WPML String Translation 3.5.0 - en to el translation catalogue (284 entries)

en:  They were added to the translations table.
el:  Προστέθηκαν στον πίνακα μεταφράσεων.

en: %1$sNote:%2$s This feature may affect site performance. We recommend disabling it after scanning is complete.
el: %1$sΣημείωση:%2$s Αυτή η λειτουργία ενδέχεται να επηρεάσει την απόδοση του ιστότοπου. Συνιστούμε να την απενεργοποιήσετε μετά την ολοκλήρωση της σάρωσης.

en: %d new translation was added. | %d new translations were added.
el[0]: Προστέθηκε %d νέα μετάφραση.
el[1]: Προστέθηκαν %d νέες μεταφράσεις.

en: %d translation was updated. | %d translations were updated.
el[0]: Ενημερώθηκε %d μετάφραση.
el[1]: Ενημερώθηκαν %d μεταφράσεις.

en: %s slugs are set to be translated, but they are missing their translation
el: Τα %s slugs έχουν οριστεί για μετάφραση, αλλά λείπει η μετάφρασή τους

en: (original)
el: (πρωτότυπο)

en: * This feature is only intended for sites that are in development. It will significantly slow down the site, but help you find strings that WPML cannot detect in the PHP code.
el: * Αυτή η λειτουργία προορίζεται μόνο για ιστότοπους που βρίσκονται σε ανάπτυξη. Θα επιβραδύνει σημαντικά τον ιστότοπο, αλλά θα σας βοηθήσει να βρείτε συμβολοσειρές που το WPML δεν μπορεί να εντοπίσει στον κώδικα PHP.

en: -- Please select --
el: -- Παρακαλώ επιλέξτε --

en: .po file :
el: Αρχείο.po:

en: Action
el: Ενέργεια

en: Active
el: Ενεργό

en: Add selected strings
el: Προσθήκη επιλεγμένων συμβολοσειρών

en: Add the new translations.
el: Προσθέστε τις νέες μεταφράσεις.

en: Adds theme and plugins localization capabilities to WPML | <a href="https://wpml.org/documentation/getting-started-guide/string-translation/">Documentation</a> | <a href="https://wpml.org/version/wpml-string-translation-3-5-0/">WPML String Translation 3.5.0 release notes</a>
el: Προσθέτει δυνατότητες μετάφρασης θέματος και προσθηκών στο WPML | <a href="https://wpml.org/documentation/getting-started-guide/string-translation/">Τεκμηρίωση</a> | <a href="https://wpml.org/version/wpml-string-translation-3-5-0/">Σημειώσεις έκδοσης WPML String Translation 3.5.0</a>

en: Admin Texts Translation
el: Μετάφραση κειμένων διαχειριστή

en: All
el: Όλα

en: All %d strings from all pages are selected.
el: Όλες οι %d συμβολοσειρές από όλες τις σελίδες είναι επιλεγμένες.

en: All %d strings on this page are selected.
el: Όλες οι %d συμβολοσειρές σε αυτήν τη σελίδα είναι επιλεγμένες.

en: All Translation Priorities
el: Όλες οι προτεραιότητες μετάφρασης

en: All domains
el: Όλοι οι τομείς

en: All strings
el: Όλες οι συμβολοσειρές

en: All strings in %s
el: Όλες οι συμβολοσειρές στο %s

en: Also create translations according to the .po file
el: Δημιουργία μεταφράσεων σύμφωνα με το αρχείο.po

en: Also include translations
el: Συμπεριλάβετε επίσης μεταφράσεις

en: Also prevent similar messages in the future?
el: Να αποτρέπονται και παρόμοια μηνύματα στο μέλλον;

en: Also register strings from the website's back-end
el: Επίσης καταχωρίστε συμβολοσειρές από το διαχειριστικό περιβάλλον του ιστότοπου.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Are you sure you want to delete these packages?
    Their strings and translations will be deleted too.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα πακέτα;
    Οι συμβολοσειρές και οι μεταφράσεις τους θα διαγραφούν επίσης.

en: Are you sure you want to delete these strings?
    Their translations will be deleted too.
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτές τις συμβολοσειρές;
    Οι μεταφράσεις τους θα διαγραφούν επίσης.

en: Auto register untranslated strings
el: Αυτόματη καταχώριση αμετάφραστων συμβολοσειρών

en: Auto-download WordPress translations
el: Αυτόματη λήψη μεταφράσεων WordPress

en: Auto-registered, translation needed
el: Αυτόματη καταχώριση, απαιτείται μετάφραση

en: Automatic string registration will remain active for <span class='counter-msg'>%s</span>. Please visit the site's front-end to allow WPML to find strings for translation.
el: Η αυτόματη καταχώριση συμβολοσειρών θα παραμείνει ενεργή για <span class='counter-msg'>%s</span>. Παρακαλώ επισκεφθείτε το front-end του ιστότοπου για να επιτρέψετε στο WPML να βρει συμβολοσειρές για μετάφραση.

en: Be sure to turn off this feature before your site goes live to avoid performance issues.
el: Βεβαιωθείτε ότι έχετε απενεργοποιήσει αυτήν τη λειτουργία πριν ο ιστότοπός σας τεθεί σε λειτουργία για να αποφύγετε προβλήματα απόδοσης.

