o analitiki odprto

en: Analytics notice closed
sl-SI: Obvestilo o analitiki zaprto

en: We'd also like to send you infrequent emails with important security and feature updates. See our %s for more details.
sl-SI: Prav tako bi vam radi poslali občasna e-poštna sporočila z pomembnimi varnostnimi in funkcionalnimi posodobitvami. Oglejte si naš %s za več podrobnosti.

en: privacy policy
sl-SI: politika zasebnosti

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow
sl-SI: Hvala, da uporabljate MetaSlider Slideshow

en: We are currently building the next version of MetaSlider Slideshow. Can you help us out by sharing non-sensitive diagnostic information?
sl-SI: Trenutno gradimo naslednjo različico MetaSlider Slideshow. Nam lahko pomagate z deljenjem neobčutljivih diagnostičnih informacij?

en: Agree and continue
sl-SI: Sprejmi in nadaljuj

en: No thanks
sl-SI: Ne hvala

en: Duplicating...
sl-SI: Podvajanje...

en: To edit this slide, click "Restore" and then "Return to Published Slides"
sl-SI: Za urejanje te diapozitiva kliknite "Obnovi" in nato "Vrni se na objavljene diapozitive"

en: MetaSlider Slideshow dashboard loaded
sl-SI: MetaSlider Slideshow dashboard naložen

en: Saving...
sl-SI: Shranjevanje...

en: Saving %s slides. This may take a few moments.
sl-SI: Shranjujem %s diapozitive. To lahko traja nekaj trenutkov.

en: Saving %s slides.
sl-SI: Shranjujem %s diapozitive.

en: Slideshow saved
sl-SI: Predstavitev shranjena

en: Duplicated successfully. Reloading...
sl-SI: Uspešno podvojeno. Ponovno nalaganje...

en: Settings saved
sl-SI: Nastavitve shranjene

en: Still working... %s slides remaining...
sl-SI: Še vedno dela... %s diapozitivov preostalih...

en: Tour cancelled successfully
sl-SI: Ogled je bil uspešno preklican

en: Tour cancelled unsuccessfully
sl-SI: Ogled ni bil uspešno preklican

en: Are you sure?
sl-SI: Ali ste prepričani?

en: This slideshow will be moved to the "Trash" area.
sl-SI: Ta predstavitev bo premaknjena v območje "Koš”.

en: Confirm
sl-SI: Potrdi

en: Invalid nonce token
sl-SI: Neveljavna nonce koda

en: OK
sl-SI: V redu

en: Unable to proceed due to invalid nonce token.
sl-SI: Postopek ni mogel nadaljevati zaradi neveljavne nonce kode.

en: Something went wrong
sl-SI: Nekaj je šlo narobe

en: Preparing slideshow for duplication...
sl-SI: Priprava predstavitve za podvajanje...

en: Doing something...
sl-SI: Nekaj se dogaja...

en: No error message provided.
sl-SI: Ni dano sporočilo o napaki.

en: Undefined error occurred
sl-SI: Prišlo je do nedefinirane napake

en: No error message reported.
sl-SI: Ni poročanega sporočila o napaki.

en: We recommend you enable %1$s"Recommended Theme Options"%2$s to automatically adjust slideshow settings when selecting a new theme.
sl-SI: Priporočamo, da omogočite %1$s"Priporočene možnosti teme"%2$s za samodejno prilagoditev nastavitev predstavitve ob izbiri nove teme.

en: Saving theme...
sl-SI: Shranjevanje teme...

en: Theme saved
sl-SI: Tema shranjena

en: Slideshow Theme
sl-SI: Slideshow tema

en: This theme was designed for FlexSlider. Please choose the FlexSlider option for the best display.
sl-SI: Ta tema je bila zasnovana za FlexSlider. Prosimo, izberite možnost FlexSlider za najboljšo prikaz.

en: Dismiss this notice.
sl-SI: Zavrzi to obvestilo.

en: theme
sl-SI: tema

en: Legacy
sl-SI: Dedna

en: Custom theme
sl-SI: Po meri tema

en: Remove
sl-SI: Odstrani

en: Change
sl-SI: Spremeni

en: Change the design of your slideshow with a stylish MetaSlider Slideshow theme!
sl-SI: Spremenite oblikovanje svojega slideshowa s stilno temo MetaSlider Slideshow!