en: By default WPML assumes that strings in themes and plugins are in English. If you're using a theme or plugin that has strings in other languages you can set the language of text-domains.
el: Από προεπιλογή, το WPML υποθέτει ότι οι συμβολοσειρές σε θέματα και πρόσθετα είναι στα Αγγλικά. Εάν χρησιμοποιείτε ένα θέμα ή πρόσθετο που έχει συμβολοσειρές σε άλλες γλώσσες, μπορείτε να ορίσετε τη γλώσσα των τομέων κειμένου.

en: Can't find the strings you're looking to translate? Add more strings for translation.
el: Δεν μπορείτε να βρείτε τις συμβολοσειρές που θέλετε να μεταφράσετε; Προσθέστε περισσότερες συμβολοσειρές για μετάφραση.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Change the language of selected strings
el: Αλλαγή γλώσσας επιλεγμένων συμβολοσειρών

en: Change translation priority of selected strings
el: Αλλαγή προτεραιότητας μετάφρασης επιλεγμένων συμβολοσειρών

en: Check for string issues
el: Έλεγχος για προβλήματα συμβολοσειρών

en: Check other languages
el: Έλεγχος άλλων γλωσσών

en: Choose the user roles you would like to make translatable: %s
el: Επιλέξτε τους ρόλους χρηστών που θέλετε να κάνετε μεταφράσιμους: %s

en: Cleanup and optimization completed!
el: Η εκκαθάριση και η βελτιστοποίηση ολοκληρώθηκαν!

en: Cleanup and optimize string tables
el: Εκκαθάριση και βελτιστοποίηση πινάκων συμβολοσειρών

en: Click here to enable it
el: Κάντε κλικ εδώ για να το ενεργοποιήσετε

en: Click to toggle
el: Κάντε κλικ για εναλλαγή

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Complete
el: Ολοκληρώθηκε

en: Completely translated strings
el: Πλήρως μεταφρασμένες συμβολοσειρές

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Contains %s strings
el: Περιέχει %s συμβολοσειρές

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Current source language
el: Τρέχουσα γλώσσα προέλευσης

en: Data saved
el: Δεδομένα αποθηκεύτηκαν

en: Default package language
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα πακέτου

en: Delete Selected Packages
el: Διαγραφή επιλεγμένων πακέτων

en: Delete selected strings
el: Διαγραφή επιλεγμένων συμβολοσειρών

en: Detect strings in JavaScript files
el: Εντοπισμός συμβολοσειρών σε αρχεία JavaScript

en: Disable auto register of untranslated strings
el: Απενεργοποίηση αυτόματης καταχώρισης αμετάφραστων συμβολοσειρών

en: Dismiss all notices
el: Απόρριψη όλων των ειδοποιήσεων

en: Display %d results per page
el: Εμφάνιση %d αποτελεσμάτων ανά σελίδα

en: Display all results
el: Εμφάνιση όλων των αποτελεσμάτων

en: Display packages for this kind:
el: Εμφάνιση πακέτων για αυτό το είδος:

en: Display:
el: Εμφάνιση:

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
el: Εμφάνιση %1$s&#8211;%2$s από %3$s

en: Domain
el: Τομέας

en: Edit user roles
el: Επεξεργασία ρόλων χρηστών

en: English
el: Αγγλικά

en: Error: please try again
el: Σφάλμα: παρακαλώ δοκιμάστε ξανά

en: Errors: %s
el: Σφάλματα: %s

en: Exact match
el: Ακριβής αντιστοιχία

en: Existing translation
el: Υπάρχουσα μετάφραση

en: Export strings into .po/.pot file
el: Εξαγωγή συμβολοσειρών σε αρχείο.po/.pot

en: Failed downloading the language information file.
el: Αποτυχία λήψης του αρχείου πληροφοριών γλώσσας.

en: Failed downloading the language information file. Please go back and try a little later.
el: Αποτυχία λήψης του αρχείου πληροφοριών γλώσσας. Παρακαλώ επιστρέψτε και δοκιμάστε λίγο αργότερα.

en: File upload error
el: Σφάλμα μεταφόρτωσης αρχείου

en: Files already scanned.
el: Τα αρχεία έχουν ήδη σαρωθεί.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: For more details, see %s.
el: Για περισσότερες λεπτομέρειες, δείτε %s.

en: Frontend preview
el: Προεπισκόπηση front-end

en: Highlight color for strings
el: Χρώμα επισήμανσης για συμβολοσειρές

en: If it's an %1$sonline site%2$s, contact your hosting company and request that they make that folder writable.
el: Εάν πρόκειται για %1$sδιαδικτυακό ιστότοπο%2$s, επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας σας και ζητήστε να κάνουν αυτόν τον φάκελο εγγράψιμο.

en: If this is a %1$slocal development site%2$s, make sure that your local server can write to this folder.
el: Εάν πρόκειται για %1$sτοπικό ιστότοπο ανάπτυξης%2$s, βεβαιωθείτε ότι ο τοπικός σας διακομιστής μπορεί να γράψει σε αυτόν τον φάκελο.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import / export .po
el: Εισαγωγή / εξαγωγή.po

en: In domain:
el: Στον τομέα:

en: In progress
el: Σε εξέλιξη

en: In translation basket
el: Στο καλάθι μετάφρασης

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Inactive Widgets
el: Ανενεργά widget

en: Include translations
el: Συμπερίληψη μεταφράσεων

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Invalid language: %s
el: Μη έγκυρη γλώσσα: %s

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρο nonce

en: JavaScript file scanning is active and may affect performance. %1$sDisable this feature%2$s in WPML Settings once your texts (strings) are registered.
el: Η σάρωση αρχείων JavaScript είναι ενεργή και ενδέχεται να επηρεάσει την απόδοση. %1$sΑπενεργοποιήστε αυτήν τη λειτουργία%2$s στις ρυθμίσεις του WPML μόλις καταχωριστούν τα κείμενά σας (συμβολοσειρές).

en: Kind
el: Είδος

en: Language of domains
el: Γλώσσα τομέων

en: Language of this %1$s is %2$s
el: Η γλώσσα αυτού του %1$s είναι %2$s

en: Languages of domains
el: Γλώσσες τομέων

en: Learn more about %1$stranslating admin and settings strings.%2$s
el: Μάθετε περισσότερα σχετικά με την %1$sμετάφραση συμβολοσειρών διαχειριστή και ρυθμίσεων.%2$s

en: Learn more about %1$stranslating user meta information.%2$s
el: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τη %1$sμετάφραση μεταπληροφοριών χρήστη.%2$s

en: Learn more about finding strings
el: Μάθετε περισσότερα σχετικά με την εύρεση συμβολοσειρών

en: Loaded
el: Φορτώθηκε

[ctx: MO Import blocked 1/4]
en: There is a problem with the String Translation table in your site.
el: Υπάρχει πρόβλημα με τον πίνακα Μετάφρασης συμβολοσειρών στον ιστότοπό σας.

[ctx: MO Import blocked 2/4]
en: This problem is not causing a problem running the site right now, but can become a critical issue in the future.
el: Αυτό το πρόβλημα δεν προκαλεί πρόβλημα στην εκτέλεση του ιστότοπου αυτήν τη στιγμή, αλλά μπορεί να γίνει κρίσιμο ζήτημα στο μέλλον.

[ctx: MO Import blocked 3/4]
en: WPML support team knows how to fix it.
el: Η ομάδα υποστήριξης του WPML ξέρει πώς να το διορθώσει.

[ctx: MO Import blocked 4/4]
en: Please add a message in the relevant <a href="%s" target="_blank">support thread</a> and we'll fix it for you.
el: Παρακαλώ προσθέστε ένα μήνυμα στο σχετικό <a href="%s" target="_blank">νήμα υποστήριξης</a> και θα το διορθώσουμε για εσάς.

[ctx: MO Import blocked short 1/3]
en: WPML cannot replace .mo files because of technical problems in the String Translation table.
el: Το WPML δεν μπορεί να αντικαταστήσει αρχεία.mo λόγω τεχνικών προβλημάτων στον πίνακα Μετάφρασης συμβολοσειρών.

[ctx: MO Import blocked short 2/3]
en: WPML support team knows how to fix it.
el: Η ομάδα υποστήριξης του WPML ξέρει πώς να το διορθώσει.

[ctx: MO Import blocked short 3/3]
en: Please add a message in the relevant <a href="%s" target="_blank" >support thread</a> and we'll fix it for you.
el: Παρακαλώ προσθέστε ένα μήνυμα στο σχετικό <a href="%s" target="_blank" >νήμα υποστήριξης</a> και θα το διορθώσουμε για εσάς.

en: Making User Meta Information Translatable
el: Δημιουργία μεταφράσιμων μεταπληροφοριών χρήστη

en: Missing parameters
el: Λείπουν παράμετροι

en: Missing texts (strings) after scanning? %1$sEnable Scan strings in JavaScript files%2$s in WPML Settings, visit the page containing the string, then scan again.
el: Λείπουν κείμενα (συμβολοσειρές) μετά τη σάρωση; %1$sΕνεργοποιήστε τη σάρωση συμβολοσειρών σε αρχεία JavaScript%2$s στις ρυθμίσεις του WPML, επισκεφθείτε τη σελίδα που περιέχει τη συμβολοσειρά και, στη συνέχεια, σαρώστε ξανά.

en: Missing version number for translation.
el: Λείπει ο αριθμός έκδοσης για τη μετάφραση.

en: Multibyte String extension
el: Επέκταση συμβολοσειράς πολλαπλών byte

en: Multibyte String extension is required for WPML String Translation.
el: Η επέκταση συμβολοσειράς πολλαπλών byte απαιτείται για τη Μετάφραση συμβολοσειρών WPML.

en: Name
el: Όνομα

en: Name: %s
el: Όνομα: %s

en: Needs re-scanning
el: Χρειάζεται επανεκσάρωση

en: Needs update
el: Χρειάζεται ενημέρωση

en: New
el: Νέο

en: New translation
el: Νέα μετάφραση

en: New translations (%d)
el: Νέες μεταφράσεις (%d)

en: No - keep showing these message
el: Όχι - να συνεχίσουν να εμφανίζονται αυτά τα μηνύματα

en: No TextDomain
el: Χωρίς πεδίο κειμένου

en: No action performed. Please select the strings that you need to update or add.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε καμία ενέργεια. Παρακαλώ επιλέξτε τις συμβολοσειρές που πρέπει να ενημερώσετε ή να προσθέσετε.