en: Select a custom theme
sl-SI: Izberite po meri temo

en: All themes
sl-SI: Vse teme

en: Upgrade now to unlock this theme!
sl-SI: Nadgradite zdaj, da odklenete to temo!

en: Upgrade now to build your own custom themes!
sl-SI: Nadgradite zdaj, da ustvarite svoje lastne teme!

en: MetaSlider Slideshow Pro is installed!
sl-SI: MetaSlider Slideshow Pro je nameščen!

en: You can create your own themes with our theme editor
sl-SI: S svojimi temami lahko ustvarite svoje teme z našim urejevalnikom tem

en: Get started
sl-SI: Začnite

en: Theme Details
sl-SI: Podrobnosti o temi

en: Theme Instructions
sl-SI: Navodila za temo

en: Tags
sl-SI: Oznake

en: Style Details
sl-SI: Podrobnosti o slogu

en: This style was created with the Theme Editor.
sl-SI: Ta slog je bil ustvarjen z Urejevalnikom tem.

en: This theme was created through the theme editor.
sl-SI: Ta tema je bila ustvarjena preko urejevalnika tem.

en: How To Use
sl-SI: Kako uporabljati

en: Select a theme on the left to use on this slideshow. Click the theme for more details.
sl-SI: Izberite temo na levi, da jo uporabite v tej predstavitvi. Kliknite temo za več podrobnosti.

en: MetaSlider Slideshow Pro gives you access to extra themes. You can also create completely new themes that can easily be added to new slideshows.
sl-SI: MetaSlider Slideshow Pro vam daje dostop do dodatnih tem. Prav tako lahko ustvarite popolnoma nove teme, ki jih je enostavno dodati novim predstavitvam.

en: Error: No themes were found.
sl-SI: Napaka: Ni bilo najdenih tem.

en: Preview slideshow
sl-SI: Predogled predstavitve

en: Select
sl-SI: Izberi

en: Dark / Light Mode (Use L key)
sl-SI: Temni / Svetli način (uporabite tipko L)

en: Toggle full width (Use F key)
sl-SI: Preklopi polno širino (uporabite tipko F)

en: Desktop preview
sl-SI: Predogled na namizju

en: Laptop preview
sl-SI: Predogled na prenosniku

en: Tablet preview
sl-SI: Predogled na tabličnem računalniku

en: Smartphone preview
sl-SI: Predogled na pametnem telefonu

en: Exit preview
sl-SI: Izhod iz predogleda

en: This feature is not fully supported in this browser.
sl-SI: Ta funkcija ni popolnoma podprta v tem brskalniku.

en: Media caption
sl-SI: Podnapis medija

en: Media description
sl-SI: Opis medija

en: Manual entry
sl-SI: Ročni vnos

en: This will override the Caption Link Color option in the "Theme" area of the right sidebar.
sl-SI: To bo nadomestilo možnost Barva povezave naslova v območju "Tema" na desni stranski vrstici.

en: Enter text that will appear with your image slide.
sl-SI: Vnesite besedilo, ki se bo prikazalo z vašo sliko.

en: Automatically updates directly from the WP Media Library
sl-SI: Samodejno se posodablja neposredno iz WP knjižnice medijev

en: No default was found
sl-SI: Nobena privzeta vrednost ni bila najdena

en: You may use HTML here
sl-SI: Tukaj lahko uporabite HTML

en: Filter by type
sl-SI: Filtriraj po vrsti

en: All media items
sl-SI: Vsi medijski elementi

en: Search Unsplash API
sl-SI: Išči Unsplash API

en: Search unsplash.com...
sl-SI: Išči unsplash.com...

en: Load more
sl-SI: Naloži več

en: Photo by %s on Unsplash
sl-SI: Fotografija %s na Unsplash

en: Photo on Unsplash
sl-SI: Fotografija na Unsplash

en: Opening Unsplash tab...
sl-SI: Odpiranje zavihka Unsplash...

en: Unsplash tab closed
sl-SI: Zavitek Unsplash je zaprt

en: No photots found.
sl-SI: Nobene fotografije niso bile najdene.