en: No packages found
el: Δεν βρέθηκαν πακέτα

en: No records found
el: Δεν βρέθηκαν εγγραφές

en: No string found
el: Δεν βρέθηκε συμβολοσειρά

en: No strings found
el: Δεν βρέθηκαν συμβολοσειρές

en: No updates found.
el: Δεν βρέθηκαν ενημερώσεις.

en: Nonce value is invalid
el: Η τιμή nonce δεν είναι έγκυρη

en: Not loaded
el: Δεν φορτώθηκε

en: Not marked as 'complete'. Press 'Save' to enable.
el: Δεν έχει επισημανθεί ως “ολοκληρωμένο”. Πατήστε “Αποθήκευση” για ενεργοποίηση.

en: Not scanned yet
el: Δεν έχει σαρωθεί ακόμα

en: Not seeing strings that you are looking for?
el: Δεν βλέπετε τις συμβολοσειρές που ψάχνετε;

en: Not translated
el: Δεν μεταφράστηκε

en: Number of strings
el: Αριθμός συμβολοσειρών

en: OK
el: Εντάξει

en: PO export may be glitchy. We are working to fix it.
el: Η εξαγωγή PO ενδέχεται να έχει δυσλειτουργίες. Εργαζόμαστε για να το διορθώσουμε.

en: Package Management
el: Διαχείριση πακέτων

en: Packages
el: Πακέτα

en: Partial Translation
el: Μερική μετάφραση

en: Partial translation
el: Μερική μετάφραση

en: Please activate WPML Multilingual CMS to have WPML String Translation working.
el: Παρακαλώ ενεργοποιήστε το WPML Multilingual CMS για να λειτουργήσει η Μετάφραση συμβολοσειρών WPML.

en: Please enter a domain!
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν τομέα!

en: Please select at least one document to translate.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον ένα έγγραφο για μετάφραση.

en: Please select at least one language to translate into.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τουλάχιστον μία γλώσσα για μετάφραση.

en: Please select the .po file to upload!
el: Παρακαλώ επιλέξτε το αρχείο.po για μεταφόρτωση!

en: Plugins
el: Προσθήκες

en: Post "%1$s" will be ignored for %2$s, because translation is already in progress.
el: Η ανάρτηση “%1$s” θα αγνοηθεί για το %2$s, επειδή η μετάφραση βρίσκεται ήδη σε εξέλιξη.

en: Post "%1$s" will be ignored for %2$s, because translation is already waiting for translator.
el: Η ανάρτηση “%1$s” θα αγνοηθεί για το %2$s, επειδή η μετάφραση αναμένει ήδη μεταφραστή.

en: Preview string on site
el: Προεπισκόπηση συμβολοσειράς στον ιστότοπο

en: Preview where this string appears on your site
el: Προεπισκόπηση όπου εμφανίζεται αυτή η συμβολοσειρά στον ιστότοπό σας

en: Proceed
el: Συνέχεια

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Remove strings by domain
el: Αφαίρεση συμβολοσειρών ανά τομέα

en: Return to String Translation
el: Επιστροφή στη Μετάφραση συμβολοσειρών

en: Review changes and update
el: Επισκόπηση αλλαγών και ενημέρωση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Scan selected components for strings
el: Σάρωση επιλεγμένων στοιχείων για συμβολοσειρές

en: Scan selected plugins for strings
el: Σάρωση επιλεγμένων προσθηκών για συμβολοσειρές

en: Scan selected themes for strings
el: Σάρωση επιλεγμένων θεμάτων για συμβολοσειρές

en: Scan strings in themes, plugins and WordPress
el: Σάρωση συμβολοσειρών σε θέματα, προσθήκες και WordPress

en: Scan successful: WPML found %s strings.
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε με επιτυχία: Το WPML βρήκε %s συμβολοσειρές.

en: Scan the selected components to make new texts available for translation.
el: Σαρώστε τα επιλεγμένα στοιχεία για να κάνετε νέα κείμενα διαθέσιμα για μετάφραση.

en: Scanned
el: Σαρώθηκε

en: Scanning file: %s
el: Σάρωση αρχείου: %s

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Search in both the original language and in translations. Searching in translations may take a bit of time.
el: Αναζήτηση τόσο στην αρχική γλώσσα όσο και στις μεταφράσεις. Η αναζήτηση στις μεταφράσεις μπορεί να πάρει λίγο χρόνο.