en: Photo by %s
sl-SI: Fotografija %s

en: Deselect
sl-SI: Odznaci

en: Attachment Details
sl-SI: Podrobnosti o priponki

en: view original
sl-SI: prikaži izvirnik

en: Profile
sl-SI: Profil

en: Portfolio
sl-SI: Portfel

en: Alt Text
sl-SI: Alt besedilo

en: Description
sl-SI: Opis

en: Quality
sl-SI: Kakovost

en: All photos published on Unsplash can be used for free.
sl-SI: Vse fotografije, objavljene na Unsplash, se lahko uporabljajo brezplačno.

en: view license
sl-SI: ogled licence

en: Complete!
sl-SI: Dokončano!

en: Crunching...
sl-SI: Obdelava...

en: Import Slides
sl-SI: Uvozi diapozitive

en: Import slides
sl-SI: Uvozi diapozitive

en: You currently do not have any slides to preview. If you want, we can import some image slides for you.
sl-SI: Trenutno nimate nobenih diapozitivov za predogled. Če želite, lahko za vas uvozimo nekaj slikovnih diapozitivov.

en: No valid files found
sl-SI: Nobenih veljavnih datotek ni bilo najdenih

en: Drag and drop interface not available.
sl-SI: Vmesnik za povleci in spusti ni na voljo.

en: Drop images here
sl-SI: Spusti slike sem

en: Press %s to save or %s to cancel.
sl-SI: Pritisnite %s za shranjevanje ali %s za preklic.

en: Shortcode copied
sl-SI: Shortcode je bil kopiran

en: Shortcode unable to be copied automatically
sl-SI: Shortcode se ne more samodejno kopirati

en: Failed to open utility modal...
sl-SI: Odprtje modalne funkcije ni uspelo...

en: Opening utility modal...
sl-SI: Odprtje modalne funkcije...

en: Closing utility modal...
sl-SI: Zapiranje modalne funkcije...

en: No slides
sl-SI: Ni diapozitivov

en: Current
sl-SI: Trenutno

en: last updated: %s
sl-SI: zadnja posodobitev: %s

en: Viewing 1 slideshow
sl-SI: Prikazujem 1 diaprojekcijo

en: Viewing %s out of %s slideshows
sl-SI: Prikazujem %s od %s diaprojekcij

en: Search slideshows (Press ctrl + / to focus)‎
sl-SI: Išči diaprojekcije (Pritisnite ctrl + / za osredotočitev)‎

en: Searching slideshows...
sl-SI: Iščem diaprojekcije...

en: 1 slideshow
sl-SI: 1 diaprojekcija

en: Viewing %s out of %s slideshows (%s loaded)
sl-SI: Prikazujem %s od %s diaprojekcij (%s naloženih)

en: Indexing %s slideshows into local storage...
sl-SI: Indeksiram %s diaprojekcij v lokalno shrambo...

en: All Slideshows loaded
sl-SI: Vse diaprojekcije naložene

en: Fetching slideshows...
sl-SI: Pridobivanje diaprojekcij...

en: Finished
sl-SI: Končano

en: Indexing slideshows... %s remaining
sl-SI: Indeksiranje diaprojekcij... %s preostalo

en: This feature is not fully supported in Internet Explorer 11 and you may experience slow search result times.
sl-SI: Ta funkcija ni popolnoma podprta v Internet Explorer 11 in lahko se pojavijo počasni časi iskanja.

en: Sort by title
sl-SI: Razvrsti po naslovu

en: Sort by modified date
sl-SI: Razvrsti po datumu spremembe

en: Filter slideshows‎
sl-SI: Filtriraj diaprojekcije‎

en: Searching...
sl-SI: Iščem...

en: Updating...
sl-SI: Posodabljam...

en: Load all
sl-SI: Naloži vse

en: Clear cache
sl-SI: Počisti predpomnilnik

en: Load remaining %s slideshows
sl-SI: Naloži preostale %s diapozitive

en: Press to clear the slideshow cache from your web browser
sl-SI: Pritisnite za čiščenje predpomnilnika diapozitiva iz vašega spletnega brskalnika

en: Loading slideshows...
sl-SI: Nalaganje diapozitivov...