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select affected components
el: Επιλέξτε τα επηρεαζόμενα στοιχεία

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select all strings that match this search
el: Επιλέξτε όλες τις συμβολοσειρές που ταιριάζουν με αυτήν την αναζήτηση

en: Select domain:
el: Επιλέξτε τομέα:

en: Select for which domain to set the language:
el: Επιλέξτε για ποιον τομέα θα ορίσετε τη γλώσσα:

en: Select from existing
el: Επιλογή από υπάρχοντα

en: Select the original language of strings to import
el: Επιλέξτε την αρχική γλώσσα των συμβολοσειρών για εισαγωγή

en: Select the user roles whose information you want to make translatable and then use the String Translation page to translate it.
el: Επιλέξτε τους ρόλους χρηστών των οποίων τις πληροφορίες θέλετε να κάνετε μεταφράσιμες και, στη συνέχεια, χρησιμοποιήστε τη σελίδα Μετάφραση συμβολοσειρών για να τις μεταφράσετε.

en: Select what the strings are for:
el: Επιλέξτε για τι είναι οι συμβολοσειρές:

en: Send to translation
el: Αποστολή για μετάφραση

en: Set different slugs in different languages for %s.
el: Ορίστε διαφορετικά slugs σε διαφορετικές γλώσσες για το %s.

en: Set the language of text-domains
el: Ορίστε τη γλώσσα των text-domains.

en: Set the original language of themes and plugins
el: Ορισμός της αρχικής γλώσσας των θεμάτων και των προσθέτων

en: Set the source language of these strings to:
el: Ορίστε τη γλώσσα προέλευσης αυτών των συμβολοσειρών σε:

en: Show custom MO Files Pre-generation dialog box
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πλαισίου διαλόγου προ-δημιουργίας αρχείων MO

en: Show page builder packages
el: Εμφάνιση πακέτων δημιουργίας σελίδων

en: Showing only strings that contain %s
el: Εμφάνιση μόνο συμβολοσειρών που περιέχουν %s

en: Slug translations
el: Μεταφράσεις slug

en: Some of the strings selected belong to packages. You can only change the language of these strings if all strings in the packages are selected.
el: Ορισμένες από τις επιλεγμένες συμβολοσειρές ανήκουν σε πακέτα. Μπορείτε να αλλάξετε τη γλώσσα αυτών των συμβολοσειρών μόνο εάν έχουν επιλεγεί όλες οι συμβολοσειρές στα πακέτα.

en: Some themes and plugins don't properly set the textdomain (second argument) in GetText calls. When you select this option, WPML will assume that the strings found in GetText calls in the PHP files of the theme and plugin should have the textdomain with the theme/plugin's name.
el: Ορισμένα θέματα και προσθήκες δεν ορίζουν σωστά το πεδίο κειμένου (δεύτερο όρισμα) στις κλήσεις GetText. Όταν επιλέγετε αυτήν την επιλογή, το WPML θα υποθέσει ότι οι συμβολοσειρές που βρέθηκαν στις κλήσεις GetText στα αρχεία PHP του θέματος και της προσθήκης θα πρέπει να έχουν το πεδίο κειμένου με το όνομα του θέματος/προσθήκης.

en: Status
el: Κατάσταση

en: String
el: Συμβολοσειρά

en: String Tracking Enabled
el: Η παρακολούθηση συμβολοσειρών είναι ενεργοποιημένη

en: String Translation
el: Μετάφραση συμβολοσειρών

en: String auto registration is disabled.
el: Η αυτόματη καταχώριση συμβολοσειρών είναι απενεργοποιημένη.

en: Strings in JavaScript files
el: Συμβολοσειρές σε αρχεία JavaScript

en: Strings in need of translation
el: Συμβολοσειρές που χρειάζονται μετάφραση

en: Strings in the theme and plugins
el: Συμβολοσειρές στο θέμα και στα πρόσθετα

en: Strings per page:
el: Συμβολοσειρές ανά σελίδα:

en: Strings that need translation
el: Συμβολοσειρές που χρειάζονται μετάφραση

en: Submit
el: Υποβολή

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Textdomain
el: Πεδίο κειμένου

en: The database has been updated.
el: Η βάση δεδομένων έχει ενημερωθεί.

en: The following files were processed:
el: Τα ακόλουθα αρχεία επεξεργάστηκαν:

en: Themes
el: Θέματα

en: There is nothing to be updated or to be added.
el: Δεν υπάρχει τίποτα για ενημέρωση ή προσθήκη.

en: There is nothing to translate.
el: Δεν υπάρχει τίποτα για μετάφραση.

en: These are the strings that we found in your .po file. Please carefully review them. Then, click on the 'add' or 'cancel' buttons at the %1$sbottom of this screen%2$s. You can exclude individual strings by clearing the check boxes next to them.
el: Αυτές είναι οι συμβολοσειρές που βρήκαμε στο αρχείο.po σας. Παρακαλώ ελέγξτε τις προσεκτικά. Στη συνέχεια, κάντε κλικ στα κουμπιά “προσθήκη” ή “ακύρωση” στο %1$sκάτω μέρος αυτής της οθόνης%2$s. Μπορείτε να εξαιρέσετε μεμονωμένες συμβολοσειρές καθαρίζοντας τα πλαίσια ελέγχου δίπλα τους.

en: This domain currently has the following strings:
el: Αυτός ο τομέας έχει αυτήν τη στιγμή τις ακόλουθες συμβολοσειρές:

en: This feature helps you find where the text (strings) appears on your site, so you can translate it more easily. 
    											It may slow down your site while it's running, so it's best to use it only during development. 
    											Remember to turn it off when your site goes live to keep things running smoothly.
el: Αυτή η λειτουργία σάς βοηθά να βρείτε πού εμφανίζεται το κείμενο (συμβολοσειρές) στον ιστότοπό σας, ώστε να μπορείτε να το μεταφράσετε πιο εύκολα. 
    											Ενδέχεται να επιβραδύνει τον ιστότοπό σας ενώ εκτελείται, επομένως είναι καλύτερο να το χρησιμοποιείτε μόνο κατά την ανάπτυξη. 
    											Θυμηθείτε να το απενεργοποιήσετε όταν ο ιστότοπός σας τεθεί σε λειτουργία για να διατηρήσετε την ομαλή λειτουργία.

en: This feature is disabled. %1$sClick here to enable it.%2$s
el: Αυτή η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη. %1$sΚάντε κλικ εδώ για να την ενεργοποιήσετε.%2$s

en: This folder appears to be not writable. This is blocking translation for strings from appearing on the site.
el: Αυτός ο φάκελος φαίνεται να μην είναι εγγράψιμος. Αυτό εμποδίζει την εμφάνιση της μετάφρασης για συμβολοσειρές στον ιστότοπο.

en: This includes strings like footer text, copyright notices, plugin options and settings, time format, widget texts, and more.
el: Αυτό περιλαμβάνει συμβολοσειρές όπως κείμενο υποσέλιδου, ειδοποιήσεις πνευματικών δικαιωμάτων, επιλογές και ρυθμίσεις προσθηκών, μορφή ώρας, κείμενα widget και άλλα.

en: This is the list of strings that are not used or they are linked to wrong translation data.
el: Αυτή είναι η λίστα των συμβολοσειρών που δεν χρησιμοποιούνται ή συνδέονται με λανθασμένα δεδομένα μετάφρασης.

en: This preview shows where the selected string appears on your site’s front-end.
el: Αυτή η προεπισκόπηση δείχνει πού εμφανίζεται η επιλεγμένη συμβολοσειρά στο front-end του ιστότοπού σας.

en: This update includes %d new strings and %d updated strings. You can review the strings below. Then, go to the <a%s>bottom of this page</a> and click on the Proceed button.
el: Αυτή η ενημέρωση περιλαμβάνει %d νέες συμβολοσειρές και %d ενημερωμένες συμβολοσειρές. Μπορείτε να ελέγξετε τις συμβολοσειρές παρακάτω. Στη συνέχεια, μεταβείτε στο <a%s>κάτω μέρος αυτής της σελίδας</a> και κάντε κλικ στο κουμπί Συνέχεια.

en: This will load the translation files and WPML will be able to scan them.
el: Αυτό θα φορτώσει τα αρχεία μετάφρασης και το WPML θα μπορεί να τα σαρώσει.

en: To translate strings automatically, by your translators or a translation service, use the %sTranslation Dashboard%s.
el: Για να μεταφράσετε συμβολοσειρές αυτόματα, από τους μεταφραστές σας ή μια υπηρεσία μετάφρασης, χρησιμοποιήστε τον %sΠίνακα ελέγχου μετάφρασης%s.

en: Track where strings appear on the site
el: Παρακολούθηση του πού εμφανίζονται οι συμβολοσειρές στον ιστότοπο

en: Translate User Meta Information
el: Μετάφραση μεταπληροφοριών χρήστη

en: Translate User properties
el: Μετάφραση ιδιοτήτων χρήστη

en: Translate base slugs of custom post types and taxonomies (via WPML -> Taxonomy translation).
el: Μεταφράστε βασικά slugs προσαρμοσμένων τύπων δημοσιεύσεων και ταξινομιών (μέσω WPML -> Μετάφραση ταξινομίας).

en: Translate front-end texts you can customize from the WordPress admin like footer text, copyright notices, plugin options and settings, time format, widget texts, and more.
el: Μεταφράστε κείμενα προσκηνίου που μπορείτε να προσαρμόσετε από τον διαχειριστή του WordPress, όπως κείμενο υποσέλιδου, ειδοποιήσεις πνευματικών δικαιωμάτων, επιλογές και ρυθμίσεις προσθέτων, μορφή ώρας, κείμενα widget και άλλα.

en: Translate strings
el: Μετάφραση συμβολοσειρών

en: Translate strings automatically, with your translators or a translation service
el: Μεταφράστε συμβολοσειρές αυτόματα, με τους μεταφραστές σας ή μια υπηρεσία μετάφρασης

en: Translate strings in %s
el: Μετάφραση συμβολοσειρών στο %s

en: Translate texts in admin screens
el: Μετάφραση κειμένων σε οθόνες διαχειριστή

en: Translate texts you can customize from the WordPress admin but which appear on the front-end.
el: Μεταφράστε κείμενα που μπορείτε να προσαρμόσετε από τον διαχειριστή του WordPress αλλά εμφανίζονται στο front-end.

en: Translating Strings From Admin and Settings
el: Μετάφραση συμβολοσειρών από τον διαχειριστή και τις ρυθμίσεις

en: Translating User Meta Information With WPML
el: Μετάφραση μεταπληροφοριών χρήστη με το WPML