en: Browse slideshows
sl-SI: Brskaj po diapozitivih

en: Collapse
sl-SI: Zmanjšaj

en: Press to expand
sl-SI: Pritisnite za razširitev

en: Copy all
sl-SI: Kopiraj vse

en: All settings saved
sl-SI: Vse nastavitve shranjene

en: Here you will find documentation, and two support tiers to choose from. Additionally, you may supply us with extra information specific to your website, server, etc.
sl-SI: Tukaj boste našli dokumentacijo in dve podporni ravni, med katerima lahko izbirate. Poleg tega nam lahko posredujete dodatne informacije, specifične za vašo spletno stran, strežnik itd.

en: Documentation 📚
sl-SI: Dokumentacija 📚

en: Check out our documentation page for examples, and more information about what you can do with MetaSlider Slideshow.
sl-SI: Oglejte si našo stran z dokumentacijo za primere in več informacij o tem, kaj lahko storite z MetaSlider Slideshow.

en: Visit documentation
sl-SI: Obiščite dokumentacijo

en: Free Basic Support 🚀
sl-SI: Brezplačna osnovna podpora 🚀

en: For users of the free version of MetaSlider Slideshow, we offer full free support on the wordpress.org forums.
sl-SI: Za uporabnike brezplačne različice MetaSlider Slideshow ponujamo popolno brezplačno podporo na forumih wordpress.org.

en: Visit wordpress.org
sl-SI: Obiščite wordpress.org

en: Paid Premium Support 🌟
sl-SI: Plačana premium podpora 🌟

en: Paid users of the premium plugin can open a ticket on our private support center to receive personalized support and faster response times.
sl-SI: Plačani uporabniki premium vtičnika lahko odprejo prijavo v našem zasebnem podporni center za osebno podporo in hitrejše čase odziva.

en: Visit metaslider.com
sl-SI: Obiščite metaslider.com

en: Site Information
sl-SI: Informacije o spletnem mestu

en: For your convenience, you can copy the basic site information before to help us speed up the debugging process. Be sure to verify that no personal information is included that you might want to keep private.
sl-SI: Za vašo priročnost lahko predhodno kopirate osnovne informacije o spletnem mestu, da nam pomagate pospešiti postopek odpravljanja napak. Prepričajte se, da ni vključenih osebnih informacij, ki jih želite obdržati zase.

en: Change the default title that will be used when creating a new slideshow. Use %s and it will be replaced by the current slideshow ID.
sl-SI: Spremenite privzeti naslov, ki se bo uporabljal pri ustvarjanju novega diapozitiva. Uporabite %s in zamenjan bo s trenutnim ID-jem diapozitiva.

en: If you are a pro member, enter your license key here to receive updates. %s
sl-SI: Če ste član pro, tukaj vnesite svojo licenčno ključ, da prejmete posodobitve. %s

en: Upgrade here
sl-SI: Nadgradite tukaj

en: Thumbnail
sl-SI: Miniatura

en: Thumbnail (Pro)
sl-SI: Miniatura (Pro)

en: Thumbnails - Visible On Hover
sl-SI: Minature - Vidne ob premiku miške

en: Filmstrip - Visible On Hover
sl-SI: Filmstrip - Vidna ob premiku miške

en: Slideshow settings saved
sl-SI: Nastavitve diapozitiva shranjene

en: Global settings saved
sl-SI: Globalne nastavitve shranjene

en: Pro settings saved
sl-SI: Nastavitve Pro shranjene

en: Slideshow Defaults
sl-SI: Privzete nastavitve diapozitiva

en: Update the default settings used when creating new slideshows.
sl-SI: Posodobite privzete nastavitve, uporabljene pri ustvarjanju novih diapozitivov.

en: Default Slideshow Title
sl-SI: Privzeti naslov diapozitiva

en: Change the default title
sl-SI: Spremenite privzeti naslov

en: Default Base Image Width
sl-SI: Privzeta širina osnovne slike

en: Update the default width for the base image. This will be used for the slideshow dimensions and base image cropping.
sl-SI: Posodobite privzeto širino za osnovno sliko. To bo uporabljeno za dimenzije diapozitiva in obrezovanje osnovne slike.

en: Change the default width
sl-SI: Spremenite privzeto širino

en: Default Base Image Height
sl-SI: Privzeta višina osnovne slike

en: Update the default height for the base image. This will be used for the base image cropping and slideshow dimensions. If set to 100% width, the height will scale accordingly.
sl-SI: Posodobite privzeto višino za osnovno sliko. To se bo uporabilo za obrezovanje osnovne slike in dimenzije diaprojekcije. Če je nastavljeno na 100% širine, se bo višina ustrezno prilagodila.