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation complete
el: Η μετάφραση ολοκληρώθηκε

en: Translation is in progress
el: Η μετάφραση βρίσκεται σε εξέλιξη

en: Translation needed
el: Απαιτείται μετάφραση

en: Translation needs update
el: Η μετάφραση χρειάζεται ενημέρωση

en: Translation status:
el: Κατάσταση μετάφρασης:

en: Translations for strings updated
el: Οι μεταφράσεις για συμβολοσειρές ενημερώθηκαν

en: Unselect all strings that match this search
el: Καταργήστε την επιλογή όλων των συμβολοσειρών που ταιριάζουν με αυτήν την αναζήτηση

en: Untranslated strings that I encounter while logged in
el: Αμετάφραστες συμβολοσειρές που συναντώ όταν είμαι συνδεδεμένος

en: Untranslated strings that all logged in, logged out users, and site visitors encounter
el: Αμετάφραστες συμβολοσειρές που συναντούν όλοι οι συνδεδεμένοι, αποσυνδεδεμένοι χρήστες και οι επισκέπτες του ιστότοπου

en: Update Now
el: Ενημέρωση τώρα

en: Updated %s translation is available
el: Διαθέσιμη ενημερωμένη μετάφραση %s

en: Updated or new translation files detected
el: Εντοπίστηκαν ενημερωμένα ή νέα αρχεία μετάφρασης

en: Updated translations (%d)
el: Ενημερωμένες μεταφράσεις (%d)

en: Usage
el: Χρήση

en: Use WPML's %1$sTranslation Dashboard%2$s to send strings to translation.
el: Χρησιμοποιήστε τον %1$sΠίνακα ελέγχου μετάφρασης%2$s του WPML για να στείλετε συμβολοσειρές για μετάφραση.

en: Use theme or plugin text domains when gettext calls do not use a string literal
el: Χρησιμοποιήστε το θέμα ή τα πεδία κειμένου προσθηκών όταν οι κλήσεις gettext δεν χρησιμοποιούν μια κυριολεκτική συμβολοσειρά

en: Use this language as the default language for new strings in this domain
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν τη γλώσσα ως προεπιλεγμένη γλώσσα για νέες συμβολοσειρές σε αυτόν τον τομέα

en: Utilities
el: Βοηθητικά προγράμματα

en: WPML Package Translation is active but requires both the <a href="%s">WPML core</a> and WPML String Translation plugins to function properly.
el: Το WPML Package Translation είναι ενεργό αλλά απαιτεί τόσο τον <a href="%s">πυρήνα του WPML</a> όσο και τις προσθήκες Μετάφρασης συμβολοσειρών WPML για να λειτουργήσει σωστά.

en: WPML String Translation
el: Μετάφραση συμβολοσειρών WPML

en: WPML String Translation is attempting to write .mo files with translations to folder:
el: Η Μετάφραση συμβολοσειρών WPML προσπαθεί να γράψει αρχεία.mo με μεταφράσεις στον φάκελο:

en: WPML String Translation is enabled but not effective, because WPML is outdated. Please update WPML first.
el: Η Μετάφραση συμβολοσειρών WPML είναι ενεργοποιημένη αλλά δεν είναι αποτελεσματική, επειδή το WPML είναι παλιό. Παρακαλώ ενημερώστε πρώτα το WPML.

en: WPML String Translation will send all strings to WPML’s Advanced Translation Editor and to the translation services which are used.
el: Η Μετάφραση συμβολοσειρών WPML θα στείλει όλες τις συμβολοσειρές στο Advanced Translation Editor του WPML και στις υπηρεσίες μετάφρασης που χρησιμοποιούνται.

en: WPML Translation
el: Μετάφραση WPML

en: WPML allows you to translate user information like the name, nickname, biography, and more.
el: Το WPML σάς επιτρέπει να μεταφράζετε πληροφορίες χρήστη, όπως το όνομα, το ψευδώνυμο, τη βιογραφία και άλλα.

en: WPML can detect untranslated strings and automatically register them for translation. WPML will register any untranslated strings encountered while browsing the site.
el: Το WPML μπορεί να εντοπίσει αμετάφραστες συμβολοσειρές και να τις καταχωρίσει αυτόματα για μετάφραση. Το WPML θα καταχωρίσει τυχόν αμετάφραστες συμβολοσειρές που θα συναντήσει κατά την περιήγηση στον ιστότοπο.

en: WPML could not delete the strings
el: Το WPML δεν μπόρεσε να διαγράψει τις συμβολοσειρές

en: WPML could not detect the translation files (.mo) for %s. To fix this, visit your site's frontend in a secondary language. | WPML could not detect the translation files (.mo) for %s and %s. To fix this, visit your site's frontend in a secondary language.
el[0]: Το WPML δεν μπόρεσε να εντοπίσει τα αρχεία μετάφρασης (.mo) για το %s. Για να το διορθώσετε, επισκεφθείτε το προσκήνιο του ιστότοπού σας σε μια δευτερεύουσα γλώσσα.
el[1]: Το WPML δεν μπόρεσε να εντοπίσει τα αρχεία μετάφρασης (.mo) για το %s και το %s. Για να το διορθώσετε, επισκεφθείτε το προσκήνιο του ιστότοπού σας σε μια δευτερεύουσα γλώσσα.