en: While the width and height defined above will be used for cropping (if enabled) and the base slideshow dimensions, you may also set the slideshow to stretch to its container.
sl-SI: Medtem ko se bosta zgoraj določeni širina in višina uporabila za obrezovanje (če je omogočeno) in dimenzije osnovne diaprojekcije, lahko tudi nastavite diaprojekcijo, da se raztegne na svoj okvir.

en: Default Navigation
sl-SI: Privzeta navigacija

en: Change the default navigation when creating a new slideshow.
sl-SI: Spremenite privzeto navigacijo pri ustvarjanju nove diaprojekcije.

en: Change the default transition between slides.
sl-SI: Spremenite privzeto prehod med diapozitivi.

en: Global Settings
sl-SI: Globalne nastavitve

en: Update the settings used for all the slideshows on your site.
sl-SI: Posodobite nastavitve, ki se uporabljajo za vse diaprojekcije na vaši strani.

en: License Key
sl-SI: Licenčna ključ

en: Update license key
sl-SI: Posodobite licenčni ključ

en: Enable Device Settings
sl-SI: Omogoči nastavitve naprave

en: Add option to hide slides, captions, arrows, navigation, and the slideshow per screen size.
sl-SI: Dodajte možnost za skrivanje diapozitivov, napisov, puščic, navigacije in diaprojekcije glede na velikost zaslona.

en: Device Settings
sl-SI: Nastavitve naprave

en: Set breakpoints for different screen sizes
sl-SI: Nastavite mejne točke za različne velikosti zaslonov

en: Smartphone
sl-SI: Pametni telefon

en: Laptop
sl-SI: Prenosni računalnik

en: Desktop
sl-SI: Namizni računalnik

en: Disable Legacy Libraries
sl-SI: Onemogoči stare knjižnice

en: This setting allows you to disable the legacy slideshow libraries: Nivo Slider, Coin Slider, and Responsive Slides
sl-SI: Ta nastavitev vam omogoča, da onemogočite stare knjižnice diaprojekcij: Nivo drsnik, Coin drsnik in odzivne diapozitive

en: We recommend disabling these libraries. You can safely disable the libraries. None of your slideshows use the legacy libraries.
sl-SI: Priporočamo, da onemogočite te knjižnice. Knjižnice lahko varno onemogočite. Nobena od vaših predstavitev ne uporablja zastarelih knjižnic.

en: You currently have %s slideshows that use legacy libraries.
sl-SI: Trenutno imate %s predstavitev, ki uporabljajo zastarele knjižnice.

en: You currently have %s slideshow that uses legacy libraries.
sl-SI: Trenutno imate %s predstavitev, ki uporablja zastarele knjižnice.

en: Enable MetaSlider Slideshow on Admin Bar
sl-SI: Omogoči MetaSlider Slideshow na administrativni vrstici

en: Add and edit slideshows easier by showing MetaSlider Slideshow on your admin bar.
sl-SI: Lažje dodajte in urejajte predstavitve tako, da prikažete MetaSlider Slideshow na vaši administrativni vrstici.

en: Enable Frontend Edit Links
sl-SI: Omogoči povezave za urejanje na frontend-u

en: Edit slideshows easily by showing MetaSlider Slideshow link under each slideshow.
sl-SI: Enostavno urejajte predstavitve tako, da prikažete povezavo do MetaSlider Slideshow pod vsako predstavitvijo.

en: Last
sl-SI: Zadnja

en: First
sl-SI: Prva

en: New slides order
sl-SI: Nova naročila diapozitivov

en: Select the position for new added slides.
sl-SI: Izberite položaj za novo dodane diapozitive.

en: Disable Legacy Widget
sl-SI: Onemogoči zastareli widget

en: This setting allows you to disable the legacy MetaSlider Slideshow widget.
sl-SI: Ta nastavitev vam omogoča, da onemogočite zastareli widget MetaSlider Slideshow.

en: Enable TinyMCE
sl-SI: Omogoči TinyMCE

en: TinyMCE is a WYSIWYG editor you can use in slide captions.
sl-SI: TinyMCE je WYSIWYG urejevalnik, ki ga lahko uporabite v napisih diapozitivov.

en: Fix Touch Swipe
sl-SI: Popravi pometanje s prstom

en: If Touch Swipe doesn't work as expected, enable this setting.
sl-SI: Če pometanje s prstom ne deluje, kot bi moralo, omogočite to nastavitev.

en: Recommended Theme Options
sl-SI: Priporočene možnosti teme

en: Automatically apply recommended slideshow options when selecting a theme. This will replace some of the previous options.
sl-SI: Samodejno uporabite priporočene možnosti predstavitev pri izbiri teme. To bo nadomestilo nekatere prejšnje možnosti.

en: Dashboard Settings
sl-SI: Nastavitve nadzorne plošče

en: Set default sorting options and items per page for your Dashboard.
sl-SI: Nastavite privzete možnosti razvrščanja in število elementov na stran za vaš Dashboard.

en: Slideshow ID
sl-SI: ID Slideshow

en: Date Created
sl-SI: Datum ustvarjanja

en: Sort Slideshows By
sl-SI: Razvrsti Slideshow-e po

en: Ascending
sl-SI: Naraščajoče

en: Descending
sl-SI: Padajoče

en: Order By
sl-SI: Uredi po

en: Items Per Page
sl-SI: Elementi na stran

en: Pro Settings
sl-SI: Pro nastavitve

en: Update the MetaSlider Slideshow Pro settings.
sl-SI: Posodobite nastavitve MetaSlider Slideshow Pro.

en: Flush Cache when Saving Changes
sl-SI: Izprazni predpomnilnik ob shranjevanju sprememb

en: This setting allows you to automatically flush the cache when saving slideshow changes. Supports WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize and WP Fastest Cache plugins.
sl-SI: Ta nastavitev omogoča samodejno praznjenje predpomnilnika ob shranjevanju sprememb slideshow-a. Podpira vtičnike WP Rocket, WP Super Cache, W3 Total Cache, WP-Optimize in WP Fastest Cache.

en: Maximum Number of Custom Fields in Post Feed and WooCommerce Slides
sl-SI: Največje število prilagojenih polj v Post Feed in WooCommerce Slides

en: Select how many custom fields will display in the dropdown menu when you are inserting tags.
sl-SI: Izberite, koliko prilagojenih polj bo prikazanih v spustnem meniju, ko vnašate oznake.

en: Change the maximum custom fields for Post Feed and WooCommerce
sl-SI: Spremenite največje število prilagojenih polj za Post Feed in WooCommerce

en: Enable Legacy Theme Editor
sl-SI: Omogoči urednik tem iz preteklosti

en: This setting allows you to enable the legacy Theme Editor.
sl-SI: Ta nastavitev omogoča, da omogočite urednik tem iz preteklosti.

en: The data in this file does not appear to be valid.
sl-SI: Podatki v tej datoteki se zdi, da niso veljavni.

en: Found %s slideshows
sl-SI: Najdenih %s slideshow-ov

en: You have no slideshows to import
sl-SI: Nimate slideshow-ov za uvoz

en: Export file is from a local site. Exporting from a local site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
sl-SI: Izvozna datoteka je iz lokalnega spletnega mesta. Izvažanje iz lokalnega spletnega mesta lahko povzroči težave med uvozom. To je zato, ker morajo biti slike in videoposnetki dostopni iz živega strežnika.

en: Some images are missing. Please ensure all images are accessible from the source website before importing.
sl-SI: Nekatere slike manjkajo. Prosimo, zagotovite, da so vse slike dostopne iz izvornega spletnega mesta, preden jih uvozite.

en: Important!
sl-SI: Pomembno!

en: Continue
sl-SI: Nadaljuj

en: Importing %s slideshows... This may take a minute
sl-SI: Uvažam %s diapozitive... To lahko traja minuto

en: Import successful
sl-SI: Uvoz uspešen

en: Easily import slideshows generated by MetaSlider Slideshow. This requires a file generated from the Export tab.
sl-SI: Enostavno uvozite diapozitive, ki jih je ustvaril MetaSlider Slideshow. To zahteva datoteko, ustvarjeno na zavihku Izvoz.

en: Load slideshows
sl-SI: Naloži diapozitive

en: If you have an export file, you may upload it here to be processed. Information about each slideshow will be presented below. You will be able to confirm before importing.
sl-SI: Če imate izvozno datoteko, jo lahko naložite tukaj, da jo obdelamo. Informacije o vsakem diapozitivu bodo predstavljene spodaj. Potrdili boste lahko pred uvozom.