en: WPML found %s new or updated .mo files. Their texts were added to the translations table.
el: Το WPML βρήκε %s νέα ή ενημερωμένα αρχεία.mo. Τα κείμενά τους προστέθηκαν στον πίνακα μεταφράσεων.

en: WPML has found new or updated translation (.mo) files and needs to scan them to find translatable strings.
el: Το WPML βρήκε νέα ή ενημερωμένα αρχεία μετάφρασης (.mo) και πρέπει να τα σαρώσει για να βρει μεταφράσιμες συμβολοσειρές.

en: WPML needs to update the database. This update will help improve WPML's performance when fetching translated strings.
el: Το WPML πρέπει να ενημερώσει τη βάση δεδομένων. Αυτή η ενημέρωση θα βοηθήσει στη βελτίωση της απόδοσης του WPML κατά την ανάκτηση μεταφρασμένων συμβολοσειρών.

en: WPML will now track where your site's text (strings) appears as you browse both the admin and front-end.
el: Το WPML θα παρακολουθεί τώρα πού εμφανίζεται το κείμενο (συμβολοσειρές) του ιστότοπού σας καθώς περιηγείστε τόσο στον διαχειριστή όσο και στο προσκήνιο.

en: WPML's documentation on troubleshooting .mo files generation.
el: Τεκμηρίωση του WPML για την αντιμετώπιση προβλημάτων δημιουργίας αρχείων.mo.

en: Waiting for translator
el: Αναμονή για μεταφραστή

en: We have detected a problem with some tables in the database. Please contact %1$sWPML support%2$s to get this fixed.
el: Έχουμε εντοπίσει ένα πρόβλημα με ορισμένους πίνακες στη βάση δεδομένων. Παρακαλώ επικοινωνήστε με την %1$sυποστήριξη του WPML%2$s για να το διορθώσετε.

en: When enabled, WPML tracks JavaScript files loaded on your site's pages. Texts (strings) from these files will be included when you scan a theme or plugin in %1$sWPML > Theme and plugins localization%2$s.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, το WPML παρακολουθεί τα αρχεία JavaScript που φορτώνονται στις σελίδες του ιστότοπού σας. Κείμενα (συμβολοσειρές) από αυτά τα αρχεία θα συμπεριληφθούν όταν σαρώσετε ένα θέμα ή πρόσθετο στο %1$sWPML > Τοπικοποίηση θέματος και προσθέτων%2$s.

en: Widgets
el: Widget

en: With Priority:
el: Με προτεραιότητα:

en: Yes - disable these notifications completely
el: Ναι - απενεργοποίηση αυτών των ειδοποιήσεων εντελώς

en: You can add to the String Translations table texts that appear in the admin screens of the theme and plugins. To do this, go to %1$sAdmin Texts Translation%2$s
el: Μπορείτε να προσθέσετε στον πίνακα Μεταφράσεις συμβολοσειρών κείμενα που εμφανίζονται στις οθόνες διαχείρισης του θέματος και των προσθέτων. Για να το κάνετε αυτό, μεταβείτε στο %1$sΜετάφραση κειμένων διαχειριστή%2$s

en: You cannot add packages in this language to the basket since it already contains posts, packages or strings of another source language!
    					Either submit the current basket and then add the post or delete the posts of differing language in the current basket
el: Δεν μπορείτε να προσθέσετε πακέτα σε αυτήν τη γλώσσα στο καλάθι, καθώς περιέχει ήδη αναρτήσεις, πακέτα ή συμβολοσειρές άλλης γλώσσας προέλευσης!
    					Είτε υποβάλετε το τρέχον καλάθι και μετά προσθέστε την ανάρτηση είτε διαγράψτε τις αναρτήσεις διαφορετικής γλώσσας στο τρέχον καλάθι

en: You have selected strings belonging to a package. Please select all strings from the affected package or unselect these strings.
el: Έχετε επιλέξει συμβολοσειρές που ανήκουν σε ένα πακέτο. Επιλέξτε όλες τις συμβολοσειρές από το επηρεαζόμενο πακέτο ή αποεπιλέξτε αυτές τις συμβολοσειρές.

en: You're trying to import strings that are already registered in %1$s. To import them as %2$s, first %3$schange the source language of existing strings%4$s using String Translation. Then, try importing them again.
el: Προσπαθείτε να εισαγάγετε συμβολοσειρές που είναι ήδη καταχωρισμένες στο %1$s. Για να τις εισαγάγετε ως %2$s, πρώτα %3$sαλλάξτε τη γλώσσα προέλευσης των υπαρχουσών συμβολοσειρών%4$s χρησιμοποιώντας τη Μετάφραση συμβολοσειρών. Στη συνέχεια, δοκιμάστε να τις εισαγάγετε ξανά.

en: hide textdomains
el: απόκρυψη πεδίων κειμένου

en: none
el: κανένα

en: recommended
el: συνιστάται

en: show textdomains
el: εμφάνιση πεδίων κειμένου

en: x &nbsp;Clear filters
el: x &nbsp;Εκκαθάριση φίλτρων