en: Importing... Please wait
sl-SI: Uvažam... Prosim, počakajte

en: Processing...
sl-SI: Obdelujem...

en: Upload file
sl-SI: Naloži datoteko

en: The import file appears to have been generated on a local development site. Some images or videos may not be imported due to limitations in the WordPress upload system.
sl-SI: Zdi se, da je bila uvozna datoteka ustvarjena na lokalnem razvojnem spletnem mestu. Nekatere slike ali videoposnetki morda ne bodo uvoženi zaradi omejitev v sistemu nalaganja WordPress.

en: The import file was created with a previous version of MetaSlider Slideshow. Please make sure you are using the latest version of MetaSlider Slideshow in the source website, generate the import file again and upload it here.
sl-SI: Uvozna datoteka je bila ustvarjena s prejšnjo različico MetaSlider Slideshow. Prosimo, poskrbite, da uporabljate najnovejšo različico MetaSlider Slideshow na izvorni spletni strani, ponovno ustvarite uvozno datoteko in jo tukaj naložite.

en: Click the Import button to begin the import process.
sl-SI: Kliknite gumb Uvozi, da začnete postopek uvoza.

en: Import %s slideshows
sl-SI: Uvozi %s diapozitive

en: Select the slideshows you wish to import below. Then click here to import them.
sl-SI: Izberite diapozitive, ki jih želite uvoziti spodaj. Nato kliknite tukaj, da jih uvozite.

en: Post Feed slide
sl-SI: Diapozitiv Feed objave

en: External slide
sl-SI: Zunanji diapozitiv

en: WooCommerce slide
sl-SI: Diapozitiv WooCommerce

en: Image Folder slide
sl-SI: Slika mapa diapozitiva

en: Local Video slide
sl-SI: Lokalni video diapozitiv

en: External Video slide
sl-SI: Zunanji video diapozitiv

en: Custom HTML slide
sl-SI: Prilagojen HTML diapozitiv

en: Layer slide
sl-SI: Sloja diapozitiv

en: Image not found<br>%s
sl-SI: Slika ni najdena<br>%s

en: No slides found
sl-SI: Ni najdenih diapozitivov

en: Loading %s slideshows...
sl-SI: Nalagam %s diaprojekcije...

en: You have no slideshows to export
sl-SI: Nimate diaprojekcij za izvoz

en: Exporting %s slideshows...
sl-SI: Izvažam %s diaprojekcij...

en: Export successful
sl-SI: Izvoz uspešen

en: No slideshows found.
sl-SI: Ni najdenih diaprojekcij.

en: Create a new slideshow now
sl-SI: Ustvarite novo diaprojekcijo zdaj

en: If you have only a few slideshows, we will prepare them automatically. If you have many slideshows, click the "Load" button.
sl-SI: Če imate le nekaj diaprojekcij, jih bomo pripravili samodejno. Če imate veliko diaprojekcij, kliknite gumb "Naloži".

en: Choose the slideshows you wish to export.
sl-SI: Izberite diaprojekcije, ki jih želite izvoziti.

en: Click the "Export" button.
sl-SI: Kliknite gumb "Izvozi".

en: A .json file will automatically be downloaded with all your slideshow data.
sl-SI: Datoteka .json bo samodejno prenesena z vsemi vašimi podatki o diaprojekciji.

en: A few notes on exporting slideshow images and videos:
sl-SI: Nekaj opomb o izvozu slik in videov diaprojekcij:

en: Exporting from a localhost site may cause issues during import. This is because the images and videos need to be accessible from a live server.
sl-SI: Izvoz iz lokalnega strežnika lahko povzroči težave med uvozom. To je zato, ker morajo biti slike in videi dostopni z aktivnega strežnika.

en: You have %s slideshows that can be exported. Information about each slideshow will be presented below.
sl-SI: Imate %s diaprojekcij, ki jih lahko izvozite. Informacije o vsaki diaprojekciji bodo predstavljene spodaj.

en: Refresh
sl-SI: Osveži

en: Load
sl-SI: Naloži

en: Export %s slideshows
sl-SI: Izvozi %s slideshowe

en: Select the slideshows you wish to export below, then click here to export them.
sl-SI: Izberite slideshowe, ki jih želite izvoziti spodaj, nato kliknite tukaj za izvoz.

en: Failed to open the settings page...
sl-SI: Odprtje strani z nastavitvami je spodletelo...

en: Opening settings page...
sl-SI: Odprtje strani z nastavitvami...

en: Page not found: %s
sl-SI: Stran ni bila najdena: %s

en: Add a slide
sl-SI: Dodaj diapozitiv

en: Thanks for using MetaSlider Slideshow. To get started, click the "Add Slide" button to create your first slide.
sl-SI: Hvala, da uporabljate MetaSlider Slideshow. Da začnete, kliknite gumb "Dodaj diapozitiv" za ustvarjanje prvega diapozitiva.

en: Select images
sl-SI: Izberite slike

en: You can easily add an image from one of the options here. Additionally we provide free images from the Unsplash library.
sl-SI: Sliko lahko enostavno dodate iz ene od možnosti tukaj. Poleg tega zagotavljamo brezplačne slike iz knjižnice Unsplash.

en: Next step
sl-SI: Naslednji korak

en: Search unsplash
sl-SI: Išči Unsplash

en: Choose an image from the left, or search for any topic here to bring up more images.
sl-SI: Izberite sliko s leve strani ali poiščite katero koli temo tukaj, da prikažete več slik.

en: Hide step
sl-SI: Skrij korak

en: Create your slide
sl-SI: Ustvari svoj diapozitiv

en: After you have selected an image, press here to create your slide.
sl-SI: Ko izberete sliko, pritisnite tukaj za ustvarjanje svojega diapozitiva.

en: Preview Slideshow
sl-SI: Predogled Slideshowa

en: Now that you have some slides set, you can preview your slideshow by pressing here.
sl-SI: Zdaj, ko imate nekaj diapozitivov nastavljenih, lahko predogledate svoj slideshow tako, da pritisnete tukaj.

en: Slideshow settings
sl-SI: Nastavitve Slideshowa

en: Edit slideshow
sl-SI: Uredi predstavitev diapozitivov

en: Additional CSS Class
sl-SI: Dodatna CSS razred

en: Refresh preview
sl-SI: Osveži predogled

en: Loading slideshows list...
sl-SI: Nalagam seznam predstavitev diapozitivov...

en: Create one now!
sl-SI: Ustvari enega zdaj!

en: Loading slideshow
sl-SI: Nalagam predstavitev diapozitivov

en: Update preview
sl-SI: Posodobi predogled

en: Select a slideshow
sl-SI: Izberi predstavitev diapozitivov

en: Normal width
sl-SI: Normalna širina

en: Wide width
sl-SI: Široka širina

en: Full width
sl-SI: Polna širina

en: Use MetaSlider Slideshow to insert slideshows and sliders in your page
sl-SI: Uporabite MetaSlider Slideshow za vstavljanje predstavitev diapozitivov in drsnikov na vašo stran

en: slider
sl-SI: drsnik

en: slideshow
sl-SI: predstavitev diapozitivov

en: gallery
sl-SI: galerija

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Like MetaSlider Slideshow? Please help us by giving a positive review at WordPress.org
sl-SI: Všeč vam je MetaSlider Slideshow? Prosimo, pomagajte nam z pozitivno oceno na WordPress.org

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Review MetaSlider Slideshow &rarr;
sl-SI: Ocenite MetaSlider Slideshow &rarr;

[ctx: Keep the plugin name "MetaSlider Slideshow" when possible]
en: Select slideshow to insert into post
sl-SI: Izberite predstavitev diapozitivov za vstavljanje v objavo

[ctx: This is a keyboard shortcut.]
en:  (Use Alt + P keys)
sl-SI:  (Uporabite tipki Alt + P)

[ctx: Uploader: Drop files to upload - or - Select Files]
en: or
sl-SI: ali

[ctx: 1000 by 1000 pixels]
en: %s by %s pixels
sl-SI: %s za %s slikovnih točk

[ctx: The ENTER key on a keyboard]
en: Enter
sl-SI: Vnesite

[ctx: The ESCAPE key on a keyboard]
en: Escape
sl-SI: Beži

[ctx: number of slides, ex "7 slides"]
en: %s slides
sl-SI: %s diapozitivov
